Fast İşlemi İle Artık 100 Bin TL Gönderilebilecek

Fast İşlemi İle Artık 100 Bin TL Gönderilebilecek

Yayın: 02.04.2024 11:17
Paylaş:
A+ A-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi sisteminin (FAST) limitini 4 Nisan’dan itibaren artıracak.

Buna göre, FAST sisteminde bir işlem limiti bulunmamakla birlikte, işlem başına en fazla 100 bin lira gönderilebilecek. Ayrıca, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek işyeri ödemelerinde ise tek seferde 250 bin liraya kadar işlem yapılabilecek.

TCMB’nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, FAST sisteminin işlem başı limiti 4 Nisan 2024 tarihi itibarıyla güncellendi. Bu değişiklikle birlikte, mevcut 50 bin liralık sınırın iki katına çıkarılmış oldu.

Bankanın duyurusunda belirtildiği üzere, bu değişiklik Aralık 2023’te planlanmış ve FAST katılımcılarına duyurulmuştu. Kullanıcıların FAST sistemine gösterdiği ilgi ve ödemelerin ekosistemin dinamik gereksinimleri göz önünde bulundurularak, 4 Nisan 2024 itibarıyla FAST işlem tutar limitleri artırılmış oldu. Para transferlerindeki limit 50 bin liradan 100 bin liraya, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı işyeri ödemelerinde ise 100 bin liradan 250 bin liraya yükseltilecektir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”