Diyanet 85 ülkede Kuran-ı Kerim dağıttı

Diyanet 85 ülkede Kuran-ı Kerim dağıttı

Yayın: 05.04.2024 12:00
Paylaş:
A+ A-

Türkiye Diyanet Vakfı 85 ülkede 1 milyon 731 bin 884 Kuran-ı Kerim dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 85 ülkede 1 milyon 731 bin 884 Kuran-ı Kerim dağıtıldığı bildirildi.

Vakıftan yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürütülen “Hediyem Kuran Olsun” projesi kapsamında Kur’an’ın ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırıldığı belirtildi.

Türkiye ile 85 ülkede, 41 dil ve lehçede bastırılan 1 milyon 731 bin 884 Kuran-ı Kerim’in ihtiyaç sahiplerine teslim edildiği bildirilen açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan’ın konuya ilişkin açıklamalarına da yer verildi.

Ramazan ayında 25 ülkede 6 farklı dilde 89 bin kişiye Kuran-ı Kerim hediye ettiklerini belirten Turan, “Özellikle açlık ve yoksulluğun hat safhada olduğu Afrika ülkelerinde çocuklar luh adı verilen tahta ve deri parçaları üzerinde Kuran-ı Kerim’i öğrenip hafızlık yapmaya çalışıyor. Bu insanlara hediye ettiğimiz Kuran-ı Kerimler onların hem hayatını kolaylaştırıyor hem de çok mutlu oluyorlar.” ifadelerini kullandı.

Turan, ayrıca Ankara, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Edirne, Kahramanmaraş, Konya, Bursa, Rize, Sivas ve Malatya’da da belirli camilerde teravih namazının ardından Kuran-ı Kerim dağıtımı yapacaklarını bildirdi.

Vakfın yıl boyunca deprem bölgesinde yardımlarına devam ettiğine değinen Turan, depremin yaşandığı günden bu yana depremzedelere manevi destek kapsamında 100 binin üzerinde Kuran hediye ettiklerini kaydetti.

Açıklamada, “KURAN” yazıp 4333’e SMS göndererek projeye destek sağlanabileceği veya “bagis.tdv.org” sitesinden de katkıda bulunulabileceği ifade edildi. (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor’da Egemen Korkmaz teknik ekipten ayrıldığını duyurdu

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor'da yardımcı antrenör Egemen Korkmaz, yeni sezonda teknik direktör Abdullah Avcı'nın ekibinde olmayacak.

Egemen Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, futbolcu olarak da görev alma şansı bulduğu Trabzonspor Kulübü'ndeki antrenörlük görevinden gelecekteki hedefleri doğrultusunda ayrıldığını, bundan sonraki kariyer hedefinin teknik direktörlük olacağını belirtti.

Teknik direktör Abdullah Avcı ve Trabzonspor'a teşekkür eden Korkmaz, “Bu yolculukta bana sonuna kadar destek olan ve katkı sağlayan başta teknik direktörümüz Abdullah Avcı olmak üzere tüm teknik heyetimize ve Trabzonspor Kulübüne en içten teşekkürlerimi sunarım. Onların rehberliği ve desteği olmadan bu noktaya gelmem mümkün olamazdı.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, ayrıca şunları kaydetti:

“Futbol tutkum ve çalışma azmimle bundan sonraki görevimde başarılı olmayı hedefliyorum. Trabzonspor, bana hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok büyük katkılar sağladı. Son olarak Trabzonspor camiasına ve taraftarlarımıza da teşekkür etmek isterim. Onların desteği ve sevgisi, her zaman yanımda hissettiğim bir güç kaynağı oldu. Bu büyük camiaya ve değerli teknik direktörümüz Abdullah Avcı'ya başarılar diliyorum.”