Danışman Öğretmenlerle “Karabük Bilim Şenliği” Toplantısı Gerçekleştirildi

Danışman Öğretmenlerle “Karabük Bilim Şenliği” Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın: 10.05.2024 10:29
Paylaş:
A+ A-

“Türkiye Yüzyılı Vizyonu” doğrultusunda; katılımcıları çağın gerektirdiği becerilerle donatmak, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaşmasını sağlamak, bilime ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazandırılması ve bilimsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenmesi düşünülen Karabük Bilim Şenliği” İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş başkanlığında Şube Müdürü Adnan Cansız, Müdürlük Ar-Ge Personeli ve danışman öğretmenlerin katılımı ile Karabük Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.

Karabük Bilim Şenliğinin planlamasının yapıldığı toplantıda değerlendirmelerde bulanan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş göz aydınlığı öğrencilerin akademik başarının yanısıra kendilerini bilimsel ve teknoloji alanında çok yönlü geliştirmelerinin önemine dikkat çekerek, “Bilim şenliği kapsamında farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve öğrencilerimize bilimsel düşünme becerilerini kazandıracak etkileşimli uygulamalar içeren faaliyetler gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda öğrencilerimiz ile birlikte danışman öğretmenler olarak sizler hazırlanacak olan stantlarda kendi deneyimlerinizi ve çalışmalarınızı katılımcılara aktaracak ve onların eğitimlerine, teknolojik ve bilimsel gelişimlerine çok büyük katkı sağlayacaksınız.

Bu sayede inanıyorum ki sizlerin nitelikli çalışmalarınızla katılımcılar çok önemli bilgi, beceri ve deneyim kazanacaklar, kendilerine ileriye yönelik hedef belirleyeceklerdir. Şimdiden çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Akbaş’ın  değerlendirmelerinin ardından z Ar-Ge birimi öğretmeni Bünyamin Şakar tarafından bilim şenliği hazırlıkları kapsamında sunum yapılmasıyla toplantı sona erdi.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kastamonu’da devrilen otomobildeki baba ve oğlu yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

KASTAMONU (AA) – Kastamonu'da refüje devrilen otomobildeki baba ve oğlu yaralandı.

Kastamonu-Taşköprü yolu 2. kilometrede Tayfun Acar yönetimindeki 34 EEL 382 plakalı otomobil refüje devrildi.

Kazada sürücü Tayfun Acar ile oğlu Mehmet Acar yaralandı.

Yaralılar, ambulansla Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.