Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Erken Seçim Dahil, Her Konu Tartışılıyor..

Yayın: 06.07.2015 10:35
Paylaş:
A+ A-

Geçtiğimiz cumartesi günü Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci “7 Haziran Genel Seçimlerinde,seçmen Siyasi Partilere,kendi aranızda uzlaşın ve Ülkeyi yönetin mesajı verdi.Bu mesajı verirken de AK Partiyi yüzde 41 oy ile Birinci Parti yaparak,AK Partisiz bir harekete izin vermiyorum dedi ve bunu TBMM Başkanı seçiminde gördük.AK Parti Milletvekili Sayın İSMET YILMAZ seçmenin gösterdiği doğrultu da TBMM Başkanı seçildi..” yolunda değerlendirmelerde bulundu.

Son günlerde,Karabük gündeminde önemli bir yer edinen KARDEMİR konusunda da görüşlerini açıklayan AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci “Özellikle KARDEMİR üzerinde hakim hissedar konumunda olan isimlerle görüşmeler yaptım.Herhangi bir ayrılığın çok kötü sonuçlar verebileceğini kendilerine izah etmeye çalıştım,böyle bir olayın Siyaset Kurumu olarak bizi de zor duruma sokabileceğini anlattım.Kendilerinden yine uyum içinde çalışacakları mesajlarını aldım ve gerçekten sevindim..” Şeklinde bilgiler verdi.

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci,bir sorumuz üzerine “Biraz önce de söyledim.Ankara şu an itibarı ile Koalisyon Hükümeti kurmaya,bunu başaramazsa Erken Genel Seçim yapmaya odaklanmış durumdu.Emin olun bunun dışında hiçbir iş ve işlem yapılmıyor denilse yeridir.Bu bakımdan Filyos Limanı olayına Siyasetin belirli bir platforma oturmasından sonra bakabiliriz.Koalisyon Hükümeti kurulacaksa,kurulduktan sonra,eğer bu Hükümet kurulamazsa,zaten Erken Genel Seçim gündeme gelir ki,Filyos Limanı veya başka yatırımları bakma imkanını bulmamız imkansızlaşır.” Gibi görüşler dile getirdi.

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci “7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra görüldü ki,AK Parti olmadan hiçbir Hükümet kurulamaz,TBMM zemininde AK Parti olmadan herhangi bir iş ve işlemde bulunma şansı yoktur.O nedenle AK Parti yine belirleyici bir konumdadır.Eğer bir Koalisyon Hükümeti kurulmaz,kurulamazsa,yapılacak bir Erken GENEL Seçime de veya bir Tekrar Genel Seçime de en hazırlıklı Parti AK Partidir.Bunu herkesin görmesi gerek..” ifadelerini de sık/sık tekrarladı

2 kişi görüş bildirdi

  1. Mehmet Özcan

    Seçim vaadlerinizin en önemlisi “Filyos projesi”nin bir balon olduğunu Kalkınma bakan yardımcısı Mehmet Ceylan açıkladı…..Dağ fare doğurdu…Eskipazar İhtisas organize sanayi serbest bölgesi tam bir komedi ,kasaba organize sanayisinden öte ne özelliği var….Herşeyi hazır durumda bekleyen “Hava Limanı projesini bir türlü yatırım proğramına almadınız…Niye mi??? Bu proje her şeyiyle harcadığınız rektör hocanın olması mıydı???? Karabük’ün sizler gibi mütahitler birliği partisi AKP’den kurtulması adına bu gerçekleri bir görmesi lazım…

  2. Egzozdan Ses Geliyor..

    ‘Sizin arabanın çekişinde düşme var. Şöyle buji, platin ayarını filan bir yaptırın. Belki vantilatör kayışı gevşemiş olabilir. Karbüratörü de bir temizleyin. Araba sağa sola da çekiyor. Bir rot balans ayarı da yaptırın’ dedi 7 Haziran’da seçmen. ‘Sizin egzozdan birtakım çatlak sesler geliyor. Bir egzozu da tamir ettirin’ dedi …….Fotoğrafı birileri çekmiş…..Tanıdık geliyor mu???????? Karabük uyuma…..

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Otizmli radyo programcısı engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturuyor

Yayın: 23.09.2023 04:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – ŞULE ÖZKAN – Türkiye'nin birinci ve tek otizmli radyo programcısı Muhammed Emirhan Güngör, “İnsanlar bizi fark etsin ve fırsat versin. Fırsat verildikçe neler yapabildiğimizi görecekler. Engelliler ve otizmliler bir gün değil her gün hatırlanmalı.” dedi.

Güngör, AA muhabirine, otizmli birey olarak radyo programcılığı hayalini gerçekleştirmesini ve engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturma gayretini anlattı.

Kocaeli'de dünyaya gelip büyüdüğünü belirten Güngör, küçüklüğünden bu yana basın bölümünü yakından takip ettiğini söyledi.

Güngör, “çok yaramaz ve hiperaktif” bir çocuk olduğunu aktararak, “Otizmli olduğumu, küçük yaşlarda evrakları karıştırırken sıhhat raporuma denk gelince öğrendim. Daha evvel ailem bana söylememişti. Herhalde söylemek istemiyorlardı. Çocukken çok yaramazdım lakin televizyon ve gazeteye ilgim vardı. Beş yaşından beri radyo dinliyorum. Çocukluğumdan lise dönemime kadar her hafta sonu koşa koşa gazete almaya giderdim.” diye konuştu.

– “Programda engelli bireylerin sıkıntılarına tahlil aramaya çalışıyorum”

Bazılarının otizmli olduğu için kendisini dışlayıp ötekileştirdiğini lisana getiren Güngör, “Sadece 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde değil, her gün anlaşılmalı ve ötekileştirilmemeliyiz. Bunu insanlara anlatmaya çalışıyorum.” sözünü kullandı.

Güngör, Kocaeli'deki bir radyoda yaklaşık 2 yıldır “Engelsiz Yaşam” isminde program sunduğundan bahsederek, şöyle devam etti:

“Bu programda engelli bireylerin sıkıntılarına tahlil aramaya çalışıyorum. Sıhhat dalından yahut sivil toplum kuruluşlarından uzman isimlerle engelli yaşama dair konuşuyoruz. Çok olumlu reaksiyonlar aldım. Beşerler programımı severek dinliyor. Hedeflerim ortasında ulusal radyo ve televizyon kurumlarında çalışmak var. Staj yaparak deneyim kazanmak istiyorum ve bir müzik programı yapmak istiyorum.”

– “Otizmli olduğum için geçiştirdiklerini düşündüm”

Özellikle lise devrinden sonra ayrımcılık ve ötekileştirme yaşadığının altını çizen Güngör, “Ayrımcılığa çok uğradım, hala daha uğramaya devam ediyorum. Otizm denilince insanların aklına 'Bize ziyan verebilir' niyeti geliyor. Bize farklı bakılıyor.” biçiminde konuştu.

Güngör, ailesinin radyocu olmasını gelir elde etmekte zorlanabileceği niyetiyle istemediğini anlatarak şunları kaydetti:

“Radyoculuktan evvel 2 sene öbür işlerde çalıştım. Bir lokantada garsonluk tecrübem oldu. Daha sonra pişmaniye fabrikasında çalıştım. İşten çok sıkılmıştım, 'artık hayatımın işini yapmalıyım' diye düşünüyordum. Radyocu olabilmek için pişmaniye fabrikasından kaçtım. İzmit'teki radyolara gittim lakin programcı almadıklarını söylediler lakin otizmli olduğum için geçiştirdiklerini düşündüm. Sonunda Türk halk müziği çalan bir radyo beni kabul etti. Orada radyo programlarının nasıl yapıldığını öğrendim. 25 Mayıs 2019'da Türkiye'nin birinci ve tek otizmli radyo programcısı oldum.”

– “Otizmli bireyler beni örnek alıyor”

Çevresinin geniş olduğunu lakin yeni bir beşerle tanıştığında kendisine karşı ön yargı hissettiğini belirten Güngör, “İnsanlar bizi fark etsin ve fırsat versin. Fırsat verildikçe neler yapabildiğimizi görecekler. Engelliler ve otizmliler bir gün değil her gün hatırlanmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Radyo ve televizyon alanında çalışmak isteyen otizmli bireylere örnek olan Güngör, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Engellilerle ilgili farkındalık oluşturmak için programlar yapıyoruz. Özel ihtiyaçlı bireylerin aileleri bana yazıyor. 'Bizim oğlumuz da otizmli, sizi görünce gururlanıyoruz.' diyorlar. Benden teklifler almaya çalışıyorlar, onların sayesinde bu kadar faal bir biçimde çalışıyorum. Otizmli bireyler beni örnek alıyor. Bu hususta birinci ve tekim lakin inşallah her alanda çalışan otizmli bireylerin sayısı artar.”