Genel Sekreter Uzun; Asfalt Sezonunu Derhal Başlatacağız

Genel Sekreter Uzun; Asfalt Sezonunu Derhal Başlatacağız

Yayın: 22.06.2015 11:28
Paylaş:
A+ A-

İl Özel İdaresi genel sekreteri Mehmet Uzun,yağışlı havaların sona ermesi ile birlikte asfalt sezonunun hemen açılacağını ifade etti.

Özellikle yeni alınan asfalt plentleri ve yine son yapılan araç gereç takviyeleri ile kendi asfaltını kendisi üreterek büyük bir maliyet düşüklüğüne giden Karabük İl Özel İdaresi aşırı hava yağışlarının son bulması ile birlikte asfalt sezonuna hızlı bir giriş yapacak.

Konu ile ilgili İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun yaptığı değerlendirmede, “bilindiği gibi İl Özel İdare olarak kendi asfaltımızı kendimiz üretiyoruz. Ürettiğimiz asfaltımız çok daha kaliteli ve dışarıdan alınan hizmete göre çok daha maliyeti düşük.Son aldığımız araç ve gereçlerimizle birlikte yağışların sona ermesiyle asfalt sezonumuzu derhal açacağız ve aciliyet durumuna göre yol yapım çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Diğer yandan, yine bu yıl İl Özel İdaresi olarak çok önemli yatırımlara imza atacaklarının altını çizen genel sekreter Mehmet Uzun, “özellikle sağlık alanında önümüzde ki günlerde bir dizi ihaleler gerçekleştireceğiz.Bilindiği gibi şuan önemli bir yatırım şeklinde bekleyen Ağız ve Diş sağlığı merkezi yeni binası için önümüzdeki günlerde ihale gerçekleştireceğiz.Yine Safranbolu Sağlık müdürlüğü binası,5000 evlerde konuşlandırılacak 112 proje ihalesi de birkaç güne kadar yapılacak.Yani bu yılda önemli yatırımlar yapmak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Son olarak yine Ovacık İlçesi çok programlı lise ihalesine de çıkıldığını söyleyen genel sekreter Mehmet Uzun,yatırımların artırılması için Karabük’e birkaç yıldır ek paralar geliyor.Bunda da Sayın Mehmet Ali Şahin beyin çok katkısı olduğunu söylemek istiyorum.Kendisine ne zaman bir istekle gittiysek her zaman desteği olmuştur” açıklamalarına yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”