CW Enerji güneş panelleri için alüminyum çerçeve üretecek

CW Enerji güneş panelleri için alüminyum çerçeve üretecek

Anadolu Ajansı
Yayın: 03.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – CW Enerji, güneş paneli üretiminin yanında alüminyum çerçeve üretimi de yapmak için 8 milyon avroluk finansal kiralama sözleşmesi imzalayarak makine siparişlerini verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, alüminyum çerçeve üretiminin CW Enerji bünyesinde gerçekleştirmek için adım atıldığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, 8 milyon avroluk finansal kiralama sözleşmesi imzaladıklarını ve makine siparişlerini verdiklerini belirterek, “Bu yatırımımızla alüminyum çerçeve üretimini de kendi bünyemizde yapmış olacağız. Böylece yenilenebilir enerji sektörüne ve ülke ekonomimize de katkıda bulunacağız. Yerli ve milli üretime verdiğimiz önemi bu yatırımımızla bir kez daha göstermiş olduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Sarvan, alüminyum çerçeve üretim tesisi yatırımı ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapılan teşvik başvurusunun 26 Mart tarihli teşvik belgesinin onaylandığına dikkati çekerek, “Yatırıma istinaden 554 milyon 389 bin 70 lira tutarlı yatırım teşvik belgesi alınmış olup ilk etapta makinelerin alımına yönelik Yapı Kredi Finansal Kiralama Anonim Şirketi aracılığı ile 60 ay vadeli toplam 8 milyon avro finansal kiralama sözleşmesi imzalandı ve makine siparişleri verildi.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu yatırım kapsamında üretimin 2025'in ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bayat’tan öğrenciler Geleneksel Okçuluk İl Birinciliğinde derece aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 18.04.2024 12:48
Paylaş:
A+ A-

ÇORUM (AA) – Çorum'un Bayat ilçesinden öğrenciler, Geleneksel Okçuluk İl Birinciliğinde dereceler elde etti.

Türkiye Okul Sporları Federasyonunca Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Futbol Sahası'nda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler (kız-erkek) olmak üzere 4 kategoride yapılan müsabakalara Bayat'ı temsilen Şehit Osman Anadolu Lisesi, Mesleki Teknik Anadolu lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'ndan öğrenciler katıldı.

Beden eğitimi öğretmeni Uğur Altuncu gözetiminde müsabakalara katılan Şehit Osman Anadolu Lisesi öğrencisi Evsanur Kaplan genç kızlar B il birinciliği, Abdülkadir Deve genç erkekler il birinciliği, Ömer Karakurt il ikinciliği ve Ahmet Çetin il üçüncülüğü, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Baki Çetin genç erkekler A il dördüncülüğü, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Ahmet Alıcı yıldız erkekler il üçüncülüğü, Berat Şahin küçük erkekler il dördüncülüğü elde etti.

Turnuvada Şehit Osman Anadolu Lisesi erkek takımı genç erkekler B il birinciliği, genç kızlar B il ikinciliği, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi erkek takımı genç erkekler A il ikinciliği, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu yıldız erkekler il ikinciliği, küçük erkekler il üçüncülüğü ve Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu yıldız erkekler il üçüncülüğü dereceleri elde edildi.

Dereceye giren takım ve sporcuların bölge şampiyonasında Çorum'u temsil edeceği bildirildi.