Bölgenin Sesi Gazetesi
 

HDP Kürt Kardeşlerimizin En Büyük Düşmanıdır

Yayın: 28.05.2015 09:52
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Hakkari’deki havaalanının açılışına katılmayan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile belediye başkanını eleştirerek, “Niye yoksunuz. Sanki hizmet getirdiler diye üzüntülerinden çatlayacaklar. İnsan sevinir, benim yöreme hizmet geldi diye. Siz nasıl seversiniz memleketinizi. Temsil ettiğiniz insanları böyle mi seversiniz” dedi.

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından Karabük-Yenice karayolunu Yortan Beldesine bağlayan, 140 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde yapılan Kelemen Köprüsü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Törene Vali Orhan Alimoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Milletvekili adayı Sedat Namal, İl Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Kelemen Köprüsü açılış töreninde konuşan Vali Orhan Alimoğlu ülkede, hükümet tarafından hızla güzel işlerin yapıldığını ifade ederek, “Eğitim alanında, sağlık alanında ve ulaştırma alanlarında çok büyük hizmetler yapılıyor ve bunları hep beraber görüyoruz. Gelirken geçtiğimiz Karabük-Yenice Karayolu üzerinde bulunan 16 tünel güzel işlerin süratle nasıl yapılabildiğinin en güzel örneği. Hükümetimizin önem verdiği Karayolları teşkilatımız büyük işler yapıyor. Ülkemizin her yerinde yollarımızın güzelleştiğini hep beraber görüyoruz. Karabük’te de bu konuda büyük hizmetler yapılmış. Bugüne kadar yapılanların, bundan sonra yapılacakların garantisi olduğuna, devam edeceğine inanıyoruz. Ülkemizin her yeri güzel ama Yenice’nin de dağları bir ayrı güzel. Bizler kendi üzerimize düşenleri gücümüz yettiği kadar yapalım, gücümüzün yetmediğinde zaten hükümetimizin, devletimizin yapmakta olduğunu görüyoruz. Köprümüzün istifade edecek vatandaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başta bu hizmetler münasebetiyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza, Karabük milletvekillerimize ve Karayolları yetkililerine şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

HDP KÜRT KARDEŞLERİMİZİN EN BÜYÜK DÜŞMANIDIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Hakkâri’de çok önemli bir açılış gerçekleştirdiğini söyleyerek HDP’ye yüklendi.

“Hakkari bizim illerimizden biridir, Karabük’ten ne farkı var” diyen Şahin, “Ama maalesef hep terörle anılır oldu. Biz oradaki insanlarımızın da her türlü hizmete layık olduğuna inanıyoruz. Onlarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır ve birinci sınıf insanlardır. Bölücü bir terör örgütü maalesef oralarda çok yanlış işler yaptı. 30 yılı aşkın bir süredir ne cinayetler işledi. Ama o yöre halkı için değil, o insanlara hiçbir faydası olmamıştır zarardan başka. Hakkâri havaalanı açılışı gecikti niye, ikide bir teröristler gelerek müteahhit firmanın araçlarını yaktı, işçileri kaçırdılar. Bu nasıl yöre halkını temsil eden bir örgüttür, bir partisidir. Devlet hizmet getiriyor, havaalanı yapıyor; yapmayın, yakarım, yıkarım insanlarınızı kaçırırım. O örgüt ve bu örgütün siyasi uzantıları orada yaşayan Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanıdır. Düşman olmasalardı, bu havalananının yapımına bu kadar mani olmazlardı” dedi.

SANKİ HİZMET GETİRDİLER DİYE ÜZÜNTÜLERİNDEN ÇATLAYACAKLAR

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Hakkâri milletvekili olduğunu da hatırlatan Mehmet Ali Şahin, “Her ne kadar önümüzdeki seçimde İstanbul milletvekili adayı olsa da şuan Hakkari Milletvekilidir. Benim Karabük milletvekili olduğum gibi o da Hakkâri milletvekilidir. Hakkâri’ye böylesi önemli bir hizmet getiriliyor havalimanı yapılmış açılıyor ortada yoklar. Hiçbir HDP’li milletvekili yok, belediye başkanı yok. Niye yoksunuz. Sanki hizmet getirdiler diye üzüntülerinden çatlayacaklar. İnsan sevinir, benim yöreme hizmet geldi diye. Siz nasıl seversiniz memleketinizi. Temsil ettiğiniz insanları böyle mi seversiniz” ifadesinde bulundu.

Şahin 7 Haziran seçimlerinde terör örgütünün siyasi uzantılı partisinin bazılarının umudu olduğunu da kaydederek, şunları söyledi: “AK Parti muhaliflerinin umudu oldu. AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak isteyenlerin en büyük umudu bu parti ve Selahattin Demirtaş ile eş başkanları. Niye, barajı açarsa AK Parti daha az milletvekili çıkaracağını hesap ediyor hepsi. CHP’lisi, MHP’lisi de aynı ve tüm diğer partilerde. Pensilvanya’dan yönetilen o örgüt var ya aman barajı açsın HDP ve AK Parti’ye zarar versin. Onlar HDP’yi destekleyebilir, HDP’nin başında olması için temennide bulunabilirsiz, önemli olan vatandaşın ne dediği. Onlar öyle diyebilir siz kimin yanında yer alacağınız ve hangi partinin yanında yer alacağınız önemli. Onlar şuanda terör örgütünün uzantısı olan HDP’nin yanında yer alıyor, bende aziz milletimizi AK Parti’nin yanında olmaya davet ediyor. Bu bir parti çekişmesinde çıkmış ülkenin bekası sorunu haline gelmiştir. Bu millete bu devlete ve bu bayrağa hep birlikte sahip çıkacağız.”

Yapılan konuşmaların ardından Kelemen Köprüsü Vali Orhan Alimoğlu, Karabük milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci ve İl Protokolü tarafından kurdelesinin kesilmesi ile hizmete açıldı. Törende Yortan Beldesi Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki’nin teklifi ve vatandaşların yoğun talebi üzerine Kelemen Köprüsünün adı Mehmet Ali Şahin Köprüsü olarak değiştirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okan Küçük Yorumluyor 28 Eylül 2023

Yayın: 28.09.2023 10:00 |Güncelleme: 27.09.2023 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te gözbebeğimiz, vazgeçilmezimiz Kardemir ve Karabük Üniversitesi…

Raylı Sistemler Mühendisliği  Karabük’te Karabük Üniversitesi’nde 2007 ‘de açılmıştı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKTİ.

KARDEMİR DE ZATEN  RAY ÜRETEN TEK FABRİKA..

2019’da Sanayi Bakanlığı bir karar aldı.

RAYLI ULAŞIM   TEKNOLOJİLERİ ENSİTÜSÜ (RUTE)  kurulacak,

İlk etap da TÜBİTAK  MAM Enerji Enstitüsünde yaklaşık 100 uzmanla kurulacak,

Daha sonra  TCDD’nin Ankara tesislerinde çalışmalar yapılacak,

500 ARGE çalışanı sayısına ulaşmayı düşünüyoruz, dedi.

Tabi;

RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ KARABÜK’TE

TEK RAY ÜRETEN FABRİKA KARABÜK’TE OLUNCA RAYLI ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ DE KARABÜK’E KURULMASI BEKLENİR…

Ama

İlgili enstitü RUTE,  TÜBİTAK bünyesinde 2019’da GEBZE de kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

O ZAMAN DA  KARABÜK LAF DALAŞLARIYLA UĞRAŞIYORDU…

O ONA , O BUNA LAF YARIŞI YAPIYORDU.

O laf yarışları Karabük’te tam gaz devam ederken RUTE, Gebze’de 2019’ da faaliyetlerine başladı.

KBÜ Rektörü  Prof Dr.Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. İsmail Demir Karabük’te süren bu  sataşmaların ve laf dalaşlarının dışında kalan isimler olarak,

KARDEMİR – Karabük Üniversitesi İşbirliğiyle Gebze’de kurulan Raylı Ulaşım Teknolojilerinin bir bölümünün de Karabük’te kurulabilmesi için öncülük yaparlar mı ?

100 Uzman 500 ARGE Çalışanı olmaz da 20 Uzman 100 ARGE çalışanıyla başlanır…

KARABÜK BU ENSTİTÜYÜ ZATEN HAK EDİYORDU.

Şimdi en azından ENSTİTÜNÜN 2. AYAĞI OLARAK KARABÜK’TE BU YAPILABİLİR Mİ ?

Hem Karabük’ün  bir hakkı iade edilmiş olur. Hem Karabük bu alanda çok güzel işlere imza atabilir.

Önceki Milli Savunma Sanayi Başkanı olarak haklı bir üne sahip olan Prof. Dr. İsmail Demir ile, Karabük’te her şeyden önce Karabük’e bilim katmak istiyoruz, ticarete bilim katmak istiyoruz,. Sanayiye, ticarete, Karabük’e her alanda bilim katmak zorundayız. Karabük’te kongre, çalıştay değil  BİLİM FESTİVALLERİ yapmak istiyoruz, diyen  Prof. Dr. Fatih Kırışık, bu işi kotarabilir mi ?

Bizim bazı siyasiler meşgul çünkü.

ONLAR DÜN NASIL  LAF ATTIM, YARIN HANGİ LAFI ATARIM anlamında BİLİMSEL ! çalışmalar yapıyorlar.

Herkesin bilimden anladığı kendine göre demek ki.

Onlar Karabük’ü  hangi YAPAY GÜNDEMLERLE meşgul edeceklerine bakarken, KARABÜK’E RAYLI ULŞAIM ENSTİTÜSÜNÜN İKİNCİ AYAĞININ KURULMASI İÇİN 2 HOCAMIZ ÖNCÜLÜK YAPABİLİRLER.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri de işin siyasi kanadından, Bakanlıktan  katkı ve destek verirler.

Diğerleri de hakaret belleklerini güncelleyedursunlar madem.

*

KARABÜK’TE BAŞARININ SAHİBİ DE YOK KARŞILIĞI DA… VARSA YOKSA LAF YARIŞIYLA YAPAY GÜNDEM OLUŞTURMA GAYRETLERİ

Okul Spor Kulübünden Süper Lig’e Giden yolun hazin hikayesini yazacağım.

 Belki de TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN başarı hikayesinin ve bu  hikâyeyi yazan öğretmenler ve öğrencilerinin fedakarlıklarının sahipsizliğini yazacağım.

Yaklaşık 4 yıl ÖNCE BİR OKUL KULÜBÜ OLARAK HENTBOL SERÜVENİNE başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü,  kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Bölgesel Ligden – 2. Lige, 2 Ligden – 1.Lige , 1. Ligden de Şampiyon olarak Süper Lige çıkarak Süper Lig de Karabük’ü temsil etmeye hak kazandı.

Bir okul kulübü olarak Yenişehir Atatürk Ortaokulu’nun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek çalıştılar, kazandılar.

BELKİ DE TÜRKİYE’DE BİR İLKTİ.

Ama tabi Karabük’te yaşanıyordu başarı öyküsü.

Konu futbol da değildi. Hoş futbolun ne hale geldiği de ayrı konu onlarca kez yazdık Karabükspor’un göz göre batırılışını ve Karabük’lü siyasi ve idarecilerin uzaktan izleyişini. Neyse…

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, KADROSU LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN KARABÜK YENİŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ,  sahipsiz bırakıldı.

Sponsor bulunamadı ve Süper Ligden çekildi. 2022 ‘de oldu bu, çok değil geçen sene yani.

Adı KARA,  Karabük…

KARABÜK’TE AZMİN, BAŞARININ HİÇBİR KARŞILIĞI – DEĞERİ  OLUR MU,  LAF YARIŞLARININ YANINDA ?

Bu takım Süper Lig’de Şampiyon olup Avrupa kupalarına rahatlıkla gidebilecek bir takımdı. Süper Lig’e gidemedi tabi.

Karabük Yenişehir GSK olarak Süper lig temsil etme hakkını BEDELİ KARŞILIĞINDA başka bir ilin takımına DEVRETME imkânları da vardı, yapmadılar.

ÇÜNKÜ  KULÜP;

KARABÜK İLİNDE YAŞAYAN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ ALTYAPISINDA BARINDIRAN BİR KULÜP. ALTYAPI KATEGORİSİNDE TÜRKİYE DERECESİ YAPAN BU GENÇLERİN HAYALİ BİR GÜN A TAKIMDA OYNAMAK.

Öğrencilerin , gençlerin hayalleri yaşasın diye, Karabük’ün gençlerinin önünü açmak için SATMADILAR…

*

Koca Karabük’te Bir Tane Babayiğit Çıkmıyor, Karabük’ün Başarıyı Ödüllendirme, Sahip Çıkma Kültürü Yok. Ya Ne Var? Laf Çakma Yarışı Var, Daha Ne Olsun Değil Mi ?

Bu takım her şeye rağmen  1. Lig’de  mücadelesini sürdürüyor. Ama tabi ki sponsor arıyor. SPONSOR ADIYLA OYNAYIP SENEYE TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKARIZ, diyorlar. İddia bültenlerinde sponsor kurumun ismi yer alıyor, forma da sponsor kurumun ismiyle oynanıyor. Süper Lig’de ise TRT3’te bu maçlar canlı yayınlanıyor…

1 YILLIK TOPLAM GİDERLERİ 400 BİN TL.

Bu parayı bulmak zorundalar.

Bir çok il de bu takımların  sponsoru o ilin BELEDİYELERİ.

Karabük Belediyesi ise bu konular da pek yer almıyor , biliyorsunuz.

Sanat- spor- kültür faaliyetleri konusunda Karabük Belediyesi’nin durumu orta da…

Karabük’te bir BABAYİĞİT çıkar mı 400 Bin TL SPONSOR olmak için.

KARABÜK, BÖYLESİ BAŞARILARIN SAHİPLENİLECEĞİ, DESTEKLENECEĞİ, KARABÜK’TE YAŞAYAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİN BİRGÜN A TAKIMDA HAYALLERİNİN KARŞILIĞINI BULACAĞI BİR İL DEĞİL Mİ ?

Adı Kara, Karabük…

Karabük’ün onun ona, öbürünün öbürüne laf çakmak gibi çok önemli işlerinden, yapay gündem yaratmaktan başka bir işi yok mudur yani ?

Karabük; birilerinin kendi çıkar ve menfaatinin peşinde koşmaktan Karabüklülük kavramının arkasına saklanarak cebini doldurmaktan başka bir işin yapılmadığı bir yer midir ALLAH AŞKINA ?

Sayın Valim…

Sayın Milletvekillerim…

Sayın Parti Başkanları…

Sayın anlı-şanlı işadamları…

Sayın Odalar-  Dernekler – Sendikalar…

Sayın Yetkililer…

Sayın İlgililer…

Pek SAYINlar ,Hep SAYINlar, Çok SAYINlar…

Şu takıma 1 yıl için 400 Bin TL lazım.

Sponsor firmanın adıyla maçlara çıkabiliyorlar. İddia bültenlerinde sponsor firmanın ismi yazıyor. Süper Lig’de TRT maçları canlı yayınlıyor.

TAKIMIN  İNANCI, BAŞARISI, AZMİ, GENÇLERİ, GELECEĞİ , HER ŞEYİ VAR.

Ama SAHİP ÇIKANLARI YOK.

Bir el atın, bir destek olun ALLAH AŞKINA !

(Umutsuzluğa kapılmadan yazıyorum. Vakit daraldı 2-3 gün içinde bu işin olması lazım. Takıma sahip çıkacak olup, ulaşamayanlar olursa bana ulaşabilirler ben onlara haber veririm.)

Adı KARA, Karabük

 Adında ‘Kara’ var diye bir memleketin bahtı da kara olur mu  ya ?

Bakalım, göreceğiz birkaç güne…

 

Okan KÜÇÜK’ün Tüm Yorum Haberleri İçin Burayı Tıklayınız: https://bolgeninsesigazetesi.com/author/okank