Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Gençlerden Örnek Davranış

Yayın: 10.06.2015 09:59
Paylaş:
A+ A-

Başı boş hayvanların su ve yiyecek ihtiyacını karşılamak için hemen hemen her hafta sonu bir araya gelen gençler aldıkları yiyeceklerle hayvanların açlık ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlar.

“Siz Açlık Nedir Bilirmisiniz?” sloganıyla bir araya gelen Karabük’lü gençler özellikle başı boş hayvanların çoklukta olduğu bölgelere giderek aldıkları yiyeceklerle orada ki hayvanların su ve açlık ihtiyaçlarını gideriyorlar.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız gönüllü gençlerden olan Serhat Ustacık, “biz uzun bir süredir gönüllü arkadaşlarımızla birlikte hafta sonları toplanarak özellikle sahipsiz hayvanların çokça olduğu bölgelere giderek onların yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.Ancak; takdir edersiniz ki bizim yaptığımız yardımlar yetersiz kalıyor.Bunun için bizimle gelmek veya bize destek olmak isteyen hayvanseverlere ihtiyacımız var.Ben öncelikle tüm Karabük halkını sahipsiz açlık içinde kıvranan hayvanlarımıza destek olmaya davet ediyorum.Unutmayın;sizin sofralarınızdan artan yiyecekler birkaç hayvanın karnını doyurur.Lütfen bunu yapmak için çevrenize bakın” ifadelerinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.