GüzelEnerji, Automechanika Fuarı’nda madeni yağ markaları M Oil ve Valvoline ile yer aldı

GüzelEnerji, Automechanika Fuarı’nda madeni yağ markaları M Oil ve Valvoline ile yer aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 29.05.2024 08:30
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – OYAK Grubu çatısı altında faaliyet gösteren GüzelEnerji, madeni yağ markaları M Oil ve Valvoline'ın yeni ürünlerini Automechanika İstanbul 2024'te tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 23-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda GüzelEnerji, binek ve ticari araçlar, tarım araçları, motosiklet motorları, deniz yağları, endüstriyel yağlar ve gresler gibi madeni yağ ürünleri ile pazardaki hizmetlerini katılımcılara tanıttı.

M Oil, fuarda binek araçlar için Grado, Grado Nitro, Grado Premium, Grado Ultio ve Grado Ultra ürünlerini, ticari araçlar için ise BOA, BOA UltraMax, BOA Extro, BOA FD ve BOA Nitro Max ürünlerini tanıttı. Şirket, fuarda dişli transmisyon serisi olan Transmol ve hidrolik fren yağlarını da sergiledi.

Dünyanın ilk motor yağı markası olan ve Türkiye'deki geçmişi 1970'li yıllara dayanan Valvoline markası ise fuarda binek araçlar ürün grubunda üst segment ürün ailesi Synpower, uzun ömürlü motor yağı ailesi Maxlife ve çözüm alternatifi All Climate ürünlerinin yanı sıra dişli ve şanzıman ürün grubunu sundu.

Üretimini gerçekleştirdiği madeni yağların tamamında standart, performans ve orijinal ekipman üreticilerinin onay kriterleri gereksinimlerine uygun şekilde, ihtiyaca yönelik katkı maddeleri kullanan M Oil, fuarda 4 yeni ürününü de sektör paydaşlarına tanıttı.

Yeni nesil hibrit binek araçlar için özel olarak geliştirilen tam sentetik motor yağı Grado Hybrid 0W-20, dizel partikül filtreli ve ultra yüksek performanslı Euro V ve VI yeni nesil motorlar için üretilen BOA Ultra Max CK-4 15W-40 ürünleri GüzelEnerji standında yer aldı.

Ayrıca, hangi spesifikasyona sahip olduğu fark etmeksizin, otomobildeki eksilen motor yağının yerine maksimum bir litre ilave edilerek, yağ değişimine kadar motoru koruyan Grado TOP UP tamamlama yağı da fuarda tanıtıldı. Yüksek sıcaklık ve oksidasyon koşullarında temiz dişli performansı ve uzun süreli aşınma koruması sağlayan M Oil Sentetik Dişli Yağı 220 de tanıtılan yeni ürünler arasında yer aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GüzelEnerji Genel Müdürü Mahmut Çil, şirketin madeni yağlar alanında önemli bir üretici olarak uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü her geçen gün artırdığını belirterek, şunları kaydetti:

“Üretim, satış ve ihracattaki güçlü kaslarımızla sektörel dönüşüme odaklanıyoruz. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ve kapsayıcı ürün portföyümüz ise yüksek bir tercih edilme oranına sahip. Bu sayede madeni yağlar iş kolumuzda son 3 yılda yüzde 170 büyüme başarısı gösterdik ve üst üste satış rekorları kırdık. Bu başarıyı sürdürülebilir kılmak ve sektörümüzü ve ülkemizi ileri taşıyacak yenilikleri paylaşmak üzere ise Automechanika İstanbul 2024'te yer almaktan mutluluk duyduk. Yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”