Her Telden (10.Ağustos.2015)

Her Telden (10.Ağustos.2015)

Yayın: 10.08.2015 08:33
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR BÜNYESİNDE DOĞRU/DÜRÜST BİR PERSONEL REJİMİ YOK MU,GELEN YORUMLAR HEP BUNA YÖNELİK.
KARDEMİR Bünyesinde doğru/dürüst bir personel rejimi,personel uygulaması yok mu,dikkat ediyoruz,KARDEMİR ile ilgili gelen yorumlar bu konuyu gündeme taşıyan içeriklerle yazılıyor.
YENİ AÇILAN MÜDÜRLÜKLERDEN YAKINMA VAR.
YÖNETİCİ KADRO ARASINDA Kİ ÜCRET UÇURUMLARINDAN yakınmalar var,taban ile tavan arasında ki uçurumu dile getiren yazılar geliyor.
Genel Müdür Sayın UĞUR YILMAZ ve ekibi bu işi neden çözmüyor noktasında dile getiriler eleştiriler var,yakınmaların özetinde Genel Müdür Sayın FADIL DEMİREL Döneminde başlayan bozulmanın,halen sürdüğü dile getiriliyor.
KARDEMİR ÇOK CİDDİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR.
Bu süreçte personel rejiminde ki bu aksaklıklar,insanların moral motivasyonlarını tepetaklak ediyor galiba ve bir okurumuz ÇILDIRMAK İŞTEN BİLE DEĞİL,noktasından bakmış olaya.
Demek gelişmeler bu denli vahim.
Her ne ise artık.
Sanıyoruz KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ ve ekibi bu yakınmaları dikkate alarak,aksayan,insanların çalışma azim ve gayretini törpüleyen yönleri gidereceklerdir.
Samimi yakınmalara kulak vermek gerekir elbet.

ÇÖPLÜK ÜZERİNDEN “SİYASET YAPMAK YERİNE..” ÇÖPLÜK OLAYINI NEDEN BECEREMEDİK/BAŞARAMADIK,SORSAK..!
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY,yıllardır bir türlü becerilemeyen,başarılamayan,üstesinden gelinemeyen ÇÖPLÜK OLAYINA yepyeni bir boyut getirdi.
KARÇEV DIŞINDA BİR BOYUT GETİRDİ..
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ ve Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY konunun SİYASETE MALZEME yapılmasından yakınıyorlar.
YILLARDIR BECERİLEMEMİŞ/BAŞARILAMAMIŞ/ÜSTESİNDEN GELİNEMEMİŞ bir işin neden böyle savsaklandığını araştırmak,bu konuyu gündeme taşımak SİYASET MİDİR,SİYASET yapmak mıdır..?
Peki soralım..
NEDEN BAŞARILAMADI BU İŞ…?
NEDEN BECERİLEMEDİ BU İŞ..?
Şimdi 2006 Yılında kurulan BİRLİK Safranbolu Belediye Meclisi kararı doğrultusunda yapılırsa-ki dileriz yapılır,bu nokta da Safranbolu Belediyesi’ni,Belediye Başkanı7nı Meclisini alkışlamak gerekir-örneğin KARABÜK BELEDİYESİ buraya mı ÇÖPÜNÜ DÖKECEK.
BECERİKSİZLİĞİ NEDEN SORGULAMIYOR KİMSE..?
HARCANAN,HAVAYA GİDEN PARALARI KİM SORGULAYACAK..?
Neyse NUR TOPU gibi bir SİYASET KONUMUZ daha oldu..!!

KARABÜK,BAHTİYAR KÖKEMLİ “YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU..” VE 5 YILDIZLI OTEL KONFORU,İLE FİYATI..
Karabük EĞİTİMİ GELİŞTİRME Derneği’nin,BAHTİYAR KÖKEMLİ KIZ ÖĞRENCİ Yurdu bu yıl KONUK ÖĞRENCİ ALMAYA başlıyor ve mükemmel bir tesis ortaya çıktı.
Öncelikle BAHTİYAR KÖKEMLİ kardeşimize yeniden Cenab-ı Allahtan Rahmet dileyelim,beyefendi bir insandı,yakın tanıdığımız,çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi..
ELİM BİR TRAFİK KAZASINDA VEFAT ETTİ.
İsminin böyle güzel bir Tesiste yaşatılması çok anlamlı.
BAHTİYAR KÖKEMLİ,KIZ ÖĞRENCİ YURDU mükemmel düzenlenmiş/düzenleniyor,Yurt İşletmecisi/İşletmecileri “KIZINIZ KIZIMIZDIR..” sloganı ile yola çıkmışlar.
İşletmeci Sayın UĞUR ÇALIŞKAN hizmet sektöründe iş yapan ve başarılı bir kardeşimizdir,işine titizdir ve başarılı olmayı hep/her zaman ön plana alan bir yapının insanıdır.
BU İŞTE DE BAŞARILI OLACAKTIR MUTLAKA..
Ve en önemlisi KARABÜK MÜKEMMEL BİR TESİS kazanacak,Sevgili UĞUR ÇALIŞKAN Kardeşimizde bu işe öncülük etmiş olacaktır ve kayıtlar büyük bir süratle yürütülmektedir.
Göreceksiniz GELECEK YIL BAHTİYAR KÖKEMLİ KIZ ÖĞRENCİ YURDUNA kayıt yaptırabilmek için insanlar tavassut arayacaklardır ve o denli bir memnuniyet hizmeti ile ün yapacaktır burası.
KARABÜK’ÜN BU GÜZELLİKTE TESİSLERE İHTİYACI VAR.
5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA BİR TESİS ÇIKTI ORTAYA.
Fiyatları ise yüksek falanda tutulmamış yani.

KARABÜK,YİNE/YENİDEN 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTABİLİR Mİ,BUNUN İÇİN NE KADAR NÜFUS VE SEÇMEN GEREK…
Muhalefet Partileri YEREL ve GENEL SEÇİMLERDE,AK Parti İKTİDARINI en çok “MİLLETVEKİLİ SAYINI DÜŞÜRDÜNÜK,EĞER HİZMET ETMİŞ OLSAYDINIZ MİLLETVEKİLİ SAYIMIZ DÜŞMEZDİ..” şeklinde eleştiriyorlar.
GEÇMİŞ YILLARDA KARABÜK 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIYORDU.
DAHA SONRA SAYI 2 YE DÜŞTÜ..
Muhalefet Partileri de,AK Parti İKTİDARINI eleştiri bombardumanına tutarak “EĞER HİZMET GETİRMİŞ OLSAYDINIZ KARABÜK NÜFUSU GERİLEMEZ,MİLLETVEKİLİ SAYIMIZ 3 OLARAK KALIR,HATTA DAHA DA YÜKSELEBİLİRDİ..” diye eleştiriyorlar.
BAKSIZ SAYMAK MÜMKÜN MÜ..?
Karabük VİLAYETİ KURULDUĞU 6 HAZİRAN 1995 Tarihinde 247 BİN NÜFUSU olan bir yerdi ve daha sonra gelişen birçok olaylar nedeni ile nüfusu 2008 binlere kadar geriledi.
DAHA SONRA TOPARLANMA DÖNEMİNE GİRİLDİ..
Şu an bile,O, 247 BİN NÜFUS YAKALANABİLMİŞ değil..
Karabük yeniden 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTABİLİR Mİ..?
Bunun için ne kadar SEÇMEN,ne kadar NÜFUS gerek.
Aslında bu işi en çok CHP-MHP-SP Başta olmak üzere MUHALEFET PARTİLERİNİN izlemesi,kovalaması gerek,örneğin 7 Haziran Genel Seçiminde Karabük 3 Milletvekili çıkartsa AK Parti 1,MHP 1,CHP 1 çıkartıyordu.
KARABÜK YENİDEN 3 Milletvekili ne zaman çıkartır..?

AK PARTİ SAFRANBOLU İLÇE BAŞKANI SAYIN AHMET GÜNEŞ’İN “ÇÖPLÜK KONUSUNDA YAPTIĞI AÇIKLAMA NEDİR..?”
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ,sürekli yanan Safranbolu ÇÖPLÜĞÜ HAKKINDA çarpıcı bir açıklama yaptı ve doğrusu,bizimde kafamız karıştı..!
SAFRANBOLU BELEDİYESİ KENDİ ÇÖPLÜĞÜNÜ YAPIYOR..
O zaman KARÇEV ne OLACAK ACABA..?
Sayın AHMET GÜNEŞ Safranbolu Belediye Meclisi’nin bu yönde bir karar aldığını söylüyor,hatta,CHP ve MHP’Lİ Belediye Meclis Üyelerinin bu karara OLUMLU OY VERMEDİĞİNDEN yola çıkarak eleştiriler getiriyor.
CHP ve MHP İLÇE BAŞKANLARINA eleştiriler getiriyor Sayın AHMET GÜNEŞ ve “MADEM ÇÖPLÜK İŞİNE BU KADAR HASSAS DAVRANIYORSUNUZ,NEDEN BELEDİLYE MECLİSİNDE OLUMLU OY VERMEDİNİZ..?” gibi bir yaklaşım getiriyor.
DOĞRUSU BİZİM KAFAMIZ KARIŞTI…!!
Safranbolu Belediyesi toplam maliyeti 5 milyon lirayı bulması beklenen BÖYLE BİR YATIRIMI gerek kendisi yaparsa,gerekse Siyasi ricalarla ilgili Bakanlıklara yaptırırsa 16.08.2006 tarihinde kurulan KARÇEV ne olacak..?
KARÇEV İŞLEVSİZ Mİ KALACAK..?
Hoş hiç işlevsel olmadı denelirse,pekte yalan/yanlış olmaz,zira BU MİLLETİN YÜZBİNLERCE LİRA PARASINI ÇARÇUR ETMEKTEN öte hiçbir iş,hiçbir işlevsellik yapamadı KARÇEV..
Eeee..! Safranbolu Belediyesi KENDİ ÇÖPLÜĞÜNÜ MÜ yapacak..?
O zaman KARÇEV ve DİĞER İLÇELER ne olacak acaba..?

SAFRANBOLU BELEDİYESİ VE KARÇEV’İN YÖNETİM KURULU ÜYESİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN NECDET AKSOY..
Kısa Adı KARÇEV olan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ 16.08.2006 Tarihinde RESMİ GAZETE DE yayınlanarak Kamu Tüzel Kişiliği kazanmıştır.
O ZAMANDAN,BU ZAMANA BİR İŞ BECEREMEMİŞTİR.
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ kurması gerekiyordu,bunun için DÜZENLİ DEPOLAMA sistemini seçmişti KARÇEV ve ne yazık ki EN KÜÇÜK BİR İŞ BECEREMEDİ,BAŞARAMADI.
Bol/ bol mazeret üretti..
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ,şimdi SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NİN çöp sorununa ilişkin bir dizi girişim yaptığını açıklıyor ve 5 Milyon Liralık bir yatırımdan söz ediyor.
İyi de Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY,Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU Başkanlığı’nda ki KARÇEV’İN Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.
KARÇEV Tüm İlçelerin ÇÖPLERİNİ BİR ARADA tutmak,bu konuda yaşanan ÇAPAÇULLUĞU ÖNLEMEK amacı ile kurulmadı mı ve bu konuda Sayın NECDET AKSOY nasıl bir yol/yöntem izleyecek.
SAFRANBOLU KENDİ ÇÖPLÜĞÜNÜ DÜZENLEYECEK..
O zaman KARÇEV’İN işlevi ne olacak acaba..?

KARÇEV,KURULUŞUNDAN BU YANA NE KADAR BÜTÇE KULLANMIŞ VE NE KADAR HARCAMA YAPMIŞ,KARŞILIĞI..!!
Kısa adı KARÇEV olan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ Birliği Kuruluşunun RESMİ GAZETEDE yayınlanıp Kamu Tüzel kişiliği kazandığından bu yana NE KADAR BÜTÇE KULLANMIŞ,KAÇ PARA HARCAMIŞ acaba..?
HİÇBİR İŞ YAPAMADIĞI ORTA DA..
“MAZERET ÜRETMENİN DIŞINDA HİÇBİR İŞ ÜRETEMEDİĞİ ORTA YERDE..” ve bu anlamda “HİÇBİR MAZERET BAŞARININ YERİNİ TUTAMAZ..” sözlerinin de hatırlanmasında yarar var..
KURULDUĞUNDAN BU YANA NE KADAR HARCAMA YAPTI..?
KARÇEV NE KADAR PARA HARCADI ACABA..?
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU,Devletin kör kuruşuna sahip çıkan,bunun için adeta titreyen bir Mülki İdare Amiri ve KARÇEV şimdiye kadar ne harcadı acaba..?
Şimdi SAFRANBOLU BELEDİYESİ kendi sorununu,kendisi çözmek üzere DEV BİR ADIM ATMIŞ,peki diğer BELEDİYELER nasıl bir tutum alacaklar..?
SAFRANBOLU’NUN PROJESİNE Mİ DAHİL OLACAKLAR..?
Yoksa KENDİ PROJELERİNİ Mİ YAPACAKLAR..?
Eğer böyle olacaksa GEÇEN 10 YIL NEDEN BEKLENDİ Kİ..?

AK PARTİ,OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİM İÇİN KOLLARI SIVADI VE ÇALIŞMALARINA DERİNLİK KAZANDIRIYOR..
7 Haziran Genel Seçim sonucu oluşan TBMM’DEN bir KOALİSYON HÜKÜMETİ çıkma ihtimali zayıf görülüyor ve Siyasi kulisler ERKEN GENEL SEÇİM ihtimaline daha çok şans veriyorlar.
SİYASİ PARTİ GENEL MERKEZLERİ bu yönde TEŞKİLATLARINI uyardılar ve bir ERKEN GENEL SEÇİME hazırlıklı olmalarını telkin ettiler/ediyorlar.
Şu an Karabük’te AK Parti Genel Merkezinden gelen Talimatı ciddi biçimde uyguluyor ve göründüğü kadarı ile AK Parti özellikle Karabük Merkezinde SIKI BİR ÇALIŞMA TEMPOSUNA girmiş görünüyor.
AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın MUHAMMET KAYA ve İlçe Yönetim Kurulu,Gençlik ve Kadın Kolları MAHALLE Toplantıları yapıyorlar,geziler düzenliyorlar.
AK Parti Mahalle Toplantılarının hayli geniş katılımlı olarak yapıldığına dikkat çekilirken “AK PARTİ 7 HAZİRAN SEÇİMİNDEN SONRA HEMEN TOPARLANDI VE ÇOK SIKI BİR ÇALIŞMA DÜZENİNE GİRDİ..” görüşleri dile getiriliyor.
Bu arada AK Parti İl Teşkilatı ile Merkez İlçe Teşkilatı arasında sorunlar olduğuna ilişkin çıkan söylentilerin2DOĞRU OLMADIĞINA..” işaret edilirken “AK PARTİ KARABÜK’TE BİRLİK BÜTÜNLÜK HALİNDE ÇALIŞIYOR..” iddiaları dile getiriliyor.
Söylentilerin PARTİ İÇİNDEN çıkartılması ihtimalini de zayıf gördüklerini dile getiren AK PARTİLİLER diğer Partiler,uyumumuzu bozmak için bu söylentileri çıkartıyorlar gibi yaklaşımlar getiriyorlar.
AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı çok sıkı çalışıyor.

YEREL VE GENEL SEÇİMLERDE UYGULANAN “YÜZDE 10 BARAJI KALDIRILACAK MI,DÜŞÜRÜLECEK Mİ,KALACAK MI.?”
Dikkat ediyoruz OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİM için,bazı Firmalar,KAMUOYU ARAŞTIRMALARI,ANKETLER yapıyorlar,bunların geçerliliği NE OLABİLİR Kİ..?
MEVCUT DURUMA GÖRE YAPILAN ANKETLER..
Ancak,TBMM’DEN yansıyan bilgilere göre,Ülke de uygulanan ve gerek YEREL SEÇİMLERDE,gerekse GENEL SEÇİMLERDE geçerli olan YÜZDE 10 BARAJI ciddi biçimde ele alınacak gibi.
BARAJI AYNEN KALMASI,DÜŞÜRÜLMESİ,KALKMASI gelecek SEÇİMLER açısından çok önemli fonksiyonlar icra edecektir ve özellikle BARAJIN TAMAMEN kaldırılması müthiş etkili olacak bir keyfiyettir.
DÜŞÜRÜLMESİ BİLE DENGELERİ ÇOK ETKİLER.
Gerçi Karabük bu gelişmeden pek fazla etkilenmez gibi görünüyor.
Zira PARTİLER ARASINDA OY FARKI ÇOK BÜYÜK..
Sağa/sola gidecek oylar fazla etkili olacak gibi görünmüyor..
Ve ;AK Parti,yine 2-0 HEDEFİ İLE SEÇİME GİRİYOR..

4 kişi görüş bildirdi

 1. krdmli

  Yazıda KARDEMİR’deki personel rejimi ile ilgili hem yeni açılan müdürlüklerden bahsediliyor hem de halen eski yönetim suçlanıyor. Eski yönetimin yeni müdürlük açabilmiş olması ilginç değil mi! Yapılan eleştirileri iyi görüp yorumlamak lazım yoksa amaç bu şekilde algı oluşturmak olmamalı Gelen tepkilerin hepsi bilindiği gibi Yeni yönetim tarafından açılan yeni müdürlükler ile ilgi. Gelen tepkilere ilişkin hedef saptırmaya çalışmak doğru bir yaklaşım mıdır. Bütün yorumlar ve çalışanların dile getirdiği İşin özeti şu, hem fabrika zarar ediyor deniyor hem de bu kadar açılan yeni müdürlük ve yeni kadro neyin nesi. Bu çelişkiden bahsediliyor. Eski yönetim veya eski GM ile ilgili bir durum değil. İçeride bu kadar deneyimli personel var iken henüz bu sektörde deneyimi olmayan 30-35 yaşlarında dışarıdan getirilen müdürler bu fabrika için acil ihtiyaçmıdır, özetlee….

 2. işçi

  Kardemir (D) – 2Ç15T
  Marjlar baskı altında kalmaya devam etse de, ilk çeyreğe
  göre daha olumlu sonuçlar görebiliriz…
  Kardemir’in, her anlamda olumsuz sonuçlanan ilk çeyreğin
  ardından, düşük seyreden ürün fiyatlarına rağmen, güçlü
  hacim artışı ve ilk çeyreğe göre iyileşen maliyet yapısı ile
  (hammadde tarafında), çeyreklik bazda daha iyi operasyonel
  kârlılık açıklayabileceğini düşünüyoruz.
  Operasyonel tarafta, artan kapasiteye bağlı olarak satış
  hacminin yıllık bazda %27 artarak 530.807 tona yükseleceğini
  tahmin ediyoruz. Güçlü hacim artışının düşük seyreden ürün
  fiyatlarının negatif etkisini kısmen de olsa sınırlayabileceğini
  ve net satış gelirlerinin yıllık bazda %5’lik düşüşle 502 mn
  TL’ye gerileyeceğini düşünüyoruz. Yüksek maliyetli
  hammadde stokunun azalması ile birlikte maliyet yapısının
  iyileşeceğini ve brüt kâr marjının %12,3 (2Ç14’te %22,2,
  1Ç15’te -%1,1) seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.
  Faaliyet giderlerinin net satışlara oranının %2,1 seviyesinde
  gerçekleşerek (2Ç14’te %1,8, 1Ç15’te %2,4), operasyonel
  kârlılık üzerinde ilk çeyrek kadar baskı oluşturmayacağını
  düşünüyoruz. Şirketin 2Ç15 döneminde 82 mn TL FAVÖK
  açıklamasını (yıllık bazda -%37, çeyreksel bazda %502),
  FAVÖK marjının da %16,2 (2Ç14’te %24,3, 1Ç15’te %2,8)
  seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (2Ç15 için ton
  başına FAVÖK tahminimiz 57$).
  Operasyonel olmayan tarafta ise, TL’nin dolar ve euro
  karşısında değer kaybettiği ikinci çeyrekte, Şirketin ağırlıklı
  olarak kur farkı gideri kaynaklı 41 mn TL’lik net finansman
  gideri yazmasını bekliyoruz (2Ç14’te 19 mn TL net gelir,
  1Ç15’te 106 mn TL net gider).
  Sonuç olarak, Kardemir’in ikinci çeyrekte 26 mn TL net kâr
  açıklamasını bekliyoruz. Şirket 2Ç14’te 98 mn TL net kâr
  açıklarken, 1Ç15’te 88 mn TL net zarar kaydetmiştir.
  TL US$
  Fiyat 1,47 0,54
  BIST-100 78.712
  US$ (MB Alış): 2,734
  52 Hafta Yüksek: 2,41 1,10
  52 Hafta Düşük: 1,44 0,52
  BİST Kodu: KRDMD
  Hisse Senedi Sayısı (Mn): 780,2
  Piyasa Değeri (TL Mn): 1.146,9
  Piyasa Değeri (US$ Mn): 419,0
  Halka Açıklık Oranı (%): 89
  Halka Açık PD (TL Mn): 1.020,8
  Halka Açık PD (US$ Mn): 372,9
  S1A S1Y YB
  TL Getiri (%): -9,5 -26,3 -29,6
  US$ Getiri (%): -11,2 -37,2 -45,9
  BIST-100 Relatif Getiri (%): 1,5 3,2 4,9
  Ort. İşlem Hacmi (TL Mn): 78,65
  Ort. İşlem Hacmi (US$ Mn): 33,24
  Beta 1,02
  Yıllık Volatilite (Hisse) 0,41
  Yıllık Volatilite (BIST-100) 0,27
  Fiyat / BIST-100’e Relatif Performans
  Yabancı Oranı (%)

 3. AKLINA ŞİMDİ GELDİ.

  SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI MEYER ÇÖPLÜK SORUNUNU ESKİDEN BERİ BİLİYORMUŞTA AKLINA MHP VE CHP DEN ELEŞTİRİ GELİNCE GELMİŞ.YESİNLER BÖYLE MANTIGI.YAHU ARKADAŞ SEN KARÇEV YÖNETİMİNDE DEYİLMİSİN.ŞİMDİ NOLACAK KARÇEV BİTTİMİ KARABÜK BELEDİYE ÇÖPÜ NEREYE BOŞALACAK.SİYASET ESAS SENİN YAPTIGIN ARKADAŞ.HEM KARÇEV YÖNETİMİNDESİN HEM ORDAN AYRI İŞ YAPACAM DİYORSUN OLACAK ŞEYMİ BU

 4. REMİNGTON

  SAYIN GÖLBEK KARDEMİR PERSONEL REJİMİ HAKKINIZDAKİ YAZINIZI SAYFAYA TAŞIDIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ ÇALIŞANLAR OLARAK BÜTÜN YAPILAN YORUMLAR DOGRU VE GERÇEK MALİSEF BU ŞEKİLDE OLMASA DAHA GÜZEL OLUR DU FAKAT HANGİ YÖNETİCİ KADROSU GELİRSE GELSİN YAPI AYNEN KARKAKARIŞIK HAL ALIYOR KİŞİ LER ÜZERİNDE DÜZELTME YAPILIYOR BÜTÜN OLARAK BİR YAPILANMAYA GİDİLMİYOR VEYA GİDELEMİYOR KİŞİLER DERKEN ODA SÖZLEŞMELİ FORMENLİK GİBİ ÇAG DIŞI UYGULAMALAR MALİSEF KAPSAM İÇİ PERSONEL YAPTIGI İŞİN KADROSUNUN ALTINDA ÇALIŞIRKEN EMEKLİ OLMUŞ ÇALIŞAN BİR YOLUNU BULUP ÖZELLİKLE KISIM MÜDÜRLERİYLE ANLAŞIP SÖZLEŞMELİ OLARAK BÜTÜN KADRO YAPISINI KAPATIYOR GENEL MÜDÜRLÜKDE BU İŞE ONAY VERİNCE BİR YOL ALMAK İMKANSIZ HALE GELİYOR MALİSEF İŞVEREN TEMSİLCİLERİ BU DURUMDAN MEMNUN OLABİLİR AMA KAPSAM İÇİ PERSONEL GERÇEKDEN ÇIKDIRMAK ÜZERE BİRDE BEYAZ YAKADA AÇILAN MÜDÜRLÜKLER ŞEFLİKLERİ DE GÖRÜNCE UMUTSUZLUK HAD SAFAYA ÇIKIYOR ÇOK KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ŞİRKETLERDE BİLE BİR PERSONEL YAPISI VARKEN VE KORUNURKEN DÜNYA ŞİRKETİNDE BU TÜR PEVRİ DAVRANIŞIN SEBEBİNİ BİZ ÇALIŞANLAR OLARAK MERAK ETMEKTEYİZ DÜNYA ŞİRKETİNİ YÖNETİCİLERİNİN VE ÇALIŞANLARININ BU KADAR BİRBİRİNDEN KOPUK OLMASI BİRBİRLERİNE SIRT DÖNMESİ BAŞKA DÜNYA ŞİRKETLERİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR DURUMDUR SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLAR ÖZELLİKLE 6 AY VEYA 1 YILLIK SÖZLEŞMELERİNİ UZATABİLMEK İÇİN YAPMADIKLARI ENTRİKA ÇALIŞANIN BAŞARISININ ÜZERİNE YATMA-BİLGİYİ PAYLAŞMAMA -ÇALIŞANI BİRBİRİNE DÜŞÜRME NE ARARSANIZ BU ZATİ MUHTEREMLERDE VAR FAZLASIYLA BİRDE EMEKLİ OLMUŞ PROFESYONEL ŞUBE SENDİKACILARIYLA PAS ALIŞVERİŞİ İSE ÇABASI ŞUBEDEKİ BU SENDİKACI PROFESYONELLER BU SÖZLEŞMELİ FORMENLERİN DANIŞMANI SANKİ ONLARI TEMSİL EDİYOR SANIRSINIZ AİDAT ÖDÜYOR SANKİDE YOLLARINI AÇIYORLAR SEN ÖNCE SANA AİDAT ÖDEYEN ÜYELERİNİN SORUNLARINI HALLET AMA NERDE SEÇİLMEK İÇİN ONLAR BUNLARI DİGERİDE ÇALIŞMAK İÇİN SÖZLEŞMELİ FORMENLERİ KULLANIYOR AL GÜLÜM VER GÜLÜM NE GÜZEL DÜNYA BUNU HER ÇALIŞAN BİLİYOR VE HAYRETLE İZLİYOR OLAYLARI BAKALIM NE ZAMAN BİTECEK BU ENTRİKALAR BASKILAR YA SABIR…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu