Havaalanı Siyasi Rant Kurbana mı Oldu?

Havaalanı Siyasi Rant Kurbana mı Oldu?

Yayın: 05.08.2015 10:29
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi bir önceki rektörü Prof.Dr.Burhanettin Uysal’ın çabalarıyla Üniversite bölgesinde kurulması planlanan ve hatta jeolojik etütleri yapılan havaalanı konusunda bir gelişme olup olmadığı konusunun merak edildiği belirtiliyor.

İlk etapta küçük çaplı uçakların inip kalkabileceği ve gelecek yıllarda büyük uçakların da seferler yapabileceği havaalanı konusunda bir önceki Karabük Üniversitesi rektörü Uysal’ın havaalanın yapılacağı yer ile ilgili KARDEMİR yöneticilerini ikna etmiş ve kazma vurmak üzere iken ne olduğu bilinmeksizin bir anda engellenmişti.

Tam kazma vurulacak aşamaya getirilen havaalanı ile ilgili daha sonra AK Parti Karabük milletvekili Osman Kahveci ve İl başkanı Timurçin Saylar’dan, konu ile ilgili bizzat ilgilendikleri ve Haziran ayı(iki ay önce) içinde kazma vurulacağı açıklaması gelmişti.

Tüm bu gelişmelerle ilgili havaalanı yapımının hangi aşamada olduğu konusunda açıklama bekleyen konuya yakın kaynaklar, “o zaman kazma vurulacak aşamaya getirildiği belirtilen havaalanı konusunun neden ertelendiğini ve muhtemelen Haziran ayı içinde kazma vurulacağı belirtilen havaalanı konusunda ki gelişmelerle ilgili Kahveci ve Saylar’dan açıklama beklediklerini bildiriyorlar.

Diğer yandan, havaalanı konusunun seçim öncesi siyasi rant kavgası yüzünden iptal edildiği iddia edilirken, sırf siyasi çıkarlar göz önünde bulundurularak iptal edildiği belirtilen havaalanı projesinden zararı Karabük’ün gördüğü gelen iddialar arasında yer alıyor.

Yorumlar

  1. sağduyu

    bunlardan bişey olmaz kardeşim bunlar göletlerle küçük işlerle insanları uyutuyorlar.karabükün gelişimi açısından havaalanı olmaz sa olmazdır,çıkıp ondan saonra turizimden yok serbest bölgeden bahsediyorlar. havaalanı olmaz sa bunlar nasıl olur gelişir kardeşim. başlı başına dünya miras listesinde olan bir yerde nasıl havaalanı olmaz ki bunlar vizyon sahibi diiil kardeşim.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da milli maç heyecanı Cumhuriyet Meydanı’nda yaşanacak

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:22
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'da A Milli Futbol Takımı'nın Portekiz ile karşılaşacağı Avrupa Şampiyonası maçı, Cumhuriyet Meydanı'nda dev ekrandan yayımlanacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, A Milli Futbol Takımı'nın Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda 22 Haziran Cumartesi günü saat 19.00'daki Portekiz ile Çekya maçlarını dev ekranda yayımlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, vatandaşların sosyal medya üzerinden gelen yoğun isteği üzerine Portekiz maçının Cumhuriyet Meydanı'nda dev ekran ile naklen yayınlanacağını belirterek, “Milli maç heyecanını taraftarımızla yaşayacağız. Milli maç coşkusunu tüm Samsun hep birlikte yaşayacağız. A Milli Futbol Takımı'mız, Gürcistan karşısında güzel bir galibiyet alarak hepimizi gururlandırdı. Hemşehrilerimizin bu coşkuyu her birlikte yaşamamız noktasında talepleri oldu. Biz de bu heyecanı birlikte yaşayalım istedik. Tüm Samsun, tüm Türkiye tek yürek olarak milli takımımızın yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.