Her Telden (01.Eylül.2015)

Her Telden (01.Eylül.2015)

Yayın: 01.09.2015 08:31
Paylaş:
A+ A-

LÜBNAN VATANDAŞLARI AYAKTA,BEYRUT YAŞAYANLARI “ÇÖPLÜKLER İÇİN EYLEM YAPIYOR..” VE KİRLENDİNİZ..!!
ULUSAL genişlikte yayın yapan Televizyon Kanallarında LÜBNAN vatandaşlarının,özellikle,BEYRUT YAŞAYANLARININ eylemlerini izliyoruz/izliyorsunuzdur..
Biz bu eylemleri izlerken,hemen KARÇEV’İ düşünüyoruz.
KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (KARÇEV..) geliyor aklımıza,BEYRUT EYLEMLERİNİ izlerken,nedense hemen böyle bir hatırlama geliyor aklımıza.
BEYRUT’TA ONBİNLERCE İNSAN EYLEM YAPIYOR..
ÇÖPLERİ gündeme getirerek,Yöneticilerine KİRLENDİNİZ diyor.
Biz o haberleri izlerken KARÇEV’İ hatırlıyoruz,SAFRANBOLU’NUN yanan çöplüğünü,bunun yarattığı kötü kokuları,sağlıksız ortam geliyor aklımıza,OLUMSUZ HALK SAĞLIĞI geliyor.
Biz o haberleri izlerken KARÇEV’İ hatırlıyoruz,Karabük’ün 4-5 kilometre dışında ki ASİT KÖYÜ SAKİNLERİ geliyor aklımıza ve KÖY SAKİNLERİNİN Sağlık durumlarını hatırlıyoruz.
KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ 16.08.2006 Tarihinde RESMİ GAZETE DE yayınlanarak,KAMU TÜZEL Kişiliği kazandı ve o tarihten bugüne kadar HİÇBİR BAŞARIYA imza atamadı.
BÜYÜK SAYILABİLECEK PARALAR HARCANDI..
Bir DÜZENLİ DEPOLAMA SİSTEMİ kuramadı/kurulamadı..
Karabük insanı sessiz/sedasız bekliyor,BEYRUT yaşayanları gibi değil.

VALİ SAYIN ORHAN ALİMOĞLU “KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (KARÇEV) BAŞKANLIĞINI BIRAKIRSA..”
Ağustos 2006 yılında Resmi Gazete de yayınlanarak KAMU TÜZEL Kişiliği hüviyetini kazanan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ Birliği (KARÇEV..) Başkanlığı görevini,o tarihten,bu tarihe kadar DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ YÜRÜTÜYOR.
KARÇEV’İN Tek amacı KATI ATIK BERTARAF Tesislerinden DÜZENLİ DEPOLAMA Sistemini kurmak,ÇÖP Toplamak ile,ÇÖPLERİ depolamak ile VALİLERİN ne işi olabilir..
BU BELEDİYELERİN İŞİ ELBET..
Karabük Valileri,nezaketen KARÇEV Başkanlık görevini yürütmüşler,ancak,bir başarı yakalanamayınca VALİLİK MAKAMINA ELEŞTİRİ geliyor/gelmesi doğal,zira orta yerde İNSAN SAĞLIĞINI çok yakından ilgilendiren bir başarısızlık var.
10 YILDIR SÜRÜP GİDİYOR BU BAŞARISIZLIK..
Ülkenin birçok yerinde ise BU TESİSLERİ yaptırmak amacı ile kurulan BİRLİKLERİN Başkanı O İL BELEDİYE BAŞKANI veya İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN birisi.
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU,KARÇEV Başkanlığını bırakarak,asli görevleri arasında ÇÖPLERİN TOPLANMASI/DEPOLANMASI..” olan BELEDİYE BAŞKANLARINDAN birisini KARÇEV Başkanlığı’na getirir mi..?
Örneğin Sayın RAFET VERGİLİ Başkan olur mu..?
Olursa,bize göre, EN GEÇ BİR BUÇUK YIL İÇİNDE tesis kurulur..

CHP KARABÜK MERKEZ İLÇE KONGRESİ,GEÇTİĞİMİZ PAZAR GÜNÜ YAPILDI VE SAYIN OSMAN ÇELİK YENİDEN SEÇİLDİ
CHP Karabük Merkez İlçe Kongresi geçtiğimiz Pazar günü yapıldı ve Sayın OSMAN ÇELİK tek liste ile girilen Kongre de,yeniden İLÇE BAŞKANLIĞI görevine seçildi.
CHP,İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,Divan Başkanlığı görevine seçilince,Kongre açılış konuşmasında KARDEMİR üzerinde durdu ve MİLLETVEKİLİ HEYETİNİN KARDEMİR’E alınmamasını ciddi biçimde eleştirdi.
ÇOK HAKLI ELEŞTİRİLER GETİRDİ..
Diğer SİYASİ PARTİLERİN komşu kapısı yaptığı KARDEMİR’E yatırımları görmek,ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN yarattığı HAKSIZ REKABET konusunda ilgililerden bilgi almak düşüncesinden yola çıkarak yaptıkları başvuru KARDEMİR Profesyonel Yöneticilerince kabul görmedi.
OLACAK İŞ DEĞİL DOĞRUSU..
Şimdi,aynı muamele,TÜM SİYASİ PARTİLERE YAPILACAK MI/YAPILMAYACAK MI göreceğiz,CHP İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL bu konunun üzerinde hassasiyetle durdu.
BELLİ Kİ,ÇOK ALINMIŞLAR,HAYLİ ALINMIŞLAR..
CHP Karabük Merkez İlçe Kongresi,CHP Ölçeğine göre,hayli kalabalık bir katılımla yapıldı ve Seçimlere tek liste ile gidildi,toplam 174 delegenin oy kullanma hakkı olan kongre olgun bir hava içinde cereyan etti.
CHP ERKEN GENEL SEÇİME HAZIRIZ MESAJI VERDİ..

ÇİN HALK CUMHURİYETİ,BİRÇOK SEKTÖRÜ OLDUĞU GİBİ,DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜNÜ DE ÇOK KÖTÜ VURUYOR..!!
ÇİN HALK CUMHURİYETİ birçok sektörü olduğu gibi Demir/Çelik Sektörünü de kötü vuruyor,DÜNYA O KADAR KÜÇÜLMÜŞ Kİ bir Ülkenin ekonomik hareketleri,diğer Ülkeleri yakın etkiliyor.
Örneğin ÇİN HALK CUMHURİYETİ’Nİ ELE ALIN..
Dünyanın dizlerini titretiyor.!!
Önce ki gün,Ulusal genişlikte yayın yapan bir Televizyon Kanalında,FENERBAHÇE eski Yöneticisi ve Ünlü İşadamı Sayın NİHAT ÖZDEMİR’İ dinliyorduk,ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDE söz etti.
ÇİN EKONOMİSİ DURAKLAYINCA,adamlar İHRACATA yönelmiştir ve hemen her sektörde DAMPİNG UYGULAMAYA başlayınca DÜNYA ÜLKELERİNİN dizi titremiş.
BAKIN DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜNÜ..!!
KARDEMİR büyük ölçü de ÇİN BASKISI,bir ölçü de YANLIŞ YATIRIM,bir ölçü de YÖNETİM HATALARI nedeni ile 2015 YILININ ilk yarısını 94 trilyon lira ZARAR İLE GEÇTİ..
Çin baskısı bu zararda çok/çok büyük pay sahibi elbet..
Peki ÇİN BASKISI GÜMRÜK VERGİLERİNİN ARTTIRILMASI ile giderilebilir mi,KARDEMİR Yöneticileri,KARDEMİR Profesyonel kadrosu BU AMAÇLA ANKARA nezdinde çok ciddi girişimler yaptılar/yapıyorlar..
ŞU ANA KADAR BİR SONUÇ ALAMADILAR..

KARDEMİR,BU GİDİŞLE ÇOK CİDDİ SIKINTILARA GİRER Mİ,İŞÇİ ÜCRETLERİ BUGÜN Kİ GİBİ DÜZENLİ ÖDENİR Mİ…?
ÇİN HALK CUMHURİYETİ tüm sektörlerde olduğu gibi,Demir/Çelik Sektöründe de ucuz fiyatla ürün satıyor ve özellikle KÜTÜK DEMİR fiyatlarında yaşanan düşük fiyat KARDEMİR’İN adeta canına okuyor.
2015 YILININ İLK ALTI AYLIK DİLİMİNDE 94 milyon zarar etti.
ÇİN BASKISI ARTARAK SÜRÜYOR ve eğer HÜKÜMET GÜMRÜK VERGİLERİNİ arttırarak bir denge sağlamazsa,sanıyoruz,çok ciddi gelişmeler yaşanacaktır.
KARDEMİR 750 milyon dolar borcundan söz ediliyor..
BORÇLARIN ÖDEME TAKVİMİ BAŞLIYORMUŞ GALİBA..
Öte yandan İLK ALTI AY İÇİNDE 94 MİLYON LİRA ZARAR..
Bu gidiş sürerse,KARDEMİR ÇALIŞANLARININ maaş ödemeleri,böyle düzenli sürer mi/sürebilir mi,BAKIN BU KONU ÇOK/ÇOK önemli,KARABÜK BÖYLE BİR SÜRECİ 2001-2002-2003 yıllarında yaşadı..
KENTİN NE HALE GELDİĞİNİ BİR HATIRLAYIN LÜTFEN..!!
Allah Korusun,KARDEMİR BÖYLE BİR SÜRECE yeniden girer mi..?

KARABÜK’TE SİYASET YAPAN İSİM/İSİMLER “İTHAL GİREN KÜTÜK DEMİRİN GÜMRÜK VERGİSİ İÇİN NE DÜŞÜNÜRLAR.”
Karabük’te SİYASET YAPAN veya SİYASETE SOYUNAN..” çok değerli insanlar var,bunlar “ÜLKEMİZE İTHALAT YOLU İLE GİREN KÜTÜK DEMİRLERDEN ALINAN YÜZDE 22.5 GÜMRÜK VERGİSİ İLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜRLER ACABA..?”
Bu konu KARABÜK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ.
Bakın ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEN ithal yolu ile getirtilen KÜTÜK DEMİRLER iç piyasaya KARDEMİR ve İSDEMİR’E oranla çok ucuz fiyata satılıyor.
KARDEMİR BUNDAN ÇOK OLUMSUZ ETKİLENİYOR..
Eğer bu durum uzunca bir süre daha devam ederse KARDEMİR önce ÇALIŞANLARININ maaşlarını AKSATARAK ödemeye başlayabilir ve daha sonra olacakları yazmaya,inanın,elimiz varmıyor.
BU KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK SORUNU HALİNE GELDİ..
Şimdi ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN getirtilen ve yüzde 22.5 civarında bir GÜMRÜK VERGİSİ alınarak iç piyasaya sürülen KÜTÜK DEMİRLER için GÜÇLÜ BİR LOBİ,bu oranın yüksek olduğunu,DÜŞÜRÜLMESİ GEREKTİĞİNİ,SIFIRLANMASINI bile öneriyor.
KARDEMİR ise GÜMRÜK VERGİLERİNİN ARTMASINI İSTİYOR.
Şimdi KARABÜK SİYASETİNDE ROL ALMAK ÜZERE SOYUNAN SİYASETÇİLERİMİZE,bu konu ile ilgili ne düşündüklerini sormak geçiyor içimizden.
BU SORUNUN CEVABI KARABÜK’ÜN KADERİ..!!
Veya KARDEMİR’DE ÇALIŞAN aktif biçimde SİYASİ ÇALIŞMALARIN içinde olan kardeşlerimiz,kendi PARTİLERİNDEN SİYASETE soyunan isimlere bu konuları sorsunlar..
NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ desinler..
BU İŞ KARABÜK’ÜN KADERİ İLE YAKINDAN İLGİLİ..

VALİ SAYIN HASAN İPEK’İN İSTİFASI VE AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLIĞI,İL İSTİŞARE TOPLANTISI
AK Parti geçtiğimiz cumartesi günü İL İSTİŞARE Kurulu Toplantısı yaptı ve bu Toplantıya Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN katılmaması hayli dikkat çeken bir gelişme olarak gösterildi.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN cumartesi günü yapılan AK Parti İL İSTİŞARE KURULU Toplantısına katılmayıp.MHP’Lİ Ovacık Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN’UN sünnet Şölenine katılması AK Partililer arasında hayli şaşkınlık yarattı.
Bunu “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,1 KASIM GENEL SEÇİMLERİ İÇİN KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYACAK..” gibi yorumlayan çok sayıda AK Partili ile karşılaştık.
Bu arada AK Parti içinde bir dalgalanma da ŞIRNAK eski Valisi Sayın HASAN İPEK’İN istifa ederek SİYASETE SOYUNMA isteğiyle yaşandı..
Sayın HASAN İPEK’İN Milletvekili Adaylığı,AK Parti kulislerini dalgalandırdı ve Sayın HASAN İPEK’İN bir dizi görüşmelerden sonra Siyasete girmek gibi bir eylemin içinde olabileceği üzerinde duran geniş bir kesim var.
AK Parti Milletvekili Aday/Adaylığı için kimlerin istifa ettiği ve kimlerin bu işe soyunacağı yolunda çok sayıda söylenti bugün/yarın gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor.
Seçmenin beklediği isim ise Sayın BURHANETTİN UYSAL galiba.
Nereye giderseniz “Sayın UYSAL BU KEZ LİSTEYE GİRER Mİ..” diyor.
Gelişmeler bugünden itibaren hız kazanır..

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLIĞI İÇİN İKİ BAYAN İSMİNDEN SÖZ EDİLİYOR VE ŞANS VERİLİYOR..
CHP Karabük Milletvekili Aday/Adaylığı için İKİ BAYAN isminden söz ediliyor ve CHP’YE yakın kaynaklar “EĞER GERÇEKTEN ADAY /ADAYI OLURLARSA EN AZINDAN BİRİSİ KESİNLİKLE LİSTE DE OLUR..” gibi görüşler dile getiriyorlar.
RESMEN ADAY OLMADIKLARI İÇİN İSİM YAZMIYORUZ.
Bu arada Safranbolu Kökenli Çocuk Hastalıkları Uzman Hekimi Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY’UN Milletvekili Aday/Adaylığı için nabız yokladığı bilgileri geliyor.
7 HAZİRAN Genel Seçiminde CHP Milletvekili Adayı olarak giren Sayın CEVDET AKAY’IN yeniden başvurup vurmayacağı üzerinde spekülasyonlar var,Sayın MUSTAFA AKAY ise başvurmayacak galiba.
CHP İl Başkan Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL Milletvekili Aday/Adaylığını ciddi biçimde düşünüyordu ve dün itibarı ile İl Başkanlığı görevinden istifa edip/etmediğine ilişkin bir bilgi sızdırılmadı.
CHP BU SEÇİMLERE İDDİALI GİRİYOR..
CHP’LİLER BU YÖNLÜ BİLGİLER VERİYORLAR..

KARDEMİR ÇALIŞANLARI MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARINA VE ADAYLARINA “ÇİN MALI UCUZ KÜTÜĞÜ SORUN..”
KARDEMİR ÇALIŞANLARI,önümüzde ki ERKEN GENEL SEÇİMDE Milletvekili Adaylarına HEPİNİZİN/HEPİMİZİN GELECEĞİ OLAN bir konuyu mutlaka sorun.
ÇİN UCUZ KÜTÜK DEMİR GETİRİYOR ÜLKEMİZE.
Sizin çalıştığınız KARDEMİR İşyeri BÜYÜK ÖLÇÜ DE BU NEDENLE yılın ilk ALTI AYINDA 94 MİLYON LİRA zarar etti ve eğer bu konuda GENİŞ BİR BÜYÜK HADDECİ KESİMİNİN gösterdiği iddia edilen çabalar sonuç verirse GÜMRÜK VERGİLERİ daha da düşürülecek.
HATTA SIFIRLANMASINI BİLE İSTEYENLER VARMIŞ.
O zaman ÇİN HALK CUMHURİYETİ Ülkemize KARDEMİR’İN maliyet fiyatlarının altında KÜTÜK DEMİR satacak ve SİZLERİN EN BÜYÜK SIKINTIYA DÜŞMESİNE YOL AÇACAK.
Sorun Milletvekili Adayların BU KONU İÇİN NE DÜŞÜNÜYORLÜR..
NE YAPMAYI PLANLIYORLAR..?
Eğer çok güçlü olduğu ileri sürülen HADDECİ LOBİSİ bu işte başarılı olursa KARDEMİR BÜYÜK SIKINTI YAŞAR,maaşların teklemesi ile bu kötü gidiş başlar,sonunu yazmaya insanın eli gitmez/gitmiyor..
BU KONUYU TÜM MİLLETVEKİLLERİNE SORUN..
TÜM PARTİLERE SORUN,BAKALIM GÖRÜŞLERİ NEDİR..?
Böyle bir sorunun cevabı Karabük’ün geleceği açısından anormal önemli bir olaydır,KARDEMİR İŞÇİSİ bunu bilerek oyunu versin,versin ki KEYDİ AYAĞINA KURŞUN SIKMAMIŞ OLUR..
Bu konuyu mutlaka sorun..

9 kişi görüş bildirdi

 1. Hasan Hüseyin

  Karabük’e Hasan Gemici gelirse ne olur?

 2. KARDEMİRLİYİM

  AHMET BEY KARDEMİR ÇALIŞANLARININ SİYASETÇİLERE ÇİNDEN GELEN UCUZ KÜTÜK VE GÜMRÜK VERGİLERİNİ SORMALARI GEREKTİĞİ GÖRÜŞÜNÜZE YÜZDE YÜZ KATILIYORUM.OYLARIMIZI BUNA GÖRE BELİRLEMEMİZ GEREKTİĞİNEDE YÜZDE YÜZ KATILIYORUM.SİZİN ÇOK İNCE NOKTALARI BULUP TOPLUMA YÖN GÖSTERME İŞLEVİNİZE HAYRANIM DESEM YERİDİR.KARÇEV KONUSUNDA Kİ DEGERLENDİRMENİZ,KARDEMİR ÇALIŞANLARININ ÇİN UCUZ KÜTÜĞÜNÜ,GÜMRÜK VERGİLERİNİ SİYASETÇİLERE SORMAMIZ GEREKTİGİ GİBİ ÖYLE İNCE YERLERE ÖYLE KİBAR ZARİF BİR DİLLE GÖNDERME YAPIYORSUNUZKİ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.ALLAH ÖMRÜNÜZÜ UZUN ETSİN.SELAMLAR

 3. HANGİ PARTİDEN

  HASAN GEMİCİ KARABÜKE GELİR DERYA RESTORANDA YEMEK YER SAFRANBOLUDA AÇTIĞI OKULU GEZER SONRA ANKARAYA DÖNER EYER SÖYLENEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLARAK GELECEGİYSE GELSİN İYİ OLUR AKP DOLU,MHP DOLU BİRTEK BOŞ YER CHP DE HASAN BEY GELİR ADAY OLUR CHP OYLARINI BİRAZ YÜKSELTİR ANKARAYA DÖNER OLACAĞI BU

 4. ESKİPAZARLI

  CHP’nin adayı Kazim ölmez olmalıdır. Eskipazar oylarının torbaya dolması için.

 5. ELBETTE CHP'DEN

  Hasan Gemici aday olursa CHP tavan yapar. 13 yıldan beri siyasetten uzak, arkasında hiç bir defosu olmayan ve bölgeye büyük hizmetlerde bulunan Hasan Gemici CHP’den aday olursa, Karabük’te bütün dengeler değişir.

 6. KEŞKE OLSA

  Hasan Gemici bakanlık yapmış birisi..Çıkıp da ben aday olacağım demez. Keşke dese.chp örgütlerinin aklı varsa, Hasan Gemici’yi ikna ederler.

 7. Kul Ahmet

  Ahmet bey Çin malı kütük ile ilgili yazdıklarınız her şeyden önce bir vatandaş sorumluluğudur katılıyorum. Yalnız vatandaş sorumluluğu o zaman başka şeyleri de sormayı gerektirir. Misal niye hep dara düşünce emekçiden maddi ya da manevi destek istendiği ? diğer zamanlarda niye emekçiye yokmuş gibi davranıldığı gibi. Emekçiler sadece zora düştüğünde hatırlanmamalı. Kardemir şu an ehil olmayan ellerce yönetil(em)iyor. Bu gün gibi aşikarken, sorumlu herkes de bu durumu seyrederken biz sorsak ne olacak ! Kardemir de şu an tasarruf tedbirleri yerine diz boyu İSRAF var. Ve buna can da dayanmaz, Kardemir de dayanmaz.
  Kendileri bir şey yapmazken, hep kurtarıcı bekleyenlerin sonunun ne olduğunu söylemeye de hacet yok sanırım.

 8. SİYAH ÇELENK

  CHP Milletvekilleri, Kardemir’e alınmamış… Peki hiç bir CHP’linin aklına, Kardemir’in kapısına bir siyah çelenk bırakmak gelmedi mi? Bir protesto etkinliği yapmak gerekmez miydi?

 9. Gönderen

  Sayın yazar Kardemir’in zararını Çin baskısına, yanlış yatırım ve yönetim hatalarına bağlamışsınız.
  Kardemir’in hangi yatırımları yanlış? Biraz açabilir misiniz?

  Yatırımlardaki aksamalardan mı bahsediyorsunuz?
  Yoksa yatırım kararları mı doğru değildi?
  Mesala;
  5. yüksek fırın yapılmamalı mıydı?
  Kangal haddehanesi yapılmamalı mıydı?
  Demiryolu tekerleği yatırımı yapılmamalı mıydı?
  Çelikkhane konverterleri yatırımı mı yanlış?

  HES mi yanlış? HES’i Kardemir kucağında buldu gerçi. Beklenmedik aksamalar oldu. Öyle yada böyle bitti, şimdi çalışıyor olmalı. Kendi kendini nasıl olsa amorti eder herhalde…
  Yatırımlardaki yanlışlıkları yada, varsa sorunları biraz açabilir misiniz?

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.