Fırıncılar Hafta Tatili İstiyor

Fırıncılar Hafta Tatili İstiyor

Yayın: 21.07.2015 10:35
Paylaş:
A+ A-

Genel merkezi Karabük’te bulunan Bağımsız Özgür Gıda-İş sendikası başkanı İbrahim Yanıkoğlu,bazı fırın işverenleri başta olmak üzere sektör çalışanlarının hafta da bir gün tatil istediğini bildirdi.

Bu sektörde çalışan emekçilerin yılın 365 günü çalıştığını ve tatil yapamadıklarını belirterek konuya dair bir değerlendirme yapan Bağımsız Özgür Gıda-İş başkanı İbrahim Yanıkoğlu, “fırın işverenlerimizin yarısı ile birlikte sektör çalışanları hafta da bir gün tatil istiyor.Bilindiği gibi fırın işçilerimizin tatili yok.Dolayısıyla vatandaşlarımızı da mağdur etmemek şartıyla Pazar günü tatil istiyorlar.Senenin 365 günü çalışıyorlar ancak karşılığını da alamıyorlar. İşte bu yüzden de bu sektörde çalışan işçilerimiz tatil yapamadıkları ve haklarını alamadıkları gerekçesiyle başka çalışma alanlarını tercih ediyorlar.
Bizlerde sendika olarak ilk önce Karabük ve Safranbolu’dan başlatılıp, daha sonra da diğer İlçelerde tatil uygulamasına gideceğiz.Bunun için başta Valilik ve Belediye olmak üzere ilgili yerlere müracaatımızı yapıp en geç 15 Eylül itibarıyla hafta da bir gün olmak üzere tatil uygulamasını başlatmak istiyoruz ve bunda da kararlıyız” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”