Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nın 2025 yılı hazırlıkları devam ediyor

Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nın 2025 yılı hazırlıkları devam ediyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 11.06.2024 16:22
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenecek Carpet & Flooring Expo'nun (Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı) hazırlıkları sürüyor.

Tüyap'tan yapılan açıklamaya göre, ilk kez Aralık 2023'te gerçekleştirilen Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı'nın yeniden düzenlenecek büyük buluşması için pazarlama çalışmalarının yanı sıra katılımcı kayıtları devam ediyor.

İlk fuardaki yoğun ilginin üzerine üç salon daha eklenen Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı'nın gelecek buluşması, 7-10 Ocak 2025'te gerçekleşecek. 100 bin metrekare alanda dünya ve Türkiye'deki önde gelen halı şirketlerini, sektör profesyonellerini, tasarımcıları ve alıcıları yeniden bir araya getirecek fuara, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ziyaretçiler, etkinlikte halı ve zemin kaplama ürünlerinin en son yenilikleri ile renk ve materyal örneklerini bir arada görme fırsatı bulacak. Fuar, gelecek trendler konusunda ziyaretçileri bilgilendiren etkinliklere de sahne olacak.

11 salonda; el yapımı halı ve kilimlerden, makine yapımı halı, kilim ve paspaslara, seccade çeşitlerinden, tekstil zemin kaplamalara ve tekstil makine aksesuarlarına kadar halı dünyasına dair her şey, bir arada görülebilecek.

Fuar, markalı ve inovasyona dayalı ürünlerle yurt dışında yeni pazarlara açılmak ve var olan ilişkileri güçlendirmek isteyen Anadolu'dan firmalar için de büyük bir potansiyel barındırıyor. Fuarın ayrıca, hali hazırda 2,8 milyar dolara ulaşan halı ihracatının daha da artırılmasına büyük bir katkısı olacağı değerlendiriliyor.

Daha önce Aralık 2023'te düzenlenen fuara, 13 ülkeden 52'si yabancı olmak üzere 400 firma ve firma temsilciliği ile Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya bölgeleri başta olmak üzere 103 ülkeden 21 bin 284 ziyaretçi katılmıştı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”