Havza Kaymakamı Ayvat Havza Muhtarları Derneğini ziyaret etti

Havza Kaymakamı Ayvat Havza Muhtarları Derneğini ziyaret etti

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.02.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat Havza Muhtarları Derneğini ziyaret etti.

Ayvat, ziyarette, Dernek Başkanı Adem Şahin, Yönetim Kurulu üyeleri ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Muhtarlarla sohbet eden Kaymakam Ayvat , “Siz değerli muhtarlarımızla bundan sonra yaptığımız toplantılarla ve değişik vesilelerle sık sık bir araya geleceğiz. Muhtarlık Devletimiz ve vatandaşlarımız arasındaki köprü ve en önemli kademedir.” dedi.

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, Kaymakam Ayvat'a ziyareti için teşekkür ederek, “İlçemize atandığı günden itibaren her zaman yanımızda olan, sorunlarımızı çözme noktasında bizlere destek olan Sayın Kaymakamımız Mustafa Ayvat'a bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizler muhtarlar olarak her zaman onun direktifleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)