Donalar Kaya Mezarı, defineciler tarafından talan edildi

Donalar Kaya Mezarı, defineciler tarafından talan edildi

Yayın: 03.04.2024 13:54
Paylaş:
A+ A-

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde bulunan Donalar Kaya Mezarı, define aradıkları için talan edildi.

Defineciler Tarihi Mirası Yok Ediyor

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, bu durumu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Definecilerin altın bulma umuduyla tarihi dokuya zarar verdikleri belirtilen paylaşımda, kayanın bile talan edildiği ve kırıp döküldüğü ifade edildi. Müdürlük, bu tür değerlere zarar vermenin gerçek bir hırsızlık olduğunu vurgulayarak, tarihi eserlere zarar vermenin insanlığın bilgi alma hakkını çalmak ve geleceği çalmak anlamına geldiğini belirtti. Müdürlük yetkilileri, bu tür olayların fark edilerek önüne geçilmesi gerektiğini ve tarihi mirasa saygı duyulması gerektiğini vurguladı. Güzel bir hafta dileyen müdürlük, definecileri bu tür zararlı faaliyetlerden kaçınmaya davet etti. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.