Havza’da ikinci kademe sportif yetenek taraması yapıldı

Havza’da ikinci kademe sportif yetenek taraması yapıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 08:22
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Havza'da ilkokul dördüncü sınıf öğrencilerine ikinci kademe sportif yetenek taraması yapıldı

Havza 25 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirilen uygulama kapsamında birinci kademe sportif yetenek taramasına tabi tutulan ve 420 öğrenci arasından sportif yeteneği tespit edilen Havza'dan 101 ve Ladik'ten 18 dördüncü sınıf öğrencisi ikinci kez taramadan geçirildi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cafer Uzun, proje ile geleceğin yetenekleri ve olimpiyatlara katılacak sporcuların seçilmesini kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirterek, “Bundan sonra yapılacak üçüncü kademe testlerle öğrencilerimiz en uygun spor dallarına yönlendirilecek. Yeteneklerini erken yaşta fark edebileceğiz. Böylelikle ülke genelinde sportif başarılar artacaktır.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da boğulma tehlikesi geçiren genç hastaneye kaldırıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 24.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'da, denizde boğulma tehlikesi geçiren 17 yaşındaki genç tedavi altına alındı.

Merkeze bağlı Güre Mahallesi Plajlar bölgesinde serinlemek için denize giren Afganistan uyruklu Ahmad Sahel Ghaznavı, akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Durumu fark eden çevredeki vatandaşların kıyıya çıkardığı Ghaznavı, 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim edildi.

Ghaznavı, sağlık personelinin ilk müdahalesinin ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan gencin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.