Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Evleri Yıkılan Afetzedeler Yardım Bekliyor

Yayın: 09.03.2015 09:57
Paylaş:
A+ A-

5 Mart tarihinde sabaha karşı Kurtuluş Mahallesi Dolunay Sokak’ta meydana gelen heyelan sonrası evleri yıkılan vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.

Bilindiği gibi Heyelanda birçok ev boşaltılırken, bazı evlerde tamamen yıkılarak kullanılamaz hale gelmişti. Heyelanın olduğu anda evde bulunan ve saat 03.00’te bir ses ile uyanıp evde yaşayanlar ile birlikte sokağa çıkan afetzedelerden Ferhat Saraç, Evinde bulunan hiçbir eşyasını kurtaramadığını ve evinin tamamen yıkıldığını söyledi. Evi yıkılmasına rağmen halen yetkililerin gelip bir yardım etmesini dört gözle bekleyen Ferhat Saraç “Heyelan olduğu gün evde idik. Sabah üçe doğru evi terk ettik, tabiki evimiz terk ederken hiçbir eşyamızı almadık. Saat beş gibi falanda heyelan oldu, evimiz bu hale geldi. Evimizin içinden hiçbir şey kurtaramadık. Şu anda akrabalarımızın yanında kalıyoruz. Ben yetkililerden bir an önce evimizi temin etmelerini istiyorum. Evimizde ihtiyacımıza cevap verecek bütün eşyalarımız vardı. Sizin de gördüğünüz gibi, televizyonum, buzdolabım ve diğer eşyalarım hurda yığını haline geldi. Ben bir an önce yetkililerin bizlere yardım elini uzatmalarını istiyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)