Espiye’de din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirildi

Espiye’de din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 07.06.2024 16:37
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Espiye Müftülüğünce yaz Kur'an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

Müftülük konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde, dini bilgiler, eğitim, öğretim, yöntem ve teknikler hakkında bilgiler verildi.

Giresun Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İlhan Tetik, yaz Kur'an kurslarına büyük önem verildiğini belirterek, “Zira örgün eğitim döneminde ulaşamadığımız yavrularımıza, bu dönem ulaşma imkanı buluyoruz. Kur'an kurslarımızla camilerimiz çocuk sesleriyle şenlenecek.” dedi.

​​​​​​​

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”