DOLAR 18,8298 0.01%
EURO 20,1467 -0.32%
ALTIN 1.130,05-0,11
BITCOIN 4333490,71%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (11.Aralık.2016)

ABONE OL
11 Ocak 2016 08:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ “MAKİNE PARKI GÜÇLENDİRİLECEK..” VE 200 KİLOMETRE KÖY YOLU..
Karabük İl ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği’nin elinde ki “MAKİNE PARKININ GÜÇLENDİRİLMESİ..” için adımlar atılacak,bunun için İLLER BANKASI’NDAN 11 milyon liralık borçlanma Bütçe sırasında kabul edildi.
11 MİLYON LİRALIK MAKİNE PARKI YENİLEMESİ GÜNDEMDE..
Yeni iş makineleri alınacak..
Bu arada ;İl ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği,İL GENEL MECLİSİ paralel bir karar ile BÜTÇE İÇİ İŞLETME kurulması yoluna gidiyorlar.
Böylece ÇALIŞMA PROĞRAMINDA olmayan,ancak,herhangi bir KÖYÜN SAKİNLERİ kendi aralarında para toplayarak,parası karşılığı bir hizmet yaptırmak isterlerse,BÜTÇE İÇİ İŞLETME kanalı ile bu hizmetler yapılacak.
Aynı şekilde,BELEDİYELERE DE bu kanalla hizmet verilecek.
Elinde ki MAKİNE PARKINI yenileyen İL ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği ve paralel hizmet ürettiği İL GENEL MECLİSİ bu yıl 200 kilometre KÖY YOLUNU asfaltlayacak.
Bunun için malzeme gerekiyor elbet.
İşte,gereken malzemenin hazırlanması,hazırlanan malzemelerin serilmesi,sıkıştırılması,asfaltlanması için gereken birçok İŞ MAKİNESİ alınıp hizmete sokulacak.
İL ÖZEL İDARESİ ve İL GENEL MECLİSİ verimli çalışmalar yapıyor.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ “HORMONLU BÜYÜMÜŞTÜ,SÜREÇ İÇİNDE,ORGANİK OLARAK KÜÇÜLTÜLECEK..”,KONTENJAN
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü döneminde Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL öyle hedefler koymuş ve gerçekleştiriyordu ki KARABÜK bir anda ekonomik olarak büyümeye girdi.
SOSYAL HAYATI DEĞİŞMEYE BAŞLADI..
Daha sonra Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL Siyasete atılmak üzere REKTÖRLÜK görevini bıraktı,bırakma kararı aldığı süreçte,biz YERİNE GELECEK REKTÖR konusunda yazılar yazdığımızı iyi hatırlıyoruz.
“KARABÜK ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMESİ DURABİLİR.ÜNİVERSİTE İÇİNE KAPANABİLİR..” gibi birçok kuşkumuzu dile getirdiğimizi çok iyi hatırlıyoruz.
Şimdi,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ yepyeni ufuklara yelken açmış görünüyor,bu anlamda KONTENJANLARIN AZALTILMASI,öğrenci sayısının süreç içinde azaltılması gündemde.
“HORMONLU BÜYÜMÜŞTÜ-ORGANİK OLARAK KÜÇÜLECEK..” sözleri uzunca bir süredir gündem de ve KÜÇÜLEN ÜNİVERSİTE daha seçkin bir öğretim vermek imkanı bulacakmış,getirilen savunma bu.
Biliyorsunuz KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Öğrencilerinin bir Kulübü ROBOT YARIŞMASINDA Dünya Birincisi oldu,demek ki ÇOK ÖĞRENCİ başarıya engel değil..
Neyse ;ÖĞRENCİ SAYISI AZALTILIRSA NOBEL ÖDÜLLÜ Prof.Dr.Sayın AZİZ SANCAR çapında öğrenciler yetiştirilir belki,o nedenle HORMONLU BÜYÜMENİN-ORGANİK KÜÇÜLMESİNE karşı çıkarak ÜNİVERSİTEMİZİN önünü kapatmamak gerekebilir..!!
Ne dersiniz..?

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ “TIP FAKÜLTESİ,NE YAZIK Kİ,İÇLER ACISI DURUMDA..” YILLARDIR ADETA SÜRGÜN YAŞIYOR
Karabüklülerin büyük bir hevesle bekledikleri ve açılması için dua ettikleri TIP FAKÜLTESİ ne yazık ki içler acısı bir durumda,ÖĞRENCİSİ Karabük dışında FAKÜLTE Dekanı haftanın birkaç saati geliyor.
ÖĞRETİM ÜYELERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ,haftanın bir günü Karabük’e geliyorlar,daha sonra gidiyorlar,bir/iki Profesör sürekli Karabük’te kalıyorlar,işlerinin başında oluyorlar..
TIP FAKÜLTESİ sanıyoruz bu yıl TOPARLANACAK..
ÖĞRENCİLER KARABÜK’E GELECEKLER,eğitimlerine Karabük’te devam edecekler,öğrenciler gelince ÖĞRETİM ÜYELERİ sürekli Karabük’te olacaklar..
Böylece ciddi bir mesafe alınmış olacak..
TIP FAKÜLTESİ Dekanlığı’na geçici görevle bakan,Karabük’ün çocuğu olduğu anlatılan Prof.Dr.Sayın ABDURRAHMAN EKSİK sürekli Karabük’te olabilse,sanıyoruz,birçok çalışma hız kazanacaktır..!
Yani bir Yönetim boşluğundan söz etmek mümkün.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NİN açılışından bu yana YAŞANAN BU SORUN kısa süre içinde giderilirse,birçok noktadan ciddi mesafeler alınabilir..
İLK,ÖĞRENCİLERİN MEZUN OLMA DÖNEMİ GELDİ..
Ancak ;HENÜZ KARABÜK İLE TANIŞAMADILAR..!!

MEGER KARABÜK’TE “FİZİK TEDAVİ NOKTASINDA Kİ SORUNU..” SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÇIKARTIYORMUŞ…!!
Meğer Karabük’te FİZİK TEDAVİ hastalarına 6 ay sonraya,8 ay sonraya randevu verilmesi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU yüzünden oluyormuş,bakın bu hiç akıllara gelmemişti.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÜCRETLERİ GECİKTİRİYORMUŞ,hasta kendi ödemek zorunda kalıyormuş,öyle olunca da kronik hastalara RANDEVU uzun süreçli veriliyormuş.
Bayır Mahalle Devlet Hastanesi’nde 20 yataklı bir FİZİK TEDAVİ Bölümü var,ayaktan Fizik Tedavi alması gereken bir bölüm Hasta Şirinevler Hastanesi’nde tedaviye alınıyormuş.
Ancak kronik FİZİK TEDAVİ Hastaları,yani sık/sık tedavi almak durumunda olan FİZİK TEDAVİ Hastalarına 6 ay sonraya,8 ay sonraya gün veriliyormuş.
Şimdi SAFRANBOLU DEVLET Hastanesi bünyesinde FİZİK TEDAVİ Bölümü açılacak ve işler o zaman biraz daha hız kazanacak,bu tedaviyi almak zorunda olan hastalar rahatlayacaklar..
Bir de SGK TEDAVİ PARALARINI ZAMANINDA VERİVERSE..!!
O zaman,hiç mi hiç,sorun kalmayacak yani..!!
Ne diyelim BİRAZ DAHA SABIR..

CHP İL BAŞKANI AVUKAT SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL,CHP’NİN UZUN SÜREN SESSİZLİĞİNİ ÖYLE BİR BOZDU Kİ…!!
CHP Karabük İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,CHP’NİN Karabük’te yaşadığı sessizliği öyle bir bozdu ki,Karabük gündemi bir anda karışıverdi,Karabük gündemi bu açıklamalara yöneldi..
Sayın ERDOĞAN Karabük Belediyesi’nden girdi,AK Parti icraatlarından çıktı ve en önemlisi “BUNDAN SONRA CHP KARABÜK’Ü ÇOK YAKINDAN İZLEYECEK..” şeklinde ki mesajları oldu..
Geçtiğimiz gün bir Okurumuz yorum yollamış.
CHP BÖYLE DEVAM EDERSE HER YERDEN BİLGİ YAĞAR gibi bir yaklaşım getirmiş,o okurumuz ve işin doğrusu da budur bize göre şimdiye kadar, “NASILSA İLGİLENEN FALAN YOK..” diyerek içine kapanan herkes “BİR İLGİLENEN VAR..” diyerek bilgi akışı başlatır..
CHP İL BAŞKANI Sayın ERDOĞAN DİNÇEL gündemi sarstı..
“BÖYLE DEVAM EDECEĞİZ..” mesajını verdi..
Söylediği “BEN YAPTIM OLDU ANLAYIŞINI,BİRLİKTE KARAR VERELİM ANLAYIŞI İLE DEĞİŞTİRİN..” anlamında ki sözleri de herkes ciddiye alsın ve tavırlarını buna göre tanzim etsin..
CHP İL BAŞKANI bunu açık/seçik söyledi,öğütledi..!!

KARABÜK’ÜN ÖNDE GELEN SANAYİCİ/İŞADAMI VE CEMİYETÇİLERİNDEN HACI NAZIM ÇAPRAZ VE KENT MEYDANI..
Karabük’ün önde gelen Sanayici/İşadamı ve Cemiyetçilerinden Sayın HACI NAZIM ÇAPRAZ,CHP İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN KENT MEYDANI için yaptığı açıklamalara ilişkin görüşlerini dile getirdi.
Sayın NAZIM ÇAPRAZ Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN bu meydanda ATATÜRK HEYKELİ olmayışını eleştirmesine katıldığını söylüyor ve “KENT MEYDANINDA BİR ATATÜRK HEYKELİ OLMALI..” DİYOR.
Hatta MUSTAFA KEMAL,bir yanında İSMET İNÖNÜ,bir yanında FEVZİ ÇAKMAK olacak şekilde bir Anıt yapılmalı ve ATATÜRK eli ile KARABÜK DEMİR/ÇELİK Fabrikaları’nı işaret etmeli,göstermeli şeklinde bir figür öneriyor.
“KENT MEYDANI’NA BÖYLE BİR HEYKEL YAKIŞIR..” diyor.
Hacı NAZIM ÇAPRAZ bu nokta da hak verdiği CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İ bugün ki Valilik Binasının taşınması ile boşalacak alana CAMİ YAPILMASINA karşı çıkmasına anlam veremediğini söylüyor.
“KESİNLİKLE YANLIŞ ANLAŞILMASIN,BU KARŞI ÇIKIŞI CHP POLİTİKALARINA BAĞLAMIYORUM.CHP HEP/ HER ZAMAN DİNE SAYGILI OLMUŞTUR,KARŞI ÇIKIŞ,KARABÜK’Ü BİLMEMEKTEN KAYNAKLANIYOR GALİBA..” diyor
Oraya yapılacak bir ÇELİK CAMİ’NİN,KARDEMİR ile çok büyük bağlantısının olacağına işaret ederek “BU CAMİ KARDEMİR’İ VE ÜRETİMİNİ ANLATAN EN BÜYÜK ESER OLUR.ETRAFINDA Kİ İŞYERLERİ İÇİN KOLAYLIK OLUR..” görüşlerini dile getiriyor.
Sayın HACI NAZIM ÇAPRAZ Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN Kent Meydanı bağlamında dile getirdiği eleştirilere katılmadığının altını tekrar/tekrar çizerek “MEYDAN ÇOK/ÇOK GÜZEL OLMUŞTUR.TEK EKSİĞİ ATATÜRK ANITIDIR..” olayının altını çiziyor.
ATATÜRK’ÜN KARDEMİR’İ işaret ettiği ve bir yanında İSMET İNÖNÜ,bir yanında FEVZİ ÇAKMAK olan BİR anıtın “KARABÜK’E ÇOK YAKIŞACAĞINI..” dile getiriyor.
Sayın NAZIM ÇAPRAZ bu gibi konular noktasında hayli hassas davranıyor.

50 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİSİ OLAN KARABÜK ÜNİVERSİTESİ “KÜÇÜLÜRSE/KÜÇÜLTÜLÜRSE” KARABÜK KAZANIR MI
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,AK Parti’nin Karabük’e kazandırdığı en büyük eserdir,AK Parti’nin kazandırdığı bu eseri,çok üretken,çok verimli bir Rektörlük dönemi ile Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,adeta,taçlandırmıştı.
50 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ VAR ÜNİVERSİTEMİZDE.
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL bu anlamda 70 BİN ÖĞRENCİ hedefinden söz ediyordu,bu manada mesajlar veriyordu,şimdi ise olay TAM TERSİNE DÖNMEK ÜZERE..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ FAZLA BÜYÜMÜŞ..!!
Bu büyümenin hormonlu olduğu falan iddia ediliyor.
ŞİMDİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KÜÇÜLECEK,halen 50 bin civarında olan öğrenci sayısı BİRKAÇ YIL İÇİNDE yeni öğrenci alımları ,kontenjanları azaltılarak KÜÇÜLTÜLECEK..
Hedef ; ÖĞRENİM KALİTESİNİ ARTTIRMAKMIŞ..!!
Peki KARABÜK YAŞAYANLARI NE DÜŞÜNÜRLER..?
Bu konu hakkında KARABÜKLÜLER NE DÜŞÜNÜRLER..?
Örneğin AK Parti ne düşünür,CHP ne düşünür,MHP ne düşünür..?
ÖZETLERSEK ; KARABÜK BU KONU İÇİN NE DÜŞÜNÜR..?

YEŞİL MAHALLE’DE BULUNAN KARABÜK BELEDİYESİ’NİN MÜLKÜ,KARABÜK VALİLİĞİ EMRİNE VERİLECEK,MASRAF.!
Biliyorsunuz Karabük Belediye Başkanı Sayın HÜSEYİN ERER döneminde yapılan YEŞİL MAHALLE’DE Kİ Belediye Binası 2009 yılından bu yana kullanılmadı.
O BİNA ŞİMDE KARABÜK VALİLİĞİ’NE VERİLECEK..?
Karabük Belediyesi bu bina için herhangi bir ÜCRET/PARA ALMAYACAK,üstüne/ üstlük BELİRLİ ALANLARI TAHRİP olmuş O Bina elden geçirilecek,masrafları da Karabük Belediyesi yapacak.
KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ BU KARARI ALDI..
Karabük Belediyesi YEŞİL MAHALLE’DE bulunan O Bina için Karabük Valiliğinden herhangi bir PARA ALMAYACAK,ancak,buna karşılık olarak BUGÜN KARABÜK VALİLİĞİ’NİN BULUNDUĞU ALAN Karabük Belediyesi’ne terk edilecek.
KARABÜK BELEDİYESİ’DE BU ALANA CAMİ YAPTIRACAK.
O Binaya KARABÜK VALİLİĞİ ile birlikte Karabük İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği de taşınacak ve diğer RESMİ BİRİMLER yeni bugün ki Valilik Binasında hizmete devam edecek.
Kendi HİZMET BİNALARI yapılana kadar devam edecekler..
Karabük gündeminde,böyle bir konu var..
Ve ;YAKINDA HERŞEY YERLİ/YERİNE OTURUR..

KARDEMİR ÇALIŞANLAR VAKFI ANA SENEDİ VE BURADA YER ALAN MADDELERİN BAGLAYICIĞI,SENET FİYATLARI..!!
Bazı okurlarımız KARDEMİR ÇALIŞANLAR Vakfı konusunda bilgi soruyorlar,ne oluyor “BU VAKFIN BİZE NE ZAMAN YARARI OLACAK GİBİ..” serzenişler dile getiriyorlar.
Sayın AHMET NUR ile konuştuk geçtiğimiz gün.
“VAKIF ANA SENEDİ ÖYLE DÜZENLENMİŞ Kİ.ADETA,VAKIF TIKANDI..” diyor “VAKIF ANA SENEDİ BÜTÜN HAREKET KABİLİYETİMİZİ ENGELLİYOR..” bilgilerini veriyor.
Zaten şu an itibarı ile VAKIF elinde ki KARDEMİR HİSSE SENETLERİNİ satıp,herhangi bir icraat yapma şansına sahip değil,zira KARDEMİR HİSSE SENETLERİ adeta dip yapmış durumda.
O HİSSE SENETLERİ VAKFA geçerken,değeri 30-40 kuruş falandı galiba ve O ZAMANLARDA bizim “KARDEMİR’İN TÜM HİSSE SENETLERİNİ ALMAK İÇİN 5 MİLYON DOLAR PARA YETİYOR..” şeklinde yazımız/yazılarımız vardır.
KARDEMİR ÇALIŞANLAR VAKFI’NIN bize göre en ciddi hatası TABANDA Kİ ÜYELERE BİLGİ VERİLMEYİŞİ,oysa zaman/zaman gelişmeler hakkında yazılı bilgiler verilse,kimse NE OLUYOR sorusunu gündeme getirmeyecek.
Yakında bir bilgilendirme yapılır herhalde..
KARDEMİR ÇALIŞANLAR VAKFI ne maceralar geçirdi.
ANA SENET,BAZILARINCA HİÇ GİTMEMEK İÇİN HAZIRLANMIŞ.
Şimdi gidenler/gitti,ama,taban hayli sıkıntılı,bilgi verilmiyormuş.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • doğrucu Davut

  KARDEMR bir aileymiş. vay vay. Her türlü gammazcılığın, adam kayırmanın, yalakalığın, haksızlığın cirit attığı fadıl dönemindede ailemiydi ? Eteğinde getirdiklerinin ve yalakaların kayırıldığı terfi ettirildiği, yüksek notlar verildiği, gereksiz paralar harcandığı, herşeyin göstermelik olduğu, sadece işi ile var olmaya çalışanların, doğruyu söyleyenlerin itilip kakıldığı dönemlerdede ailemiydi yani ? Önce bu sorulara cevap verelim. Sonrada şu soruyu soralım: peki ya şimdi ailemi ? değişen bir şey varmı ?

 • KARDEMİR SEVDASI

  Sayın Gölbek Kent Maydanına zonguldakdaki gibi kardemirin küçük minyatürü yapılıp o meydana öğrencilerin ve şehir dışından gelenlerin ilgisi çekilebilir.Bir heykelle olmaz diye düşünüyorum.Zonguldağa giden herkes minyatür maden ocağına girer gezer..Aynı şekilde kent meydanına minyatür kardemir yapılsa çelikhanesinden kok fabrikasına kirece varıncaya kadar…Güzel olmaz mı..Vakıfa gelince; Kimse ne olup bittiğini bilmiyor.Bilgi verende yok olmazda….İşçiye hangi konuda bilgi veriyorlarki..!!işleri hava civa…Ahmet Abi sendika mı dedin? bilgilendirmiyormu dedin..duyamadım?

 • AİLE 78

  KARDEMR BİR AİLEDİR, VE ŞİRKET HEPİMİZİNDİR, VALLAH ADAMLAR DOĞRU SÖYLEMİŞ, .. UYUYAN DEVLET, DEVLET BÜYÜKLERİ VE YÖRE İNSANI SAĞ OLSUN,, HAYDİ GEÇMİŞ OLA. M.ALİ BEY,.

 • Kul Ahmet

  Estetik kaygılarla yapılmış, Türk-İslam mimarisine uygun bir cami olur, hayırlı olur inşallah.
  Bu arada global piyasalarda Çin ve Suud devalüasyonu riskinden bahsedenler çoğalmaya başladı. Çin’in 5,7 Trilyon USD ye ihtiyacı olduğu, bu parayı bulamazsa daralmanın kaçınılmaz olduğu söyleniyor. Düşen petrol fiyatlarını da bunun yanına katarsanız bizim gibi Gelişmekte Olan Piyasaları (GOP) dış sermaye girişi açısından zor günler bekliyor demektir. Bunu niye söylüyorum; herkes ayağını yorganına göre uzatsın. FED in de son TDİ (Tarım Dışı İstihdam) verisi sonrası tekrar faiz artışı artık masada, muhtemelen Mart ayında gerçekleşir. Tüm bu gelişmeler hem bireyleri hem de Karabük’te bulunan firmaları (özellikle de döviz borcu olanları) oldukça ilgilendiriyor, kanımca.

 • AÇLARRRR

  AÇLAR yemedikleri ne kaldı ki onu yemeden orda bıraksınlar, bu insanlara sahip olması gerekirken sahip olmayıp başını tutuverenler utansın, satılmışlar, boğazlarından aşağı yarın kaynar su dökülecek, bu ana sözleşme nasıl oluyorda işçi lehine yöre insanı lehine olmayıpta onların lehine oluyor, hiçmi değişme şansı yok, onların aleyhine bir şey olsa hemen değiştirirler, hakkımızı helal etmiyoruz,,,.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.