Her Telden (05.Mayıs.2015)

Her Telden (05.Mayıs.2015)

Yayın: 05.05.2015 08:33
Paylaş:
A+ A-

BİR GRUP TAŞERON İŞÇİSİ “ABİ,CHP ADAYI SAYIN CEVDET AKAY İLE NASIL GÖRÜŞEBİLİRİZ..” DİYE SORDULAR..
Dün bir grup genç ile karşılaştık “ABİ SİZİN BÜROYA GELİYORDUK..” dediler,bizde kendilerine “BİRAZ İŞİM VAR,İSTERSENİZ GİDİN OTURUN,İSTERSENİZ BİR SAAT KADAR SONRA UĞRAYIN..” dedik.
“ABİ GEREK YOK,BİZ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN CEVDET AKAY İLE NASIL GÖRÜŞEBİLİRİZ..” diye sordular,bizde “VALLAHA ÇOCUKLAR,PARTİYE GİTMENİZ GEREKİR HERHALDE.PARTİYE GİDİP ORADA GÖRÜŞÜRSÜNÜZ VEYA BİR RADEVU ALIRSINIZ..” dedik.
Bir Hastanede çalışıyorlarmış ve “TAŞERON İŞÇİSİ OLARAK ÇALIŞTIKLARINI..” anlattılar CHP’NİN Taşeron işçileri hakkında ki görüş ve düşüncelerini Sayın CEVDET AKAY’A soracaklarmış.
Bu konu da yardımcı olamayacağımızı söyleyip ayrıldık.
TAŞERON İŞÇİLERİ hayli heyecanlılar.
Hastanelerde ve resmi birimlerde çalışan TAŞERON İŞÇİLERİ için,BELEDİYE-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBE Başkanı Sayın İLHAMİ YILMAZ çalışmalarını yürütüyor.
GENEL SEÇİMDEN SONRA SAHAYA İNECEK Sayın YILMAZ ve binlerce TAŞERON İŞÇİSİNİ Belediye-İş Sendikası’na ÜYE yapacak daha sonra da KAMU İŞVERENLER SENDİKASI’NA Toplu İş Sözleşmesi için çağrı yapacak.
TAŞERON İŞÇİLERİ heyecanla Sözleşme bekliyor..
Binlerce TAŞERON İŞÇİSİ var Karabük’te..
KARDEMİR’DE ve diğer yerlerde sayıları binlerce bunların…

AK PARTİ İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI,MİLLETVEKİLİ ADAYLARI MÜTHİŞ BİR ÇALIŞMA İÇİNDELER..
AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları,Milletvekili Adayları müthiş bir çalışma içindeler,bizim gördüğümüz kadarı ile TEŞKİLAT BAĞLAMINDA en ciddi çalışmayı AK Parti yapıyor.
MHP SEÇİM KAMPANYASINI Teşkilatlardan ziyade,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile MİLLETVEKİLİ Adayları sürüklüyor,Teşkilatlar pek öne çıkmıyorlar.
CHP Milletvekili Adayları SEÇİM KAMPANYASININ sürükleyicisi rolündeler ve Örgütler MHP’DE olduğu gibi çok fazla öne çıkmıyorlar ,ama,AK Parti bu nokta da çok müthiş bir performansla çalışıyor.
İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR hemen her konuşmasında SEÇİMİ 2-0 ALACAKLARI VURGUSUNU yapıyor ve böyle bir algıyı seçmen belleğine yerleştirmeye çalışıyor.
Buna karşılık CHP ve MHP daha mütevazi konuşarak “BİZ BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMAYI GARANTİ ETTİK İKİNCİ İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ..” yaklaşımlarını sergiliyorlar.
Öte yandan MHP Milletvekili Adayı Sayın DURMUŞ YALÇIN için öne sürdükleri “YEREL SEÇİMLERDE AK PARTİ İÇİN EVİNDE TOPLANTILAR YAPMIŞTI..” yolunda ki iddialar bakalım kime zarar verecek..?
Bu söylentinin SİYASİ ZARARI AK Partiye mi,MHP’YE Mİ yazılacak..?
Bir süre sonra bunu birlikte görürüz..

YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU İÇİN YATIRIM YAPMAYI DÜŞÜNEN BİR KARDEŞİMİZ “ÖĞRENCİ SAYISI AZALIR MI.?
Dün KARABÜK ÜNİVERSİTESİ için bazı değerlendirmeler yapmış ve ÜNİVERSİTESİ’NİN HORMONLU BÜYÜDÜĞÜNE işaret eden ETKİ/YETKİLİ kaynaklardan söz etmiştik.
O KANAAT ÖNDERİ konumunda ki çevreler Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN Rektör olarak KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ bir parça HORMONLU BÜYÜTTÜĞÜNÜ iddia ediyorlar.
“HORMONLU BÜYÜYEN,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ..”
“ORGANİK BİÇİMDE KÜÇÜLTECEKLER GALİBA…”
Örneğin KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN kısa süre sonra 70 bin öğrenci hedefi REVİZE EDİLECEK,bu hedefin yerine ORGANİK BİÇİMDE KÜÇÜLTÜLMÜŞ bir ÜNİVERSİTE hedefi konularak 70 bin öğrenci sayısı yerine,yıllar içinde 45-50 bandına oturtulması hedefi öne alınacak.
Şimdi YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU Yatırımı yapmak isteyen bir dostumuz bize sordu “ÜNİVERSİTESİ GERÇEKTEN ÖĞRENCİ SAYISI İTİBARI İLE KÜÇÜLÜR MÜ/KÜÇÜLTÜLÜR MÜ..” diye..
Net bir görüş vermemiz elbet mümkün değil,ancak,ESEN HAVA BU YÖNDE falan gibi görüşler dile getirdik,o kardeşimiz “O ZAMAN YURT YAPMAKTAN VAZGEÇMEK EN İYİSİ..” gibi görüşler dile getirdi..
Dileriz,olası bir karmaşa da,DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NİN açılması gecikmez,DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NİN açılması geciktirilmez,zira SİYASET KURUMU KAPANAN HASTANE YERİNE BU SÖZÜ VERMİŞTİ..
Siyaset Kurumu “YALANNA TEVESSÜL ETMEDİĞİNİ..” söylüyor..!!

KARDEMİR FİLYOS LİMANI’NIN YAPIMINA “SIFIRDAN TALİP..” VE SAYIN CUMHURBAŞKANI’NDAN RANDEVU TALEBİ..
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUTULLAH YOLBULAN ile bir görüşmemiz oldu geçtiğimiz gün ve kendisine FİLYOS LİMANI olayını sorduk.
Bu konuda Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile görüştüklerini,kendisinden CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile bir randevu almak noktasında yardımcı olmasını istediklerin anlattı.
CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN randevu verirse,kendisine “FİLYOS LİMANI’NI KARDEMİR OLARAK SIFIRDAN ELE ALARAK YAPMAYI TEKLİF EDECEKLERİNE..” değindi Sayın YOLBULAN.
Yani ihalesi yapılan ALT YAPI dahil olmak üzere,ÜST YAPISINI DA KARDEMİR olarak kendilerinin yapmak istediklerini,böyle bir konu için müsaade isteyeceklerini anlattı.
“İLK ETAPTA,MÜLKİYETİ BİZİM OLAN BİR İSKELEYİ,ÇALIŞIR HALE GETİREREK,HAMMADDE AKIŞIMIZI SÜRATLİ HALE GETİRMEYİ TEKLİF ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ..” bilgilerini verdi.
FİLYOS LİMANI,alt yapı ihalesi yapıldı,sonra İTİRAZLAR oldu,YÜRÜTME DURDURULDU falan gibi tam bir YILAN HİKAYESİNE döndü olay,KARDEMİR bunları dikkate alarak “İZİN VERİN BİZ SIFIRDAN BAŞLAYIP YAPALIM..” teklifinde bulunacak.
Bunun için İLK ETAPTA MÜLKİYETİ KARDEMİR’İN olan İSKELEYİ İŞLER hale getirmeyi,FİLYOS LİMANI’NI DA YAPMAYI planlıyorlar.
Dileriz randevu olayı gerçekleşir,önerileri kabul görür..

ULUSAL GENİŞLİKTE YAYIN YAPAN BİR İSTANBUL GAZETESİ’NDE YAZILANLAR VE SAYIN MUSTAFA YOLBULAN..
Biliyorsunuz ULUSAL Genişlikte yayın yapan bir İstanbul Gazetesi’nin SPOR SAYFASINDA,KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN bir transferi hakkında birkaç kez KÖŞE YAZISI çıktı.
Geçtiğimiz RİZESPOR maçının devre arasında KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulüp Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN ile bu konuyu konuştuk.
“MAHKEMEYE VERECEĞİZ..” dedi “PARA TRANSFERLERİNİ BİZZAT BEN YAPTIM..” dedi,”BİR TRANSFERİ YETERLİ DEĞİL FALAN DİYE ELEŞTİREBİLİRSİNİZ,ANCAK İNDİRA/GANDİ FALAN DİYEREK MENFAAT TEMİN EDİLMİŞ HAVASI VERMEK YANLIŞ..” dedi.
Tam o sıra KARDEMİR KARABÜKSPOR Asbaşkanları Sayın MURAT YOLBULAN ile Sayın ZİYA ÜNSAL geldiler,Sayın MURAT YOLBULAN “OLAYIN MERKEZİNE BENİ KOYUYORLAR..” dedi,sonra da “NE YAPARSINIZ,BEN NE ANADAN,NE BABADAN PARA GÖRDÜM İŞTE BÖYLE/BÖYLE YOLUMU BULUYORUM..” şeklinde espri yaptı,işi gırgıra vurdu,dalgasını geçti..
Sayın MUSTAFA YOLBULAN Mahkeme açılacağını söyledi..
“ASLI/ASTARI OLMAYAN ŞEYLER..” dedi..

KARDEMİR KARABÜKSPOR,BUNDAN ÖNCE DE KÜME DÜŞTÜ,ANCAK,HİÇ BÖYLE ULU ORTA SUÇLANMADI,YAZILAN..
KARDEMİR KARABÜKSPOR bundan önce ki sezonlarda da KÜME DÜŞTÜ,sonra çıktı ve bu Futbol Dünyasında olan şeyler,ancak,bir konu var ki,bunu KİMSE KARDEMİR KARABÜKSPOR’A konduramaz/kondurmamalı.
“EFENDİM FUTBOLCU TRANSFER EDİLMİŞ,O SIRADA PARALAR İNDİRA/GANDİ OLMUŞ,FALAN/FİLAN..” işte bu yönlü töhmetler,suçlamalar KARDEMİR KARABÜKSPOR tarihinde hiç olmadı..
Bu konuyu,RİZESPOR maçının devre arasında Başkan Sayın MUSTAFA YOLBULAN ile konuştuk “MAHKEMEYE VERECEĞİZ..” dedi ve “BONSERVİS BEDELİNİN PARA TRANSFERİNİ BİZZAT BEN YAPTIM..” dedi.
“SAYIN BAŞKAN,BU BİLGİLERİ DIŞARIDAN BİRİLERİNİN BİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL,YALAN/YANLIŞ,BU DETAYLARI KİM KİMLER VERİYOR..” diye sorduk,durakladı,düşündü “DOĞRUSU BENDE SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORUM,BİR SIZINTIMIZ VAR GALİBA..” dedi..
O sıra Asbaşkanlar Sayın ZİYA ÜNSAL ile Sayın MURAT YOLBULAN geldiler,Sayın MURAT YOLBULAN “OLAYIN ORTASINA BENİ YERLEŞTİRMİŞLER..” dedi.
Biliyorsunuz Sayın MURAT YOLBULAN’IN Rahmetli annesi çok varlıklı bir ailenin kızıydı ve oraya gönderme yaparak “ NE YAPALIM ABİ NE ANADAN PARA GÖRDÜK,NE BABADAN PARA GÖRDÜK,BURALARDAN YOLUMUZU BULUYORUZ İŞTE..” falan diyerek espri yaptı ve gülüştük..
Anne tarafından,baba tarafından ciddi bir servetin içinde Sayın MURAT YOLBULAN ve İNDİRA GANDİ göndermelerini ciddiye almayıp ,olayın mahkeme kanalı ile aydınlanacağı umudunda..
KARABÜKSPOR daha önceleri KAÇ KEZ KÜME DÜŞTÜ..
Ancak,hiçbir dönem böyle suçlamalara hedef olmamıştı..
VE ; BU NOKTA DA İÇERİDEN BİR SIZINTI OLDUĞU KESİN..!!

GENEL BAŞKANLIĞINI PROF.DR.SAYIN HAYDAR BAŞ’IN YAPTIĞI BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ ADAYLARI,VAATLERİ
Genel Başkanlığı’nı Prof.Dr.Sayın HAYDAR BAŞ’IN yürüttüğü BAĞIMSIZ TÜRKİYE Partisi,Karabük Milletvekili Adayları Sayın RECEP ÖZCAN ile Sayın MEHMET ALİ GÜNAYDIN çalışmalarını sürdürüyorlar.
Sayın HAYDAR BAŞ Programlarını açıkladı..
HER GENEL SEÇİMDE OLDUĞU gibi,çok iddialı bir program açıkladı Prof.Dr.Sayın HAYDAR BAŞ ve bu anlamda geleneksel tavrını sürdürdü.
Örneğin ASGARİ ÜCRET 5000 LİRA DİYOR..
Örneğin EV HANIMLARINA 1500 LİRA MAAŞ DİYOR..
BAĞIMSIZ TÜRKİYE Partisi Genel Başkanı Prof.Dr..Sayın HAYDAR BAŞ bu şekilde ki vaatlerini sıralarken,özellikle Maden İşçilerine yönelik mesajları da çok içerikli.
“MADEN İŞÇİSİ CANINI ORTAYA KOYUYOR..
“O ZAMAN HAK ETTİĞİ ÜCRETİ ALMALI..” diyor.
Bağımsız Türkiye Partisi Karabük Milletvekili Adayları Sayın RAMAZAN ÖZCAN ve Sayın MEHMET ALİ GÜNAYDIN çalışmalarını sürdürüyorlar,Partilerini geniş bir kesime tanıtmak,Parti Programlarını anlatmak için çaba harcıyorlar.
BTP VAATLERİ HAYLİ YÜKSEK TUTMUŞ..

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SAYIN CEVDET AKAY,SAYIN MUSTAFA AKAY VE YENİCE SEÇMENLERİNİN İLGİSİ..
CHP Milletvekili Adayları Sayın CEVDET AKAY ve Sayın MUSTAFA AKAY geçtiğimiz cumartesi günü YENİCE’DE tam anlamı ile bir gövde gösterisi yaptılar.
CHP ADAYLARI YENİCE KÖKENLİ İSİMLER..
Bu nokta da YENİCE SEÇMENİ,YENİCE’Lİ EVLATLARINI BAĞRINA BASTI şeklinde değerlendirmeler yapıldı ve gerçektende CHP Milletvekili Adaylarına büyük ilgi gösterildi.
YENİCE MERKEZİNDE YAKLAŞIK 17 BİN OY VAR.
En az BİR O KADARDA KARABÜK MERKEZİNDE YENİCE Kökenli oylar var ve YENİCE SEÇMENİ bunun ciddi biçimde farkında,ilk kez böyle bir ortam yakalamış YENİCE SEÇMENİ..
Bakalım nasıl bir tutum sergileyecek.
Geçmiş yıllarda DSP’Lİ Sayın EROL KARAN Yenice Seçmeninden çok yüksek oy alınca,TÜM SİYASİ PARTİLER,buna dikkat etmişlerdi ve YENİCE SEÇMENİNE yönelik mesajlar vermeye çalışıyorlardı.
BU KEZ NE OLACAK BAKALIM..
CHP YENİCE Seçmeninden büyük bir oy alırsa,öyle sanıyoruz ki,bir ERKEN veya NORMAL zamanında yapılacak Genel Seçimde YENİCE Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI’NIN önü tamamen açılır..
YENİCE’NİN ÇOK SAYIDA SEÇMENİ BULUNUYOR..
Bunu hiçbir Siyasi Parti göz ardı edemez..

AK PARTİ İLE MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI ARASINDA Kİ SİYASİ TARTIŞMAYA BU HAFTADAN İTİBAREN CHP’DE GİRER
Dün yine yazdık,AK Parti ile MHP’Lİ Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ arasında hayli şiddetli SİYASİ POLEMİKLER yaşanıyor ve özellikle Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ çok ciddi eleştiriler getiriyor.
HASTANELER DİYOR VURUYOR.
MARZİNC DİYOR VURUYOR..
“HİZMETLERİMİZİ ENGELLİYORLAR..”DİYOR VURUYOR.
AK Parti savunmada kalıyor ve bir Siyasette en zor olan köşeye sıkışmış görünüyor,AK Parti Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’YE ELEŞTİRİ GETİREMİYOR veya GETİRMİYOR.
ŞİMDİ ARAYA CHP’DE GİRİYOR..
CHP Şu ana kadar KARABÜK MERKEZİNDE SAHAYA İNMEMİŞTİ ve CHP’LİLER DE bu SİYASİ POLEMİKLERİN içinde girecekler gibi görünüyor.
Gerçi CHP Genel Merkezi SİYASİ POLEMİKLERDEN uzak durun şeklinde bir talebini sürekli yineliyorsa da,bunun pek yararı olmayacak gibi bir görüntü var.
SİYASET BU HAFTA İÇİNDE BİRAZ DAHA ISINIR..
AK Parti-MHP arasında yaşanan tartışmaya CHP’DE katılır..

8 kişi görüş bildirdi

 1. ÜLKÜCÜ DURMUŞ

  RAFET VERGİLİ DURSUN ALTIPARMAĞIN ÜLKÜCÜLÜĞÜNÜ BEYENMEDİ VE GERÇEK ÜLKÜCÜ SANDIĞI AKP Lİ DURMUŞ YALÇINI MİLLETVEKİLİ ADAYI YAPTI.KİM OY VERECEK BAKALIM.HANGİ ÜLKÜCÜ AKP Lİ DURMUŞ YALÇINA OY VERECEK.
  BEN AÇIKÇA ETRAFIMA CHP YE OY VERİCEMİ SÖYLÜYORUM.
  CHP HİÇ DEYİLSE ÇÖZÜM OLACAKSA BUNA TBMM KARAR VERECEK DİYOR.YANİ CHP-MHP-AKP-EYER MECLİSE GİRERSE HDP KARAR VERECEK DİYOR İMRALIDA KAPALI KAPILAR ARDINDA ÇÖZÜM KARARI VERİLMİCEK DİYOR

 2. Adnan

  Ahmet bey Rafet bey ağlama siyastini bırakmalı diye düşünüyorum.Siyasette rekebet olur bunu abartmamak lazım.Hangi hizmet engelleniyor.Mesela TOKİ cevizkent bölgesinde kartaltepeden yenişehire köprü yapılıyor.Cevizkentin yeşil alanları katledilerek betonlaşma karşılığı köprüye izin vermiş yönetim.Ayrıca Kardemir alanında kaç ağaç katledildi gidin bir görün.Mimarlar odası çok mu estetik buluyor bu demir köprüleri de ses vermiyor.Ya çevre derneğine ne demeli. Cevizkentin yeşil alanları burada yaşayan insanlara çok mu görülüyor.
  Yapılmak istenen neye kim itiraz ediyor.Ben yapıyorum oldu denip geçiyor.Güya MHP şehirlerdeki projeleri halka soracakmış.Devlet bey öyle diyor beyannamede.
  iKTİDARDAN BU KADAR BEKLENTİ İÇİNE GİRECEK İDİYSE RAFET BEY GİDİP İKTİDAR PARTİSİNDEN ADAY OLSAYDI.YOK İKTİDARA RAĞMEN HİZMET ÜRETMEYE TALİP İSEN AĞLAMADAN YOLUNA DEVAM EDECEKSİN

 3. GERÇEK ÜLKÜCÜ

  GERÇEK ÜLKÜCÜLER ADAMIN ADAMI DEĞİL, DAVANIN ADAMIDIR. DAVANIN ADAMI OLANDA PARTİYE OY VERİR. PARTİSİNE OY VERMEYENDE ÜLKÜCÜYÜM DİYE ORTADA GEZMESİN.

 4. filyos limanı bitince

  sayın gölbek şayet filyos limanının yapımının tamamını kardemire verirse cumhurbaşkanı eyvah ki eyvah neden derseniz sendikaya gün doğar sözleşme zamanı gelince bu darbeci sisiler filyos limanı bitince iyi zam alırız yok filyos limanı yatırımı bitmedi elimiz kolumuz bağlı gibi nedenleri sayıverirler bu konuda uzmandırlar bahane üretmede daha önceki yıllarda çok böyle türevlerle işçiyi uyuttular bu atamacı hakyer sisiciler en profesyonel oldukları işlerden biri budur bunların bir de temsilci ataması yaparlar işçinin seçdigini görevden alırlar işçinin sandığa gömdüğü adayı seçilenin yerine atarlar sisici hakyerler lakapları darbeci sisici diye çıkdı bunların tesisde çokdan .daha sendikal yapıda teşkilatda görülmeyen işlerdir bunlar kısaca işçiye rağmen yaparlar ondan sonrada demokrasiden işçi haklarından yaşam koşullarından çalışma koşullarından utanmadan çıkıp konuşurlar biraz kafa utarsa işçi vatan hain damgası yiyiverirsin ne hakkın kalır nede demokrasin çalışanlar sadece onlar için sadece aidattır başka değerin yokdur gözlerinde darbeci zihniyet sadece maddiyatı ve gelecek seçimi düşünür ankara daki sisici hakyer bu konuların uzmanıdır kendileri atamayla gelmişdir ve sendikacılığı atamadan ibaret sanır daha bir demokratik seçim den çıkamamışdır çıkamazda zaten grev kırıcı sözleşmeli formenlerin eteğinden yapışmış temsilciyi atamak için yaptıklarını tüm çalışanlar biliyor mitinglerde cengiz başkanı sunarken alkışları kendi alıyor sanıyor bir hava bir hava yürüyen ceket diye işçi aşağıda dalga geçiyor haberi yok kısaca işçi son temsilci atamasından çok rahatsız sendikal yapıda fabrika genelinde rekor oy alan arkadaşı görevden alıp sözleşmeli formenlerin temsilcisini atamaları hayal kırıklığı yarattı cengiz başkanın masaya yumruğu vurup derhal bir demokratik seçim kararı alıp sandığı işçinin önüne koyma vakti gelmişdir yoksa bazı şeyler için çok geç olabilir saygılarımla…

 5. AK GERÇEKLER

  SAYIN RAFET VERGİLİ AK PARTİ NİN BÖYLE BİR LİSTE YAPACAĞINI BİLSEYDİ,İNANIN KENDİSİ ADAY OLURDU.AK PARTİNİN YENİ YÜZLERLE SEÇİME GİRECEĞİNİ DÜŞÜNDÜ.ÖZELLİKLE BURHANETTİN UYSAL I KESİN ADAY OLARAK DÜŞÜNDÜ.
  BAZI İNSANLARI DOĞUŞTAN ŞANSLI DOĞAR.SORSANIZ DURMUŞ YALÇIN A HERKES DOĞARKEN AĞLAYARAK DOĞAR.KESİN SAYIN YALÇIM DOĞARKEN GÜLEREK DOĞMUŞ
  AK PARTİ YAPTIĞI LİSTE İLE DURMUŞ YALÇIN’ A MİLLETVEKİLLİĞİNİ ALTIN TEPSİDE SUNDU.ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.AK PARTİ 62-64 BİN,MHP 33-34 BİN OY ALIR.KARABÜK 1-1 OLUR
  TABİ BUNUN HESABINI ADAYLARA KEFİL OLANLARA SORARLAR

 6. para parayı çeker

  uşaklar sermayenin siyaseti olmaz bunlar yarın chp gelse lastik gibi uzar

 7. kati

  yorumlarımızda herhangi bir argo kelime olmamasına ragmen gerçekleri yazdıgımızdan yayınlanmıyor sizler yandaş medyamısınız yoksa medyamısınız.

 8. KARABÜK'TEKİ YENİCELİ

  CHP, Mustafa Akay’ın tanınmışlığından iyi yararlanmalı..Mustafa Akay, Karabük ve ilçelerinde tanınan bilinen bir isim. CHP Karabük’te bir milletvekili çıkarırsa, Mustafa Akay’ın sayesinde çıkarır. Mustafa Akay, işe sarılırsa, chp kesin bir milletvekilyi çıkarır.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da 19 Mayıs Yarı Maratonu yapıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 105. yılı dolayısıyla düzenlenen 19 Mayıs Yarı Maratonu yapıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarı maraton için sporcular, Fuar Caddesi'nde toplandı.

Cadde üzerinde oluşturulan parkurda gerçekleştirilen yarı maratona, 18-70 yaş arasında 200 sporcu katıldı.

Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan'ın işaretiyle başlayan yarışmada, sporcular dereceye girmek için mücadele etti.

Sporcular, 21 kilometrelik parkurda Fuar Caddesi, Batı Park, Atakum Golf Kulübü, 19 Mayıs Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu güzergahından tekrar başlangıç noktasına döndü.

Yarı maratonu erkeklerde Kenyalı James Kipgoei Kipcotech, kadınlarda aynı ülkeden Elida Jelimo Korir birinci tamamladı.