Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (13.Ağustos.2015)

Yayın: 13.08.2015 08:35
Paylaş:
A+ A-

TERÖR OLAYLARININ “KARADENİZ İLLERİNE YAYILACAĞI YOLUNDA HABERLER..” KARABÜKLÜLERİN UYANIKLIĞI..
Son üç/dört haftadır,neredeyse,Ülkenin büyük bölümüne yayılan terör olayları hakkında,bize enteresan gelen açıklamalar yapılıyor ve bu manada “TERÖR KARADENİZ İLLERİNE YAYILABİLİR..” deniliyor.
BU NOKTA DA KARABÜKLÜLER UYANIK OLMALI..
Karabüklüler çok/çok uyanık olmalı..
Örneğin Sinop’ta yaşanabilecek bir terör olayı Ülke genelinde fazla ses getirmez,Zonguldak içinde aynı şeyleri söylemek mümkün,ancak,bu Kent yani Karabük öyle değil.
KARABÜK ÇEVREYE ÇOK AÇIK BİR KENT..
Burada-Allah korusun-yaşanabilecek bir terör olayı,çok seri biçimde duyulur/yayılır ve çok ses getirir,o nedenle Karabüklüler olarak hepimiz çok uyanık,çok dikkatli olmak zorundayız.
KUŞKULANDIĞIMIZ HERHANGİ BİR OLAYI,en kısa vasıta ile EMNİYET GÜÇLERİNE,JANDARMA GÜÇLERİNE haber verirsek çok isabetli yapmış oluruz.
KARABÜK’TE “UYUYAN HÜCRE EVLERİ VAR MIDIR..?”
Böyle istihbarat bilgileri mutlaka KOLLUK GÜÇLERİNİN elinde/ellerinde vardır ve kuşkulanılan konularda Karabük insanının KOLLUK GÜÇLERİ ile haber paylaşımına gitmesi çok yararlı olur herhalde.
KARABÜK’ÜN BARIŞI,HUZURU BOZULMASIN..

KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ YAPIMI,ÖZELLİKLE,SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ANLATILIP,BU İŞ SAĞLANMALI…
Karabük’e bir DEVLET HASTANESİ yapımı,özellikle Sağlık Bakanlığı’na iyice anlatılıp,bu iş sağlanmalı,Bakanlık KÜÇÜK İLLER için TEK HASTANE kararı,Eğitim/Araştırma Hastanesi kararı almış olabilir.
Ancak KARABÜK bu anlamda ÇEVRE İLLERİNDE SAĞLIK MERKEZİ konumuna gelmiştir ve özellikle KBÜ Eğitim/Araştırma Hastanesi ve MEDİKAR HASTANESİ Çevre İllerin de SAĞLIK MERKEZİ konumuna gelmiştir.
O NEDENLE KARABÜK SAĞLIK BAKANLIĞI’NCA İSTİSNA TUTULMALI ve bu durum Bakanlığa ısrarla/inatla anlatılarak DEVLET HASTANESİ konusu çözüme kavuşturulmalıdır.
KARABÜK DEVLET HASTANESİ kurulabilirse KBÜ EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi çok daha başarılı,çok daha büyük işlere yönelebilir,bunun sağlanması gerçekten çok/çok önemlidir.
İnsanlar basit bir apandisit ameliyatı için,basit bir kesik için KBÜ EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi yerine DEVLET HASTANESİ’Nİ tercih edecekler ve KBÜ EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi nefes alma imkanı bulacaktır.
GÜNLÜK 6-7-8 BİN HASTA GELİRKEN,bu sayı çok azalacak ve azalan sayı da CİDDİ HASTALIKLARI içerecektir,böylece Hastane gerçek işlevine dönecektir..
AK PARTİ BU KONUDA ÇALIŞIYOR HABERLERİ ALIYORUZ.
Keşke haber almak kalmayıp,SONUÇ ALDIĞINI DA öğrensek..
Karabük’ün şiddetle DEVLET HASTANESİ ihtiyacı var..

BİR DÖNEMİN “KUDRETLİ,EL ÜSTÜNDE TUTULAN ÜÇ CUMHURİYET SAVCISI..” YURT DIŞINA KAÇTILAR İYİ Mİ…?
Bir dönemin KUDRETLİ,EL ÜSTÜNDE TUTULAN ve altlarına ZIRHLI ARAÇLAR verilen SAVCILARI,devran döndü,haklarında YAKALAMA kararı çıkınca YURT DIŞINA KAÇTILAR.
Oysa ki,onların YAKALANMASINI İSTEDİKLERİ Subaylar YURT DIŞINDA OLSALAR bile geliyorlar ve kendiliklerinden teslim oluyorlardı..!!
ŞU GARABETE BAKIN..!!
ERGENEKON-BALYOZ gibi davalarda aktif olan bu Savcılar,şimdi YURT DIŞINA KAÇMIŞ bulunuyorlar,oysa ki,KENDİLERİ İLE GURUR DUYULDUĞU zamanlar olmuştu..!!
“NE OLDUM..” dememek gerek.
Bakın en çarpıcı örnek bu.
O zamanlar,bunların altına ZIRHLI ARAÇLAR veriliyordu..
Şimdi haklarında YAKALAMA KARARI çıkmış bulunuyor ve kendileri de kayıplara karıştılar,YURT DIŞINA çıktıkları yolunda iddialar var bu yönlü bilgiler var.
KAÇTILAR MI,yoksa ÇOK ŞEY BİLDİKLERİ için yollandılar mı..?
Zaman için bu konularda ki,iddia ve isnatlarda ortaya çıkar elbet..
ADALET YAVAŞ YÜRÜYOR,ama,ZAMANLA MENZİLE VARIYOR..

IRMAK-ZONGULDAK ARASINDA Kİ HATLARINI YENİLEYEN,SİNYALİZASYON SİSTEMİNİ DEĞİŞTİREN TCDD VE HIZ..
Biliyorsunuz,IRMAK-ZONGULDAK arasında,TCDD Genel Müdürlüğü çok önemli harcamalar yaparak SİNYALİZASYON sistemini değiştirdi,çağdaş hale getirdi,TREN RAYLARINI yeniledi..
YILLARDIR ÇALIŞMA SÜRÜYOR/SÜRDÜRÜLÜYOR..
Çok kısa bir süre içinde ULAŞIM BAŞLAYACAK..
Henüz bir netlik yok,ancak,SİNYALİZASYON Sisteminin yenilenmesi nedeni ile,TRENLER BİR/BİRLERİNİ beklemeyecekleri için,önemli bir HIZLANMA OLMASI bekleniyor.
Atıyoruz,daha önce 3 saat olan KARABÜK-ZONGULDAK arasında ki süre,çok daha kısaltılmış olacak,böyle olunca da KARAYOLU Taşıma darbe alacak..
MİNİBÜS,MİDİBÜS YOLCUSU AZALACAK..
TCDD Genel Müdürlüğü BU HATTA nasıl vagon verecek acaba..?
Örneğin 80 KİŞİLİK Ultralüks vagonlardan verilecek mi..?
Özetlersek şayet..;
UZUN SÜREDİR YAPILAN ÇALIŞMALAR SONA GELİYOR..
KARABÜK-ZONGULDAK Tren seferleri kısa süre içinde başlıyor..

OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİMDE,7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE YAŞANAN TABLO DEĞİŞMEZSE NE OLACAK..?
Ülke hızla bir ERKEN GENEL SEÇİM ortamına doğru gidiyor ve böyle bir Seçimde 7Haziran Genel Seçim sonra çıkan tablo değişmezse ne olacak acaba..?
BAZI KAMUOYU ANKETLERİ YAYINLANIYOR..
FAZLA BİR DEĞİŞİKLİK GÖZÜKMÜYOR..
Üç aşağı beş yukarı AYNI TABLO ÇIKARSA o zaman,yeni bir Erken Genel Seçim daha yapacak değiliz herhalde,işte o zaman Siyasi Partiler arasında uzlaşma kesinlikle sağlanır.
KOALİSYON KURULMASINI İSTEMEYEN HANGİ PARTİ..?
İşte bu sorunun cevabı Olası bir ERKEN GENEL SEÇİM döneminde net olarak aydınlanır ve KİM KOALİSYON İSTEMİŞ,KİM İSTEMEMİŞ ortaya çıkar aydınlanır..
ERKEN GENEL SEÇİM KARABÜK’TE NASIL SONUÇLANIR..
7 HAZİRAN GİBİ,YİNE 1-1 Mİ BİTER..?
Yoksa BİR PARTİ 2-0 YAPABİLİR Mİ..?

KASTAMONU PINARBAŞI İLÇESİ SAKİNLERİ ; “KARABÜK’E BAĞLANMAYI ÇOK İSTERİZ,AMA,KASTAMONU VERMEZ..”
KASTAMONU.PINARBAŞI İlçesi sakinleri ile görüşüyorduk,İlçenin önde gelen Cemiyet Adamları da vardı,söz bir ara PINARBAŞI ile KASTAMONU arasında ki 110 kilometrelik mesafeye geldi.
PINARBAŞI SAKİNLERİ bu noktada hayli şikayetçiler..
“ZATEN,RESMİ DAİRELERDE İŞİMİZ OLMAZSA,KASTAMONU’YA GİTMİYORUZ.MESELA PINARBAŞI TİCARETENİN ÇOK BÜYÜK BÖLÜMÜ KARABÜK İLE..” diyorlar.
“KARABÜK’E GEÇMEYİ ÇOK İSTİYORUZ.AMA KASTAMONU BU KONUDA ENGEL ÇIKARTIR.HALBU Kİ,KASTAMONU’NUN BİZDEN FAZLA BİR KAZANCI YOK.TİCARETİMİZ KARABÜK’LE YÜRÜYOR..” gibi görüşler dile getiren dostlarımız oldu.
PINARBAŞI İlçemiz EFLANİ ile 30 kilometre ve standardı yüksek bir Karayolu var,aynı İlçenin Kastamonu ile uzaklığı 110 Kilometre ve özellikle kış şartlarında çok zor bir Karayolu burası.
STANDARDI DA DÜŞÜK AYRICA.
Olayın tam bu noktasında “EĞER İLÇE SAKİNLERİ ARASINDA BİR REFERANDUM YAPILSA,KARABÜK’E BAĞLANMAK İÇİN YÜZDE 70-80 OY ÇIKAR..” görüşleri var.
Özellikle TURİZM AÇISINDAN Safranbolu ile entegre olmuş bir PINARBAŞI’NIN ekonomik olarak çok büyük kazançlar sağlaması üzerinde duruluyor.
PINARBAŞI Sakinleri KARABÜK’E GEÇMEYE SICAK BAKIYORLAR.
Ancak “KASTAMONU BUNA İZİN VERMEZ..” görüşleri var..
Bu GEÇME OLAYI,PINARBAŞI’NDA ciddi taban bulmuş..

KARABÜK,1998-2002 YILLARI ARASINDA YEDİĞİ “KARDEMİR DARBESİNDEN SONRA..” 1995 NÜFUSUNA GELEMEDİ…
Karabük 6 HAZİRAN 1995 Tarihinde İL OLDUĞU ZAMAN toplam 247 bin nüfusu vardı ve şu an itibarı ile Karabük’ün nüfusu 236 bini biraz aşkın durumda..
YANİ İLK KURULUŞ NÜFUSUNU YAKALAYAMADI..
Karabük İL OLDUKTAN belirli bir süre sonra KARDEMİR ÖYLE BİR KRİZE DÜŞTÜ Kİ,Kent süratle GÖÇ VERMEYE başladı ve bu kriz aradan 20 yıl geçmesine karşın HENÜZ O ZAMAN Kİ NÜFUSU yakalayamadı.
“ÇATI TEPEMİZE GÖÇÜYOR..” feryatları yapılıyordu,Karabük Cadde ve Sokaklarında ÜCRETSİZ İZİNE ÇIKARTILMIŞ işçiler vardı ve kimse geleceğinden emin değildi.
KARABÜK SÜRATLE GÖÇ VERMEYE BAŞLAMIŞTI..
Sonra KARDEMİR’DE YÖNETİM DEĞİŞTİ ve Sayın MUTULLAH YOLBULAN ile Sayın KAMİL GÜLEÇ’İN Yönetiminde süratle toparlanma başladı,KARDEMİR kötü günleri süratle geride bıraktı.
Hemen ardından KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kuruldu ve bu anlamda REKTÖRLÜK GÖREVİNE Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN getirilmesi ile ÜNİVERSİTE EMSALLERİNİ ÇOK/ÇOK GERİDE BIRAKTI.
Bu iki unsur ile KARABÜK TOPARLANMA SÜRECİNE GİRDİ..
Ama yinede İLK KURULUŞ NÜFUSUNU bir türlü yakalayamadı..
Halen 236 binlerde dolaşıyor Karabük nüfusu..

KARABÜK’TE BU YIL DEVREYE GİRECEK OLAN “HATEM OKULLARI ZİNCİRİNİN ŞUBESİ..” VE VELİLERİN BÜYÜK İLGİSİ
Karabük’te bu yıl eğitime başlayacak olan HATEM OKULU Öğrenci Velilerinden BÜYÜK İLGİ görüyor ve HATEM OKULLARININ herhangi bir Cemaat,İdeoloji veya topluluk ile bağının olmayışı TERCİH KONUSU sayılıyor.
HATEM OKULLARINA İLGİ ÇOK BÜYÜK.
Ayrıca ÇOK KALİTELİ BİR ÖĞRETMEN KADROSU kurulmuş HATEM OKULUNDA ve aslen GAZİANTEP KÖKENLİ olan bu Okullar zinciri ÖĞRETMEN noktasında HİÇBİR FEDAKARLIKTAN kaçınmıyormuş.
MAAŞLARI HAYLİ YÜKSEK TUTUYORLARMIŞ.
Böyle olunca da KALİTELİ BİR ÖĞRETİM KADROSU kurmuşlar.
HATEM OKULULARI zincirinin Karabük Şubesine ilginin oldukça büyük olduğu gözleniyor ve KENDİ BİNASININ YAPIMI İÇİN DE harekete geçilmiş sanıyoruz.
Hani MİLLİ EĞİTİM Bünyesinde bazı aksaklıklar,eksiklikler,yaşanıyor ya,bunların hiçbirinin HATEM OKULLARI noktasını etkileyemediği üzerinde de bilgiler veriliyor.
HATEM OKULLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR KARABÜK’TE.
ÇOK GÜÇLÜ BİR ÖĞRETMEN KADROSU KURMUŞLAR..

ÖNEMLİ OLMASI NEDENİ İLE YİNE/YENİDEN YAZIYORUZ “YÜZDE 10 SEÇİM BARAJI..” ANKETLERİ TERS YÜZ EDER…
Halen YEREL ve GENEL Seçimlerde uygulanan YÜZDE 10 BARAJI bu hali ile kalacak mı,yoksa kulislere yansıdığı gibi,yüzde 7 olarak mı revize edilecek,yüzde 5 mi olacak,yoksa tamamen sıfırlanacak mı..?
BU ÜLKE SİYASETİ AÇISINDAN ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ.
Bakın KAMUOYU ANKETLERİ YAYINLANIYOR ve şu Parti bu kadar,bu Parti bu kadar oy alıyor gibi açıklamalar yapılıyor,yapılan anket çalışmaları BUGÜN UYGULANAN YÜZDE 10 BARAJINA GÖRE yapılıyor.
BARAJ DÜŞÜRÜLÜRSE,OYLAR ÇOK DEĞİŞEBİLİR..
Hele/hele baraj sıfırlanırsa veya yüzde 3 gibi 5 gibi seviyelere çekilirse,BAZI KÜÇÜK PARTİLER bayram ederler,TBMM’NE Üye sokmayı garantiye alırlar..
ANKETLER BU NOKTADAN HAREKETLE SAĞLIKLI DEĞİL..
Gerçek sonuçlara hayli uzak.
Hele şu YÜZDE 10 SEÇİM BARAJININ sonu bir belli olsun..
Sonra KAMUOYU ANKETLERİNE yeniden bakmamız gerekir.
YÜZDE 10 SEÇİM BARAJI ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ.

3 kişi görüş bildirdi

 1. EVET AK PARTİ 2-0 YAPAR

  SAYIN GÖLBEK BİR PARTİ 2-0 YAPARMI DİYE SORMUŞSUN EVET ADINI YAZMASANDA AK PARTİMİZ BU SEFER KARABÜKÜ 2-0 YAPAR TABİ GİNE SEDAT NAMALI LİSTEYE KOYMAZSA 2-0 YAPAR BAŞKA KİMİ KOYARSA KOYSUN 2-0 YAPAR.BUGÜN AK YARIN KARA DİYEN AK PARTİ İLE CHP Yİ KOALİSYON KURUN SORUMLULUKTAN KAÇMAYIN DİYE ELEŞTİREN MHP SORUMLULUKTAN KAÇAN KENDİ DEYİLMİ BU PARTİ SEÇMENDEN NASIL OY İSTEYECEK.BEN KOALİSYONA FİLAN GİRMEM DİYOR SONRADA AK PARTİYLE CHP YE KOALİSYON SORUMLULUĞUNDAN KAÇMAYIN DİYE ELEŞTİRİYOR.ONUN İÇİN AK PARTİ BU SEFER SEDAT NAMAL HARİCİNİDE KİMLE YOLA ÇIKARSA ÇIKSIN KARABÜKÜ 2-0 YAPAR

 2. Anonim

  KESKE KARABÜKTE DAHA COK OKUL ACILSA
  ÖZEL OKUL ACILSA ALTARNATİF OLSA ÖNCEDEN SADECE TEK KOLLEJ VARDI ARKASINDAN SAFRANBOLUYA ACILDI SONRASINDA SAĞLIK KOLLEJI SİMDİ HATEM DİĞER KOLLEJLERDE ACILSA KARABÜK EĞİTİME ÖNEM VERİYOR ALTARNATİF OKULLAR OLMASI GEREK HEM REKABET ARTAR HEMDE EĞİTİMİN KALİTESİ ARTAR

 3. akparti sevdalısı

  AHMET ABİ İLK ÖNCE TİMUCIN BAŞKANIN İSTİFA ETMESİ GEREKİYOR.PARTİM MALESEF YERELDE SİYASET ÜRETEMİYOR BİR BOŞLUK VAR .İNSANLARDA HEYCAN VE ŞEVK KALMAMIŞ.PARTİMDE BİRLİK VE BERABERLİK KALMAMIŞ HERKES DAGINIK BİR GÖRÜNTÜ VAR.PARTİMİN YÖNETİMİ COGUNLUGU BÜYÜK İŞ ADAMLARI ARAZİDE CALIŞACAK İNSAN SAYISI COK AZ BUNU SECİMLERDEDE GÖRDÜM.BENİM BİR KANAATİM VAR PARTİMİ BURDA TEKRAR TOPARLAYACAK BİR BAŞKANA İHTİYAC VAR. BENİM DIŞARDAN GÖZLEDİGİM VE GELDİGİ GÜNDEN BERİ FAKAT BU DÖNEM GÖREVDE OLMAYAN BİR ABİM VAR VE KENDİSİ 2009 LARDA GÖREV ALMIŞ VE ÖMER BAŞKANIN YÖNETİMİNDE GÖREV ALMIŞ BİR İŞADAMI BİR İNSAN VAR VE TEŞKİLATTA COK SEVİLİYOR HATTA TOPLUMDADA SEVİLEN BİR İNSAN.AHMET ABİ SİZ ONU 2009 LARDA TANIMISSINIZDIR DAHA ÖNCE SİYASETLE COK İLGİSİ YOKTU FAKAT KURULDUGUNDAN BERİ AKPARTİLİ BİR İNSAN.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okan Küçük Yorumluyor 28 Eylül 2023

Yayın: 28.09.2023 10:00 |Güncelleme: 27.09.2023 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te gözbebeğimiz, vazgeçilmezimiz Kardemir ve Karabük Üniversitesi…

Raylı Sistemler Mühendisliği  Karabük’te Karabük Üniversitesi’nde 2007 ‘de açılmıştı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKTİ.

KARDEMİR DE ZATEN  RAY ÜRETEN TEK FABRİKA..

2019’da Sanayi Bakanlığı bir karar aldı.

RAYLI ULAŞIM   TEKNOLOJİLERİ ENSİTÜSÜ (RUTE)  kurulacak,

İlk etap da TÜBİTAK  MAM Enerji Enstitüsünde yaklaşık 100 uzmanla kurulacak,

Daha sonra  TCDD’nin Ankara tesislerinde çalışmalar yapılacak,

500 ARGE çalışanı sayısına ulaşmayı düşünüyoruz, dedi.

Tabi;

RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ KARABÜK’TE

TEK RAY ÜRETEN FABRİKA KARABÜK’TE OLUNCA RAYLI ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ DE KARABÜK’E KURULMASI BEKLENİR…

Ama

İlgili enstitü RUTE,  TÜBİTAK bünyesinde 2019’da GEBZE de kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

O ZAMAN DA  KARABÜK LAF DALAŞLARIYLA UĞRAŞIYORDU…

O ONA , O BUNA LAF YARIŞI YAPIYORDU.

O laf yarışları Karabük’te tam gaz devam ederken RUTE, Gebze’de 2019’ da faaliyetlerine başladı.

KBÜ Rektörü  Prof Dr.Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. İsmail Demir Karabük’te süren bu  sataşmaların ve laf dalaşlarının dışında kalan isimler olarak,

KARDEMİR – Karabük Üniversitesi İşbirliğiyle Gebze’de kurulan Raylı Ulaşım Teknolojilerinin bir bölümünün de Karabük’te kurulabilmesi için öncülük yaparlar mı ?

100 Uzman 500 ARGE Çalışanı olmaz da 20 Uzman 100 ARGE çalışanıyla başlanır…

KARABÜK BU ENSTİTÜYÜ ZATEN HAK EDİYORDU.

Şimdi en azından ENSTİTÜNÜN 2. AYAĞI OLARAK KARABÜK’TE BU YAPILABİLİR Mİ ?

Hem Karabük’ün  bir hakkı iade edilmiş olur. Hem Karabük bu alanda çok güzel işlere imza atabilir.

Önceki Milli Savunma Sanayi Başkanı olarak haklı bir üne sahip olan Prof. Dr. İsmail Demir ile, Karabük’te her şeyden önce Karabük’e bilim katmak istiyoruz, ticarete bilim katmak istiyoruz,. Sanayiye, ticarete, Karabük’e her alanda bilim katmak zorundayız. Karabük’te kongre, çalıştay değil  BİLİM FESTİVALLERİ yapmak istiyoruz, diyen  Prof. Dr. Fatih Kırışık, bu işi kotarabilir mi ?

Bizim bazı siyasiler meşgul çünkü.

ONLAR DÜN NASIL  LAF ATTIM, YARIN HANGİ LAFI ATARIM anlamında BİLİMSEL ! çalışmalar yapıyorlar.

Herkesin bilimden anladığı kendine göre demek ki.

Onlar Karabük’ü  hangi YAPAY GÜNDEMLERLE meşgul edeceklerine bakarken, KARABÜK’E RAYLI ULŞAIM ENSTİTÜSÜNÜN İKİNCİ AYAĞININ KURULMASI İÇİN 2 HOCAMIZ ÖNCÜLÜK YAPABİLİRLER.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri de işin siyasi kanadından, Bakanlıktan  katkı ve destek verirler.

Diğerleri de hakaret belleklerini güncelleyedursunlar madem.

*

KARABÜK’TE BAŞARININ SAHİBİ DE YOK KARŞILIĞI DA… VARSA YOKSA LAF YARIŞIYLA YAPAY GÜNDEM OLUŞTURMA GAYRETLERİ

Okul Spor Kulübünden Süper Lig’e Giden yolun hazin hikayesini yazacağım.

 Belki de TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN başarı hikayesinin ve bu  hikâyeyi yazan öğretmenler ve öğrencilerinin fedakarlıklarının sahipsizliğini yazacağım.

Yaklaşık 4 yıl ÖNCE BİR OKUL KULÜBÜ OLARAK HENTBOL SERÜVENİNE başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü,  kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Bölgesel Ligden – 2. Lige, 2 Ligden – 1.Lige , 1. Ligden de Şampiyon olarak Süper Lige çıkarak Süper Lig de Karabük’ü temsil etmeye hak kazandı.

Bir okul kulübü olarak Yenişehir Atatürk Ortaokulu’nun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek çalıştılar, kazandılar.

BELKİ DE TÜRKİYE’DE BİR İLKTİ.

Ama tabi Karabük’te yaşanıyordu başarı öyküsü.

Konu futbol da değildi. Hoş futbolun ne hale geldiği de ayrı konu onlarca kez yazdık Karabükspor’un göz göre batırılışını ve Karabük’lü siyasi ve idarecilerin uzaktan izleyişini. Neyse…

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, KADROSU LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN KARABÜK YENİŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ,  sahipsiz bırakıldı.

Sponsor bulunamadı ve Süper Ligden çekildi. 2022 ‘de oldu bu, çok değil geçen sene yani.

Adı KARA,  Karabük…

KARABÜK’TE AZMİN, BAŞARININ HİÇBİR KARŞILIĞI – DEĞERİ  OLUR MU,  LAF YARIŞLARININ YANINDA ?

Bu takım Süper Lig’de Şampiyon olup Avrupa kupalarına rahatlıkla gidebilecek bir takımdı. Süper Lig’e gidemedi tabi.

Karabük Yenişehir GSK olarak Süper lig temsil etme hakkını BEDELİ KARŞILIĞINDA başka bir ilin takımına DEVRETME imkânları da vardı, yapmadılar.

ÇÜNKÜ  KULÜP;

KARABÜK İLİNDE YAŞAYAN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ ALTYAPISINDA BARINDIRAN BİR KULÜP. ALTYAPI KATEGORİSİNDE TÜRKİYE DERECESİ YAPAN BU GENÇLERİN HAYALİ BİR GÜN A TAKIMDA OYNAMAK.

Öğrencilerin , gençlerin hayalleri yaşasın diye, Karabük’ün gençlerinin önünü açmak için SATMADILAR…

*

Koca Karabük’te Bir Tane Babayiğit Çıkmıyor, Karabük’ün Başarıyı Ödüllendirme, Sahip Çıkma Kültürü Yok. Ya Ne Var? Laf Çakma Yarışı Var, Daha Ne Olsun Değil Mi ?

Bu takım her şeye rağmen  1. Lig’de  mücadelesini sürdürüyor. Ama tabi ki sponsor arıyor. SPONSOR ADIYLA OYNAYIP SENEYE TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKARIZ, diyorlar. İddia bültenlerinde sponsor kurumun ismi yer alıyor, forma da sponsor kurumun ismiyle oynanıyor. Süper Lig’de ise TRT3’te bu maçlar canlı yayınlanıyor…

1 YILLIK TOPLAM GİDERLERİ 400 BİN TL.

Bu parayı bulmak zorundalar.

Bir çok il de bu takımların  sponsoru o ilin BELEDİYELERİ.

Karabük Belediyesi ise bu konular da pek yer almıyor , biliyorsunuz.

Sanat- spor- kültür faaliyetleri konusunda Karabük Belediyesi’nin durumu orta da…

Karabük’te bir BABAYİĞİT çıkar mı 400 Bin TL SPONSOR olmak için.

KARABÜK, BÖYLESİ BAŞARILARIN SAHİPLENİLECEĞİ, DESTEKLENECEĞİ, KARABÜK’TE YAŞAYAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİN BİRGÜN A TAKIMDA HAYALLERİNİN KARŞILIĞINI BULACAĞI BİR İL DEĞİL Mİ ?

Adı Kara, Karabük…

Karabük’ün onun ona, öbürünün öbürüne laf çakmak gibi çok önemli işlerinden, yapay gündem yaratmaktan başka bir işi yok mudur yani ?

Karabük; birilerinin kendi çıkar ve menfaatinin peşinde koşmaktan Karabüklülük kavramının arkasına saklanarak cebini doldurmaktan başka bir işin yapılmadığı bir yer midir ALLAH AŞKINA ?

Sayın Valim…

Sayın Milletvekillerim…

Sayın Parti Başkanları…

Sayın anlı-şanlı işadamları…

Sayın Odalar-  Dernekler – Sendikalar…

Sayın Yetkililer…

Sayın İlgililer…

Pek SAYINlar ,Hep SAYINlar, Çok SAYINlar…

Şu takıma 1 yıl için 400 Bin TL lazım.

Sponsor firmanın adıyla maçlara çıkabiliyorlar. İddia bültenlerinde sponsor firmanın ismi yazıyor. Süper Lig’de TRT maçları canlı yayınlıyor.

TAKIMIN  İNANCI, BAŞARISI, AZMİ, GENÇLERİ, GELECEĞİ , HER ŞEYİ VAR.

Ama SAHİP ÇIKANLARI YOK.

Bir el atın, bir destek olun ALLAH AŞKINA !

(Umutsuzluğa kapılmadan yazıyorum. Vakit daraldı 2-3 gün içinde bu işin olması lazım. Takıma sahip çıkacak olup, ulaşamayanlar olursa bana ulaşabilirler ben onlara haber veririm.)

Adı KARA, Karabük

 Adında ‘Kara’ var diye bir memleketin bahtı da kara olur mu  ya ?

Bakalım, göreceğiz birkaç güne…

 

Okan KÜÇÜK’ün Tüm Yorum Haberleri İçin Burayı Tıklayınız: https://bolgeninsesigazetesi.com/author/okank