Her Telden (13.Nisan.2015)

Her Telden (13.Nisan.2015)

Yayın: 13.04.2015 08:33
Paylaş:
A+ A-

AK PARTİ CUMARTESİ GÜNÜ SAHAYA İNDİ,MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KARŞILANDI,TEŞKİLATLARA YEMEK VERİLDİ..
AK Parti Karabük’te cumartesi günü sahaya indi,öncelikle kalabalık katılımlı bir ARAÇ KONVOYU ile MİLLETVEKİLİ ADAYLARI karşılandı.
Daha sonra TEŞKİLAT MENSUPLARINA yemek verildi.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN katılımı ortamı biraz hareketlendirir gibi,heyecanlandırır gibi oldu,ancak,AK Parti geçmiş yıllarda ki havayı henüz yakalayamadı,geçmiş yıllarda ki havanın hayli gerisinde.
BUNUN NEDENLERİ BELLİ.
AK PARTİLİLER arasında müthiş bir tartışma var.
HİÇBİR DÖNEM YAŞANMAYAN tartışmalı,dedikodulu bir ortam var ve bunun temelinde de MİLLETVEKİLİ LİSTESİNİN beklentileri karşılamamış olması gösteriliyor.
BUNU GÖSTERENLER DE,AK PARTİLİLER..
Gerçi,MİLLETVEKİLİ LİSTESİ bir başka şekilde tecelli etmiş olsaydı,YİNE MEMNUN OLMAYANLAR OLURDU/OLACAKTI diyen AK Partili kardeşlerin sayısı da oldukça fazla.
Ancak,orta yerde bir heyecansızlık olduğu da besbelli.
İlerleyen süreçte bu durum giderilebilir mi/giderilir mi..?
Bunun için çaba gösterileceği muhakkak..

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 170.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİ “GEÇMİŞ YILLARA ORANLA DAHA GÖRKEMLİYDİ..”
Geçtiğimiz hafta içinde kutlanan TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 170.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ,geçmiş yıllara oranla çok daha heyecanlı çok daha görkemli geçti.
Elverişsiz hava koşullarına rağmen çok kalabalık katılımlı,çok coşkulu törenlerle kutlandı TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 170.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ.
Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER ve mesai arkadaşları,KURULUŞ GÜNÜ YILDÖNÜMÜ içinde mükemmel hazırlık yapmışlar,günlük normal görevlerinde olduğu gibi hiçbir şeyi şansa bırakmamışlar.
KARABÜK,POLİS AÇISINDAN ÇOK ŞANSLI..
KARABÜK ASAYİŞİ öyle bir kadroya teslim edilmiş,öyle idealist,öylesine olaylara,gelişmelere anından refleks veren bir kadronun,POLİS KADROSUNUN elinde ki,kimsenin gözü arkada değil.
İNSANLAR KENDİLERİNİ GÜVEN İÇİNDE,HUZUR İÇİNDE hissediyorlar,bu Polis Teşkilatı benim güvenimi,huzurumu bozdurmaz,can ve mal emniyetimi dört/dörtlük korur anlayışı toplumun en kılcal damarlarına bile yansımış,sinmiş.
İŞTE BU NEDENLE,KUTLAMALAR KALABALIKTI,insanlar bu başarılı kadroyu böylesine mutlu bir günde yalnız bırakmamak için,bu törenlere katılarak,adeta,vefa borçlarını ödediler.
NİCE/NİCE 170 YILLAR DİLEKLERİMİZİ YİNELİYORUZ.

MHP ADAY TANITIM TÖRENİ GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ YAPILDI VE PARTİ LOKALİ,LOKALİN BULUNDUĞU KORİDOR..
MHP Aday tanıtım töreni geçtiğimiz CUMA GÜNÜ yapıldı ve PARTİ LOKALİ,Parti Lokalinin bulunduğu koridorlar Partili/Partisiz yüzlerce kişi tarafından doldurulmuştu.
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN DE katıldığı ADAY TANITIM töreni coşkulu biçimde geçti ve Milletvekili Adayları Sayın DURMUŞ YALÇIN ile Sayın ADNAN AKBAŞ’IN yanı sıra Aday/Adaylarından da katılımlar vardı.
MHP İçinde söylenti/dedikodu halen bitmiş değil.
Sayın DURSUN ALTIPARMAK’I listebaşı görmek isteyenler KÜSKÜNLÜKLERİNİ/KIRGINLIKLARINI sürdürüyorlar,bunu sürdürüp,bir tepki içinde olduklarını belli ettikleri gibi,SANDIK BAŞINDA bunu göstereceklerini de söyleyen geniş bir çevre var.
7 HAZİRAN GENEL SEÇİM süreci hızlandığında,bize göre,en büyük görev Sayın RAFET VERGİLİ’YE düşecek gibi görünüyor.MHP Adına Seçimi sürükleyecek kadro içinde,ADAYLAR DAHİL “SEÇİMİ BİLEN,SEÇİM ÇALIŞMALARINI BİLEN..” tek isim Sayın VERGİLİ galiba.
Daha önce seçime girmiş,Genel ve Yerel Seçimlerde SAHAYA İNMİŞ deneyimli kadrolar biraz uzakta duruyorlar sanki ve pek işin içine girmeyecekleri yolunda da,bilgiler geliyor.
MHP İçinde ÜÇ ANA AKIM görünüyor ve bunlar Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN Birinci sıra adaylığına sıcak bakanlar,Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN aday yapılmamasından anormal rahatsız olmuş olanlar ve Avukat Sayın YAŞAR KILIÇ’A çok büyük vefasızlık yapıldığına inanlar.
BU ÜÇ ANA AKIM,HEMEN GÖZE ÇARPIYOR MHP İÇİNDE.
Hedefleri de gelecek PARTİ İÇİ İKTİDAR gibi görünüyor..

CHP PAZAR GÜNÜ “^DANIŞMA TOPLANTISINI YAPTI VE SAHAYA İNİYOR..” PROFESYONEL BİR ÇALIŞMA YAPILACAK..
CHP Pazar günü “DANIŞMA TOPLANTISINI YAPTI..” ve MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ DA katıldığı bu toplantıda uygulanacak stratejiler üzerinde duruldu.
ÇOK PROFESYONEL BİR ÇALIŞMA YAPILACAK.
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI çok profesyonel bir çalışma düzeni içinde olacaklar ve zaten Genel Merkez Yönetimi de,geçmiş yıllarda uygulanan SEÇİM STRATEJİLERİNDEN çok daha değişik bir çalışma düzeni içinde olunacağını açıklıyor.
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Sayın CEVDET AKAY ve Sayın MUSTAFA AKAY çalmadık kapı,sıkmadıkları el bırakmayacaklarını açık bir dille söylüyorlar.
Bir CHP’Lİ kardeşimiz çok önemli bir konuyu hatırlattı bize ve “DİKKAT EDİN,MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMA ŞANSI OLAN ÜÇ SİYASİ PARTİ İÇİNDE,SEÇİLEBİLİR YERDE İKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU VAR..” dedi.
Hiç dikkatimizi çekmemişti ve o kardeşimize sorduk “KİMLER ONLAR..” diye “AK PARTİ BİRİNCİ SIRA ADAYI Sayın OSMAN KAHVECİ ile CHP BİRİNCİ SIRA ADAY Sayın CEVDET AKAY,,” dedi.
Sonra da “KARABÜK İNSANI ÖĞRETİME/EĞİTİME DİKKAT EDER,ÖNEM VERİR.O NEDENLE ,MİLLİ EĞİTİM ALANINDAN EN BÜYÜK BAŞARILARI YAKALAMIŞTIR…” dedi.
“O NEDENLE Sayın OSMAN KAHVECİ ile Sayın DURMUŞ YALÇIN KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ OLUR..” şeklinde bir analiz yaptı..
Doğrusu bize çok enteresan bir analiz olarak geldi söylenenler..
Siz ne dersiniz..?

“HAKLISIN SEÇİLME ŞANSI OLAN 6 MİLLETVEKİLİ ADAYINDAN 3 ESKİPAZAR,2 YENİCE,1 KARABÜK KÖKENLİ ADAY..”
Geçtiğimiz günlerde MİLLETVEKİLİ ADAYLARI üzerinde bir değerlendirme yapmış ve demiştik ki “MİLLETVEKİLİ SEÇİLME ŞANSI OLAN 6 MİLLETVEKİLİ ADAYIN 3 TANESİ ESKİPAZAR,2 TANESİ YENİCE,1 TANESİ KARABÜK KÖKENLİ..”
“SAFRANBOLU KÖKENLİ KİMSE YOK..” tespiti yapmıştık..
MHP İçinde çok önemli bir isim “BİZİM İKİNCİ SIRAMIZA KEŞKE ÇETİN İPEK KONULSAYDI..” dedi ve böyle olmayışını bir başka Siyasetçinin çabalarına bağladı..!
Buna karşılık CHP’LİLER ise CİNCİ HANI’NI gündeme getiriyorlar ve “BİLİYORSUNUZ Sayın CEVDET AKAY UZUN SÜRE CİNCİ HANI İŞLETTİ,TURİZME KAZANDIRILMASINDA BÜYÜK KÜTKISI OLDU.SAFRANBOLU İLE EN ÜST DÜZEY BAĞI VAR..” diyorlar..
AK Parti kanadından ise “Sayın SEDAT NAMAL’IN KARDEŞİ,SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİS ÜYESİ.DOLAYISIYLA NAMAL AİLESİNİN SAFRANBOLU İLE HER ZAMAN ÇOK YAKIN İLİŞKİSİ VARDIR/OLMUŞTUR..” görüşlerini dile getiriyorlar.
SAFRANBOLU SEÇMENİ BİR ANDA KIYMETE BİNDİ..!!

KARABÜK’ÜN 2019 YILINA İLİŞKİN “SENARYOLAR HAZIRLANDI MI,KİMLERİN NERELERE GELECEĞİ BELLİ Mİ..?”
Aman Allah,aman Allah,millet ne senaryolar yazıyor yarabbi,vatandaş ne senaryolar üzerinde fikirler dile getiriyor ve “GÖRECEKSİN BUNLAR OLACAK.KURGULANMA BÖYLE..” diyorlar..
“2019 MİLLETVEKİLİ ŞU,BELEDİYE BAŞKANI BU,TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI O,İL BAŞKANI BU..” gibi senaryolar üzerinde bilgiler veriyorlar anlatmak bile zor.
İŞİN EN İLGİNÇ YANI bütün bu gelişmelerin AK Parti ile bağlantılı olarak ele alınıyor olması ve AK Parti içinden insanların bu senaryoları dile getirmeleri.
EĞER ŞİMDİDEN BUNLAR HESAPLANIYORSA ve 2019 yılına bu hesaplarla gidilip,yapılan hesaplar tutturulabilirse ŞAPKA ÇIKARTIP SAYGI DUYMAK GEREKİR elbet.
Yazılan bu senaryolarda,örneğin “2019 MİLLETVEKİLLERİ/MİLLETVEKİLİ ŞU PARTİDEN,BELEDİYE BAŞKANI AYNI PARTİDEN TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI/MECLES BAŞKANI AYNI PARTİDEN OLACAK..” denilse anlamak mümkün,Partiler böyle senayo yazabilir..
Ama anlatılanlar öyle değil.
“MİLLETVEKİLLERİ ŞU/ŞU İSİMLER,BELEDİYE BAŞKANI ŞU İSİM,TSO BAŞKANLARI ŞU İSİMLER,EH ÖYLE OLUNCA DA İL BAŞKANI BU İSİM..” gibi isimlendiriliyorlar.
Hiç kimse de YAŞARSAK BÖYLE OLACAK demiyor..
İnşallah yaşarlar,İnşallah o günleri görürler..
Ne diyelim,İnşallah o senaryolar aksamaz/tutar..

ESKİPAZAR/İSMETPAŞA “BİRİNCİ ETAP İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..”GERÇEKLEŞİYOR VE TSO İŞİN PEŞİNDE..
ESKİPAZAR/İSMETPAŞA “BİRİNCİ ETAP ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..” gerçekleşme aşamasına geldi ve Ticaret ve Sanayi Odası bu işin peşini bırakmıyor.
Meclis Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN geçtiğimiz hafta içinde bu konularla ilgili bir dizi görüşme yaptılar OLUMLU SONUÇ alarak Karabük’e döndüler.
METAL ve MAKİNE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ Kurulacak ve ilk etap 4 milyon 600 bin metrekare üzerine tesis edilecek,daha sonra bu 22 milyon metrekare büyüklüğünde bir Bölge olacak.
İLK ETAP KASITLI OLARAK KÜÇÜK TUTULUYOR.
Zira İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olması için belirli bir sektör ağırlığı ve bu sektörden FİRMALARIN YER TAHSİS TALEBİ isteniyor,belirli bir doluluk oranı isteniyor.
22 MİLYON METREKARE YERİ NASIL DOLDURACAKSINIZ Kİ..?
O nedenle 4 milyon 600 bin metrekare alan üzerinden yola çıkılıyor ve zaman içinde 22 milyon metrekare genişliğine ulaşılacak,bu konuda ilgili Bakanlık ONAY VERDİ.
Dileriz süratli biçimde YATIRIMA AÇIK HALE GETİRİLİR..
Bu nokta da en büyük güvencemiz ORGANİZE SANAYİ BÖLGE Müdürü Sayın CANER ÖZCAN,zira Sayın CANER ÖZCAN bu konuları çok iyi biliyor,nereden/nasıl/en seri biçimde iş çıkar bu konuların uzmanı oldu artık..
İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ hayata geçiyor…

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA Kİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ VE ÜCRET MADDELERİNDE FARK..
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ sürüyor,ancak,ÜCRET MADDELERİNDE bir tıkanma yaşanıyor.
ÜCRET noktasında istenen ile verilen arasında büyük fark var.
Adeta UÇURUM FARK VAR.
KARDEMİR İşvereni altışar aylık dilimler için yüzde 2.33 oranında zam verebilirim derken,ÇELİK-İŞ Sendikası ilk altı ay için yüzde 14 ikinci altı ay için yüzde 8 sonrakiler içinde 8 istiyor gibi bilgiler geliyor.
ARADA BÜYÜK FARK VAR..
Aslına bakarsanız tarafların bir nokta da buluşması zor değil,bir taraf yüzde 5 lik dilimlere çıkması,diğerinin de altışar aylık yüzde 5 lik dilimleri kabul etmesi İŞİ ÇÖZER gibi bir anlayış var.
Veya ilk altı ay için yüzde 8 daha sonra ki altı aylar için yüzde 4 gibi zamlarla yüzde 20 civarında ki bir ZAM BU İŞİN RAHATLIKLA ÇÖZER gibi bir anlayış var.
ÇELİK-İŞ Sendikası İSDEMİR İşyerinde sıkıntı yaşıyor,bu sıkıntıyı KARDEMİR’DE DE yaşamak istemez elbet,ancak,”HAZIR BUNLAR İSDEMİR’DE SIKINTI YAŞARKEN,BURADA BUNDAN YARARLANALIM GİBİ BİR ANLAYIŞ ONULMAZ YARALAR AÇABİLİR..” bu belli.
Böyle bir anlayış mı var diye sorarsanız KESİNLİKLE YOK.
Eğer böyle bir anlayışa sapılırsa GELECEK KARARTILIR..
KARDEMİR ÇALIŞANLARI “TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NİN BİTMESİNİ..” DÖRT GÖZLE BEKLİYOR VEBUNUN SEBEBİ…!!
KARDEMİR Çalışanları ile zaman/zaman görüşüyoruz,sohbet ediyoruz,edindiğimiz bir izlenimi sizinle paylaşalım “ÇALIŞANLAR DÖRT GÖZLE SÖZLEŞMENİN BİTMESİNİ BEKLİYORLAR..”
Bunu ÜCRETLERİNİN YETERSİZ oluşundan,şiddetle paraya ihtiyaçlarının oluşundan değil,her SÖZLEŞME DÖNEMİNDE yükselen adrenalin,yükselen tansiyon olsa gerektir.
BU İŞ BİRAN ÖNCE BİTSİN RAHATLAYALIM anlayışından kaynaklanan bir ŞU İŞ ARTIK BİTSİN gibi bir yaklaşım gösteriyorlar ve bu anlamda iki yıllık yüzde 20-25 civarında bir zam geniş bir mutabakat sağlayacak gibi görünüyor.
“ŞU İŞ BİR BİTSE GİBİ KONUŞUYORLAR..”
Şu iş bir bitse anlayışının temelinde yatan “SÖZLEŞME KAFAMIZDAN ÇIKSIN.TAM ANLAMI İLE İŞİMİZE YOĞUNLAŞALIM..” gibi bir mantık var galiba.
Uzlaşma ihtimali çok güçlü.
Uzlaşamama ihtimali HİÇ OLMAMALI,zira,öyle bir ihtimal hem kısa vade de,hem geleceğe yönelik iki tarafta da ONULMAZ,KOLAYCA KAPANMAZ yaralar açar/açacağı kesin..
EN İYİSİ ORTA YOLUN SÜRATLE BULUNMASI..
Buna çalışılması,yoğunlaşılması galiba.

15 kişi görüş bildirdi

 1. mehmet yılmaz

  SAYIN GÖLBEK KARABÜK TE AK PARTİ ADAY BELİRLEME SÜRECİ GERÇEKTEN HAYALKIRIKLIĞI YARATMIŞTIR.AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA ŞENTOP AK PARTİDE ADAY BELİRLEME SÜRECİ İLE İLGİLİ KRİTERLERİ SAYARKEN LİYAKAT,SADAKAT,EĞİTİM GİBİ 8KRİTERDEN BAHSETMİŞTİ.BUNA GÜVENEN ADAY ADAYLARI MEYDANA ÇIKTI.SORARIM SİZE BU İKİ ADAY ÖZELLİKLESEDAT NAMAL HANGİ KRİTERE UYGUNDUR.TEK KRİTER SAYIN ŞAHİN E YAKINLIK DERECESİ HERHALDE..
  SAYIN NAMAL IN REKTÖRDEN ÜSTÜN YANI NEYDİ,SAYIN ATILKAN DAN,SAYIN İLKER FATİH KORKUT TAN SAYIN SERDAR AKÇA DAN ÜSTÜN YANI NE..
  BU LİSTE PARTİ TEŞKİLATININ VE AK PARTİ SEÇMENİNİN İÇİNE SİNMEMİŞTİR..SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN BU TERCİHİ İLE ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN ADALETİNİ YOK ETMİŞTİR

 2. MUSTAFA ÖZTÜRK

  MEHMET ALİ,ŞAHİN 2014 BELEDİYE SEÇİMLERİ
  1- OVACIK TERCİHİ KAYINBİRADERİ HÜSEYİN DENLİ SONUÇ 600 OYU TUTAMAYIP KENDİ İLÇESİNDE SEÇİM KAYBI
  2-KARABÜK BELEDİYEBAŞKANI TERCİHİ MEHMET CEYLAN SONUÇ MHP DEN YENİLEN 7000 FARK VE BELEDİYE TEKRAR MHP NİN
  ŞİMD,DE KARABÜK MİLLETVEKİLİ TERCİHİ BEN MEHMET ALİŞAHİN İN VELİAHTIYIM DİYEN ORTAOKUL MEZUNU BİR ADAY SEDAT NAMAL
  SONUÇ MU 7 HAZİRAN DA GÖRECEĞİZ..

 3. ONUNCU KÖY

  SAYIN GÖLBEK BAHSETTİĞİNİZ YEMEKTE ADAY ADAYLARININ YARISI KATILMADI.SALONDA İSE HİÇ BİR HEYECAN OLMADIĞI GİBİ FISILTILARI DUYSANIZ AK PARTİ ADINA ÜZÜLÜRDÜNÜZ.ZATEN MEHMET ALİ AHİN İN KIZARMIŞ YÜZ İFADESİ ADAY BELİRLEMEDE YAPTIĞI HAKSIZLIĞIN DIŞA VURUMUYDU.
  BÜTÜN ÖZELLİKLERİ DİĞER ADAY ADAYLARINDAN EKSİK OLAN SEDAT NAMAL IN ARKASINDA BU KADAR DURMASININ SEBEBİ NE OLABİLİR ACABA SAYIN ŞAHİN İN
  BU SANCI 7 HAZİRAN A KADAR BİTMEZ

 4. İRFAN AKINCI

  ADAY BELİRLEME KRİTERLERİ
  1-100 METRE YARIŞI
  2-100 METRE ENGELLİ
  3-200 VE 400METRE KOŞUSU
  4-YÜKSEK ATLAMA
  5-3 ADIM ATLAM
  6-MARATON
  ALLAH AŞKINA BU KRİTERLERİDE KOYSANIZ BU GÖBEKLİ İKİ ADAY YİNE DİĞER ADAY ADAYLARI KARŞISINDA EZİLİR
  HAKSIZLIK OLURDA BU KADAR OLUR.YAZIK SİZE .BU AYIP SİZE YETER

 5. Ömer Dinç

  ak parti dayını marzing mi belirledi acaba…Seni sevmiyoruz Sayın Şahin.Ayıp Ayıp vallahi ayıp,billahi ayıp

 6. hayal dünyası

  2019 Kadrolaşması hayal,bunu o hayali kuranlarda biliyordur mutlaka.Milletvekili belirlemesi bunların elindemi,Belediye Başkan Adayını bu süprüntülermi atıyor.Köprülerin altından çok sular geçer öyle hayal kurmakla bu işler yürümez.Maden bunlar AKP içinde yapılan hesaplarmış o zaman AKP önce 2-0 yapsın bir görelim.
  8 Haziran sabahı AKP 1 CHP 1 görürüz.Ozaman yapın 2019 yılının hesabını AKP 8 haziran sabahı Seçimin hesabını veremez görevden alınır siz neyin hesabını yapıyosunuz tosunlar.

 7. DOĞRUCU DAVUT

  Sayın Namal ın kahceye haddini bildiren açıklamasına sayın kahveci nin cevabı:
  MARZİNC (MARMARA GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ)
  hADİ SAYIN ŞAHİN NASIL OLACAK ŞİMDİ CEVABINI SEN VER..
  Hiç kimse Karabüklünün, Karabük’ün üstünde değildir. Yani kimse ‘efendim ben fabrika kuruyorum, iş-aş veriyor, ihracat yapıyor, vergi veriyor, katma değer üretiyorum’ diye bizden insan sağlığına ve çevreye verdiği zararı görmezlikten gelmemizi beklemesin. Benim siyasi istikbal diye bir endişem yok. Biz bir kişinin hayatı kurtulacaksa siyasi istikbalimizden vazgeçeriz diyen, bu yola kefenimizi giyerek çıktık diyen bir lidere sahibiz. Ben de diyorum ki bir hemşerimin sağlığı için, bir çocuğun öksüz kalmaması için benim siyasi hayatım feda olsun. Ben Karabüklü hemşerilerime hizmet için geldim. Bu hizmetin en önemlilerinden birisi de sağlıktır. Biz insanı yaşat ki, devlet yaşasın misyonunun temsilcileriyiz. Biz Sayın TSO Başkanının da de öyle olduğunu düşünüyorduk, yanıldık mı?

  Sayın Namal’ın orada çalışan 130 işçinin sağlık durumu, Karabük’ün bundan zarar görüp görmediği ile ilgili bir endişesi yok gibi. Başkan’ın endişesi tırlarının işsiz kalması. O’na da hak vermemek mümkün değil; biz o’nun içinde üzüntü duyuyoruz. Ancak burada suçlu benmişim gibi, şoförlerine ‘gidin maaşınızı Osman Kahveci’den isteyin’ tarzındaki ucuz siyaset kendisine hiç yakışmamıştır. Derdi insan sağlığı olsaydı, tüm konuşmasında sadece bir kez geçmiş olsun demekle işi geçiştirmez, sorunları siyatik, bel ağrısı deyip hafife almazdı.

  Her konuda bizimle istişare edeceğini söyleyen Sayın Namal’a ne oldu da bu konuda bizimle irtibat ve diyalog içinde olmadı? Sanıyorum ticari kaygıları sağlıklı düşünmesine engel olmuş. Bundan dolayı olacak ki bir milletvekiline haddini bildirme lafını edebiliyor. Bu laf ona hiç yakışmamış, haddini aşmıştır. Haddini bilmeyenler, had bildiremezler. O ancak çalıştırdığı işçilerine haddini bildirebilir. Milletvekillerine haddini ancak millet bildirir. Vakti, zamanı gelip sandık aziz milletin önüne konunca, o da bir oy kadar had bildirebilir.

  Kimsenin bizden ayrıcalık isteme, imtiyaz isteme hakkı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir ve kanunlarla yönetilir. Dolayısıyla iş adamlarımız, yatırımcılarımız belli kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yatırım ve faaliyetlerini yapacaklardır. Biz siyasetçiler ülkemiz sanayileştirirken, vatandaşımızın sağlığını da korumak zorundayız.

  Bu konuyu yanlış mecralara çekenler, siyaseten kullanmak isteyenler, kurumları ve siyasileri karşı karşıya getirmek isteyenler olabilir. Bize düşen görev herkesin yetki ve sorumluluğu çerçevesinde hareket etmesi ve konunun istismar edilmesine fırsat verilmemesidir. Bu konuda aslı astarı olmayan dedikodulara da itibar edilmemelidir.

 8. TSO DA NELER OLUYOR

  SEDAT NAMAL 5 ŞUBATTA TSO Başkanlığından istifa ediyor
  Ak Parti temeyül yoklaması 1 mart 2015
  Tuncay Özcan 2 Mart 2015 de TSO Başkanı oluyor
  temayül yoklamısından 1 gün sonra merkez ilçe başkanın TSO Başkanı olması hangi pazarlığın sonucu acaba
  Bu ayıp sana yeter Sayın Tuncay Özcan….

 9. NEDİR BU SADAKAT

  SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN LİSTEYE ALDIRDIĞI SEDAT NAMALIN DİGER ADAYLARDAN HANGİ FAZLA YANINI BULDUDA LİSTEYE ALDIRDI.BUNU ANLATSADA EFKARI UMUMİYEDE ÖĞRENSE.SEDAT NAMAL ANTALYADA İKAMET EDERKEN MEHMET ALİ ŞAHİN ANTALYA MİLLETVEKİLİMİYDİ ORDANMI TANIŞIRLAR.O ZAMAN SEDAT NAMAL NİYE ANTALYAYA İKAMET ZORUNDA KALMIŞTI.PARTİDEN NOTER KANALİYLA İSTİFA ETTİMİ BU ARKADAŞ ACABA.MARZİNC İŞİNDE OSMAN BEYMİ HAKLIYDI,SEDAT NAMALMI HAKLI.
  KARABÜKÜN AKLIYLA DALGA GEÇER GİBİ ADAY YAPILAN BU ARKADAŞ NEDENİYLE AK PARTİ 1 MİLLETVEKİLİNİ BAĞIRA ÇAĞIRA KAYBETTİ VE MEHMET ALİ ŞAHİN BEYİ TEBRİK EDERİZ

 10. Hasan Hüseyin

  Mustafa Akay’ı da ortaokul mezunu düzeyine indirmişsiniz. Mustafa Akay, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Gazi Eğitim Enstitüsü mezunudur.

 11. AKP Sevenler

  Çok sustu bu seçmen. Birçok hatayı gözmezden geldi ancak artık mızrak çuvala sığmıyor.

  Önce harcadıklarınız… Enver Malkoç, Serdar Akça, Burhanettin Uysal, zamanında Ali Keskinkılıç vb.

  Tercihiniz? Sedat Namal.

  Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Şahsi hesaplarınızı bu kentin üzerinde mi görüyorsunuz? Siz kimsiniz? Siz meclis başkanlığı yaptınız diye bu memleketi küçük ve şahsi hesaplarınıza kurban edebileceğinizi mi düşündünüz? Bakın bu adayların kararını veren Mehmet Ali Şahin bey bu davaya, bu partiye, çok sevdiğimiz sayın Cumhur Başkanımıza ihanet etmiştir. Sedat Namalın kaçak gaz sattığını unuttu mu bu millet? Kendi tercih edilmedi diye partiye hakaretler ederek başka partiye geçtiğini unuttu mu bu millet?

  Sizin hesabınız ticari olabilir, sizin yakınlığınız maddi olabilir. Ey Mehmet Ali Şahin bizim hesabımız memleket ve millet hesabı. Siz bu hesabın altında kalırsınız. Bilmem yüzünüz kızarır mı ama 8 haziranda bu davaya bu partiye yaptığınız ihanetin sonucunu en acı şekilde almış olacaksınız.

  Artık yeter. Düşün yakamızdan.

 12. Adnan

  Karabük’te AK PARTİ adayları henüz taşra siyasetçisi vizyonunda.Yıllardır vizyoner siyasetçi olama açığını M.ALİ ŞAHİN bey ile kapatıyorlardı.Bundan sonra herhalde seçmenler bu iki adaya bakacaklar.Sadece Yenice ve Eskipazarın kırsalına hizmet standardında bir siyaset yürütme anlayışı yada vizyonu ile hareket edilecekse seçmen bunu değerlendirecektir.İnşaallah bu adayların kuşatıcılığı bölgesel kalmaz.Karabükün tüm kesimleri ile irtibatlı olarak bir iletişim tarzı benimserler.Mesala Burhanettin hocaya konyalı diye itirazı olanlar başka şehirlerden buraya yerleşenlere siyaseten soğuk duranlar o şehirlerden buraya yerleşmiş olanlardan nasıl oy talep edecekler.Eskipazar keltepe yenice hattında siyaset yürütmek başarı için yeterli olur mu? Gerçi karabük CHP de akraba ve Yenice partisi oldu.
  Vatandaş olarak takibe devam edeceğiz ve Kararabük ve ülke için en iyi kararı vereceğiz.Kedileri alkışlamadan.Yenilgiyi küçük bir kediye bağlama aymazlığına düşmeden Türkiye seçimini yapacak.Ondan sonra kimse kıvırmadan başarılı olanı alkışlayacak.İktidar olana hep beraber destek olacak-olmalı.

 13. ÜLKÜCÜ KANDIRILMAZ

  MHP VE ÜLKÜCÜ KANDIRILMAZ.DURMUŞ YALÇIN İLE BU DAVA YÜRÜMEZ,DURSUN ALTIPARMAKIN MHP Lİ OLDUNU BİLMEYENMİ VAR.BU SEÇİMDE MHP DURSUN ALTIPARMAKLA SEÇİMİ KAZANIRDI ÜLKENİN ŞU BADİRELİ GÜNLERİNDE MHP TBMM BİR FAZLA TEMSİL EDİLECEKTİ.RAFET VERGİLİ BUNU ÖNLEDİ.
  ŞİMDİ ÜLKÜCÜ VEFA BORCU OLAN CHP YE OY VERECEK.CHP ADAYI PIRLANTA GİBİ BİR KİŞİ.MİLLİ DURUŞU OLAN BİR KİŞİ.MAHALLİ SEÇİMDE BİZE OY VEREN CHP LİLER GELECEK SEÇİMDE GENE MHP YE OY VERECEKLER BUNU BİLİYORUZ.BU SEFERDE BİZ CHP ADAYINA OY VERİCEZ VEFAMIZI ÖDİCEZ..
  MİLLETVEKİLLİĞİNDE MHP CHP YE MAHALLİ SEÇİMDE CHP MHP YE.2019 SEÇİMİNDE MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI NİYE DURSUN ALTIPARMAK OLMASIN.. ?

 14. karabük sevdalısı

  Karabük te Sayın BURHANETTİN UYSAL ın ekmeğini yemeyenmi var bunları hiç düşündünüzmü Karabük üniversitesi olmasaydı Karabük nice olurdu şimdi diyeceksinizki devlet para gönderdi böyle oldu o işler boş iş bilenin kılıç kuşananın yazık oldu hocaya yazık oldu Karabük e Bartın ne halde Zonguldak ne halde Kastamonu ne halde ortada oradaki öğrenci sayıları belli lokantasından pansiyonuna minibüscüsünden marketçisine mütahidinden herkeze kadar bacasız bir fabrika kuruldu Karabük e yeni ÖSYM başkanı ilk toplantıda Karabük üniversitesi rektörüne 42000 öğrenci sayısı bu Karabük e cok bu sayı düşmesi lazım diyor hedefini 60 bin öğrenci olarak yapan Karabük lü yatırımcının vay haline

 15. yiğit

  350 davaları ne durumda bilen varsa ALLAH rızası için açıklama yapsın biz iş akti fesihleri hiç kimse düşünmüyormu çoçuklarımızı ailemizi bizleri kısacası biz iş akti fesihler bir araya gelelim konuşalım birlik olalım kime kimlere dava açılması gerekiyorsa açalım bizleri düşünmeyeni bizlerde düşünmeyelim ALLAH büyük kimsenin ahını yerde bırakmaz. İŞ AKTİ FESİHLER ADINA SAYGILAR

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor’da Egemen Korkmaz teknik ekipten ayrıldığını duyurdu

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor'da yardımcı antrenör Egemen Korkmaz, yeni sezonda teknik direktör Abdullah Avcı'nın ekibinde olmayacak.

Egemen Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, futbolcu olarak da görev alma şansı bulduğu Trabzonspor Kulübü'ndeki antrenörlük görevinden gelecekteki hedefleri doğrultusunda ayrıldığını, bundan sonraki kariyer hedefinin teknik direktörlük olacağını belirtti.

Teknik direktör Abdullah Avcı ve Trabzonspor'a teşekkür eden Korkmaz, “Bu yolculukta bana sonuna kadar destek olan ve katkı sağlayan başta teknik direktörümüz Abdullah Avcı olmak üzere tüm teknik heyetimize ve Trabzonspor Kulübüne en içten teşekkürlerimi sunarım. Onların rehberliği ve desteği olmadan bu noktaya gelmem mümkün olamazdı.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, ayrıca şunları kaydetti:

“Futbol tutkum ve çalışma azmimle bundan sonraki görevimde başarılı olmayı hedefliyorum. Trabzonspor, bana hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok büyük katkılar sağladı. Son olarak Trabzonspor camiasına ve taraftarlarımıza da teşekkür etmek isterim. Onların desteği ve sevgisi, her zaman yanımda hissettiğim bir güç kaynağı oldu. Bu büyük camiaya ve değerli teknik direktörümüz Abdullah Avcı'ya başarılar diliyorum.”