ENYAKIT yeni şarj istasyonunu Grand Millennium Konya Hotel’de açtı

ENYAKIT yeni şarj istasyonunu Grand Millennium Konya Hotel’de açtı

Anadolu Ajansı
Yayın: 04.06.2024 00:45
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – ENYAKIT, Adana-İstanbul yolu üzerindeki Grand Millennium Konya Hotel'de elektrikli şarj istasyonu kurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin ilk elektrikli şarj işletmecisi lisansının sahibi ENYAKIT, “Her 200 kilometrede bir şarj istasyonu” hedefine hızla yaklaşıyor.

Bu kapsamda, araç sahiplerinin sesine kulak veren şirket, son olarak Adana-İstanbul yolu üzerindeki Grand Millennium Konya Hotel'de elektrikli şarj istasyonu kurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ENYAKIT Genel Müdürü Tayfun Şenses, “Edirne'den Cizre'ye, Samsun'dan Antalya'ya elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz hizmet veriyoruz. Ülkenin yüzde 80'ini kapsayan 120'yi aşkın şarj istasyonumuza bugün çok önemli bir konumda, bir yenisini daha ekledik. Türkiye'nin yüzde 80'inin, elektrikli araç ile 300 kilometre menzile kadar seyahat edebilen yüksek hızlı şarj ağını son bir yılda kuran ENYAKIT, bu menzili 200 kilometreye kadar hızlıca düşürmeyi hedefliyor.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”