Geleneksel Elvançelebi Kültür, Sanat, Spor ve Anma Etkinlikleri sona erdi

Geleneksel Elvançelebi Kültür, Sanat, Spor ve Anma Etkinlikleri sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 12.06.2024 00:15
Paylaş:
A+ A-

ÇORUM (AA) – Çorum Mecitözü ilçesine bağlı Elvançelebi köyünde düzenlenen “Geleneksel Elvan Çelebi Kültür, Sanat, Spor ve Anma Etkinlikleri”nin sona erdi.

Mecitözü Kaymakamı Bayram Köse, yaptığı yazılı açıklamada, İlçe Geliştirme ve Tanıtma Ofisince organize edilen etkinliklere vatandaşların ilgi gösterdiğini belirtti.

Elvançelebi'nin hayatının anlatıldığı söyleşi ile başlayan etkinliklerde 3 gün boyunca resim sergileri, mehter gösterileri, hayvan güzellik yarışmaları, paraşüt gösterileri, spor müsabakaları ve geleneksel çocuk oyunları yapıldığını aktaran Köse, her gün ortalama 1500 kişinin etkinlikleri izlediğini kaydetti.

Köse, gelecek yıllarda yapılacak etkinliklerin daha geniş alanlara yayılabileceğini ifade etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”