Gençlerden Örnek Davranış

Gençlerden Örnek Davranış

Yayın: 10.06.2015 09:59
Paylaş:
A+ A-

Başı boş hayvanların su ve yiyecek ihtiyacını karşılamak için hemen hemen her hafta sonu bir araya gelen gençler aldıkları yiyeceklerle hayvanların açlık ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlar.

“Siz Açlık Nedir Bilirmisiniz?” sloganıyla bir araya gelen Karabük’lü gençler özellikle başı boş hayvanların çoklukta olduğu bölgelere giderek aldıkları yiyeceklerle orada ki hayvanların su ve açlık ihtiyaçlarını gideriyorlar.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız gönüllü gençlerden olan Serhat Ustacık, “biz uzun bir süredir gönüllü arkadaşlarımızla birlikte hafta sonları toplanarak özellikle sahipsiz hayvanların çokça olduğu bölgelere giderek onların yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.Ancak; takdir edersiniz ki bizim yaptığımız yardımlar yetersiz kalıyor.Bunun için bizimle gelmek veya bize destek olmak isteyen hayvanseverlere ihtiyacımız var.Ben öncelikle tüm Karabük halkını sahipsiz açlık içinde kıvranan hayvanlarımıza destek olmaya davet ediyorum.Unutmayın;sizin sofralarınızdan artan yiyecekler birkaç hayvanın karnını doyurur.Lütfen bunu yapmak için çevrenize bakın” ifadelerinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.