Düzce’de ortaokul öğrencilerine aşçılık mesleği ve gastronomi anlatıldı

Düzce’de ortaokul öğrencilerine aşçılık mesleği ve gastronomi anlatıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 01.05.2024 04:00
Paylaş:
A+ A-

DÜZCE (AA) – Düzce'nin Akçakoca ilçesinde üniversiteyi ziyaret eden ortaokul öğrencileri, aşçılık mesleği ve gastronomi konusunda bilgilendirildi.

Düzce Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Çilimli Kaymakamlığı Proje Ofisince düzenlenen meslek tanıtım projesi çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen 8. sınıf öğrencileri, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunu ziyaret etti.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nde aşçılık mesleği ve gastronomi hakkında bilgilendirilen öğrenciler, merak ettiklerini öğretim elemanlarına ve öğrencilere sordu.

Öğretim Görevlisi Vedat Kayış ve Atıf Akkil ise mutfak yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verdiği konuk öğrencilerin uygulamada gerçekleştirdiği tabakları değerlendirdi.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.