Ergenekon Karabük’ün en gözde mahallesi olacak

Ergenekon Karabük’ün en gözde mahallesi olacak

Yayın: 29.03.2024 23:14 |Güncelleme: 30.03.2024 16:25
Paylaş:
A+ A-

Ergenekon Mahallesi Muhtar adayı Hüseyin Kayacık seçim kampanyasının son gününde, ‘Mahallemizde değişim ve gelişim için artık son saatlere girmiş bulunuyoruz. Biz elimizden geleni yaptık. Artık söz mahalle sakinlerimizde” dedi.

Sadık Gülbağ, Ebru Yardibi, Ümit kayrak, Bekir Tiryaki, Songül Karadöngel, Cemal Ergül, Serpil Derecik, Sinem Beşevli’den oluşan aza heyeti ile birlikte yeni döneme hazır olduklarını kaydeden Ergenekon Mahallesi Muhtar adayı Hüseyin Kayacık seçilmesi halinde yapacağı çalışmalardan bazılarını şu şekilde anlattı;

Bütün belediye otobüslerinin, geçiş güzergahı olmasına rağmen mahallemizde otobüs durağı bulunmaması, mahallenin sahipsiz bırakılmasındandır.

Belirlenen uygun yerlere otobüs durakları yapılmasını sağlayacağız.

Mahallemize ATM’Ier yapılması için yetkilileri davet edip sizlerin hizmetine sunulmasını sağlayacağız.

Mahallemiz gün geçtikçe büyümekte, nüfusu çoğalmaktadır. Buna binayen yeni ihtiyaçlar doğmaktadır. Çalışan anne ve babalar için çocukların güven içinde emanet edebileceği bir gündüz bakım evinin yapılması ya da sosyal yaşam merkezinin bu amaçla kullanılmasını sağlayacağız.

Özel ve milli günlerde (29 Ekim, 23 Nisan, Aşure Günü v

.b.) etkinlikler düzenleyip hem çocuklarımızın hem de mahalle sakinlerinin tanışıp kaynaşmasını sağlayacağız.

Mahallemizde bulunan park bahçe gibi yerlerin bakımı ve korunması, uygun yerlere ise bisiklet yolları yapılması için girişimde bulunacağız.

Mahallemizde hali hazırda bulunan, özellikle cadde üzerindeki yol ve kaldırımlarda bulunan temizlik problemini ortadan kaldırıp geri dönüşüm ve çöp konteynırı saylarının artmasını sağlayacağız.

Mahallemize Aile Sağlık Merkezi kazandırmak için yetkili makamlar ile iletişime geçeceğiz.

Mahallemiz için yapılan çalışmaları, projelerimizi sizlerle paylaşmak ve talepleriniz ile şikayetlerinize daha hızlı bir şekilde cevaplamak için mahallemize ait bir web sitesi kuracağız.”

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Mustafa Yavuz’dan Başkan Çetinkaya’ya İade-i Ziyaret

Yayın: 18.04.2024 10:37
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında Karabük Belediye Başkanı olarak seçilen ve ilk ziyaretini kendisine gerçekleştiren Özkan Çetinkaya’ya iade-i ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Başkan Özkan Çetinkaya’ya hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, nazik ziyareti ve güzel temennileri için Valimiz Mustafa Yavuz’a teşekkür etti.