Emma Stone’un başrolünde oynadığı bilim kurgu “Zavallılar” vizyona giriyor

Yayın: 08.02.2024 10:57
Paylaş:
A+ A-

Emma Stone’un başrolünde oynadığı haftanın bilim kurgu filmi “Zavallılar”, bir bilim insanı tarafından hayata döndürülen genç bir kadının hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Sinema solanlarında bu hafta üçü yerli, 6 film vizyona girecek.

Kaan Yıldırım, Erkan Kolçak Köstendil, Sarp Apak, Derya Karadaş, Şinasi Yurtsever, Melisa Doğu, Nergis Çorakçı ve Asiye Dinçsoy’un oynadığı “İyi Bir Aile Değiliz” komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Eş zamanlı olarak Karabük sinemalarında da yer alacak.

Haki Biçici’nin yönetmenliğini yaptığı film, babalarının beklenmedik ölümüyle kendilerini tahmin edilemeyecek olaylar silsilesi içinde bulan bir ailenin hikayesini anlatıyor.

“Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan”

Komediseverleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen, “Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan” izleyiciyle buluşacak. Murat Aslan’ın yönetmenliğinde çekilen filmde Ömer Başdoğan, İnan Ulaş Torun, Sadi Celil Cengiz, Bülent Çolak, Gökçen Gökçebağ, Kadir Çöpdemir, Peker Açıkalın ve Yeşim Salkım rol aldı.

Aslan’ın senaryosuna da imza attığı yapım, “Türkler Çıldırmış Olmalı” filminin hikayesini kaldığı yerden devam ettirecek.

“Zavallılar”

Haftanın bilim kurgu türündeki filmi “Zavallılar”, bir bilim insanı tarafından hayata döndürülen genç bir kadının hikayesini anlatıyor.

Senaryosunu Yorgos Lanthimos ile Tony McNamara’nın kaleme aldığı filmin konusu özetle şöyle:

“Trajik bir şekilde ölen Bella, sıra dışı bir bilim insanı olan Dr. Godwin Baxter tarafından hayata döndürülür. Bexter’ın koruması altında olan Bella, etrafındaki dünyayı keşfetmek için kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Bu sırada onun yolu, becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Duncan Wedderburn ile kesişir ve ikisi kıtalar arası çılgın bir maceraya atılır.”

Emma Stone, Willem Dafoe ve Mark Ruffalo’nun rol aldığı filmin yönetmen koltuğuna Yorgos Lanthimos oturdu.

“MK Ultra: Gizli Dosyalar”

Senaristliğini ve yönetmenliğini Joseph Sorrentino’un üstlendiği “MK Ultra: Gizli Dosyalar”, 1960’ların başlarındaki kötü şöhretli CIA ilaç deneylerini yapan, bilimsel sınırları zorlayan parlak bir psikiyatrist olan Ford Strauss’un hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday olan filmin başrollerinde Anson Mount, Jaime Ray Newman ve Jason Patric oynuyor.

“Harika Kanatlar”

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek “Harika Kanatlar”, dünyanın kahramanları Harika Kanatlar’ın arkadaşları Fei’yi partiye ulaştırma mücadelesini odağına alıyor.

“Mihrez 3: Cin Bebek”

Engin Akyıldırım yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın yerli korku filmi “Mihrez 3: Cin Bebek”, çocuklarının doğumundan sonra esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalan bir ailenin hikayesini konu ediniyor. (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BAŞKAN VERGİLİ; “EKMEĞİN SİYASETİ OLMAZ”

Yayın: 02.03.2024 18:23
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi Halk Ekmek, Ramazan Ayında da vatandaşın yüzünü güldürecek.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatı ile Halk Ekmek, Ramazan Pidesi satışlarına başlıyor. 8,5 Liradan satılacak olan pideler, Halk Ekmeğin mahallelerdeki büfelerinde de satışa sunulacak.

Günlük 35 Bin ekmek çıkartan Karabük Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ramazanda ilk etapta yaklaşık 10 binini pide olarak üretecek.
Sade pidenin 16 liradan satılacağı bu ramazan ayında, 8 Buçuk liradan halk ekmeği satacağı pideler ile ilgili Başkan Vergili “Karabük halkına her alanda ucuz bir hayat sunmaya devam edeceğiz. Amacımız vatandaşın bütçesine az da olsa katkıda bulunmak. Pide üretimini talebe göre de arttırabiliriz.” Diye konuştu.

AK Parti Adayı Özkan Çetinkaya’nın “Halk Ekmeğin 3,75 lira olan fiyatı çok düşük. Biz gelince ekmek fiyatını 5,5 lira yapacağız.” Açıklamasına da cevap veren Rafet Vergili “Karabük Belediyesi ekmek üzerinden ticaret yapmaz, kar gözetmez. Halkın bütçesine ne kadar katkıda bulunuyoruz, cebinde ne kadar para arttırabiliyoruz ona bakarız. Piyasa da 16 lira’ya satılacak olan pideyi 8 buçuk liradan vatandaşa sunacağız. Onların, ‘kimleri nemalandırabiliriz, kendimize ne kadar kazandırabiliriz’ zihniyetini taşıdıkları, vatandaşın ekmeğine bile el uzattıklarından belli değil mi? Su, otobüs, ekmek gibi imkanlarımızla her Karabüklünün bütçesine ekstradan 2-3 bin lira katkı sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz.” dedi.