Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (07.Mayıs.2015)

Yayın: 07.05.2015 08:35
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ İÇİN OLAĞANÜSTÜ SERT
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Bayır Mahalle SOSYAL YAŞAM Merkezi’nin açılışında konuştu ve hemen öte yanda ki BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ için olağanüstü sert ifadeler kullandı.
BURALARDA KAMULAŞTIRILAN BİNALAR VARDI,diyerek “BU KAMULAŞTIRMALARLA KİMLERE NELER PEŞKEŞ ÇEKİLDİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BUNU BİR AÇIKLASINLAR GÖRELİM..” yolunda ifadeler kullandı.
“BEN BU HASTANEYİ KAPATACAKLAR DEDİM,BANA YALAN SÖYLÜYOR DEDİLER.KİM YALAN SÖYLEMİŞ..” şeklinde çok sert ifadeler kullandı.
BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ için,yıllar önce ÇOK ÖNEMLİ KAMULAŞTIRMALAR YAPILMIŞTI,örneğin AK Parti İl eski Başkanı,daha sonra Milletvekili olan Sayın HASAN BİLİR Kardeşimin evleri de oradaydı.
FIRIN VARDI,hemen karşı tarafta Sevgili ERSAN ERKAN kardeşimin,Sevgili BİLGİN ALTINKAYA kardeşimin,Karabük’ün en eski tüccarlar ailelerinden ÖZEN Ailesinin evleri vardı.
ÇOK BİNA KAMULAŞTIRILDI O CİVARDA..
Şimdi HASTANE YIKTIRILACAK,yerine AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI Merkezi kurulacak ve Sayın RAFET VERGİLİ bu anlamda AK Parti’ye çok ama çok SERT YÜKLENDİ,Bayır Mahalle sakinlerinden de büyük alkış aldı..
Yurdun DÖRT BİR YANINDA yapılan HASTANELERİ gösterdi.
Hastane konusunda AK Partiye çok sert yüklendi..

BU GENEL SEÇİMLER DE ; “KARABÜK’E VAAT EDİLEN,KARABÜK’E YAPILACAĞI SÖYLENEN..” HİÇBİR ŞEY YOK,,!!
Karabük açısından TATSIZ/TUZSUZ bir Genel Seçim süreci yaşanıyor ve hiçbir Siyasi Parti “KARABÜK İÇİN ŞÖYLE BİR GELİŞME DÜŞÜNÜYORUZ..” gibi bir vaat vermiyor/veremiyor..
DEMEK KARABÜK’ÜN BİR ŞEYE İHTİYACI YOK..!!
Bir ara AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Karabük ekonomisi açısından hayli önem arz eden KARABÜK-BARTIN Karayolu üzerinde açıklama yapmıştı.
YOLUN TÜNEL GEÇİŞLERİ İLE KISALACAĞINI SÖYLEMİŞTİ.
Sonra gündemden kalktı bu yol işi.
HAVAALANI OLAYI VARDI,PEK ÜZERİNDE DURULMUYOR.
FİLYOS LİMANI ile İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusu var ve bu nokta da AK Parti Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL o konuda çok duyarlı ve “O BENİM İŞİM..” diyor..
Bir tek bu konu var Karabük’e/Karabüklülere sunulan..
Öte yandan “KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HORMONLU BÜYÜDÜ,ORGANİK OLARAK KÜÇÜLTÜLECEK..” gibi iddialar dolaşıyor ortalıkta ve TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümünün kapatılması ile insanların yüreğine bu korku düştü.
TATSIZ/TUZSUZ BİR GENEL SEÇİM DÖNEMİ YAŞIYORUZ.
KARABÜK’E CİDDİ BİR VAAT VERİLMİYOR..

ÇOK SEVDİĞİMİZ,ÇOK ÖNEMSEDİĞİMİZ AK PARTİLİ BİR KARDEŞİMİZ , “SAYIN VERGİLİ BOŞUNA ÇIRPINIYOR..” DEDİ
Çok sevdiğimiz,çok önemsediğimiz AK Partili bir kardeşimiz “Sayın RAFET VERGİLİ BOŞUNA ÇIRPINIYOR,MHP’NİN SEÇİMDEN ÜÇÜNCÜ PARTİ OLARAK ÇIKACAĞI KESİN..” dedi.
“Sayın RAFET VERGİLİ,AK PARTİ’YE BOŞU/BOŞUNA YÜKLENİP DURUYOR.YEL KAYADAN NE GÖTÜRÜR DİYE BİR SÖZ VARDIR.RAFET BEYİN ELEŞTİRİLERİ AK PARTİYE ZARAR VERMİYOR,BİLHASSA PARTİYİ BÜTÜNLEŞTİRİYOR..” dedi.
“NASIL YANİ..” diye sorduk..
“PARTİ İÇİNDE Kİ KÜSKÜN,DARGIN İNSANLAR BİLE BU İNSAFIZ ELEŞTİRİLER KARŞISINDA PARTİLERİNE DAHA SIKI SARILIYORLAR..” şeklinde bilgiler verdi.
Sonra da “DÜN RAFET BEY İÇİN FENOMON BELEDİYE BAŞKANI YAZMIŞSINIZ.RAFET BEY,ŞU AN İTİBARI İLE GEÇEN YILLARDA ELDE ETTİĞİ İTİBARIN MİRASINI YİYOR.ESKİ GÜCÜNDEN ÇOK/ÇOK ŞEY KAYBETMİŞ..” iddialarını dile getirdi.
Biz o kardeşimizin,bu görüşlerine kesinlikle katılmadığımızı anlattık ve “EĞER Sayın VERGİLİ OLMASA,MHP SOKAĞA İNEMEZDİ,BU POZİSYONU YAKALAYAMAZDI..” dedik, “KESİNLİKLE SENİN KANAATİNİ PAYLAŞMIYORUM..” dedi.
“OLABİLİR AMA GERÇEK BU..” dedik “BELEDİYE BAŞKANLIĞI ELBET ÖNEMLİ BİR MAKAM.BİZİM BAŞKANLAR AÇILIŞ YAPMAYI,TEMEL ATMAYI AKIL EDEMEDİLER.RAFET BEY BUNU AKIL ETTİ VE SESİNİ DUYURUYOR,AMA,ETKİLİ DEĞİL..” cevabını verdi.
Sahi AK Partili BELEDİYE BAŞKANLARI niye akıl edemediler..
Onlarda AÇILIŞLAR YAPIP/TEMEL ATSALARDI ya..

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI “EMEKLİYE İKİ MAAŞ İKRAMİYE VE TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO..” MORALİ İLE…
CHP Milletvekili Adayları ve CHP Örgütleri EMEKLİYE İKİ MAAŞ İKRAMİYE ile TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO vaatlerinin yararını görüyorlar,insanlar CHP ADAYLARINI çok daha sevecen karşılıyorlar.
EMEKLİLERE İKİ DİNİ BAYRAMDA BİR MAAŞ İKRAMİYE.
Bir emekli dostumuz “BEN AYDA 1.350 LİRA ALIYORUZ.EŞİM İSE 1050 LİRA ALIYOR.YILDA İKİ MAAŞ İKRAMİYE DEMEK BİZİM EVE 4500 LİRA FAZLADAN PARA GİRECEK DEMEK..” dedi.
“BU PARAYI BİZE KİM VERİR Kİ..” diye sordu.
Şimdi bu emekli dostumuza “SEN HAKSIZSIN..” demek mümkün mü,daha önce “OY VERDİĞİ SİYASİ PARTİYİ DEĞİŞTİRME..” demek mümkün mü..
Öte yandan TAŞERON İŞÇİLERİ hareketli/heyecanlı..
“CHP BİZE KADRO VERECEĞİNİ SÖYLÜYOR..” diyorlar ve 7 HAZİRAN sonrasına SENDİKALARA ÜYE OLMAYI planlıyorlar,önce SENDİKALI olacaklar,sonra TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ yapacaklar..
ASGARİ ÜCRETLİLER BİR BEKLENTİ İÇİNDELER..
Gördüğümüz kadarı ile CHP’LİLERİN MORALİ YÜKSEK..
“EN AZ 1 MİLLETVEKİLİ KESİN ÇIKARTACAĞIZ..” diyorlar.

PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL “ÇOK GENİŞ BİR HALK KESİMİNDE UNUTULMAMIŞ/UNUTULMUYOR..” ÜZÜNTÜ..
Dün bir HANIMEFENDİ telefon etti,Karabük’e UNUTULMAZ HİZMETLERİ geçen Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL Hocanın Siyasi irade tarafından devre dışı bırakılmasına duyduğu tepkiyi dile getirdi.
ADINI,İŞİNİ,AİLE BAĞLARINI DA SÖYLEDİ..
Çok önemsediğimiz bir Aileden geliyor,olayın o tarafı bizde kalsın,ancak,YOLDA/İZDE/ÇARŞIDA/PAZARDA kimi görsek,emin olun herkes BURHANETTİN HOCADAN söz ediyor HİZMETLERİNDEN söz ediyor,yapılanı SİNDİREMEDİKLERİNDEN SÖZ EDİYOR.
Aslında Siyaset Kurumu Prof.Dr.BURHANETTİN UYSAL Hocayı,bilmeyerek öylesine yüceltti ki,bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL öylesine güçlendirildi ki..
MİNİBÜSE binin HOCADAN söz ediliyor,KAHVEHANEYE gidin HOCADAN söz ediliyor,CAMİLERE İBADETE GELEN CEMAAT HOCADAN SÖZ ediyor..
Karabük’te tam anlamı ile HOCA FIRTINASI ESİYOR..
Siyasete girmiş olsaydı.kesinlikle böyle olmayacaktı..
Ne derler; RABBİM NEYLERSE,GÜZEL EYLER..

ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ “PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL AKP ADAYI OLSA,AKP YÜZDE 75 OY ALIRDI.” DEDİ
Karabük’te çok önemli bir SİYASETÇİ geçtiğimiz gün “EĞER AK PARTİ PROF.DR.Sayın BURHANETTİN UYSAL’I ADAY YAPMIŞ OLSAYDI,KARABÜK’TE KESİN YÜZDE 75 OY ALIRDI..” dedi.
“ŞİMDİ ALAMAZ MI..?” diye sorduk..
“BANA GÖRE 2-0 YAPMALARI İHTİMAL DAHİLİNDE.ANCAK,ÇOK AZ BİR OY FARKI İLE 2-0 YAPACAKLAR GİBİ GÖRÜNÜYOR.ASLINDA 1-1 DAHA GÜÇLÜ BİR İHTİMAL..” gibi bilgiler verdi.
“AMA,BURHANETTİN HOCA,AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLSA,ÖTEKİ PARTİLERİN ÇALIŞMASINA,MASRAF YAPMASINA BİLE GEREK YOKTU.AK PARTİ OYLARIN YÜZDE 75 Nİ ALIRDI..” iddiasını tekraren dile getirdi.
Daha sonra da “BÜTÜN SİYASİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI,ŞAYET DERLERSE,ŞUNU YAPACAĞIZ,BUNU YAPACAĞIZ DİYECEKLER,PROF.DR.BURHANETTİN UYSAL İSE YAPTIM DİYECEKTİ..” şeklinde görüşlerde bulundu.
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’A geçit vermeyen AK Partiyi ciddi eleştiriler getirdi ve “HOCA KARABÜKLÜNÜN KALBİNE GİRMİŞ,YÜREĞİNDE DERİN İZ BIRAKMIŞ..” diyerek nasıl böyle bir hata yaptıklarına ilişkin analizler yaptı.
Doğrusu,bu çok önemli Siyasetçi ile aynı fikirleri paylaşıyoruz,ama üzerine/üzerine gittik “YOK CANIM 7 HAZİRAN GÜNÜNE KADAR UNUTULUR GİDER..” dedik “NE UNUTULMASI,BURHANETTİN HOCA SEVGİSİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR..” dedi.
“CİDDİ MİSİN..?” dedik “YAHU KARDEŞİM SEN HİÇ ETRAFI GEZMİYOR MUSUN.SEÇMENLE KONUŞMUYOR MUSUN.BAK HERKESİN DİLİNDE BURHANETTİN HOCA VAR..” yaklaşımını gösterdi.
“GÖRECEKSİN HOCA UNUTULMAYACAK..” dedi..
“KARABÜK İNSANI VEFALIDIR,HİZMET VERENİ UNUTMAZ..” dedi.
“KİM YAPTIYSA,HOCAYA YAZIK ETTİ/ETTİLER..” dedi.

REKTÖR PROF.DR.UYSAL’IN “70 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ REVİZE Mİ EDİLİYOR.KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KÜÇÜLECEK Mİ.?”
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü sırasında,70 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ koyduğu ileri sürülen eski Rektör Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN bu hedefi revize ediliyor.
70 BİN ÖĞRENCİSİ OLAN BİR KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ Karabük alt yapısının kaldırmayacağını ileri süren bazı kaynaklar,bu kadar öğrencinin SORUN ÇIKARTMASI ihtimalinden de söz ederek,konuyu başka mecralara çekme gayretinde görülüyor diyen çevreler var.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HORMONLU BÜYÜMÜŞ..!!
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ORGANİK KÜÇÜLECEKMİŞ..
Böyle bir gayretin önümüzde ki süreçte,çok daha ne biçimde ortaya çıkacağı üzerinde duran,konu üzerinde fikir yürüten çevreler “ASLINDA TIP MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜN KAPATILMASI BU NOKTADA BİR İŞARET OLARAK ALINABİLİR..” diyorlar.
Bu arada önümüzde ki sezon için KONTENJANLARIN AZALTILMASI İHTİMALİNDEN bahseden çevreler,böylece kısa süre içinde 70 bin öğrenci hedefi önce küçültülecek,sonra da 45-50 bin bandına oturtulacak.
“KARABÜK ÜNİVERSİTE KENTİ OLACAK SÖZÜ BİTTİ..”
“BURHANETTİN HOCA NE YAPMIŞ.HÜKÜMET VERDİ O YAPTI DENİLİYORDU..” aynen böyle söyleyenler vardı,bundan sonra birlikte göreceğiz,bakalım neler olacak göreceğiz..!!
İYİ İZLEYİN KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ..!!

YEREL SEÇİM İLE GENEL SEÇİM ÇOK FARKLI SONUÇLAR VERİYOR VE MHP ADAYI SAYIN DURMUŞ YALÇIN OLAYI..
Ülkemizde YEREL SEÇİMLER ile GENEL SEÇİMLER çok farklı sonuçlar veriyor,örneğin 2007 Genel Seçim sonuçları ile 2009 Yerel Seçim sonuçları çok farklı olabiliyor.,
2011 Genel Seçimleri ile 2014 Yerel Seçim sonuçları çok farklı olabiliyor ve YEREL SEÇİMLERDE Parti tercihi yerine,İSİM TERCİHİ çok daha ön plana çıkıyor.
Şimdi MHP Milletvekili Adayı Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN,Safranbolu YEREL SEÇİMİNDE AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın NECDET AKSOY’U desteklediği yolunda haberler çıktı/çıkartıldı.
Sayın DURMUŞ YALÇIN bunu yalanladı,o ev toplantısının Siyasi içerikli olmadığına,dini içerikli bir toplantı olduğuna değindi ve bunu net bir dille yalanladı.
Bize göre İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ OLMASI DA ÇOK DOĞALDI..
Şimdi Sayın RAFET VERGİLİ,30 MART 2014 YEREL Seçiminde yüzde 52 oy alırken,bu oyların tümü MHP’NİN OYLARI MIYDI,böyle bir iddia da bulunmak ne derece akıl işidir..?
Sayın RAFET VERGİLİ kendisine oy veren/destek veren ve bugün KENDİ PARTİSİNİN önemli makamlarında olan insanları açıklasa emin olun YER/YERİNDEN OYNAR..
Ama,yine söylüyoruz YEREL SEÇİM başka..
GENEL SEÇİM çok ama çok başka..

SAYIN MEHMET CEYLAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANIR DİYE PARTİSİNE OY VERMEYEN AK PARTİLİLER YOK MU.
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Sayın MEHMET CEYLAN’IN Seçimi kazanmasından korkarak “AK PARTİ’YE OY VERMEYEN,AK PARTİLİLER VAR MI/YOK MU..?”
Biz çok sayıda AK Partilinin Sayın MEHMET CEYLAN kazanıverir korkusu ile OY VERMEDİĞİNİ,haydi biliyoruz demeyelim de,en azından TAHMİN EDİYORUZ diyelim.
YEREL SEÇİMLER başka,GENEL SEÇİMLER başka..
Şimdi aynı insanlar AK Parti için,sanıyoruz,canla/başla gayret gösteriyorlardır, “AK PARTİ’NİN BİR OY FAZLA OY ALMASI İÇİN ÇOK CİDDİ BİR ÇALIŞMANIN İÇİNDE OLMALARI…” iktiza ediyordur.
Haaa..Derseniz ki “ŞİMDİ DE,SAYIN MEHMET CEYLAN TARAFTARLARI AK PARTİ’YE OY VERMEZLERSE NE OLACAK..?” işte o nokta da Sayın MEHMET CEYLAN’IN Partiye bağlılığı olaylara ENANİYET ÇERÇEVESİ içinde bakmadığı devreye girer ve OLMAZ ÖYLE ŞEY denir..
Bakın yine söylüyoruz..
YEREL SEÇİMLER ile GENEL SEÇİMLER çok farklı.
Bir dostumuz “ŞU AN KARABÜK’TE ÜÇ PARTİNİN ŞANSLARI,BANA GÖRE YÜZDE 33-33-33 GÖRÜNÜYOR..” diyerek tarafsızlık mesajı vermişti..
Şimdi KARAR AŞAMASINA GELEBİLDİ Mİ acaba..?

10 kişi görüş bildirdi

 1. OHOOOO

  EYER RAFET VERGİLİ MAHALLİ SEÇİMLERDE KENDİSİNE DESTEK VEREN AKP LİLERİ AÇIKLARSA ABUUU İÇİNDEN KİMLER ÇIKAR KİMLER AKP DEN İSTİFA EDEN SONRA AKP YE DÖNENLERMİ ARARSIN İL TEŞKİLATINDA YER ALANLARMI ARARSIN BELEDİYE MECLİSİNDE OLANLARMI ARARSIN RAFET VERGİLİ BİRİNCİ DÖNEMİNDEDE İKİNCİ DÖNEMİNDEDE AKP LİLERDEN ÇOK OY ALDI

 2. Adnan

  Karabük Ün.bir başarı hikayesi yazmıştır.Neden sorusuna şu istatistikleri görmek lazım.
  İL ADI ÜN.ÖĞRENCİ SAYISI İL NÜFUSU
  AFYON 41.132 706.301
  KÜTAHYA 50.000 571.554
  SİVAS 48.292 623.116
  İSPARTA 69.499 418.780
  HATAY 36.640 1.519.836
  BARTIN 11.000 189.000
  SAKARYA 77.931 932.706
  UŞAK 21.000 349.459
  Karabük 42.000 231.333
  Karabükün ulaştığı nokta şehir büyüklüklerine baktığımızda zaten ortada.Makul seviyede artmaya devam etme hem şehrin sosyal hayatını dengeler hem de üniversitenin kalitesine katkı sağlayacaktır.

 3. YİNE OHOOOO

  REKTÖR HOCA ADAY YAPILSAYDI AKP KARABÜKTE EN AZ YÜZDE 70 OY ALIRDI.HOCA ADAY YAPILMADI,KAĞITTAN KAPLAN SİYASETÇİLER GERÇEKTEN İŞ YAPACAK,SİYASET ÜRETECEK,HİZMET VERECEK BİR İNSANI KARŞILARINDA GÖRÜNCE ÜRKTÜLER.KENDİ GELECEKLERİNİN BİTECEĞİNİ GÖRDÜLER.ÇÜNKÜ ONLAR KAĞITTAN KAPLAN SİYASETÇİLERDİ.
  ŞİMDİ AKP BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRIZ GÖRÜŞÜNDE.İKİNCİ MİLLETVEKİLLİĞİNİ CHP-MHP ÇEKİŞMESİNE,OYLARIN MÜSAVİ DAĞILMASINA BÖYLECE DE AKP’NİN ARADAN SIYRILMASINA BAĞLAMIŞLAR.
  AKP İÇİN ACIKLI BİR DURUM DEGİL Mİ..?
  NERDE ÖMER AYAR-CUMHUR ÜNAL-SERDAR AKÇA-MUZAFFER ATILKAN-HATİCE AYAN VE ÖTEKİLER ONLARIN MEVCUT ADAYLARDAN NOKSAN TARAFI NEYDİ.İNSANLAR ALLAH-DİN KİTAP DEMEKLE DİNİ YAŞAMIŞ OLMAZ HAK YEMEMEKLE DİNİ YAŞAR.BİR SÖYLESİNLER.BU LİSTENİN NE ÖZELLİĞİ GERİDE KALAN İSİMLERDEN FAZLA,DAHA ÖNDE.
  REKTÖR HOCA BUNLARIN İLELEBET KORKULU RÜYASI OLACAKTIR.

 4. Mehmet Özcan

  Yaşanacak bir Karabük için,kanser sıralamasında Türkiye 2. yapanları,hastaneleri yıkıp yatak kapasitelerini düşürenleri,teknoloji artığı kuruluşlara izin vererek halkına zehir solutanları,son 6 yıllık bal üretimi tahlillerinde (Karabük’te)ortalama değerlerin 40 kat fazlası bir şehirde yaşamak zorunda bırakanları,ulusal bütçeden yatırım alma sıralamasında 81 il arasında Karabük’ü 76. duruma düşürerek hakkını başka illere kaptıranları “MİLLETÇE ALKIŞLIYORUM”…

 5. 2014 YEREL SEÇİMİ

  2014 YEREL SEÇİMİNDE MEHMET CEYLANA OY VERMEYEN O KADAR ÇOK AKP Lİ VARDIKİ.ŞİMDİ BUNLARIN BİR BÖLÜMÜ AKP NİN NERELERİNDE GÖREVLİ BUNU HERKES BİLMİYORMU.
  2009 YEREL SEÇİMİNDE HÜSEYİN ERERE OY VERMEYEN AKP LİLER ŞİMDİ AKP İÇİNDE NERELERDE GÖREVLİLER SEÇMEN OY BEKLİYORLAR BU BİLİNMİYORMU.ARTIK AKP İÇİNDE KİMSE BAŞINI KUMA GÖMMÜYOR ARKADAŞ.BEN LİSTEYİ YAPARIM SEÇMEN İSTEMEYE İSTEMEYE OY VERİR O DEVİR GEÇTİ AĞALAR EFENDİLER.
  VESAYET DÖNEMLERİ BİTTİ ARTIK.VESAYET DÖNEMLERİ BİTTİ ARTIK.8 HAZİRAN GÜNÜ BUNU GÖRÜCEZ.
  AKP 8 HAZİRANDAN SONRA YEPYENİ BİR ANLAYIŞA GİRERSE GİRER,GİRMEZSE BİR SİYASETÇİNİN DEDİYİ GİBİ AHİR ÖMRÜNÜ TAMAMLAR BU İŞ BU KADAR BASİT

 6. İmaj zedeleniyor

  Ağız diş sağlığı merkezi diye bir bina yapılır yarın, dış fakültesine bağlı bir araştırma ağız diş hastanesi olur bilemeyiz fakat sayın vergili bazı durumları kullanarak ikna peşinde, birileri için ama kendi oluşturduğu itibarına giderek zarar veriyorrr. sonuçta oraya bir sağlık kuruluşu yapılıyor….

 7. Ahbet bey tebrikler Bartın-Karabük - Safranbolu

  Bu yol çok önemli ihale tarihi, Yol başlama ve bitiş tarih istiyoruz Ayrıca Karabük-Safranbolu ulaşımda dile getirin şehir merkezi en az 30-40 dakika sürüyor dolmuş ile belediye otobüs seferi de her saat yok bellii saat aralıklarında yıllardır böle dolaylı kartel var gibi

 8. parçalanmış akp

  akp belediye seçimlerinde kimlerin ihanetine ugramadı hemen herkes ihanet etti.aslında Kamil Karakulluk il başkan adayı olduğunda parti burda bölünmeye başladı
  Mehmet ceylan Hüseyin erere karşı o bölünmeyi tetikledi o zaman Sedat namal Kamil karakullukla berabirdi.hüseyin erere seçimi kaybettiren takımın içinde kimler vardı herkes biliyor.
  Mehmet ceylana seçimi kimler kaybettirdi kimler rafet beyle birlik çalıştı bunları bilmeyen varmı.Şimdi arkadaşlar omuz omuza verdiklerini söyleyip akp ye oy istiyolar.
  Alırlar

 9. KARABÜK KAYBETTİ

  MEHMET CEYLANA AK PARTİLİLER OY VERMEDİ HÜSEYİN ERERE AK PARTİLİLER OY VERMEDİ AK PARTİ BELEDİYEYİ KAYBETTİ ŞİMDİDE ZIRIL ZIRIL AĞLAYIP DURUYOR AK PARTİLİLER.RAFET BEY SİYASET YAPIYOR İYİ SİYASET YAPIYOR.HÜSEYİN ERERE MEHMET CEYLANA OY VERMEYENLER ŞİMDİ VATANDAŞTAN OY İSTİYORLAR.ALIRLAR ALIRLAR
  İSTER RECEP TAYYİP ERDOĞAN,İSTER AHMET DAVUTOĞLU GELSİN KURANI KERİMİ ORTAYA KOYSUN,AK PARTİYE BELEDİYE SEÇİMİNDEN OY VERENLER KURANI KERİM ÜZERİNE YEMİN ETSİNLER DESİNLER BAKALIM KAÇ KİŞİ YEMİN EDEBİLECEK.
  BU SEFERDE BİZ OY VERMİYECEYİZ VE BENİM KONUŞTUĞUM İNSANLAR İKİ BAYRAM İKRAMİYESİNE OY VERECEKLER CHP YE OY VERECEKLER
  MHP YEDE OY YOK

 10. Gönderen

  Bir rektör hocadır gidiyor.
  İktidar partisi rektör hoca aday gösterilmedi diye %70’lik oy oranından zar zor 1 milletvekili çıkartacak oy oranına düştüğüne göre, rektör hocanın kişisel oyu çok olmalı. Keşke bağımsız aday olsaydı. Karabüklü bağrına basardı belki. Partilerinin adaylarını beğenmeyen MHP ve CHP seçmeninden de oy alırdı….

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Otizmli radyo programcısı engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturuyor

Yayın: 23.09.2023 04:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – ŞULE ÖZKAN – Türkiye'nin birinci ve tek otizmli radyo programcısı Muhammed Emirhan Güngör, “İnsanlar bizi fark etsin ve fırsat versin. Fırsat verildikçe neler yapabildiğimizi görecekler. Engelliler ve otizmliler bir gün değil her gün hatırlanmalı.” dedi.

Güngör, AA muhabirine, otizmli birey olarak radyo programcılığı hayalini gerçekleştirmesini ve engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturma gayretini anlattı.

Kocaeli'de dünyaya gelip büyüdüğünü belirten Güngör, küçüklüğünden bu yana basın bölümünü yakından takip ettiğini söyledi.

Güngör, “çok yaramaz ve hiperaktif” bir çocuk olduğunu aktararak, “Otizmli olduğumu, küçük yaşlarda evrakları karıştırırken sıhhat raporuma denk gelince öğrendim. Daha evvel ailem bana söylememişti. Herhalde söylemek istemiyorlardı. Çocukken çok yaramazdım lakin televizyon ve gazeteye ilgim vardı. Beş yaşından beri radyo dinliyorum. Çocukluğumdan lise dönemime kadar her hafta sonu koşa koşa gazete almaya giderdim.” diye konuştu.

– “Programda engelli bireylerin sıkıntılarına tahlil aramaya çalışıyorum”

Bazılarının otizmli olduğu için kendisini dışlayıp ötekileştirdiğini lisana getiren Güngör, “Sadece 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde değil, her gün anlaşılmalı ve ötekileştirilmemeliyiz. Bunu insanlara anlatmaya çalışıyorum.” sözünü kullandı.

Güngör, Kocaeli'deki bir radyoda yaklaşık 2 yıldır “Engelsiz Yaşam” isminde program sunduğundan bahsederek, şöyle devam etti:

“Bu programda engelli bireylerin sıkıntılarına tahlil aramaya çalışıyorum. Sıhhat dalından yahut sivil toplum kuruluşlarından uzman isimlerle engelli yaşama dair konuşuyoruz. Çok olumlu reaksiyonlar aldım. Beşerler programımı severek dinliyor. Hedeflerim ortasında ulusal radyo ve televizyon kurumlarında çalışmak var. Staj yaparak deneyim kazanmak istiyorum ve bir müzik programı yapmak istiyorum.”

– “Otizmli olduğum için geçiştirdiklerini düşündüm”

Özellikle lise devrinden sonra ayrımcılık ve ötekileştirme yaşadığının altını çizen Güngör, “Ayrımcılığa çok uğradım, hala daha uğramaya devam ediyorum. Otizm denilince insanların aklına 'Bize ziyan verebilir' niyeti geliyor. Bize farklı bakılıyor.” biçiminde konuştu.

Güngör, ailesinin radyocu olmasını gelir elde etmekte zorlanabileceği niyetiyle istemediğini anlatarak şunları kaydetti:

“Radyoculuktan evvel 2 sene öbür işlerde çalıştım. Bir lokantada garsonluk tecrübem oldu. Daha sonra pişmaniye fabrikasında çalıştım. İşten çok sıkılmıştım, 'artık hayatımın işini yapmalıyım' diye düşünüyordum. Radyocu olabilmek için pişmaniye fabrikasından kaçtım. İzmit'teki radyolara gittim lakin programcı almadıklarını söylediler lakin otizmli olduğum için geçiştirdiklerini düşündüm. Sonunda Türk halk müziği çalan bir radyo beni kabul etti. Orada radyo programlarının nasıl yapıldığını öğrendim. 25 Mayıs 2019'da Türkiye'nin birinci ve tek otizmli radyo programcısı oldum.”

– “Otizmli bireyler beni örnek alıyor”

Çevresinin geniş olduğunu lakin yeni bir beşerle tanıştığında kendisine karşı ön yargı hissettiğini belirten Güngör, “İnsanlar bizi fark etsin ve fırsat versin. Fırsat verildikçe neler yapabildiğimizi görecekler. Engelliler ve otizmliler bir gün değil her gün hatırlanmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Radyo ve televizyon alanında çalışmak isteyen otizmli bireylere örnek olan Güngör, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Engellilerle ilgili farkındalık oluşturmak için programlar yapıyoruz. Özel ihtiyaçlı bireylerin aileleri bana yazıyor. 'Bizim oğlumuz da otizmli, sizi görünce gururlanıyoruz.' diyorlar. Benden teklifler almaya çalışıyorlar, onların sayesinde bu kadar faal bir biçimde çalışıyorum. Otizmli bireyler beni örnek alıyor. Bu hususta birinci ve tekim lakin inşallah her alanda çalışan otizmli bireylerin sayısı artar.”