Giresun’da UMKE temel eğitimi gerçekleştirildi

Giresun’da UMKE temel eğitimi gerçekleştirildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.05.2024 12:12
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'da, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE) temel eğitimi gerçekleştirildiği bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, eğitimin Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya Yaylası'nda yapıldığı belirtildi.

Eğitime Giresun'dan 22, Trabzon, Gümüşhane ve Rize'den 1'er olmak üzere 25 kursiyer ve alanında tecrübeli eğitmenlerin katıldığı aktarıldı.

Eğitimin ilk üç günü teorik ve parça beceri içerikleri, son iki günü ise 1700 rakımda saha uygulamaları ile tatbikat düzenlendiği vurgulanan açıklamada, “Planlama çerçevesinde yürütülen bu büyük organizasyonla UMKE ailesi genişleyerek yeni üyelerini kazandı.” ifadeleri kullanıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.