Daikin, yeni kliması Zeta Shira Plus ile enerji verimliliği sağlıyor

Daikin, yeni kliması Zeta Shira Plus ile enerji verimliliği sağlıyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 31.05.2024 08:22
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Daikin, sınıfının en verimli duvar tipi klimalarından Zeta Shira Plus ile sezonsal enerji verimliliğini 9,47'ye varan seviyelere çıkartabiliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Daikin, enerji tasarruflu yeni kliması Zeta Shira Plus ile dört mevsim konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor.

Hem ısıtmada hem soğutmada A+++'a varan sezonsal verimlilik değerini barındıran çevreci R32 soğutucu akışkan gazına sahip cihaz, A+++ enerji verimliliği başlangıç değeri 8,5 iken, sezonsal enerji verimliliğini 9,47'ye varan seviyelere çıkartabiliyor.

Yeni model, 19 desibel seviyelerine kadar düşen sessizliğiyle dikkati çeken ürünler arasında.

Model, ürettiği yüksek hızlı elektronlarla ortamda sirküle olan havanın içindeki zararlı partikülleri ayrıştırarak havayı temizleyen “Flash Streamer” teknolojisi ve ürünün hangi modda çalıştığını kolay bir şekilde göstererek işlevselliğini artıran “Daikin Eye” gibi patentli Daikin teknolojileriyle donatıldı.

Uzaktan kontrol çözümleri sunan model, Android ve Apple cihazlar için mevcut Onecta uygulamasıyla akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol edilebiliyor.

Model, 3 hava temizleme filtresiyle ön plana çıkıyor. Yeni klimada ince ağ yapılı hava filtresinin yanı sıra, iç ortam hava kalitesini yükselten “Titanyum Apatit Hava Temizleme Filtresi” ve “Gümüş Alerjen Giderici Filtresi” de bulunuyor.

Titanyum Apatit Hava Temizleme Filtresi, havadaki toz partikülleri ve alerjenler gibi zararlı partikülleri yakalıyor, tütün ve evcil hayvanların kokularını gideriyor. Gümüş Alerjen Giderici Filtresi ise polen gibi alerjenleri yakalayarak, havanın temizlenmesini sağlıyor.

Klimada bulunan “2 Kademeli Hareket Algılama Sensörü”, ortamdaki hava akışını kişiye değil, başka bir alana yönlendirerek, klimanın ortamda bulunanların üzerine üfleme sorununu ortadan kaldırıyor. Ortamda kimse yoksa sensör durumu tespit ediyor ve klima otomatik olarak verimli bir ayar noktasına geçiyor.

Modelde konforu artıran unsurlardan biri olarak öne çıkan ikili kanat yapısı da mevcut. Daha iyi bir hava akımı sağlamak ve havayı ortamdaki en uzak mesafeye kadar ulaştırabilmesi için tasarlanan ikili kanat yapısı sayesinde ortamın tümünde homojen bir sıcaklık dağılımı sağlanıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”