Enerjisa Mobil’in “Sen Koru” uygulaması sürdürülebilirlik bilincini artırmayı hedefliyor

Enerjisa Mobil’in “Sen Koru” uygulaması sürdürülebilirlik bilincini artırmayı hedefliyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.03.2024 00:12
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – Enerjisa Enerji, mobil uygulamasına getirdiği “Sen Koru” özelliğiyle kullanıcılarının sürdürülebilirlik bilincini artırmayı hedefliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerjisa Mobil uygulamasına eklenen “Sen Koru” eklentisi ile kullanıcılar, elektrik tüketimi ve ulaşım yöntemleri gibi değerlerini belirli bir tarih aralığında takip edip eklenti üzerinde aktivite girişi yaparak karbon ayak izlerini hesaplayabilecek.

Ayrıca kullanıcılar, karbon ayak izlerini azaltmak için gerekli adımlar hakkında bilgi alarak tüm dünyanın gelecek nesiller için ulaşması gereken sürdürülebilirlik hedefleri konusunda farkındalığın artmasını sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, uygulamanın Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın hayatın olağan akışıyla bütünleşmesi hedefiyle tasarlandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Sen Koru, kullanıcıların gündelik kaynak tüketimlerini hesapladığı ve küresel hedeflerin neresinde olduklarını gördükleri bir uygulama. Bu özellikleri sayesinde günlük alışkanlıklarımızı değiştirmek konusunda motive edici bir uygulama olacak. Yaptığı her işin merkezine sürdürülebilirliği yerleştiren ve herkes için daha iyi bir gelecek hayali ile çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak için, Enerjisa Mobil'i tüm uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilir ve 'Sen Koru'yu keşfetmeye başlayabilirsiniz.”

Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu da şirketin faaliyetlerini 2050'ye kadar Net Sıfır Hedefi ile uyumlu hale getirmeyi taahhüt ettiğini vurgulayarak, “Son yıllarda toplumun özellikle deneyimleyebildiği uygulamaları daha çok sahiplendiğini gözlemliyoruz. Müşterilerimizin gündelik yaşamlarındaki küçük değişikliklerin ne denli büyük etkiler yarattığını deneyimleyeceği 'Sen Koru'nun hızla yaygınlaşmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”