Her Telden (14.Mayıs.2015)

Her Telden (14.Mayıs.2015)

Yayın: 14.05.2015 08:29
Paylaş:
A+ A-

MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ,BUGÜN SAAT 18.OO DE GELİYOR VE KENT MEYDANI’NI AÇACAK..
MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ bugün Karabük’e geliyor ve Karabük Belediyesi tarafından yaptırılan KENT MEYDANI açılışına katılacak.
BİR DE MİTİNG DÜZENLEYECEK..
KENT MEYDANI açılışı görkemli olacak ve katılımcılara DÖNER/EKMEK ikramının yanı sıra MÜZİK ZİYAFETİ verilecek,bu arada tüm Mahallelere otobüsler yollanarak gelmek isteyenler ücretsiz taşınacaklar.
KARABÜK BELEDİYESİ AÇILIŞA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR.
Günlerdir hazırlıkları sürdürülüyor.
KARABÜK KENT MEYDANI gün geçtikçe HALKIN DAHA FAZLA kullandığı bir alan oluyor ve özellikle NİKAH SALONU ile burası çok önemli bir alan haline gelecek.
KONFERANSLAR-TOPLANTILAR BURADA YAPILACAK.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,bu alanın yapımına büyük emek sarfetti,KENT MEYDANI önümüzde ki süreçte önemli fonksiyon icra edecektir,bu birlikte göreceğiz.
BUGÜN RESMİ AÇILIŞI YAPILACAK MEYDANIN..
DÖNER/EKMEK İkramı var,MÜZİK ZİYAFETİ var.
Sonra da Sayın DEVLET BAHÇELİ’NİN MİTİNGİ var..
KARABÜK MEYDANI,Karabüklülere hayırlı/uğurlu olsun..

KARDEMİR’İ/KARABÜK’Ü ÜZÜNTÜYE SEVK EDEN TRAFO KAZASI VE GENCECİK KOMŞUMUZ RAHMETLİ İRFAN YILMAZ
KARDEMİR’İ ve KARABÜK’Ü büyük bir üzüntüye sevk eden KARDEMİR TRAFO kazasında hayatını kaybeden Sevgili İRFAN YILMAZ komşumuzdu,gencecik bir kardeşimizdi..
GÜLERYÜZLÜ,SEVECEN,SEMPATİK BİR GENÇTİ..
Her ölüm insanı üzer elbet,birde ölen tanıdığınız,bildiğiniz,bir insansa üzüntünüz daha da katlanıyor elbet,hele/hele Sevgili İRFAN YILMAZ gibi tertemiz,güleryüzlü,sevecen bir kardeşinizse üzüntünüz çok daha büyük oluyor.
BAYIR MAHALLE SAKİNLERİ ÇOK ÜZÜNTÜLÜ..
Adeta,HER EVDEN BİR CENAZE ÇIKMIŞ GİBİ,Bayır Mahalle ve bizim tüm hayatımız o Mahallede geçti,hiç böyle bir olay yaşamadık,bu şekil bir TOPLUMSAL ÜZÜNTÜ yaşamadık.
SANKİ,HER EVDEN BİR CENAZE ÇIKMIŞ GİBİ..
Böylesine bir üzüntü yaşıyor BAYIR MAHALLE..
Rahmetli İRFAN YILMAZ Kardeşimi,babasının ELEKTRİKÇİ Dükkanında görürdük,derli/toplu,saygılı,konuşmasını bilen,güleryüzlü bir Kardeşimizdi.
ÜZÜNTÜMÜZ GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK..
CENABI ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN..

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA DURSUN “İTFAİYE VE ÇÖP KAMYONU VERİLMEZSE EYLEM YAPACAĞIZ”
OVACIK İlçesi Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN dün Basın Mensupları ile bir kahvaltı da buluştu ve OVACIK İlçesinin sorunlarını anlattı “EYLEM YAPABİLİRİZ..” dedi.
GÖREVE GELDİĞİNDEN BU YANA ENGELLENDİĞİNİ anlatan Sayın MUSTAFA DURSUN,hazırladığı 20 PROJE için hiçbir destek alamadığını iddia etti.
Çok önemli,çok büyük 20 proje hazırladığını ileri süren OVACIK Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN,bu projeler için istediği destek noktasında Ankara’da kurulu KARABÜKLÜLER VAKFI Başkanı Sayın NİYAZİ GÜNEŞ’İ tanık gösterdi.
OVACIK Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN “ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI..” dedikten sonra “7 HAZİRAN GÜNÜNE KADAR İTFAİYE ARACI İLE ÇÖP KAMYONU GELMEZSE KARABÜK GİRİŞİNDE EYLEM YAPACAĞIM..” ifadelerini kullandı.
“HEMŞERİLERİMİ KARABÜK-OVACIK GİRİŞİNE YIĞACAĞIM..” diyen OVACIK Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN bu konuda kesin kararlı olduğu mesajlarını da verdi.
Siyasetçilerin OVACIK’I değerlendirirken,OVACIK’TA YAŞAYAN SEÇMENLERDEN yola çıkmamaları gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN,Karabük’te yaşayan 35 BİN OVACIK’LI Seçmen olduğunu iddia etti.
“EYLEM KARARIM KESİNDİR..” mesajlarını verdi..
“ BU İLÇENİN SORUNLARINI ÜLKE GÜNDEMİ DUYSUN..” dedi.

AK PARTİ 2015-2019 SÜRECİNDE TOPLAM 62 PROJE ÜZERİNDE YOĞUNLAŞACAK VE KARABÜK-BARTIN KARAYOLU..
Sanıyoruz birkaç güne kadar RESMEN AÇIKLAMA yapılacak ve bunun ipuçlarını AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR veriyor bu manada sözler Kamuoyu’na yansıtılıyor
AK PARTİ 2015-2019 ARASINDA 62 Büyük PROJE üzerinde yoğunlaşacak ve bu projeleri,eğer İktidara gelirlerse,2019 yılına kadar hayata geçirmeye çalışacaklar..
Örneğin KARABÜK-BARTIN KARAYOLU PROJESİ..
Bize anlatıldığına göre KARABÜK-BARTIN KARAYOLU üzerinde 6 TÜNEL olacak ve bu TÜNELLİ GEÇİŞLERLE bugün ki yok hem kısalacak,hem de RAMPALARDAN kurtarılacak..
6 ADET TÜNEL OLACAK BU KARAYOLU ÜZERİNDE..
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,daha önce ki bir açıklamasında KARABÜK’E DENİZ GETİRİYORUZ şeklinde ifadeler kullanmıştı..
Gerçekten KARABÜK’E DENİZ GELİYOR.
DENİZ KARABÜK’E YAKLAŞIYOR,bunu kimse yalnızca yazın DENİZ SEFASI YAPMAK olarak algılamasın,KARABÜK SANAYİSİ bu yolla ULAŞIMDA DENİZİ KULLANARAK nakliye sorununu çözmüş olacak.
BARTIN LİMANI İŞLERLİK KAZANACAK..
2015-2019 PROJELERİNDE bu yatırım yer alıyor galiba.

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DÜKKAN/DÜKKAN GEZİYORLAR VE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ; “İLGİ ÇOK BÜYÜK..”
Dün AKBANK’IN bitiğinde ki,geleneksel yerimizde oturduk bir grup arkadaş sohbet ediyorduk,CHP Milletvekili Adayları Sayın CEVDET AKAY ile Sayın MUSTAFA AKAY,Seçim çalışmaları için KARES ALIŞ/VERİŞ Merkezi’ne giriyorlardı.
YANIMIZA UĞRADILAR.
Ayak üzeri kısaca sohbet ettik ve “SEÇMEN BİZE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR.YAKINLIK GÖSTERİYOR..” dediler ve “ÖYLE BİR HAVA VAR Kİ,GALİBA BİZ MİLLETVEKİLİ/MİLLETVEKİLLERİ ÇIKARTACAĞIZ..” dediler.
KALABALIK BİR GURUP GEZİYORLARDI..
İşyerlerini ziyaret ederek,Dükkan Sahiplerine HAYIRLI İŞLER dileyeceklerini söylediler ve “BİZ EMEKLİYE İKİ MAAŞ İKRAMİYE VE TAŞERON İŞÇİLERİNE TOPLU SÖZLEŞME İLE DAHA FAZLA PARA VERİRSEK,ESNAFIMIZIN İŞLERİ DAHA AÇILACAK..” dediler.
CHP ŞİMDİ DE KENAR MAHALLELERE GİRECEKMİŞ..
KARABÜK MERKEZİNİ tamamladıklarını anlatılan ve Karabük’ün KENAR MAHALLELERİ için daha değişik bir Kapmaya yaparak bu seçmenlere de ulaşmaya çalışacaklarmış.
CHP İÇİNDE MÜTHİŞ BİR GAYRETLİLİK GÖZE ÇARPIYOR..

AK PARTİ “KARABÜKLÜ SEÇMENE İLK KEZ DUYACAĞI BİR PROJEYİ..” SUNUYOR “KELEBEK VADİSİ YAŞAM MERKEZİ..”
AK Parti 2015-2019 yılları sürecinde,YAPACAĞI PROJELERİ açıklayacak,sanıyoruz toplam 62 PROJE üzerinde yoğunlaşacak AK Parti ve eğer İKTİDAR OLURLARSA,bunları Karabük’e kazandıracak.
BİR PROJEDEN SÖZ ETTİLER.
Daha önce AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR böyle bir proje üzerinde çalışmalar yapıldığını anlatmıştı ve doğrusu ya pek fazla üzerinde durmamıştık.
İLK KEZ DUYDUĞUMUZ BİR OLAYDI..
“KELEBEK VADİSİ YAŞAM MERKEZİ PROJESİ..”
Biz ilk kez böyle bir proje duyuyoruz.
Sanıyoruz KARIT KÖYÜ civarına yapılacak ve ÖNCE DERE İSLAH edilecek,daha sonra ÇEVRE DÜZENLENECEK ve burada SPOR TESİSLERİ yapılacak,insanların hizmetine açılacak.
Bir örneğin TRABZON/SOLAKLI Beldesi civarında yapılmış.
İNTERNETE girerek bu tesisi görmek mümkün.
Daha önce ki bir süreçte Sayın OSMAN KAHVECİ ile EFLANİ GÖLETLERİ üzerinde konuşurken,böyle bir projeden söz etmiş ve İnternet ortamında bize göstermişti.
Dün AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’A sorduk,TRABZON/SOLAKLI benzeri bir proje dedi ve KARABÜK İL KEZ böyle enfes bir proje ile tanışacak..
“KELEBEK VADİSİ YAMAŞ MERKEZİ…”
Bu projeyi lütfen unutmayalım,KARIT CİVARINDA yapılacak..

BİZ SÜREKLİ “KATI ATIK BERTARAF TESİSİ..” ÜZERİNDE DURURKEN,MEĞER, “TIBBİ ATIK TOPLAMA YERİ YOKMUŞ..”
HER TELDEN Köşesini okuyanlar hatırlarlar,biz sürekli KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’NİN 8-10 YILDIR neden bir türlü yapılamadığını sorgular,YETKİLİLERİ BİR PARÇA SORUMLULUK DUYGUSU İÇİNDE OLMAYA çağırma gayretinde oluruz.
ANLAYAN/ANLAR,ANLAMAYANA DAVUL/ZURNA HESABI..
Şimdi size BİR ENTERESAN OLAY DAHA DUYURALIM.
ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ YAPILIRKEN,ya projede unutulan veya proje de olup da,yapılmamış olması GÖZDEN KAÇAN..! TIBBİ ATIK DEPOSU olayı var.
RESMEN SKANDAL..!!
ŞİRİNEVLER ARAŞTIRMA/EĞİTİM HASTANESİ TIBBİ ATIK MERKEZİ/DEPOSU unutulmuş,yapılmamış,şimdi AKILLARA GELMİŞ ve haldır/haldır NEREYE YAPABİLİRİZ araştırması yapılıyor.
YER BULUYORLAR,SORUNLU ÇIKIYOR..
BELEDİYE SORUNLU YERE İZİN VERMİYOR..
Sonuçta bu TIBBİ ATIK ve içinde BULAŞMA İHTİMALİ OLAN bir yığın mikrobu,bakteriyi barındırır ve POŞETLE KOYUP çöp kutusuna veya ÇÖP KONTEYNERİNE koyamazsınız ki..!!
NE OLACAK “TIBBİ ATIK DEPOSU/MERKEZİ..?”
Hastane projesinde var mıydı/yok muydu..?
Vardı ise,yapılmadan HASTANEYİ KİM TESLİM ALDI..?

KARDEMİR “MALİ GENEL MÜDÜR YARDIMCI SAYIN FATİH KORHAN..” İSTİFA EDEREK GÖREVİNDEN AYRILDI…
Sayın UĞUR YILMAZ’IN Genel Müdürlüğü ile,KARDEMİR Mali Genel Müdür Yardımcılığı görevine gelen Sayın FATİH KORHAN dün itibarı ile İSTİFA EDEREK bu görevinden ayrıldı.
MALİ GENEL MÜDÜR Yardımcısı Sayın FATİH KORHAN bilgili/birikimli/deneyimli bir uzman bir kişiydi ve görevinden istifası ile ilgili henüz net bir bilgi verilmedi.
KARABÜK’E UYUM SAĞLAYAMAMASI OLABİLİR Mİ..?
İLK ÜÇ AYLIK BİLANÇOLARDA Kİ ZARAR OLABİLİR Mİ..?
GENEL MÜDÜRLÜK KADROSUNDA Kİ UYUMSUZLUK olur mu..?
Bütün bunlar süreç içinde ortaya çıkar elbet,ancak,bilinen,gün ışığında olan bir tek gerçek var ki,O gerçekte Sayın FATİH KORHAN’IN işini çok iyi bilmesi,çok iyi yetişmiş bir eleman olması .
KARDEMİR İÇİN MUTLAKA BİR KAYIP OLMUŞTUR..
Keşke böyle bir gelişme yaşanmamış olsaydı..
O ZIPKIN GİBİ KADRO YARA ALMAMIŞ OLSAYDI..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA “BUZDOLABINA KALDIRILAN…” TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ..
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında,MASADA ANLAŞMA SAĞLANAMAYAN ve bu nedenle TARAFSIZ ARACIYA gönderilen TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NDEN haber yok.
“BUZDOLABINA FALAN MI KALDIRILDI NERİ..?
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ yerine DEMOKRATİK USULLERLE ve tabanın iradesi ile işbaşına gelen TEMSİLCİLERE aba altından sopa mı gösteriliyor,GÖREVDEN ALINAN varmış galiba.
DEMOKRASİDEN KORKAN,ZARAR EDER..
Çelik-iş Sendikası’nın İSDEMİR İşyerinde çok büyük sorunları var,aylardır ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,adeta İSDEMİR’E hapsedildi,mesaisinin büyük bölümü İSKENDERUN’DA geçiyor.
Demokrasinin olmadığı,taban iradesinin hiçe sayıldığı DÖNEMLERDE YAŞANAN GELİŞMELERİ Karabük ve KARDEMİR işçisi çok iyi bilir,AYNI SÜRECİN YAŞANMAMASI için AZAMİ DEMOKRASİ olması gerekir..
TABANIN SESİNDEN KORKMAMAK GEREKİR..
O zaman ortaya SAĞLIKLI BİR YAPI çıkar..
Biz yazarız,önce KİMSELER inanmaz “OLUR UM CANIM DERLER..”
Aylar sonra “YAHU ADAM BUNLARI YAZMIŞTI..” derler..
Böyle bir sürece daha girilmesin lütfen..!!

11 kişi görüş bildirdi

 1. umudu kestin galiba

  Ahmet abi KARDEMİR işçisi içinde sevenin vardır sevmeyenin vardır,ama herkes yazdıklarını dikkatle okur üzerinde durur ve yazdıkların hep etkili olur.Çelik-İş Sendikasından sende umudu kestin galiba.Abi burada demokrasi filan yok.Genel Başkanla tayfası ŞUNLAR ŞUNLAR DELEGE ŞUNLARDA ŞUBE YÖNETİMİ diyor oldu sana Çelik-İş Kongresi.
  Böyle yapa-yapa Çelik-İşi dibe oturtular ve birkaç seneye kalmaz ortada Çelik-İş filan kalmaz görürsün abi.Gerçi öteki Sendkalar dahamı iyi hepsi işçiden aidat alıp işçiyi ezenler ordusu.
  Çelik-İş hata üstüne hata yapıyor.Eger bunlar senide dinlemezlerse sonları kötü olur Ahmet abi.Eger senide dinlemezlerse Allah bunları taş eder gittikleri yol yol deyil İşallah uçuruma gittiklerini fark ederler

 2. esnaf

  Sn Gölbek Karabük Üniversitesini kimlerin küçültmek istediği konusunda bilginiz varsa neden ve Karabüke kayıpları ile ilgili değinirseniz seviniriz.Karabüke neden çok gördüler bu büyümeyi.Karabükün son 5 yılda yüzü gülmüştü bu büyüme sn Burhanettin Uysal hocanın sayesinde olmuştu.Hoca gider gitmez birilerine hedefleri fazla geldi heralde.Karabük ekonomisinin büyümesini kimler hazmedemedi.

 3. TARAFTAR

  KARABÜK BASINI KENDİNE DÖNÜP Bİ BAKSIN
  KARABÜK SPOR LA İLGİLİ TEK BİR YAZI DAHİ YAZAMIYORSUNUZ
  ULUSAL GAZETELERİN KARABÜK SPORLA İLGİLİ YAZDIĞI REZALETLERİ BİLE SORAMIYORSUNUZ VE ONUN İÇİN SİZE KARABUKTE HİÇKİMSE İNANMIYOR.
  NE OLACAK BOŞA GİDEN BU PARALAR?
  KİMLER NASİPLENDİ? KİMLERİN CEBİNE GİRDİ?
  KULÜP KÜME DÜŞTÜ VE SİZ FARKINDA BİLE DEĞİLSİNİZ…
  SONRA BİZ GAZETECİYİZ… SONRA BİZ HABERCİYİZ… HALKIN GÖZÜ KULAĞIYIZ DERSİNİZ
  HADİ ORDAN BEE……

 4. KARDEMİR

  KARDEMİRE 3 AY ÖNCE GÖREVE GELEN MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR MUAVİNİ İSTİFA EDİYOR…. SİZCE BU NORMAL Mİ?

 5. işçi

  ne demokrasisi 2010da işçi sendika degıstırmek istedı o demokratık hak degılmıydı o zaman nıye dokunmayın işci istedıgı sendıkayı seçsin deyıp tepkısını koymadı kımse herkez sermayeden oldu sözlesmeye bak yenı ıscının zammı verılıyo bu fabrıkada her turlu fedakarlıgı yapmıs eskı ıscı beklıyo bumu sendıka ahmet bey sızde su kardemır calısanlar vakfından bıraz bahsetsenız unuttunuzmu yıllar once ereglı vakfı gıbı olacak dıye cok yazdınız benımde yanlıs degerlendırmelerım oldu dıye hıc dusundunuzmu ısdemırde ıscı atılıyo masallah ıyı dıle getırıyonuz yazık ıscıye dıye kardemırde atılırken guclu olan ıs veren dıye ıscıye taraf olması ıcın mesaj verıyodunuz ama emın olun kımse aptalda degıl bunlarıda unutmadı bu ınsanlar bıraz adıl olun tarafsızım demeyın resmen taraf oldunuz o donemlerde işe ıyade mahkemelerını kazandı hesabı kesılenler kacgun yazdınız ey ıs veren hukukun verdıgı karara saygılı olun bu ınsanları ıs bası yaptırın bu ınsanlar kanundan gelen secme secılme hakkını kullandı dıye sımdı demokrasıden bahsedıyonuz gecın bunları

 6. cikkomehmet

  sayın gölbek çelik iş sendikası bitmiştir kardemirde sözleşme yapacak yetkileri kalmamıştır manevi evlatları olan muvazzaları ücret olarak eski işçilere yetiştirmiştir ah alanlara baksana ölen hepyeni işçi 2010 yılında sendikal hareketi başlatmasaydık bu oğlan çoçuklarını işe almasalardı isdemirde artık türk metal var 7 hazirandan sonrada kardemirde olacak bizden yüzde kırk ikileri aldılar türk metal kardemire girincek onları askeri ücretten çalıştıracağız neyin mücadelesini vermişler alayı gebersin

 7. tonyukuk

  3 ay önce göreve gelen mali işler genel müdür yardımcısının istifası tabiki normal değil. Genel müdürle anlaşamamış olması mümkün değil, zaten ekip olarak geldiler. Üç aylık bilançonun zarar açıklaması ile bu arkadaşın ilgisi veya sorumluluğu olamaz. karabüke alışamamış olması da ihtimal dahilinde değil bence,çünkü araştırıp gelmiştir.Geriye ne kaldı? bu işi 6-7 yıldır işletmeler genel müdür yardımcısı üzerinden göstermelik olarak yürüten ağalar, işi bilen biri gelince pek hoşnut olmadı herhalde.Onlar işi bilenleri pek sevmezler.Dikkat ederseniz kardemirde işi bilenler pek durmuyor.Evet efendimciler,peki efendimciler,padişahım sen çok yaşacılar sefa sürüyor.Ama kardemir gergin; gerek üst kademelerdeki yetersiz ve tepki çeken kadrolarla devam edilmesi,gerek toplu sözleşme gerginliği,gerek sendikanın bazı tepki uyandıran uygulamaları, personel rejiminin düzene girmemesi,eski işçilerin üvey evlat olarak kendilerini görmeye başlamaları v.s.,v.s. kardemirin havasını koklayan biri olarak kimse 2010 yılındaki olayları bir daha yaşamayız diye düşünmesin. Herkes aklını başına alsın.İnşallah mali genel müdür yard. nın istifası domino etkisi yapıp gelen ekibin geri kalanını etkilemez. gerçekten çok iyi bir ekip göreve geldi.Hele fadıl demirelden sonra enkazı ancak böyle bir ekip toparlayabilirdi.Ama eski ekibin çenesi bol kalıntıları hala kardemirde. temizlik şart gibi.

 8. kel_vatandaş

  Allah senden 1000 kere razı olsun Tonyukuk, o kadar doğru yazıyorsunki yazdıkların yüzde yüz doğru.

 9. kardemirli

  Öncelikle tonyukuk rumuzlu arkadaşın yorumlarını ilgiyle takip ediyorum, bilgi ve donanımı üst seviyede. Eğer bu yazı ve yorumları takip eden üst düzey Kardemir yöneticisi varsa tepkilerini merak ediyorum. Tabi ki az buçuk da tahmin ediyorum. Devam eden Yorumlarınızı da bekliyoruz, ağzınıza sağlık TONYUKUK.

 10. SENDİKASYON

  SAYIN GÖLBEK BİR DEFA DAHA İŞÇİNİN GÖNLÜNDE TAHT KURDUNUZ YORUMUNUZ GERÇEK BİR KELİMEYLE MÜKEMMEL GENEL MÜDÜR YARDIMCISININ İSTİFA ETMESİNE GERÇEKDEN ÇOK ÜZÜLDÜK ÇALIŞANLAR OLARAK BUNDAN SONRAKİ YAŞANTISINDA BAŞARILAR DİLERİZ SENDİKA YÖNETİCİLERİ HAKKINDAKİ YAZDIKLARINIZ İSE TAM BİR TESPİT MALİSEF ANTİDEMOKRATİK İŞLER OLUYOR ONUN ADAMI BUNUN ADAMI GİBİ ÇAG DIŞILIK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR İŞÇİNİN BİR HÜKMÜ YOK SADECE AİDAT SIN GÖZLERİNDE BİRAZ DİKLENSEN HAİN OLUVERMİŞSİN HABERİN YOK İŞÇİNİN HAKKINI SAVUNAN TEMSİLCİDE GÖREVLERİNDEN ALINIP BİR BAŞINA KALIVERİYORSUN BİR BİLGİ BİR HABER DEDİKODU MEKANİZMASIYLA DUYURULUYOR ÜYELERE ESKİ İŞÇİ ÜVEY MUAMELESİ GÖRÜYOR DİYE YAZMIŞ BİR ARKADAŞ ÇOKDA DOGRU YAZMIŞ KADRO SORUNU VAR DİYA YAZMIŞ BİR ARKADAŞ DOGRU YAZMIŞ TEMİZLİK ŞART DİYE YAZMIŞ BİR ARKADAŞ DOGRU YAZMIŞ İNANIN HUZUR FALAN YOK SÖZLEŞMELİ FORMENLERİN EGOMANYASI HALİNE GELMİŞ ÇALIŞMA ORTAMI YAPTIGIN İŞİN ÇOK ALTINDAKİ KADROLARDA VE ÜCRETLERİYLE ÇALIŞIP ÜRETİYORUZ BİZİ TEMSİL EDECEKLER DE ORTADA GÖRÜNMEYİNCE SABIR SABIR AMA NEREYE KADAR ONU BİLEN YOK İSTEKLERİMİZ BELLİDİR BİZİ TEMSİL EDENLERDEN DEMOKRATİK ŞEÇİM BİZİ TEMSİL EDECEKLER SANDIKDAN DEMOKRATİK ORTAMDA YAPILAN SEÇİMLE SEÇİLSİN HER ÇALIŞAN BUNA SAYGI GÖSTERSİN TOMBALADAN ÇIKMASIN TEMSİL EDENLER TOMBALADAN ÇIKANLARLA BU TEŞKİLAT YÜRÜMÜYOR HİLE OLUYOR HİBE OLUYOR SANDIGA GELMEDEN GÖREVİ BELLİ OLAN YÖNETİCİ KİME SAYGI DUYAR Kİ KENDİNİ ORAYA GETİRENE TEK LİSTE KENDİ OYU İLE SEÇİLİYOR TEMSİLCİ BUNUN ADI DEMOKRASİMİ ALLAH AŞKINA ADAY ÇIKARTIRMAMAK RAKİPSİZ OLMAK MÜCADELEDEN YOKSUN OLMAK İŞÇİNİN SEÇEMEDİGİ BİR MEKANİZMA SİSTEMİ OLUŞTURMAK NE KADAR SAGLIKLI OLURDA TABANA YANSIR BİZLER SEÇECEGİZ ONLAR TEMSİL EDECEKLER EDEMEYENLER SANDIKDAN ÇIKAMAYACAK SİSTEM ZOR DEGİL İMKANSIZ DEGİL SADECE BİRİLERİNİN İŞİNE GELMEZ O KADAR NİYE ÇÜNKÜ HİÇ SANDIKDA KAZANAMADI HEP ATANDI HEP ATANDI SENDİKACILIK ANLAYIŞI BU MALİSEF BU TEMSİL EDEMEYENLERİN…SAYGILARIMLA

 11. RENO İŞÇİSİ

  SAYIN GÖLBEK BUGÜN ULUSAL BASINADA HABER OLAN RENO İŞÇİSİNİN SENDİKASINA KARŞI YÜRÜYÜŞÜ İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ İZLEMİŞSİNİZDİR MUTLAKA CUMHURİYET TARİHİNDE İLK DEFA 2003 YILINDA ÇELİK İŞÇİSİ OLARAK BİZLER YÜRÜYÜŞ YAPMIŞDIK SENDİKASINA KARŞİ VE O ZAMANIN SİYASETCİLERİ İKNA ETMİŞDİ HATIRLARSANIZ İNANIN RENO İŞÇİSİNDEN DAHA RAHATSIZ BİR İŞÇİ GRUBU VAR ŞU AN YETKİLİ SENDİKASINA KARŞI TAVIR ALAN ARTIK GÜVENLİ LİMANLAR İŞVERENLER OLDU TABİATIN KANUNA AYKIRI GİBİ BİR DURUM GİBİ GÖRÜNSEDE MALİSEF GERÇEK BU SENDİKASIZLIGIDA YAŞADIK 2-2.5 YIL AMA DURUM SANKİ YİNE AYNI DEGİŞEN BİR ŞEY YOK İŞVEREN VAR YANINDA YETKİLİ SENDİKAN YOK SENDİKACIN YOK BOŞUNA AİDAT ÖDÜYORUZ GİBİ BİR TAVIR TAKINIYOR ÇELİK İŞÇİSİ ÇÜNKÜ BİR TÜRLÜ İŞÇİYE SAYGI DUYULMUYOR AZINLIK BİR GRUP MUTLU SADECE O DA HER DÖNEMİN KİŞİLERİ MUTLAKA ÇIKAR BÖYLE NASIL GÖREVE GELEBİLİRİMİN HESABINI YAPAN KÜÇÜK ŞEHZADELER ONLAR GERİ KALAN ARTIK UMUTSUZLUGA KAPILMIŞ BİR HAVA MEVCUT ÖZELLİKLE ESKİ İŞÇİLERDE HİÇ DEGERLERİ YOK ZATEN BÖLÜNME GİBİ ALGILANMASIN YAZDIKLARIM EN ÇOK MAGDUR GRUP MALİSEF MESLEGİNİN ZİRVESİNE GELMİŞ HALA ALT KADROLARDA ÇALIŞIP BİR TÜRLÜ HAK ETTİGİ KADROLARDA ÇALIŞAMAYAN ÖNLERİ SÖZLEŞMELİ PERSONELLERLE KESİLMİŞ HAK ETTİGİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞAN HAKİR GÖRÜLEN SENDİKA YAPISINDA SÖZ SAHİBİ OLAMAYAN SEÇEMEYEN SEÇİLEMEYEN EMEKÇİ GRUBU KISACA MAGDUR EDİLMİŞ EMEKÇİ İŞVERENİ BİR TÜRLÜ ANLARIZ GÖREVİNİ YAPIYOR DİYEBİLİRİZ DÜŞÜK KADROLARDA ÇALIŞTIRABİLİR DÜŞÜK ÜCRETLERLE ÜRETİM YAPTIRABİLİR EN AZINDAN BU TÜR BİR UGRAŞ VEREBİLİR AMA BİZİM AİDATLARIMIZLA MAAŞLARINI ALAN SON MODEL ARABALARA BİNEN DÜNYAYI GEZEN ÜLKEYİ GEZEN ÇOK ŞIK GİYİNEN LÜKS RESTORANTLARDA YEMEK YİYEN BÜTÜN NİMETLERDEN FAYDALANAN YÖNETİCİLERİMİZİ VE TEMSİLCİLERİMİZİ NASIL ANLAYACAGIZ KİM NASIL İKNA EDECEK ÜYESİNİ GELSİN ARTIK GENEL BAŞKANIMIZ DA BİR BİLGİ VERSİN BU İŞÇİ ŞANLI 9 MAYIS YÜRÜYÜŞÜNDE HİÇ FİRESİZ YANINDA YÜRÜDÜ ÜYESİ GENEL BAŞKANINA ÇOK GÜVENİYOR VE DE ÇOK İNANIYOR HAYKIRIP ÜYESİNİN DERDİNE DERMAN OLSUN TOPLU SÖZLEŞMENİN MESAJINI SENDİKAL DEMOKRATİK SEÇİMİN MESAJINI BU İŞÇİ DUYMAK İSTİYOR- ZAMANI GELDİ ARTIK GENEL BAŞKANI İLE İŞÇİNİN KUCAKLAŞMA VAKTİ YARALARIN SARILMA VAKTİ -ÇELİK İŞÇİSİ ENDÜSTRİYEL İLİŞKİLERİ MERAK EDİYOR SENDİKAL DEMOKRASİYİ MERAK EDİYOR HAKKINI ALMAK ÜRETMEK VE KAZANDIRMAK İSTİYOR BİR DAHA GENEL BAŞKANI İLE KUCAKLAŞIP HASRET GİDERMEK İSTİYOR ÇOK ZOR MU BUNLARI HAYATA GEÇİRMEK MERAK EDİYOR KISIR SENDİKAL ÇEKİŞMELERDEN KURTULMAK ÇALIŞMA HAYATINA DAHA UMUTLU BAKMAK İSTİYOR

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.