Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Dünya Yürüyüş Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

Yayın: 06.10.2015 10:45
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal Stadyumu’nda düzenlenen yürüyüşe Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yrd. Doç. Dr. Günay Özbay, Karabük İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki, Üniversite Akademik, İdari Personeli, Karabük İlk Halk Sağlığı kurumu çalışanları ile 7’den 70’e spora gönül veren vatandaşlar katıldı.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Halk Salığı İl Müdürü Sezgin Tiryaki, sağlıklı bir yaşamın ve yürüyüşlerin alışkanlık haline gelmesi için her zaman yürüyüş etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Yapılan yürüyüş etkinlikleriyle toplumun ilgisinin ve katılımının artmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Tiryaki, “Sağlıklı yaşamın topluma yaygınlaştırılmasının sağlanması ve toplumda alışkanlık haline getirilmesi için sahalarda, parklarda kimi zaman yollarda yürüyüşlerimizi yapıyoruz. Burada asıl maksatlımız vatandaşın ilgisini çekmek, onların katılımını sağlamaktır. Bu tür etkinlikler ilçeler bazında olsun, ilimizin değişik çevrelerinde olsun her hafta bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Bu yüzden sağlıklı yaşam bir tarzdır. Sağlıklı yaşamı benimsediğimiz zaman sigarasız, alkolsüz, spor yaparak yaşadığımız zaman -özelikle ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme ayıdır.- kanserle ilgili taramaları yaptığımız zaman sağlıklı bir yaşamın sağlıklı bir hayatın önünü açmış olacağız. Eğer bunlar olmazsa bildiğimiz gibi Türk İnsanı çok erken yaşlanmakta, Hareketsiz, hobisiz bu etkinlileri yapmadan artı olarak bir kanser türünü çok geç yakalıyoruz. Çünkü taramalarını geç yaptırıyoruz. Kimi zaman spor yapmıyor, bisiklete binmiyor, yürüyüş yapmıyoruz. Lakin bunlara vatandaşlarımızın katılımını sağlayabilirsek onları bu olaya adapte edebilirsek onların daha sağlıklı olmasını sağlayabileceğiz. Bizim bütün vazifemiz o” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”