Giresun’da “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” kutlandı

Giresun’da “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” kutlandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.03.2024 12:24
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'da “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” törenle kutlandı.

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bugünün aynı zamanda 21 Mart Nevruz Bayramı olduğunu söyledi.

Ormanların faydalarının saymakla bitmeyeceğini belirten Serdengeçti, “Ormanlar bizim akciğerlerimizdir. Oksijen deposudur. Toprağın oluşmasını sağlayan en önemli etkenlerdendir. Ormana, çevreye karşı bilinçli olmak durumundayız.” dedi.

Törende “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” dolayısıyla okullar arası düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Program, Vali Serdengeçti ve katılımcıların, hazırlanan fidanları okul bahçesine dikmelerinin ardından sona erdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” düzenlenecek

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesince (KTÜ), “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” organize edilecek.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin zeka gelişimine katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek yarışma, 22-23 Mayıs tarihleri arasında KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Öğrencilere algısal, sözel ve mantıksal muhakeme ile ölçmeye yönelik soruların yöneltileceği yarışmaya başvurular, okul yönetimleri tarafından 2 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

Yarışmanın şartnamesine “www.ktu.edu.tr/bks2024” adresinden ulaşılabilecek.