Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (1.Şubat.2019)

Yayın: 31.01.2019 20:36 |Güncelleme: 01.02.2019 07:59
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN “SAĞLIK YATIRIMLARI PROJESİNDE YER ALAN…” YENİ VE MODERN HASTANE KONUSU
Karabük Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Sayın RAFET VERGİLİ,geçtiğimiz haftalarda YENİ YAPACAĞI PROJELERİ açıklamıştı ve bu projeler içerisinde yer alan “SAĞLIK YATIRIMLARI PROJESİ..” diğerlerinden daha fazla ilgi gördü.
BU PROJE,BİRÇOK MAHALLEDE KONUŞULUYOR..
Bilindiği gibi Karabük DEVLET HASTANESİ’NİN kapatılıp/yıktırılması ile çok ciddi ve sıkıntılı bir döneme girildi,Karabük tek HASTANEYE kaldı,bu anlamda insanların yakınmaları hayli fazla.
Sayın RAFET VERGİLİ,bu sıkıntıları giderecek bir YENİ HASTANE PROJESİ ile seçmen karşısına çıkınca,SOGUKSU/YENİ MAHALLE,ATATÜRK MAHALLESİ,NAMIK KEMAL,KARTALTEPE,BAYIR MAHALLE sakinleri,hatta/hatta KAYABAŞI Mahallesi sakinleri konuya çok büyük bir ilgi ile yaklaştılar.
KARABÜK İNSANI İKİNCİ BİR HASTANE İSTİYOR..
Bunu,kimse şımarıkça,haddini bilmezlik olarak algılamasın sakın,KARABÜK’E MUTLAKA BİR DEVLET HASTANESİ veya BİR HASTANE GEREKİYOR olarak görmek gerek.
ŞİRİNEVLER HASTANESİ,ne kadar güzel,verimli hizmet verirse versin,TEK HASTANE olduğu için insanların tatmini çok zor,kaldı ki AFİLİASYON sistemi nereye kadar sürecek ve ÜNİVERSİTE Hastaneleri ile DEVLET Hastaneleri daha ne kadar aynı çatı altında tutulacak.
Sayın VERGİLİ’NİN bu projesi çok/çok büyük ilgi gördü/görüyor..

BİR KARDEMİR ÇALIŞANI “GREV VEYA LOKAVT OLURSA,ÇALIŞMASI GEREKEN ELEMANLARIN TESPİTİ BİZİ ÇOK KORKUTTU..” VE RUTİN BİR İŞ..
Geçtiğimiz gün bir,hatta birkaç KARDEMİR ÇALIŞANI aradı ve “ABİ GREV veya LOKAVT OLURSA,O SÜREÇTE ÇALIŞTIRILACAK ELEMANLARIN TESPİTİ YAPILIYOR.BU NE DEMEK KORKTUK VALLAHİ..” yolunda görüşler dile getirdiler..
BİLİYORSUNUZ,KARDEMİR İşvereni ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası arasında TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ sürüyor ve bizi arayanların telaşlanması oradan kaynaklanıyor herhalde.
Kendilerine “SÖZLEŞME DÖNEMLERİNİN RUTİN GELİŞMESİ OLABİLİR..” falan dedik,öyle olduğunu da iyi bilmemize ragmen,konuyu ilgili,yetkili isimlere sorduk,araştırdık.
“SÖZLEŞME DÖNEMLERİNİN RUTİN İŞLEMİ..” bilgilerini teyiden aldık.
“PEKİ SÖZLEŞME NE ALEMDE,NASIL GİDİYOR..” diye sorduk,galiba “KADRO ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR/SÜRDÜRÜLÜYORMUŞ..” o nedenle istenen hızda bir gidiş olmadığı gibi bir izlenim aldık.
“SEÇİM SONRASINA KALABİLİR..” diyenler oldu,”SEÇİMDEN ÖNCE SONUÇLANABİLİR..” diyenler oldu ve olayın “GREV ve LOKAVT DIŞI ELEMAN NOKTASINDA..” korkulacak hiçbir yönün olmadığını ,yeniden söyleyelim.
SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ USUL/USUL İLERLİYORMUŞ..

KARABÜK BELEDİYESİ’NİN “İLLER BANKASINA OLAN 64 MİLYON LİRALIK BORCUNA İLİŞKİN DAHA ÖNCE DE YAZMIŞTIK..” YENİ YATIRIMLARLA..
AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,geçtiğimiz günlerde BRTV Televizyonunda Sevgili ZAFER ACAR’IN program konuğu olmuş,programı daha sonra kasetten izledik.
Sayın BURHANETTİN UYSAL,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN “BORCU OLMAYAN KARABÜK BELEDİYESİ..” iddiasından yola çıkarak “İŞTE İLLER BANKASI KAYITLARI,KARABÜK BELEDİYESİ’NİN 64 MİLYON LİRA BORCU VAR..” iddiasında bulundu.
Hatta,yapılan bazı yatırımlarla birlikte Karabük Belediyesi’nin borcunun ÇOK DAHA YÜKSEK olduğunu ileri sürdü Sayın BURHANETTİN UYSAL hatırlayanlar vardır,bu konuyu daha önce bizde gündeme getirdik ve yazdık.
İLLER BANKASI’NA olan 64 milyon lira borç,Sayın RAFET VERGİLİ’NİN Başkanlığından önce yapılmış,Karabük Belediyesi İSALE HATTI,ARITMA TESİSİ YAPIMI,ELEKTRİK BORÇLARININ yapılandırması gibi konulardan geliyormuş.
Sayın RAFET VERGİLİ döneminden önce alınmış kredilerin geri ödemesiymiş.
Burada Sayın BURHANETTİN UYSAL,yeni yapılan bazı işler nedeni ile de borçlanılmış olabileceği üzerinde durdu ve toplam Belediye Borcunun 140 milyon lira civarına ulaşabileceğinden söz etti..
Anlayacağınız KARABÜK BELEDİYESİ BORÇSUZ DEĞİLMİŞ..

KARABÜK SEÇMENİ İÇİN EN ÖNEMLİ ÜÇ KONU “ŞEHİRİÇİ TRAFİK SIKINTISI-ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİ-YENİ BİR HASTANE OLAYI..” ÇÖZÜMLER
Görünen o ki,Karabük Seçmeni YEREL SEÇİMLER sırasında,başat konu olarak ŞEHİRİÇİ TRAFİK SIKINTISI-ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİ-YENİ BİR HASTANE olayına,örneğin İŞSİZLİKTEN biraz daha fazla odaklanacak..
Evet Karabük’te İŞSİZLİKTE ÇOK BÜYÜK BİR SORUN..
Ancak,o konu GENEL SİYASETİ daha fazla mı ilgilendiriyor nedir..?
ŞEHİRİÇİ TRAFİK denildiğinde Sayın RAFET VERGİLİ,Cumapazarı ile BULAK Kavşağı arasına IŞIKLANDIRMAYA TAKILMADAN geçilecek bir proje vaat ediyor ve BİR YIL İÇİNDE bu projenin hayata geçirileceğini anlatıyor..
ŞEHİRİÇİ TRAFİK denildiğinde Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,bunun KARAYOLLARI tarafından hazırlanan BİR PROJE ile ve yaklaşık 300 milyon liralık bir harcama ile çözüleceğini anlatıyor ve “BU SORUN YEREL İMKANLARLA ÇÖZÜLMEZ..” anlayışından hareket ediyor.
İyi de BU İKİ PROJE,örneğin PTT ÖNÜNDEKİ SIKINTIYI ÇÖZER Mİ..?
İyi de BU İKİ PROJE,örneğin GÜVEN KAVŞAĞINDA Kİ SIKINTIYI ÇÖZER Mİ..?
Bu ve bunun gibi sıkıntılı kavşakları çözer mi,bu iki büyük proje..?

GEÇTİĞİMİZ GÜN YAYALAŞTIRILMIŞ YOL ÜZERİNDE CHP MİLLETVEKİLİ,İL BAŞKANI VE SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İLE KARŞILAŞTIK
Geçtiğimiz gün,YAYALAŞTIRILMIŞ YOL üzerinde CHP Karabük Milletvekili Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY,İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR ve Safranbolu Belediye Başkan Adayı Sayın ELİF KÖSE ile karşılaştık,ayak üzeri sohbet ettik.
BİR TOPLANTIYA KATILMAK ÜZERE OLDUKLARINI SÖYLEDİLER..
Safranbolu Belediye Başkan Adayı Sayın ELİF KÖSE,eğer İYİ Parti-CHP Seçim işbirliği yapılabilseydi ŞANSI ÇOK YÜKSEK olarak görülüyordu,ne yazık ki bu yapılamadı ve halen ŞANSI EN YÜKSEK ADAY olarak gösteriliyor,ancak,”SEÇİMİ AZ BİR FARKLA ALABİLİR..” görüşleri de peşinden söyleniyor..
CHP-İYİ Parti arasında ve KARABÜK ÖZELİNDE yapılacak bir SEÇİM İŞBİRLİĞİ veya İTTİFAKI noktasında,en samimi,en ciddi,en özverili çabanın İYİ Parti’nin Karabük Kurucusu Sayın DURSUN ALTIPARMAK’TAN geldiğini bu çevrelerin tamamı kabul ediyor..
Ve gösterilen çabaları sonuçsuz bırakanları TARİH AFFETMEZ diyenler var..
CHP’LİLER ayak üzeri sohbette “ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR..” dediler bize.

CADDE KENARLARINA OTOMOBİL PARK EDENLERDEN “OTO PARK PARASI ALINMASINI “AK PARTİLİ UYGULADI,AK PARTİLİ KALDIRACAK..
Cadde ve Sokak kenarlarına Otomobil Park edenlerden,EĞİTİME KATKI adı altında bir OTOPARK Parası alınıyor ve bu uygulamayı Sayın HÜSEYİN ERER kendi Belediye Başkanlığı döneminde başlatmıştı.
Buradan KARABÜKSPOR’A belirli meblağ bir para geliyordu.
Sayın HÜSEYİN ERER,AK PARTİ’Lİ BELEDİYE BAŞKANIYDI..
Daha sonra Sayın RAFET VERGİLİ Karabük Belediye Başkanı seçildi ve OTOPARK ÜCRETLERİNİ,bir Dernekte topladı ve EĞİTİME KATKI amacı ile kullandı BİNLERCE ÖĞRENCİYE BURS verildi..
Şimdi AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,Cadde ve Sokak kenarlarına park edilen araçlardan alınan OTOPARK Paralarını kazanırsa kaldıracağını söylüyor..
Yani bir AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI UYGULAMAYA KOYDU..
Kazanırsa,bir başka AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI UYGULAMAYI KALDIRACAK..
Bu arada Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’DE bu uygulama hakkında bir karar verecek galiba ve ilerleyen günlerde KARABÜK YAŞAYANLARI ile görüşerek bir karar alabilir Sayın VERGİLİ.
OTOPARK ÜCRETLERİ,CİDDİ BİR TARTIŞMA KONUSU OLDU..
Gelişmeleri hep birlikte izliyoruz.

“ESNAF GÜNLERİ İÇİN BAŞVURULAR 11 ŞUBAT GÜNÜ SONA ERİYOR..” 14 ŞUBAT GÜNÜ STANTLAR AÇILACAK VE ESNAF HEYECANLI..
Karabük Belediyesi’nin,ikincisini düzenleyeceği “ESNAF GÜNLERİ İÇİN 11 ŞUBAT GÜNÜNE KADAR BAŞVURULAR ALINACAK..” daha sonra 14 ŞUBAT günü açılışı yapılacak.
ESNAFLAR HEYECANLI.
Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl “YAZ SEZONU ESNAFLAR GÜNÜNE..” çok sayıda başvuru olmuş,yer bulabilen esnaflar kurulan ÇADIRLARDA STANT açmışlardı.
BİNLERCE İNSAN GELİYORDU ESNAF GÜNLERİNE.
Gerçekten umulanın üzerinde ticari bir sirkülasyon yaşandı,insanlar öbek/öbek buralardan alışverişe geldiler,alışveriş yaptılar ve ESNAFIN bu anlamda yüzü güldü.
BU YILDA İLGİNİN FAZLA OLACAĞI GÖRÜLÜYOR..
Sayısını unuttuğumuz kadar çok esnaf,”ESNAF GÜNLERİ İÇİN,İŞYERİMİN DIŞINDA ORADA DA STANT AÇACAĞIM..” dedi bize,oradan stant yeri alabilmek için başvuru yapacaklarını söylediler.
Karabük Belediyesi ESNAF GÜNLERİNE hazırlanıyor..
ESNAF KESİMİNDE belirli bir hareketlenme var.

HANİ NE OLDU “KARABÜKSPOR TRANSFERİ AÇACAKTI,TAKIM DÜZELECEKTİ VE KÜME DÜŞME TEHLİKESİNDEN UZAKLAŞACAKTI..” NE OLDU..?
Daha birkaç hafta önce,KARABÜKSPOR’U Yöneten insanlar,TRANSFER AÇILACAK,TAKIM DÜZELECEK,KÜME DÜŞME TEHLİKESİ YAŞANMAZ gibi demeçler,dehşetengiz açıklamalar yapıyorlardı.
Tamam iyimserlik iyi bir şey..
Ancak,insanları o iyimserlikle kandırma noktasına taşırsanız,verdiğiniz demeçler,yaptığınız açıklamalar bumerang gibi size döner,size zarar verir.
HANİ NE OLDU,TRANSFER AÇILDI MI..?
Takımın durumu orta yerde,sahaya çıkan çocukları suçlamak,onları yetersiz görmek,onlara neden oynamıyorsunuz demek kimsenin ne haddi ne böyle bir hakkı olan insan var.
KARABÜKSPOR’U BU HALE KİM/KİMLER DÜŞÜRDÜ..?
O insanlar HUKUKA GEREKEN HESABI VERDİLER Mİ..?
Sayın ZİYA ÜNSAL ve Sayın MEHMET AYTEKİN Başkanların zamanında TUTULAN RAPORLAR,hazırlanan GENİŞ DOSYALAR ne oldu,bunların HUKUKA GİTTİĞİNE ilişkin bilgiler veriliyordu,ne oldu..?
KARABÜKSPOR’U BU HALE DÜŞÜRENLERİ ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN..
Başka ne diyelim..

KARABÜKSPOR “ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE VEYA HAFTALARDA KONGRE YAPAR MI..?” BÖYLE BİR GELİŞME YAŞANIR MI,YAŞANIRSA NE OLUR
KARABÜKSPOR önümüzde ki günlerde,haftalarda veya birkaç ay içinde KONGRE YAPAR MI,Yönetim bu hali ile davam mı eder,neler gelişir hep birlikte görürüz.
OLASI BİR KONGRE DE NELER YAŞANIR..?
Örneğin KULÜBÜN KAYYUMA GİTMESİNİ İSTEYEN çok geniş bir çevre var ve bu çevre “KAYYIMA GİDİLSİN O ZAMAN HUKUK BİRAZ DAHA SERİ HAREKET EDER..” falan diyorlar.
Mevcut Yönetim Kurulu’ndan istifa edenleri “ŞOV YAPMAKLA SUÇLAMAK..” ne denli akılcılıktır bilemeyiz.İSTİFA EDEN O İNSANLAR bize göre kongre yapılmaması yolunda ki düşüncelerden hareket ederek istifa ettiler ayrıldılar.
KARABÜKSPOR Yönetimi KONGRE YAPAR MI..?
Olası bir KONGRE DE neler yaşanır,hiç düşündünüz mü..?

20 kişi görüş bildirdi

 1. necdet özkan

  otopark ücretsiz olunca esnaflar ve çalışanları arabalarını sabah koyar akşam eve giderken alırlar ne iyi olur degilmi burhanettin bey yanlış a düşmez inşallah

 2. muhlis

  Yani siz şimdi PTT önünde ve Güven kavşağında trafik sıkıntısı mı var diyorsunuz? Rafet Vergili duymasın kızar size. Ona göre Karabük te trafik sorunu diye bir şey yok.

 3. Belediyeler artık ücretsiz otopark yerler yapıyor. Otapark Yüzünden kavgalar ölümler oldu , yasak olan bir uygulamayı ücretli yapıldı...

  Belediyeler artık ücretsiz otopark yerler yapıyor. Yol kenarlarına Otapark Yüzünden kavgalar oluyor, çarşıda arabalar tekmeleniyor çalışanlar tarafından, arabalar arkasından koşanlar oldu, ölümler oldu , yasak olan bir uygulamayı ücretli yapılarak.
  Oysaki bu yollar ve kaldırımlar bariyerler ile yada foto kapan uyarı levhaları ile önlem alınsaydı bu durumların hiç birisi yaşanmazdı biz ne yaptık ne kavşak ne otobüs durağı mesafesi demeyim tarafik yasasına muhalefet ederek her yeri ücretli yaptık rahmetli bir av. vardı uğur bey o bile tartışmıştı….
  Neyse bence belediye çok katlı bir bina yapıp ücretszi otopark uygulaması ve diğer özel otopark hizmetleri yapanlarada belli bir uygulama yaptırımı olmalı yani otopark yönetmeliği olmalı …..

 4. Sağlık ve Hastane hizmetleri kesintileri özel şirket ve kamu şirketi olarak tercih hakkı verilmeli

  Sağlık ve Hastane hizmetleri kesintileri özel şirket ve kamu şirketi olarak tercih hakkı verilmeli İsteyen kamu isteyen devlet isteyen isteyen özel kuruluşlar la anlaşabilmeli çoğu insan kamu sağlık hizmetlerinden memnun değil haklılar da çünkü devlet olduğu için çalışanlar da özveri kalite standart yok nasıl olsa aybaşı maaşlar cepte lay lay lom daha da ileri gidiyorlar döner sermayeden katı alalım diye o yüzden yeni hastane yapılacağına bence bu şekilde reformlar yapmak daha mantıklı, kamu 24 saat kadar ile
  2 vardiyalı hizmet de verebilir….
  En önemlisi vatandaşı sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için yatırımlar yapmak, o paraları hastane yerine bu yönde harcamak…

 5. Trafik sorunu nedenlerine büyük katkı yapan, o hatta toplu ulaşım tekelciliği ve çoğu insanın Safranbolu da oturması :)

  Trafik sorunu nedenlerine büyük katkı yapan, o hatta toplu ulaşım tekelciliği ve çoğu insanın Safranbolu da oturması ve hususi araçları ile Karabük’e gelip gitmesi:)) ölçülebilirliği vardır alın bilgileri bakın bak şimdi o zenginler bizim paralar ile lüks çevreye zarar veren makineleri için kesintisiz yol yapacaklar mış tekelciliği de bozmadan…. insanlar her yerde oturma hakkı var tabii fakat bu genel insanlarımıza bir sözüm sadece tepkilerini dile getirmeyip her ailede evde 2 -3 tane otomobil satın almaları….

 6. Öneri

  Eski doğum hastanesi yerine yapılan fakültenin hasteneye çevrilmesini istiyoruz

 7. Tabanda CHP-İYİ parti İTTİFAK'ını bekliyor

  İttifak sistemi sonucu milletvekili çıkaran CHP’de Hüseyin Avni Aksoy bu formülü hayata geçirme adına Karabük’te bir başarı göstermediği ortada…Buradan soruyorum kendisine ve il yönetimine ,bu önümüzdeki seçimi nasıl kazanacaksınız????
  CHP’nin ağırlığında ,tüm ilçelerde belediye meclis üyelikleri, başkan yardımcılıkları ve il genel meclisi üyeliklerinde karşılıklı anlaşarak İTTİFAK umudunu insanların önüne koyabilmek lazım….
  CHP genel merkezinin Karabük adayını çok erken açıklaması bu formülün gerçekleşmesini gittikçe zor hale getirmiştir…İşte tam bu noktada sorumlusunuz sayın milletvekili,sayın il yöneticileri…..
  Hatadan dönmekte bir erdemdir…Genel merkezlerde İyi parti ile bir ittifak oluşturuluyor niçin????Seçim matematiğinden….Karabük’te de bu olabilmeli….Her iki tarafın seçmeni bu ittifakı sabırla bekliyor….

 8. KARABUK

  ENSON YORUMLARI YAZAN ARKADAŞ AYNI KİŞİ ANCAK SORUNLARI DİLE GETİRİRKEN OKUDUĞUMDA KARABÜK HAKKINDA NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM, CÜMLELERİN BAŞI İLE SONU FARKLI BELEDİYELER İLE İLGİLİ YORUMUNDA OTOPARKLARLA VE HASTANE İEL İLGİLİ YORUMUNDA DA ÇALIŞANLARLA İLGİLİ ELEŞTİRİLERİNDE HAKLI OLAN TARAFI VAR AMA BENCE YETERSİZ KALMIŞ.AYRICA AHMET ABİ BUGÜNKÜ YAZISINDA BAHSETTİĞİ KONULARIN BAŞINDA HASTANE VE KARABÜK BELEDİYESİNİN BORCU HAKKINDAKİ YORUMLARI BENCE DOĞRU KARABÜK BELEDİYESİNİN DAĞITTIĞI BROŞÜRLERDE BEŞ KURUŞ BORCUMUZ YOK DİYE YAZIYORDU, ANCAK 64 MİLYON TL BORCU VARMIŞ,İKİNCİ BİR KONU KARABÜK BELEDİYESİNİN SAĞLIK İŞLETMESİ YANİ HASTANE KONUSU NASIL YAPACAK NEREYE YAPACAK BÖYLE BİR İŞİ YAPMASI UYGUNMU SAĞLIK BAKANLIĞI BELEDİYEYE İZİN VERECEKMİ DOKTORLAR BURADA ÇALIŞACAKMI BUNLARIN HİÇ BİRİ BELLİ DEĞİL AT BİR PROJE ORTAYA KARABÜKLÜ TARTIŞSIN DURSUN,SEN BELEDİYE OLARAK İLK ÖNCE ASLİ GÖREVİNİ YAP. BUNLAR ASFALT, KALDIRIM, YOL,SU, KANALİZASYON VEDE BUNLARDAN DAHA DA ÖNEMLİSİ KARABÜK TEKİ HAVA KİRLİLİĞİNİN YOK EDİLMESİ BUNLAR BELEDİYENİN YAPMASI GEREKEN ÖN ÖNEMLİ İŞLERDEN BAZILARIDIR.ÖYLE ORTAYA ÇIKIP BİLBAORDLARDA YAZDIĞI GİBİ UÇUK KAÇIK PROJELERLE KARABÜK HALKINI KANDIRMAYA ÇALIŞMASIN SAYIN BAŞKANIMIZ.

 9. Anonim

  SAYIN GÖLBEK TÂBİ USUL USUL SÖZLEŞME GORUSMELERI İŞLER NE ZAMAN İŞÇİNİN LEHİNE OLACAK BİR İŞ ZAMANINDA VEYA ZAMANINDAN ÖNCE BİTMİŞ KADROLAR BİLE ARALIK AYININ SONUNDA BİTECEKDİ ŞUBAT AYI GELDİ HÂLÂ SES YOK GREV VE LOKAVT OLACAK MIŞ ARKADAS ÜRPERMİŞ O ARKADAŞ KIMSE GREV VE LOKAVT YASAL BİR HAK İŞÇİ VE İŞVEREN İÇİN GEREKİLİRSE GREVE GİDİLİR HA BU KARARI UYGULAYACAK İRADE İŞÇİNİN BAŞINDA VARMI YOKK ÇÜNĶÜ SENDIKACİLARI ISVEREN BELİRLİYOR BİZDE GÖRECEKSİNİZ DAĞ FARE DOGURACAK YİNE OLÜMÜ GÖSTERİP HASTALIKLI BIRAKACAKLAR EKONOMİK KRİZ BAHANE EDİLECEK ESKİ GENEL MÜDÜRÜN SÖYLEDİGİ KÂR DAN MALİSEF HAKKIMIZI ALAMAYACAGIZ KADRO LARI BİLE KUŞA ÇEVİRECEKLER

 10. Gerçek

  Öneri rumuzlu arkadaş çok doğru tespitde bulunmuş beşbinevler doğum hastanesinin yerine fakülte çok yanlış bir karar bu hatadan dönülüp hastane yapılması gerek beklenti bu yönde

 11. Kardemir işçisi

  Sayın vergili bey iyi hatırlayınız yüzevleri yıkarken sizler orada oturan lara ne sözler vermiştiniz. 1.çocoklarımızın servis parasını verecektiniz. 2 kapı kapı adanlarınızı gönderdiniz size ev yapacam dedirttiniz 2+1 mi istersin 3+1 mi istersin 4+1 mi istersin diye imza toplattın. Daha bitmedi evleri boşaltırken sizin eşyanızı ben getirttirecem dediniz kışın yüzlerce insanı evsiz barksız bıraktırdınız. Şimdide çıkmışsınız kardemir işçisine ev yapacam demişsiniz. Bizlerde çok yedik sayın vergili bey

 12. Dalga mı geçiyorlar, Kardemir işçisine ev mi yapacak kardemir mi belediye mi ?

  Kardemir işçisine ev mi yapacak kardemir mi, belediye mi ? resmi kurumlar hizmetleri eşit olur pozitif ayrımcılık anayasa nın10 maddesinde belirtilmiştir. çoğu vatandaş gelirleri açlık ve yoksuluk sınırı altında evsiz kirada, bırak banka bile o gelire para borç vermez bu kişi karnını zor doyuruyor haraç nasıl verecek diye….
  Kardemir kendi arazisine yapsın çalışanlara zaten dünya lojmanlar var eskilerini yıkıp 5 katlı yapsın o mantıklı ….

 13. KONUŞSANA AHMET ABİ

  AHMET ABİ KONUŞSANA YILLARDIR KARDEMİR YÖNETİMİNİ YERE GÖGE SIĞDIRMAZSIN ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASINA HEP DESTEK TAM DESTEK VERDİN BİR AYDIR SÖZLEŞME VAR NE OLUYOR BİLİYOMUSUN İŞÇİ OLARAK BEN VEYA BİZ BİLMİYORUZ.YAZSANA BUNLARI YÜZDE 25-26 ZAM İSTERİZ 2018 DE KARLILIK REKORU KIRAN KARDEMİR HAKKIMIZI VERSİN.

 14. CHP il yöneticisi

  CHP ittifak bekliyor diyen şahsa dır cevabım .; CHP 40 yıldır milletvekilini nasıl çıkardı , gözünüze izinize durar. Abdullah Cakır ve başarılı şaibesiz il yönetimi sayesinde , vekilimiz Avni beyin de halk tabanında sevilmesi sonucu başarıya ulaştı. Bizim kimseye midaremiz olamaz .ittifak la da işimiz Yok. İyi partinin karşılığı yokki Karabük’te . Bak göreceksiniz Mehmet durum kardeşim de Allah’ın iZiniyle ve gerçek CHP Li kardeşlerimizin desteğiyle belediye Başkanı olacak , Abdullah cakır su ana kadar gelmiş geçmiş en büyük başkanımız . Halkı kucaklıyor , herkese sarılıyor . 2 senedir CHP nin oyunu yerlerde süründüren ler bizi iyi izlesin . 31 Mart akşamı göreceksiniz. Kıskanmayın da gelin çalışın . Bizle beraber gezin mahalle mahalle. Klavye delikanlılığı yapmayın ..

 15. Sonkarabukli

  Ben sunu düşük istiyorum 5000evler doğum hastanesi yıktılar orası çok işe yarıyor şu yanlış yatırım yapıldı üzücü vatan hastanesi orYi yıktılar orası sadece doğum hastanesi olabilir veya çocuk hastalıkları olabilirdi sesiz sakin bir yerdi ama Karabük’te benim dediğim olsun hastaneyi 200rvlere koydular otopark yok üzücü insanlar iz niye birbirine hakaret eder onunda anladım seç var biri kazanır ama illa birbirimize hakaret edersek kazanır iz olur yanlış hakeden kazandin

 16. Ömer lütfü öner

  Selam
  Sayın başkan hastane yapma vaadi veriyor hastaneden önce karabük ün alt yapısını ve hava kirliliğe çare bulsa daha iyi insanlar hasta olmadan yaşa sa daha güzel olmaz mi hasta olsun hastane yapalım buda bir yaklaşım. Hava kirliliği nin önüne gecmek buna sebeb olan lara engel olmak daha iyi değilmi dünyada az olan bir fabrikamız var hatta parmakla sayılan önce beton dok sonra bağış tapi bunlar duyum fabrika çalışmaya devam eyy yetkililer bu halk iki yakaniza yapisacak kim sebeb olduysa bu kirliliğe kim göz yumduysa buna ses çıkar madiysa sivil toplum örgütleri gazeteciler de dahil .Basinizi iki elinizin arasına alın ve düşünün. Siyaset yapacak çamur atacaz diye siyaset yapılmaz halk için gelecek nesiller için birşeyler yapın yeter.

 17. Hadi oradan

  Kardemir iscisine ev yapacak mış.
  Sen önce kendi Belediye işçisi ne ev yap.
  Yapabilir sen.

 18. CHP İl Yöneticisi ne içtin sen

  CHP İl Yöneticisi kafan güzel galiba.ne içtin allaşkına.CHP Milletvekili çıkarmış yahu hiçmi hesabın kitabın yok İttifak olmasa AKP gene 3-0 yapıyordu.CHP Milletvekili çıkardıda ne oldu.Bunu bi kenara bırakalım.
  İttifak olmazsa CHP Belediye Meclyisine Üye sokabilirse cattelerde eşek gibi anırırım.Ben CHP liyim oyumu öyle veya böyle CHP ye vericem o iş ayrı.CHP oyları belediye meclisine adam sokmaya yetmez.İttifak olsaydı Safranbolu Yenice Ovacık bizim olurdu Belediye meclisine üye sokardık.İl Genel meclisine adam sokardık CHP Karabükte Yerel ve Genel işleyişi tanırdı oralarda temsil edilirdi.
  Kafası iyi olan adam,hem gelin çalışın diyorsun hemde Abdullah Çakır gibi İl Başkanınından öncekileri silip atıyorsun böyle siyasetmi olur böyle birlik beraberlikmi sağlanır.Yaptığın ayıp senin yaptığın CHP Karabükte küçültmeye çalışmak.Ne içtin kafan böyle güzel yahu.

 19. Proje

  Doğum hastanesi yerine yapılan bina HASTANE OLSUN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ARTIK 5000 EVLERLİNİN KARABÜKLÜLERİN SESİNİ BİRAZ OLSUN DİNLESİNLER YILLAR GEÇTİKÇE KARABÜK NEDEN HEP GERİ GERİ GİDİYOR

 20. CHP il yöneticisi

  Kafası iyi olan diyen arkadaş , valla ben biley içmedim ayrandan başka ama sen sanırım bişeyler içmişsin . İttifak olmasaydı 3.0 olurdu diyorsun . Geç bunları , sanırım kıskanıyorsun apdullah başkanı , ve milletvekilini . Biz im zamanımızda çıktı , basarıya ulaşıldı . Merkez ilçe başkanımız sayın adayımız durum ve Ekibinin başarısı bunlar. Bugün seçim olsa yine alırız . Sen merak etme . Parti binamızı bile Safranbolu daki binamızı bu dönem sayın Abdullah beyin sayesinde aldık . Siz ne yaptınız partide çay içmek gevezelik yapmaktan başka .hadi ordan derler adama . Bu sefer Mhp ye oyu gitmez CHP lilerin . 15 oyu var birde Mehmet durumun Kastamonu ve esnaf cevresi . İl başkanınımızın ve vekilimizin çevresiyle birlikte 15 binde gelir . 30 binle belediye bizim …bu saatten sonra en az 10 yıl başkanımız Abdullah bey dir . SiZin gibi hizipciler in bu partide yeri Yok , istesenenşzde bir daha bi yerlerde olamazsınız . Parti binası doluyor taşıyor . Herkez birlikte bu dönem . İşallah vekilimizde bu yönetime sahip çıkar da başarıya ulaşırız ….

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Honda’nın yeni hibrit SUV modeli ZR-V, Türkiye’de satışa çıkıyor

Yayın: 23.09.2023 12:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İZMİR (AA) – Hibrit eser gamını büyüten Honda, büsbütün yeni ZR-V modelini Avrupa pazarı ile eş vakitli olarak Türkiye'de de 25 Eylül'de satışa sunacak.

Honda’nın yeni hibrit modeli ZR-V e:HEV’nin basın tanıtım toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. Toplantıda verilen bilgiye nazaran, yeni ZR-V e:HEV, Advance donanım paketi ve kırmızı ve beyaz renk seçenekleriyle 25 Eylül'de 2 milyon 625 bin TL satış fiyatıyla Türkiye’de satışa çıkacak.

-“Tüketici beklentilerini ve gelişen teknolojileri yakından takip ediyoruz”

Honda Türkiye Lideri Satoru Yamada, toplantıda yaptığı konuşmada, Honda Türkiye'nin SUV gövde tipinde eser gamını genişlettiğini söyledi.

Yamada, “Türkiye’de şu an yükselen trend olan SUV modellerinde 3 farklı eser ile farklı gereksinimlere yönelik seçenek sunabiliyoruz. Ayrıyeten elektrifikasyon stratejimiz kapsamında hibrit model sayımızı artırmaya da devam ediyoruz. Yeni hibrit modelimiz olan ZR-V, uzun yıllardır Honda mühendislerinin geliştirdiği motor teknolojisinin en aktüel versiyonu.” sözlerini kullandı.

Türkiye'de birinci hibrit aracı satışa sunan markanın Honda olduğunu anımsatan Satoru Yamada, “Tüketici beklentilerini ve gelişen teknolojileri yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda da en verimli hibrit teknolojisini sunma maksadını taşıyoruz. En yeterlisi olduğuna inandığımızda tüketici karşısına çıkardığımız Honda hibrit teknolojisini temsil eden, e:HEV logolu eserlerimiz Jazz ve HR-V’den sonra ZR-V’nin de sürüş dinamikleri, keyifli seyahat hissi ve yakıt iktisadı ile segmentinde fark yaratacağına inanıyoruz. ZR-V, şu an SUV ailemizde bulunan HR-V ve CR-V’nin tam ortasında konumlanıyor.” diye konuştu.

Honda'nın “2050 yılı sıfır karbon hedefi” kapsamında çalışmalarına süratle devam ettiklerini de belirten Honda Türkiye Lideri Satoru Yamada, Türkiye’de şu an e:HEV modellerle sürat kazanan bu maksat kapsamında daha çevreci ve tüketici beklentilerini karşılayan modellerle eser gamını büyüteceklerini kelamlarına ekledi.

– Honda hibrit teknolojisinin en şimdiki temsilcisi ZR-V e:HEV

Öte yandan toplantıda aktarılan bilgilere nazaran, ZR-V e:HEV’de yüzde 100 hibrit sistemini besleyen 2.0 litre akaryakıtlı motor bulunuyor. ZR-V e:HEV, Honda SENSING güvenlik ve sürüş dayanak sistemi ile hem faal hem de pasif güvenlikte yüksek standartlar sunuyor. Seyahat konforunda ise göz hizası gösterge paneli (Head Up Display), ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön ve art koltukların yanı sıra BOSE iş birliği ile geliştirilen 12 hoparlör özellikleri öne çıkarken, şık tasarımı da modeli sınıfında farklı bir noktaya taşıyor.

Şık tasarımı, güçlü performansı ve sürüş dinamiklerini yüksek konforla birleştiren Honda ZR-V e:HEV, D-SUV segmentinde yer alacak. Sportif bir karaktere sahip olan ZR-V e:HEV’in gövde dizaynında şık ve yalın görünüm dikkati çekiyor. Gereç kalitesi ile öne çıkan iç tasarım ve modelin kompakt boyutları kullanıcıya ferah, pratik ve konforlu bir alan sunuyor.

Yeni Honda ZR-V, iç yer dizaynında kullanılan üst seviye kalitedeki malzemeler ve genişliği ile sınıfındaki en konforlu modellerden biri olarak öne çıkıyor.

– Elektrik motoru, 184 PS/135 kW güç ve 315 Nm tork üretiyor

Honda mühendislerinin uzun yıllardır geliştirmeyi sürdürdüğü hibrit teknolojisi her modelde gücünü ve verimliliğini artırmaya devam ediyor. Yenilenen hibrit güç-aktarma sistemi, 2.0 litre dört silindirli direkt enjeksiyonlu “Atkinson” çevrimli akaryakıtlı motor, iki kompakt güçlü elektrik motoru ve yüksek güç yoğunluğuna sahip lityum iyon bataryadan oluşuyor. Elektrik motoru, 184 PS/135 kW güç ve 315 Nm tork üretirken, yeni ZR-V e:HEV, 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyede tamamlayarak sınıfında öne çıkıyor. Çevik motor performansına ve kısa hızlanma mühletine karşın ZR-V, 132 g/km (WLTP) karbondioksit emisyon kıymeti ve 5.8 lt/100km (WLTP) birleşik yakıt tüketim kıymetiyle üstün bir verimlilik de sunuyor.