Emekliler Hafta Sonunu Bekliyor

Yayın: 08.02.2016 10:23
Paylaş:
A+ A-

TOKİ tarafından emekli ve dullara yapılacak 426 konut için geri sayım başlarken, 12 Şubat’ta (bu hafta ) yapılacak kura çekiminin Karabük’te yapılması isteniyor.

TOKİ işbirliği ile yapılacak olan emekli ve dullara yönelik ucuz konut projesi kapsamında 9 Aralık tarihinde başlayan ön kayıtların 31 Aralık tarihinde sona ermesiyle birlikte emekliler 12 Şubat’ta TOKİ nezdinde gerçekleşecek kura çekimi için beklemeye geçti.

31 Aralık 2015 tarihi itibarı ile SGK kaynaklarınca alınan bilgilere göre Halk Bankası’na 500 TL karşılığında ön kayıt yaptıran emekli ve dul sayısının yaklaşık olarak 8 bin civarında olduğu bilgileri verilirken,bu sayının hangi şekilde artacağı ve son günlerde yapılan değişik beyanlar konusunda tereddütlerin oluştuğu ve yeni bir açıklama yapılması beklendiği bildiriliyor.

Son birkaç aydır Karabük’ün en önemli gündem maddelerinin başında gelen ve birçok söylentilere sebep olan emeklilere konut projesi kapsamında Emekliler derneği başkanı Celal Bulut geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak; “Bilindiği gibi son olarak TOKİ Karabük Emeklileri için ilk etapta Karabük merkezde 426 konut yapılacağını açıkladı.Bu açıklamanın ardından bize gelen konut sayısının yetersizliği şikayetleri üzerine TOKİ başkanımızla Ankara’da yeni bir görüşme yaptık.Kendisi bize bu işin ucunun açık olduğunu söyledi ve etap etap konutların yapımına devam edileceğini bildirdi.İnsanlar 5-6 bin konut yapılacağını sanıyorlar.Oysa ki öncelikli olarak evi olmayan emeklilerimize konut yapılacağını o zamanda söyledik, şimdi de söylüyoruz.Yer bulundukça etap etap konutlar yapılacak.TOKİ başkanımızla en son görüşmemizde Kirkille bölgesine yapılacak 426 konut ile birlikte, Soğan tarlası mevkiinin de konut yapımına hazır olduğunu söyledik.Şimdi Soğan tarlası mevkii ile ilk etapta yapılacak konut sayımız yaklaşık bin civarına yükseldi.Tabi ki sayı bununla kalmayacak ve ikinci,üçüncü etaplarda da Aydınlıkevler ve Kapullu mahallelerine yeni konutlar yapılacak.Ancak bunun için bir tarih vermemiz şimdiden mümkün değil” ifadelerine yer vermişti.

EMEKLİ VE DUL’LAR DOYURUCU BİR AÇIKLAMA BEKLİYOR

Son günlerde yapılan çeşitli açıklamalarla birlikte emekli ve dul vatandaşların yeni bir açıklama yapılmasını istedikleri ve bu projenin seçim öncesi siyasi amaçla mı vaat edildiği yoksa gerçekten emekli ve dullar düşünülerek mi yapılacağı düşüncesi ile birlikte, sayının ne olacağı konusunda tereddütlerinin oluştuğu gelen haberler arasında yer alıyor.

KURALAR KARABÜK’TE ÇEKİLSİN

TOKİ tarafından emekli ve dullar için yapılacak kura çekiminin Ankara TOKİ başkanlığı nezdinde yapılacak olmasına tepki gösteren emekliler,kuranın Karabük’te noter huzurunda çekilmesi gerektiğini bildiriyorlar.

SOĞAN TARLASI MEVKİİNE HEYELAN İDDİASI

Diğer yandan emekli ve dullara yönelik yapılacak konutlar için yoğun bir arsa arayışının sürdüğüne dikkat çeken ilgili kişiler,ilk olarak gündeme getirilen Soğuksu soğantarlası mevkiinin heyelan bölgesi olduğu iddiaları da gündeme gelirken,yer konusunda net bir açıklama yapılması isteniyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başkan Vergili Ovacık’ta AK Parti adayının çekilmesini istedi

Yayın: 03.03.2024 16:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz ve İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz’ın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Ben öncelikle hemen karşımızda duran ittifak ortağımıza sesleniyorum. Siz Ovacık’ta çekilin bizim adayımız seçilsin. Hiç uğraşmayın. Ovacık’ta gerçek belediyecilik zaten 22 senedir sizde. Bu saatten sonra gerçek belediyecilik diye bir şey yok. İttifakız da ısrar etmenin anlamı yok. Biraz önce adayımız bana diyor ki Ovacık’ın girişine bir yer yapalım. Ramazanlarda iftar verelim. Orda kültür merkezi var. Orada iftar vermek için 3.000 TL para isteniyor.

“OVACIK’IN SAHİBİ BÜYÜK İŞİ KÜÇÜK”

Ovacık’ın sahibi büyük işi küçük. Kimse alınmasın kendisi bizim abimiz. İl genel meclisi üyeleri Ovacık’la alakası olmayan, Ovacık’a gelip giden arkadaşlar. Ovacık’ın bir şekilde canlanması lazım. Ben 1978 Güney Köyünden gelip bu caddeden geçtim. O zaman toz topraktı, sonra parke oldu.         Bu yol karayollarının yolu. Karayollarına güçleri yetmeyince, Köy Hizmetlerine parke döşettiriyorlar. O kadar köyün hakkını yiyorlar.

OVACIK’TA SADECE SİYASETTEN İKBAL KAZANMAK VAR”

Ben bugüne kadar bütün ilçelerimizle ilgili her şeyin doğrusunu söyledim. Bir tane hapisanesi, bir tane memuru var. Her gün gelip gidiyor. Birde yol parası alıyor. Maaşta alıyor. Kapatın burayı yada lojmana çevirin ev bulamayan memurlar gidip geleceğine burada kalsın. Böyle düşünceleri hiç yok. Ovacıkta sadece siyasetten ikbal kazanmak var.

İl Genel Meclisi üyeleri ne yapıyorlar? Silah ruhsatı alıp, silah ruhsatına harç vermiyor. Ovacık’a ne yapıyorlar. Bu kadar İl Genel Meclisi üyeleri, bu kadar siyasette ağırlığı olan bir ilçe bir yolu asfaltlatamaz mı? Belediye ne yapsın burada? Ne kadar para alıyor ben biliyorum. Her şey belediyenin yapacağı iş değil.

Önce Kültür Müdürü orayı bu ramazan vatandaşa bedava yapıyorsun, yapmazsan biz size burada neler yapacağız. Zaten vatandaşın cebinde para yok. Dini duyguları yüksek olduğu için cebinde parası olmasada iftar vermeye çalışıyor. Sende kalkıp bunu paraya bağlıyorsun. Bugüne kadar bu spor kompleksinden hangi Ovacıklı faydalandı. Biz Ovacık’ta inşallah seçimi alacağız. Biz seçimi aldıktan sonra ber ramazan bu belediye binasının önüne iftar çadırı kurulacak. Buna inanın.

“EKMEKLE İNSAN TEHDİT EDİLMEZ”

Tabi sizlerinde sıkıntınızı biliyoruz. Çoçuklarınız işe sokulmuş. Seçim zamanı başlayacaklar tehdit etmeye. Hiç kimse korkmasın. Hiç bir şey yapamazlar. Ekmekle insan tehdit edilmez. Bizde hükümetin ortağıyız. Eğer bir tanenize zarar gelsin, gelin Karabük’te benim yakama yapışın. Zarar gelecek adam Karabük Belediyesi’nde iş başı yapacak. Belediye Başkan adayımızı ve İl Genel Meclisi üyelerimizi seçin bakın hizmet nasıl geliyor hep birlikte görelim” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz, İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.