Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Dinçel; Yüksek Disiplin Kurulu Mustafa Eren’i İhraç Etmiştir

Yayın: 27.05.2016 10:37
Paylaş:
A+ A-

CHP İl başkanı Av.Erdoğan Dinçel dün parti İl binasında bir basın toplantısı düzenleyerek,partide ki son gelişmelerle ilgili bilgiler aktardı.

Merkez İlçe teşkilatında ki eksilmeler neticesinde yeni bir yönetim oluşturmak amacıyla Merkez İlçe yönetiminin bilgileri dahilinde istifa ettiğini belirten İl başkanı Dinçel,“Mustafa Eren’in ihraç edilmesi konusunda ise,7 Haziran seçimlerinde başka partilerin seçim çalışmalarına katıldığı tespit edilmiş olup bu yüzden de yüksek disiplin kurulumuz tarafından partiden ihraç edilmiştir” dedi.

Dinçel yaptığı basın toplantısında şu açıklamalara yer verdi; “1 Kasım seçimlerinden sonra her an erken bir seçim olacak gibi düşünerek çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.Bu kapsamda Cumhuriyet Halk Partisi olarak son yıllarda en kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızda özellikle eğitim toplantılarına ağırlık veriyoruz. Diğer yandan merkez İlçe başkanımız Osman Çelik kardeşimiz KARDEMİR’de ki ağır iş temposu nedeniyle parti çalışmalarına ağırlık ve katkı veremediğini bize bildirdi.Bir de yine merkez ilçe teşkilatımızda ki bazı arkadaşlarımız disiplin kurulu ve İl yönetiminin bazı kademelerinde görev aldığı için bir boşluk oluştu. Bu gelişmeler sonrası teşkilat kendi arasında bir değerlendirme yaparak benim de bilgim doğrultusunda yeniden yapılanma amacıyla istifa kararı alarak toplu olarak istifalarını sundular.Burada hiç bir ters bir durum yok.Sadece daha aktif bir yönetim oluşturmak amacıyla bu kararı aldılar.Tüm bu gelişmeler İl yönetimimiz ve benim bilgilerim doğrultusunda gelişti.Bunu özellikle kamuoyu ile paylaşmak istedik.Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek düşüncesi ile.Önümüzde ki günlerde genel kurul yapmak amacıyla bir yönetim atayacağız ve ardından yapılacak genel kurul ile yeni merkez ilçe yönetimi seçimi gerçekleşmiş olacak” dedi.

MUSTAFA EREN FARKLI PARTİLERİN SEÇİM ÇALIŞMALARINA KATILDI

Toplantının ikinci bölümünde eski milletvekili olan ve geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet Halk partisi bünyesine katılan Mustafa Eren’in partiden ihraç edilmesiyle ilgili süreci değerlendiren CHP İl başkanı Av.Erdoğan Dinçel, “7 Haziran seçimleri öncesi Mustafa Eren beyin MHP ve AK Parti seçim çalışmalarına katıldığı tespit edilmiştir.Hem de bunları kendi köyünde yapmıştır.Önünde Milliyetçi Hareket Partisinin bayrağı ve adayı ile birlikte görüntü vermiştir.Yine kendi köyünde AK Parti milletvekili adayları ile görüntüleri tespit edilmiştir.Dolayısıyla Safranbolu İlçe yönetimi her iki seçimlerde ki tavrıyla ve görüntü tespitleriyle konuyu İl disiplin kuruluna bildirmiştir.Bu gelişme ile birlikte İl disiplin kurulumuz kendisine kınama cezası vermiştir.Ancak son gelişmede ise Yüksek Disiplin kurulu kendisini partiden ihraç etmiştir” açıklamasına yer verdi.

BÜST ÇALIŞMASI İÇİN ÜST BÖLÜMDE DÜZENLEME YAPACAĞIZ

Son olarak Kent meydanına yapılacak Atatürk büstü düzenlemesiyle ilgili kısa bir açıklama yapan Dinçel, “Sayın belediye başkanımız bize tören alanının meydanın üst bölümü olduğunu bildirdi ve üst bölümden nereyi istersek verebileceğini söyledi. Bu konuda bir sıkıntı yok.İlerleyen günlerde birlikte belirleyeceğimiz yer ile çalışmalarımızı başlatacağız” dedi.

6 kişi görüş bildirdi

 1. işci mahmut

  merkez ilçe başkanı osman çelik seçildiğinde zaten fabrikada işçiydi .yaptığı işide hepimiz biliyoruz neyin yoğunluğu…böyle açıklama yaparak chp lilerin zeka seviyesini mi sınıyorsunuz.doğru açıklama yapında ona bari oy verelim.yazık ediyorsunuz bize fabirka da hep kafamız önde geziyoruz…

 2. Osman baskan

  CHP deki istifada
  Üniversiteli bir kız öğrenciye çekilen mesajın payı var mıdır.
  Varsa mesajı kim çekmiştir.
  Mesaj olayını ortaya çıkaranlar mı
  Mesajı çekenler mi suçlanmıştır.
  Sorularıma cevap bekliyorum.

 3. Erdogan eren

  Sayın il başkanı
  Mustafa ErenIn kınama cezasına
  Siz
  Itiraz etmediniz mi.
  Bir de soru
  Mustafa Eren’in aday olduğu seçimlerde siz hangi partiye oy verdiniz.
  Size partinizde Hayırlı günler.

 4. Hasan Hüseyin

  Mustafa Eren, 7 Haziran seçimlerinde bizzat ilçe yönetimi tarafından bilinçli olarak uzak tutulmuştur. Başka partilerin adayları ile fotoğraf belge ise başkalarının da belgeleri bulunur. Yazık olmuş. Birleşe birleşe büyüme yolu seçileceğine, küçülerek güç elde etme gibi ilginç bir yol seçilmiş.

 5. CHP'nin Ensarları.....

  CHP’de il ve ilçe yöneticilerinin birkaç kendini bilmezi, bir kız öğrenciye mesaj yollayarak taciz etmesi üstü kapatılacak,görmezden gelinecek bir olay değildir……Bu olay eski aile bakanının ENSAR davasındaki tecavüz olayını”BİR DEFADAN BİR ŞEY OLMAZ”anlayışından farkı yoktur…..İl başkanımızdan bu olayın üstüne gitmesini,olayı karartmamasını bekliyor İl Kadın Kolları başkanını ve İl gençlik kolları başkanını göreve davet ediyoruz….CHP’sinde bu türden yöneticilerle biz partililere zarar verilmektedir…Partiyi bu pisliklerden,siyaset artıklarından arındırılmasını istiyoruz……..

 6. Yönetim İstifa..........

  Demokratik bir toplum olabilme adına alacağımız çooook mesafe var….Alman başkanı Willy Brand ,sekreterinin adının bir rüşvet olayına karışmasıyla Almanya’da hükümet istifa etmişti…… Karabük CHP ‘de yığınla sansasyonel olaylar oluyor Yönetim istifa edemiyor,üstüne üstlük olayı karartmaya çalışıyorlar…..Bu kadar ciddi suçlamalar varsa genel merkezden bir muhakik talep edilmeli, konuların üstüne korkmadan gidilmelidir……CHP’si hakettiği yöneticileri her zemin ve şartta kendi içinden çıkarabilecek iktidar alternatifi bir partidir……Yönetim tümden istifa etmeli, en kısa zamanda bir seçim ortamı sağlanarak CHP demokrasinin sağlam bir kalesi haline kavuşturulmalıdır…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”