Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Haddeciler Toplantısında Neler Oldu ?

Yayın: 30.09.2022 10:26
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, önceki gün Karabük’te bulunan haddecilerin sorunlarının ele alındığı toplantıda Karabük Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ile ilgili toplantıda yaşananları ilk olarak gazetemize açıkladı.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde  Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu bir basın toplantısı ile duyuran iş insanı Adnan Çebi’nin adaylık açıklamasından sonra Karabük’te bulunan haddeciler  bir araya gelerek sanayici Fatih Çapraz’ı ortak aday çıkararak, TSO Başkanlığı için destekleyeceği şeklinde kamuoyunda bazı iddialar ortaya atılmıştı. Önceki gün ikinci defa bir araya gelen haddecilerin son toplantısına AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de katıldığı öğrenildi.

ALTINÖZ ÖNCEKİ KONUŞMASINDAN UZAK TAVIR SERGİLEDİ

 

İkinci toplantı sonrası  kamuoyunda konuşulan bazı iddialara ilişkin Bölgenin Sesi Gazetesi’ne açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili , Toplantıdan 2 gün önce yapılan bir görüşme üzerine toplantıya katıldığını ama Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’ün toplantı da 2 gün önceki konuşmadan çok uzak tavırlar geliştirdiğini ifade etti.

Vergili açıklamasında;  “Ben kaç senedir TSO seçimlerine hiç karışmadım zaten.  Haddecilerle ilgili bir gerilim olunca beni de çağırdılar, ben de oranın üyesiyim ilk defa gittim. Haddeciler bir aday çıkartmak istiyor aday benim yabancım değil hem de partili. İktidar partisi olarak zaten Karabük’ü temsil edecek kişileri hep siz seçtiniz. TSO başkanını seçmek iktidar partilerinin her zaman bir politikası olmuştur. Bu Adalet Partisi – Anavatan Partisi – Doğru Yol Partisi zamanında da böyle olmuştur. İktidar partileri TSO’nun başkanını belirlemeye gayret eder. İktidar partilerinin kendi politikaları anlamında bu haklarıdır.

Ben toplantıya kesinlikle gitmezdim. Toplantıdan 2 gün önce MHP İl Başkanımız Adem Kar ile görüşen Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz,   haddecilerle toplantı yapalım orada ortak karar verelim TSO Başkanı kim olacak  Meclis Başkanı  kim olacak konusundaki tavrımızı ortak kararla belirleyelim. 4 Tane gruptaki arkadaşlarıma benim sözüm geçer, onları istediğim şekilde yönlendirebilirim, dedi. Ben bu görüşme yapıldığı için bu toplantıya gidip katıldım, ne olacak diye , şeklinde konuştu.

  BENİM ADNAN ÇEBİ KARŞITLIĞIM YOK

Kendisinin Adnan Çebinin adaylığı konusunda karşıtlığının olmadığını belirten Başkan Vergili, açıklamalarını şöyle devam ettirdi.  “Toplantıdan 2 gün önce bunları konuşan Altınöz, toplantı da tamamen farklı bir adam olarak geldi. Direkt olarak Biz TSO seçimlerine karışmıyoruz, dedi.  Bizim il Başkanımız Adem Beyle 2 gün önceki telefon görüşmesi başka, toplantıdaki tavrı bambaşka.  TSO seçimlerine karışmıyoruz dedi.  Bizim Adnan Çebi düşmanlığımız yok ki. Sen başkan olarak biz Çebi’yi destekliyoruz dersin. Karabük’ü temsil edecek kişinin günahı da sevabı da senin olur. Eğer Milletvekilleri ve il başkanı bir söz vermişlerse , çıkıp söylersin. Bunları uzatmaya gerek kalmaz. Kimseyi oyalamaya gerek yok ki.’ Dedi.

Seçimler de görüşürüz benzerinde bir söylemi olmadığını ifade eden Başkan Vergili, Adnan Çebi, bana TSO  Başkanı olmayı düşündüğü zaman geldiğinde ona da söyledim. Bu işlere ben karar vermiyorum ki. İktidar partisinin onayını alman lazım. İl başkanının, milletvekillerinin tamam demesi lazım. Onların onayını aldıktan sonra benim için fark etmez,  dedim. Şimdi Adnan Çebi iktidarın onayını almadıysa yol alamaz, aldıysa  il başkanının kimseyi oyalamasına gerek yok. Der ki biz iktidar partisi olarak Çebi’yi destekleme kararı aldık. Çebi, TSO Başkanı olacak de,  konu bitsin. Uzatmaya gerek yok ki. İyi olursa kendilerinden  kötü olursa başkasından taktiğine gerek yok. Bu öyle büyük bir olayda değil. Açıklarsın günahıyla – sevabıyla  çıkıp açıklarsın, sahiplenirsin, biter gider.” İfadelerinde bulundu

Ortak bir aday belirlenmediği için, Fatih Çapraz’ın aday olup olmayacağı konusunda fikrini sorduğumuz Başkan Vergili,  Fatih Çapraz’ın olası adaylığıyla  ben çıkmamasını tavsiye ettim ama kendi aralarında ne karar alırlar bilmiyorum.  Çıkmamasını tavsiye ettim ama kendileri karar alıp çıkarlarsa yanında olurum”  dedi.(Ergin Ertuğrul)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”