Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Dursun, “Ses Getirecek Eylem Yapacağız”demişti

Yayın: 03.06.2015 10:00
Paylaş:
A+ A-

Ovacık belediye başkanı Mustafa Dursun geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile, “7 Haziran tarihine kadar Ovacık belediyesinin ihtiyacı olan itfaiye ve çöp aracı gelmediği takdirde ses getirecek eylem yapacağız”demişti.

Başkan Dursun’un yaptığı açıklamanın ardından yapılacak eylemin ne zaman ve ne türlü yapılacağı konusunda meraklı beklentinin devam ettiği belirtilirken, ile ilgili vatandaşlar bu konuda ki gelişmelerin hangi aşamada olduğu konusunda açıklama beklendiği bildiriliyor.

Ovacık belediye başkanı Mustafa Dursun yaptığı basın toplantısı ile şu açıklamaya yer vermişti.
“Siyasi partilerin Ovacık’ı oy deposu olarak görmemelerini isteyen Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun “Ben buradan ülkemizin değerli Cumhurbaşkanından Başbakanına kadar, ben Ovacığım sahibiyim diyen herkese gittim, ver dedim vermedi. Buradan tekrar sesleniyorum, kimse Ovacığı oy deposu olarak kullanmamalı. Ovacıklı hemşehrilerim 7 Haziran’a kadar kendilerine gelen siyasilere Ovacık’a ne yapacaksınız diye sorsunlar istiyorum. Ovacık’ı küçüksememek lazım. Çünkü bugün Ovacıklılar il genelinde bir vekil çıkaracak sayıdadır. Biz göreve geldiğimizde, tabelada 700 olan Ovacık nüfusunu, 600’e düşürdüler. İlçeden büyük tabela yaptılar. Valla kimse kusura bakmasın, bu nüfusu bir yılda ben düşürmedim. Ovacık, siyasi oyunlar üzerine ilçede görev yapan memurların gönderildiği, taşeron işçilerin çıkarıldığı bir ilçe. Ben kimsenin işine son vermedim. Belediyede çalışan ve benim partimden olmayanları ben işten çıkarmadım. O yüzdendir ki; o tabeladaki 700’ü, 600’e düşürenler utansın. Bu işler böyle olmuyor. Karabük sokaklarında adamın yüzüne tükürürler. Biz görevimizi yapmazsak bize de yapacaklardır. Ama biz diyoruz ki, abi abiliğini yapacak, büyük büyüklüğünü yapacak. Ondan sonra anamın söylediği gibi eli öpülesi olun. Biz el öpmeyi bir taşeron firmaya girmek için değil, biz Karabük’e ve ilçelerine yapılan hizmetlerin karşılığında önümüzü de ilikleriz, el de öperiz. Ama hizmet yapmayana da hiç eyvallahımız yok. Hiç mi eliniz vicdanınız sızlamıyor. Koskoca oniki yıl heba oldu gitti. Ben diğer ilçe belediyelerimizi görüyorum, çok iyi hizmetler aldığını biliyorum. Bırakın o ilçeleri, köylerine bile çöp arabası veriliyor. Ovacık’a geldim mi sıkıntı, ama diğer ilçelere var. Ben mevcut iktidardan hiçbir yardım alamıyorum. Ben belediye imkanlarımla birşeyler yapmaya çalışıyorum, ama muhakkak iktidarın, devletin arkamızda olması lazım”

SES GETİRECEK NİTELİKTE EYLEM YAPACAĞIZ

7 Haziran tarihine kadar Ovacık Belediyesinin ihtiyacı olan itfaiye ve çöp arabasının gelmemesi halinde eylem yapacaklarını belirten Başkan Dursun “Ben Ovacık’ın Belediye Başkanıyım. Eğer 7 Haziran’a kadar Ovacık’a itfaiye aracı ve çöp aracı gelmez ise, ben Ovacıklı hemşehrilerimi de alarak Karabük’ün girişinde veya Ankara’da eylem yapacağım. Bunu açık ve net söylüyorum. Ben bunu kendim için değil, temsil ettiğim ilçem için istiyorum” açıklamalarında bulunmuştu.

Dursun’un bu açıklamalarından sonra Ovacık belediyesine İtfaiye ve çöp aracı gelip gelmediği konusunun merak edildiği,ve gelişmelerle ilgili belediye başkanı Mustafa Dursun’dan yeni bir açıklama yapılması isteniyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ticari araç pazarına TEMSA Finans takviyesi

Yayın: 23.09.2023 08:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – TEMSA ve ALJ Finans, Türk ticari araç pazarında tüketicilerin finansmana erişimini kolaylaştıracak TEMSA Finans uygulamasını hayata geçirdi.

TEMSA'dan yapılan açıklamaya nazaran, TEMSA'nın Türkiye'deki tüm otobüs ve midibüs yetkili satıcılarını kapsayan muahede kapsamında, müşteriler, TEMSA markalı otobüs ve midibüs alımlarında banka kredisi dışında bir alternatife sahip olacak.

Otomotiv kredisi başta olmak üzere, tüketicilere farklı alanlarda sunduğu finansman paketleriyle 2023 Haziran prestijiyle Türkiye'de 2,3 milyar TL'lik bir kredi büyüklüğüne sahip olan ALJ Finans ve TEMSA ortasındaki iş birliğiyle TEMSA Finans markasıyla hayata geçen uygulama, TEMSA müşterilerinin ticari araç finansmanına bayi üzerinden erişimi hızlandırıp kolaylaştırırken, banka dışı farklı bir finansman alternatifi sunacak.

Geçen ay içinde pilot uygulamalarına başlayan ve 25 Eylül prestijiyle TEMSA'nın Türkiye'nin dört bir yanında bulunan otobüs ve midibüs yetkili satıcılarının tümünü kapsayan ağda TEMSA Finans markasıyla uygulamaya başlanan iş birliği, TEMSA markalı otobüs ve midibüs alımlarında kullanılabilecek.

Tüketici, süreçler sırasında anlık olarak krediye erişebilecek. Böylelikle kimi vakit kesimdeki hareketliliği olumsuz formda etkileyen uzun kredi tahsis süreçlerinin önüne geçilecek. Ayrıyeten TEMSA müşterilerine, bankalardaki kredi limitleri dışında yeni kredi limiti oluşturulacak.

– “TEMSA Finans ile müşterilerimize, sürecin her anında yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEMSA Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu, müşteri odaklı düşünmenin TEMSA ekosisteminin temelinde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu yaklaşımı araçların dizaynından satış süreçlerimize, pazarlamadan satış sonrası hizmetlerimize kadar kararlı formda uyguluyoruz. ALJ Finans ile hayata geçirdiğimiz bu muahede da bu yaklaşımımızın net bir göstergesi. TEMSA Finans ile birlikte biz aslında müşterilerimize, sürecin her anında yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Çok geniş bir eser gamı ile müşterilerimizin muhtaçlıklarını karşılıyoruz. Artık onlara finansman konusunda da farklı bir alternatif sunuyoruz. Başka yandan, biz müşterilerimizin finansmana erişimini kolaylaştırarak, aslında hem ticari araç dalında bir hareketlilik yaratılmasına hem de müşterilerimizin filolarını yenilemelerine ve bu sayede çok daha çevreci araçları yollara çıkarabilmelerine imkan sağlıyoruz. Bu kapsamda, TEMSA Finans'ın yalnızca bir finansman projesi olarak değil, dokunduğu farklı alanlarla bir sürdürülebilirlik ve mobilite projesi olduğuna inanıyoruz.

Türkiye, uzun yıllardır Avrupa'nın en kıymetli ticari araç üreticisi unvanına sahip. Üretim tarafındaki bu gücümüzü, ülkemizin ve insanımızın hayatını kolaylaştırmak, onlara daha konforlu ve daha inançlı tahliller sunmak için kullanmayı kesimin öncelikli sorumluluğu olarak görüyoruz. Bugün fabrikalarımızda, çoğunlukla yerli teknolojilerle üretmeyi başardığımız yeni jenerasyon birçok aracımızı günlük hayatlarımızda daha çok görebilmemiz için finansman alternatiflerinin çoğaltılması da büyük değer taşıyor. TEMSA olarak, bu üzere uygulamalarla burada üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye ve tahlilin bir modülü olmaya uğraş ediyoruz. Bu kapsamda, bu alandaki deneyimi ve finansal gücüyle yanımızda olan, bu projeyi Türk ticari araç kesimine bir katkı olarak gören ALJ Finans’a da teşekkürlerimi sunuyorum.”

ALJ Finans Genel Müdürü Volkan Döşoğlu ise marka olarak uzmanlaştıkları otomotiv kredilerinde segment yelpazelerini genişletmek istediklerini aktararak, “Finansal deneyimlerimizi otomotiv dalının tüm paydaşları ile paylaşmak istiyoruz. TEMSA ile gerçekleşen bu iş birliği bizim için başka bir değer taşımakta. TEMSA ile ticari araç finansına başlıyoruz. Ayrıyeten, bir markanın tahlil ortağı olmak da bizi ayrıyeten şad ediyor. ALJ Finans olarak bu tıp iş birliklerimizi daha da arttırmak marka portföyümüzü genişletmek isteğindeyiz.” sözlerini kullandı.