Enuygun.com’dan mayısta denize girilebilecek yerler listesi

Enuygun.com’dan mayısta denize girilebilecek yerler listesi

Anadolu Ajansı
Yayın: 05.05.2024 04:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Enuygun.com, mayısta denize girilebilecek rotaları listeledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin farklı bölgelerinde bu ay denize girmek için seçenekler bulunuyor. Bu ayda özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerindeki plajlarda denize girmek, yaza erkenden merhaba demek için ideal oluyor.

– Antalya: Kemer, Belek, Side

Kentte Belek, Side, Kemer, Alanya, Lara plajlarında mayıs ayı itibariyle denize girilebiliyor. Bu bölgelerin tarihi ve doğal güzellikleri de eklendiğinde sizi bu destinasyonlarda erken yaz tatili fırsatı tatilcileri bekliyor.

Şirketin bölge için ilk önerisi, Kemer'e bağlı Tekirova köyü sınırlarındaki Phaselis Koyu ve antik kenti. Kemer merkeze 12 km mesafedeki Phaselis Koyu'na antik kentin içinden geçilebiliyor.

Müzekart'la ya da ücretli girişle antik kentteki Tarihi Tapınak, Hadrian Kapısı ve Phaselis Tiyatrosu gibi kalıntıları ziyaret edip sahile gidilebiliyor. Ancak bölgenin ören yeri olması dolayısıyla burada standart bir plaj hizmeti bulunmuyor.

Mayıstan ekim sonuna kadar denize girilebilecek tatil beldelerinden biri de Belek. Belek'te golf meraklılarına da hitap eden otel seçenekleri bulunuyor. Side'nin plajları da mayıs ayında deniz mevsimini açanları karşılıyor.

– Muğla: Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça.

Mayısın ikinci yarısında ise Güney Ege'de deniz suyu sıcaklığı yükseliyor. Enuygun, tatilseverlere Muğla'da dört ayrı rota öneriyor: Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Datça.

Her mevsim popülerliğini koruyan Bodrum, yaz sıcakları başlamadan denizin tadını çıkarmak isteyenleri bekliyor. Büyük bir koyun ortasına kurulmuş, iki yanında uzun sahilleriyle Marmaris de mayıs ayının ikinci yarısının deniz rotaları arasında yer alıyor. Muğla'nın güneyinde bulunan Datça yarımadasında mayıs ayında denize girmek, doğanın tadını çıkarmayı sağlıyor.

Kentin güneyinde ise Fethiye ve Ölüdeniz bulunuyor. 80'den farklı kelebek türüne ev sahipliği yapan, SİT alanı olarak korunan Kelebekler Vadisi’yle doğaseverleri kendine çeken Fethiye, deniz sezonunu açmak için tercih edilen tatil beldeleri arasında yer alıyor. Turkuaz renginde deniziyle Ölüdeniz plajı, sakin havasıyla dinlendiriyor.

– İzmir: Çeşme, Alaçatı, Ilıca

Ege denizi kıyılarının güzel tatil beldelerinden Çeşme, mayısın ikinci yarısında, özellikle de ayın son haftasında deniz mevsimine ilk adım için tercih edilebilir. Bölgede deniz suyu sıcaklığı, bu ayda Antalya ve Muğla’daki kadar yüksek olmuyor.

Sörf ve dalış rotası da olan bölgede kısa süreli bir eğitime katılıp sörf ya da dalış deneyimi de elde edilebiliyor.

– Kuzey Kıbrıs

Bu ay boyunca ortalama 21 derecede olan deniz suyu sıcaklığının 25 dereceye kadar çıktığı Kuzey Kıbrıs'ta, erken bir yaz tatili yapılabilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Glapsides Plajı, Alagadi Plajı, Denizkızı Plajı ve Karpaz Altunkum Plajı'nda denize girebilir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”