Engelli Engelsiz Derneği halkın bayramını kutladı

Engelli Engelsiz Derneği halkın bayramını kutladı

Yayın: 26.06.2023 21:42
Paylaş:
A+ A-

Karabük Engelli Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sevim Karaman Karadayı Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karadayı mesajında,  “Karabük Engelli Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı ve yönetimi olarak ilk başta vefat eden yakınlarımızın anıldığı bu günde kaybettiklerimiz tüm sevdiklerimizin kabri pür nur mekanları cennet olsun.

Arefe Günümüz Mübarek dualarımız kabul olsun Olsun..

Rabbim mübarek günü affımıza, kurtuluşumuza, ebedî saadete vesile kılsın inşaAllah.

Dargınlıkların kırgınlıkların unutulduğu bir gündür Kurban bayramımız.

Tüm sevdiklerinizin sevenlerimizin kurban bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)