Esentepe’de Sokak Lambaları Yanmıyor

Esentepe’de Sokak Lambaları Yanmıyor

Yayın: 09.07.2024 23:00
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK – Safranbolu ilçesi Esentepe Mahallesi sakinleri, İncekaya ve Hızar Caddeleri üzerinde bulunan sokak lambalarının yanmadığını ve karanlıkta kaldıklarını bildirdi.

Son birkaç gündür devam eden sokak lambası arızaları, vatandaşları zor durumda bıraktı. Özellikle geceleri güvenliği sağlamak ve yol aydınlatmasının en iyi şekilde yapılması için kritik öneme sahip olan sokak lambalarının yanmaması, mahalle sakinleri arasında endişe yaratıyor. Birçok vatandaş, balkonlarının ışıklarını açık bırakıyor.

Arızanın Nedeni Henüz Belirlenemedi

Yetkililerinden alınan bilgilere göre, arızanın nedeni henüz tam olarak belirlenemedi. Elektrik dağıtım şirketi sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. İlk incelemelere göre, elektrik kablolarında yaşanan bir sorun veya lambaların teknik arızası olabileceği düşünülüyor.

Vatandaşlar Tepkili

Mahalle sakinleri, karanlık sokaklarda yürürken kendilerini güvensiz hissettiklerini belirtti. Özellikle çocuklu aileler ve yaşlılar, bu durumdan olumsuz etkileniyor. Vatandaşlar; “Cadde o kadar karanlık ki, arabaların far lambaları ile aydınlanıyor. Üstelik sokak hayvanları da ezilme tehlikesi yaşıyor. Karanlıkta kaldık. Esentepe’de yeni yerleşim bölgesi, aydınlatma lambaları da yeni diye biliyoruz ama bu bölgede yaşanan elektrik kesintisinin sebebini henüz açıklamadılar.” diyerek, yetkililerden bir an önce bu sorunun çözülmesini talep etti.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da dereye düşen karacayı vatandaşlar kurtardı

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.07.2024 08:45
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da köpeklerden kaçarken düştüğü dereden vatandaşlarca kurtarılan karacanın tedavisine başlandı.

Köprübaşı ilçesinde sahipsiz köpeklerin saldırısından kaçarken dereye düşen karaca, vatandaşlarca kurtarıldı. Yaralı karaca, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sürmene Şefliğine bağlı ekiplerce teslim alındı.

Yetkililerce veterinere götürülen karaca, bacağında kırık ve vücudunun bazı bölgelerinde yara olduğu tespit edilerek tedaviye alındı.

Karacayı kurtarmak için dereye girenlerden 24 yaşındaki Hüseyin Aksoy, AA muhabirine, insanlık görevini yerine getirdiklerini söyledi.

Ormandan çarşının ortasına inen karacayı sahipsiz köpeklerin kovaladığını anlatan Aksoy, kovalamaca sırasında karacanın dereye atladığını dile getirdi.

Aksoy, bunun üzerine tereddüt etmeden dereye girdiğini belirterek, “Derenin ortasında yakalamaya çalıştım. En sonunda bir arkadaşım daha geldi, beraber yakaladık ve çıkardık.” dedi.