Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Emekliler Çanakkale Şehitlerimizi Ziyaret Ettiler

Yayın: 07.05.2015 10:03
Paylaş:
A+ A-

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şubesi tarafından emeklilere Çanakkale gezisi düzenlendi.

Kardemir A.Ş. tarafından verilen 4 otobüsle 200 emeklinin katıldığı gezide Emekliler, Çanakkale savaşlarının izlerini görüp, şehitlikleri ziyaret etti.

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut yaptığı açıklamada; dernek üyelerinin kültürel mirasına sahip çıkarak, ecdadını andığını söyledi.

Gerçekleştirilen gezi ile ilgili bir değerlendirme yapan Emekliler Derneği şube başkanı Celal Bulut; “Yüzbinlerce şehidin inançla vatan için toprağa düştüğü önemli savaş noktaları gezildi. Gezi, emeklilerimizin Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeleri için fırsat oldu” dedi.

Öte yandan kendilerine otobüs konusunda sponsor olan KARDEMİR A.Ş.’ye de teşekkür eden Başkan Bulut, bu tür gezilerin devamının geleceğini belirterek, eli nasırlı, yüzü nurlu emeklilere hizmet etmekten her zaman gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

Emekliler ise yaptıkları açıklamada, Dernek Başkanı Celal Bulut’a teşekkür ederek, Başkan Bulut, “Sağ olsun her konuda bizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Bu gezi organizasyonu bizim için çok iyi oldu, vatanımızın ne kadar zor şartlar altında kurtarıldığına Çanakkale’de şahit olduk. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan Rahmet diliyoruz” açıklamalarına yer verdiler.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-