Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Dünya Şampiyonası’nda Unvanlarını Korumak İstiyorlar

Yayın: 27.08.2023 13:21 |Güncelleme: 28.08.2023 01:29
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-
İşitme Engelli Erkek Milli Futbol Takımı, Dünya Şampiyonası’nda unvanını korumak istiyor
– Milli takım antrenörü Ali Metin:
“Son dünya şampiyonu olan takım biziz. Malezya’daki hedefimiz unvanımızı korumak”
– Ay-yıldızlı futbolcu Eşref Metin Su:
“Milli takımımızla olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu yaşadım. Şampiyonluğa alıştık. Ülkemiz için devam ettirmek istiyoruz”

 İşitme Engelli Erkek Milli Futbol Takımı, Malezya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda unvanını korumayı hedefliyor.

Milli takım, Malezya’nın ev sahipliğinde 20 Eylül-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 4. İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nın hazırlıklarını Karabük‘te sürdürüyor. Ay-yıldızlı ekibin Safranbolu Stadı’ndaki hazırlık kampı, 1 Eylül’de sona erecek.

Daha önce 2 dünya, 1 olimpiyat ve 1 Avrupa şampiyonluğu elde eden milliler, 2022’de Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics) üçüncü oldu.

2016’da İtalya’da yapılan son Dünya Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan milli takım, Malezya’daki organizasyonda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek unvanını korumak istiyor.

İşaret dili tercümanı aracılığıyla açıklama yapan milli takım antrenörü Ali Metin, AA muhabirine, Safranbolu’nun çok güzel bir iklimi olduğunu ve antrenmanların çok iyi gittiğini söyledi.

Saha ve tesislerin çok güzel olduğunu belirten Metin, “Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. İstediğimiz her şey burada mevcut. Son kampımızı Ankara’da yapacağız. Ankara’dan Malezya’ya, Dünya Şampiyonası’na gideceğiz.” diye konuştu.

Metin, geçen yıl Brezilya’da yapılan olimpiyatlarda üçüncü olduklarını anlatarak, şöyle devam etti:

“Ekibimiz güzel bir ekip, Malezya’da başarılı olmak istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluk ama bu futbol. Sahada oynamadığın sürece kazanamıyorsun. Biz çalışıyoruz. Önemli olan derece yapmak, başarılı olmak. İlk üç de bizim için çok büyük bir başarı. Tabii son dünya şampiyonu olan takım biziz. Malezya’daki hedefimiz unvanımızı korumak. İşitme Engelli Futbol Milli Takımı olarak dünya ve Avrupa sıralamasında birinci sıradayız. Bu unvanımızı korumak istiyoruz.”

– Mahmut Aktaş: “Kupayı alıp ülkemize dönmek istiyoruz”

Ay-yıldızlı futbolculardan Mahmut Aktaş, son derece iyi çalıştıklarına değinerek, Malezya’daki Dünya Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşıp, kupayı alıp ülkeye dönmek istediklerini belirtti.

Eşref Metin Su ise Almanya’da doğduğunu ve 10 yıldır milli takımda forma giydiğini aktararak, “Toplamda 3 şampiyonluğum var. Milli takımımızla olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu yaşadım. Şampiyonluğa alıştık. Ülkemiz için devam ettirmek istiyoruz. Gelecek ay yapılacak Malezya’daki Dünya Şampiyonası’nda hedefimiz şampiyon olmak.” ifadelerini kullandı.

Teknik delege Ertuğrul Bursa da Malezya’da şampiyon olarak Türkiye’ye dönmek istediklerini anlattı. (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”