Havza’da Voleybol Halk Turnuvası sona erdi

Havza’da Voleybol Halk Turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.05.2024 00:36
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Havza ilçesinde Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen Voleybol Halk Turnuvası, sona erdi.

Havza Kaymakamlığı, Havza Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Havza Yerel Eylem Grubu Derneği (YEG) ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ve 8 takımın mücadele ettiği turnuva, 25 Mayıs Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Final maçında rakibi Ekmek Spor'u 3-2 mağlup eden Fa-Ce Orman Spor, birinci oldu.

Turnuvada üçüncülüğü Funda Sigorta, dördüncülüğü ise Hastane takımları elde etti.

Final maçı sonrası dereceye giren takımları kupa ve madalyaları Kaymakam Mustafa Ayvat, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Gençlik Merkezi Müdürü Burak Becer ile Havza YEG Müdürü Özgür Atala tarafından verildi.

Ayvat, turnuvaya katılan tüm takımlara ve oyunculara teşekkür ederek, “19 Mayıs 1919'un yıl dönümünde birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek amacıyla düzenlediğimiz turnuvamıza emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İngiltere’den tedavi için Trabzon’a gelen hastanın akciğerindeki kitle başarıyla alındı

Anadolu Ajansı
Yayın: 24.06.2024 04:37
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – İngiltere'de yaşayan Kasım Gülbudak, Trabzon'da gerçekleştirilen başarılı operasyonla akciğerindeki kitleden kurtuldu.

Yaşamını ailesiyle İngiltere'de sürdüren, yılın bir bölümünü Türkiye'deki çocuklarının yanında geçiren 75 yaşındaki Gülbudak, Hatay'daki oğlunun evindeyken 6 Şubat 2023 depremine yakalandı.

Deprem sonrası İngiltere'ye dönen Gülbudak'ın akciğerinde uzun süredir çektiği ağrılar nedeniyle gittiği hastanede kitle tespit edildi.

Ameliyatına karar verilen Gülbudak, tedavi için kızının yaşadığı Trabzon'u tercih etti. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'ne gelen Gülbudak, Başhekim Prof. Dr. Celal Tekinbaş ve ekibinin gerçekleştirdiği yaklaşık 4 saatlik operasyonla akciğerindeki kitleden kurtuldu.

Gülbudak, 11 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

– “Bizler, sağlıkta şu anda dünyada lider ülke konumundayız”

KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, AA muhabirine, operasyon esnasında ve sonrasında olumsuzluk yaşamadıklarını söyledi.

Türkiye'nin sağlık turizminde çok önemli bir noktada olduğuna dikkati çeken Tekinbaş, “Türkiye'miz sağlık açısından kalkınmış ülkelerin asla gerisinde değil. Hatta onlardan daha ileri iş ve işlemler yapıyor. Artı bu iş ve işlemleri çok daha az maliyetle hatta maliyetsiz şekilde başarıyla yapabiliyoruz.” diye konuştu.

Tekinbaş, Türkiye'nin sağlıkta geldiği nokta dolayısıyla uluslararası sağlık turizminde de her geçen ay ve yıl ivmesinin arttığını vurgulayarak, “Hastanemizde uluslararası sağlık turizmi yapıyor ve ciddi manada hasta kabul ediyoruz yani vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımıza, sağlık personelimize, hekimlerimize güvensin. Bizler, sağlıkta şu anda dünyada lider ülke konumundayız.” dedi.

– “İyi ki Türkiye'ye geldik, Türkiye'yi tercih ettik”

Hastanın eşi Gülistan Gülbudak da eşinin ameliyatını İngiltere'de yaptırmaya korktukları için Trabzon'u tercih ettiklerini belirterek, “İyi ki Türkiye'ye geldik, Türkiye'yi tercih ettik. Çok da memnun kaldık. Allah ilgilenen herkesten razı olsun.” diye konuştu.

Kasım Gülbudak da yaşadığı ağrılardan kurtulduğunu dile getirerek, “Çok şükür kurtuldum, şimdi iyiyim.” ifadesini kullandı.