Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Polis Alımı Duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Polis Alımı Duyurusu

Yayın: 21.11.2023 16:09 |Güncelleme: 27.12.2023 16:31
Paylaş:
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasıyla 21 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne (EGM) 10 bin 102 personel için kadro ihdas edildi. Kararın ardından binlerce aday, polis alımı başvurularının ne zaman başlayacağını ve başvuru şartlarını araştırmaya başladı.

Kararnameye göre, merkez teşkilatı için ihdas edilen kadrolara 3 ve 9 derece arası polis memuru için 500 kişilik kontenjan ayrıldı. Taşra teşkilatı için ise 1’inci derece Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü için 1 adet, yine 1’inci derece Moral Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı için 1 adet, 3 ve 9’uncu derece polis memurluğu için 9 bin 500 kadro ihdası yapıldı. Merkez teşkilatta görevlendirilmek üzere 90 başmüfettiş, 10 merkez emniyet müdürü ataması yapılacak.

Ancak, polis alımı başvuru süreci ile ilgili detaylar henüz açıklanmış değil. Adaylar, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi duyurularını takip ederek güncel bilgilere ulaşabilirler.

POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) polis alımı başvuruları http://www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilecek. Ancak POMEM başvuru kılavuzu henüz yayımlanmadı. Yeni gelişmelerle ilgili bilgiler haberimizde paylaşılacaktır.

Bu yeni kadro ihdasıyla birlikte, polis adaylarına yeni istihdam imkanları doğacak ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev almak isteyenler için önemli bir fırsat olacak. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.