Görele’de atık bitkisel yağ toplayan öğrenciler ödüllendirildi

Görele’de atık bitkisel yağ toplayan öğrenciler ödüllendirildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 02.03.2024 08:00
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'un Görele ilçesinde “Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi” kapsamında atık yağ toplayan 27 öğrenciye ödül verildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, 58 litre bitkisel atık yağ toplayarak birinci olan Mehmet Gürel Ortaokulu öğrencisi Yağız Sevindik'e bisiklet hediye edildi.

Dereceye giren diğer öğrencilere ise paten, kaykay ile futbol ve basketbol topu gibi çeşitli armağanlar verildi.

Belediye Başkanı Ahmet Süleymanoğlu, öğrencileri kutlayarak, “Yarışma ile atıkların kaynağında ayrıştırılması, çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması, gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevre bırakılması ve ekonomiye katma değer sağlanması hedefleniyor.” dedi.

Çevre mühendisi Dilara Hekim ise yarışma kapsamında 843 litre atık yağ toplandığını ifade etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” düzenlenecek

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesince (KTÜ), “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” organize edilecek.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin zeka gelişimine katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek yarışma, 22-23 Mayıs tarihleri arasında KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Öğrencilere algısal, sözel ve mantıksal muhakeme ile ölçmeye yönelik soruların yöneltileceği yarışmaya başvurular, okul yönetimleri tarafından 2 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

Yarışmanın şartnamesine “www.ktu.edu.tr/bks2024” adresinden ulaşılabilecek.