Her Telden (15.Haziran.2015)

Her Telden (15.Haziran.2015)

Yayın: 15.06.2015 08:33
Paylaş:
A+ A-

KILAVUZLAR KÖYÜ SAKİNLERİ İLE “BİRİLER DALGA GEÇİYOR GALİBA..” 6 HAZİRAN GÜNÜ AÇILAN YOL KAPATILDI..!!
KILAVUZLAR Köyü veya Mahallesi,artık ne derseniz deyin,sakinleri ile BİRİLER DALGA GEÇİYOR galiba,6 Haziran günü TRAFİK KOMİSYONU apartopar toplantıya davet edildi,toplandı..
KILAVUZLAR KÖYÜ/MAHALLESİ YOLU AÇILDI..
İnsanlar yolun açılmasından dolayı rahatladılar,mutlu oldular ve 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİ nedeni ile SANDIK BAŞINA bu mutluluk ve bu sevinçle gittiler.
SEÇİMLER 7 HAZİRAN GÜNÜ SONA ERDİ..
YOL 8 HAZİRAN GÜNÜ yine açık kaldı..
Ancak,daha sonra bakıldı ki KILAVUZLAR Köyü/Mahallesi KARAYOLU YENİDEN KAPATILMIŞ,şimdi siz bu uygulamaya nasıl bir yaklaşım getirirsiniz..?
BU İNSANLARLA “DALGA GEÇİLİYOR..” DEMEZ MİSİNİZ..?
Cumartesi günü APARTOPAR Toplantıya davet edilen TRAFİK KOMİSYONU bu yolun açılması için karar veriyor,bu karar uyarınca yol açılıyor,72 SAAT AÇIK KALIYOR,SONRA KAPATILIYOR..!!
Şimdi bunu nasıl adlandırmak lazım..?
KILAVUZLAR YOLUNU KİM AÇTI,KİM KAPATTI..?
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU gelişmelerden haberdar mı..?
KILAVUZLAR sakinleri KİME GÜVENECEKLER Allahaşkına..?

KARABÜK’ÜN,BAŞARILI İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN SERHAT TEZSEVER’E YAPILAN KOMPLO VE BÜYÜK TEPKİLER..
Karabük’ün başarılı İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER’E Sosyal Paylaşım Sitesi’nde yapılan komplo,Karabük’te çok ciddi tepkilere neden oldu..
Yüzlerce kişi KOMPLOYU KİM KURMUŞ diye sordu..
Bilmediğimizi,ancak,haysiyetli bir iş olarak görmediğimizi de söyledik.
Bir ara AK Parti içinde bazı makamlar için ismi geçen Avukat bir Kardeşimizi gördük “ÇOK HAYSİYETSİZ,AHLAKSIZ BİR İŞ.BUNU YAPANLAR MUTLAKA BULUNMALI..” dedi.
Yürüdü,birkaç adım sonra durdu ve “BAK ABİ BUNU YAPANLAR MUTLAKA KAÇAKÇILARDIR..” dedi,sonra da “SERHAT MÜDÜR DÖNEMİNDE YAKALANAN UYUŞTURUCUYA BİR BAK,KOMPLOYU KURANLAR KAÇAKÇILARDIR..” ifadelerini kullandı.
O Avukat arkadaşımızın söyledikleri,elbet bir gerçeği yansıtıyordu,zira İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER’İN döneminde rekor seviyede UYUŞTURU yakalandığı,KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRILMADIĞI biliniyor,Kamuoyu’na yansıyordu..
Karabük ne yazık ki KARANLIK ELLERİN kendini gösterdiği bir yer haline geldi ve önce İMZASIZ MEKTUPLARLA bazı isimlere yönelik SUÇLAMALAR yapıldı.
Şimdi de SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ devreye sokuldu..
Bunlar çirkin,bunlar karanlık işler ve mutlaka önlenmeli..

SAYIN SEDAT NAMAL’IN “TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİNE DÖNMESİ..” OLAYI..
Geçtiğimiz Cuma günü bir işyerinin önünde oturduk birkaç arkadaş sohbet ettik,bu arkadaşların içinde TİCARET VE SANAYİ ODASI Meclis Üyesi olan isimlerde vardı.
Söz döndü dolaştı,Sayın SEDAT NAMAL’IN,yeniden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine dönmesi olayına geldi ve bu konu üzerinde sohbete başladık.
O TSO MECLİS ÜYESİ olan arkadaşlar “BU MÜMKÜN OLMAYACAK KADAR ZOR BİR KONU..” dediler ve “YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSTİFA ETSE BİLE,YÖNETİM İÇİNDEN BİR İSİM BAŞKANLIK GÖREVİNE GELEBİLİR..” dediler.
Yönetim Kurulu’nun 7 ASİL,7 YEDEK ÜYESİ bulunduğu için Yönetimden boşalmalar YEDEK ÜYELERDEN tamamlanıyormuş ve Sayın SEDAT NAMAL’IN bu göreve geri dönebilmesi için ASİL/YEDEK TÜM YÖNETİMİN İSTİFA ETMESİ gerekiyormuş.
O zaman MECLİS ÜYELERİ kendi içinden,yeniden 7 ASİL,7 YEDEK Yönetim Kurulu Üyesi seçerek bu işi çözebilir,şeklinde bilgiler verdiler ve seçilecek 7 ASİL Üye içinde Sayın SEDAT NAMAL’IN bulunması gerektiğine vurgu yaptılar.
“KEŞKE OLABİLSE,AMA,İMKANSIZ DENİLECEK KADAR ZOR..” görüşlerini dile getirdiler ve “GALİBA TOBB BÜNYESİNDE BİR GÖREVİ VAR.TOBB BAŞKANI Sayın RIFAT HİSARCIKLIOĞLU KENDİSİNE DEĞER VERİYOR,TELEFON AÇMIŞ,O GÖREVİNE DEVAM EDER.” Şeklinde de görüşler dile getirdiler..
Ancak TSO ÜYELERİ ARASINDA SÖYLENTİ ÇOK FAZLA..!!

BİR OKURUMUZ “TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE ŞAHSİ PROBLEMİMDEN SÖZ ETMİŞ..” HİÇBİR PROBLEMİM YOK…
Bir Okurumuz Yorum göndererek TİCARET ve SANAYİ ODASI ile ŞAHSİ PROBLEMİM OLDUĞU İZLENİ ALDIĞINI söylüyor,net biçimde söyleyebilirim,HİÇBİR PROBLEMİM YOK.
09.12.1972 Tarihinde Karabük TİCARET VE SANAYİ ODASI Üyesi olduğum belli,O Bünye de MECLİS Üyeliği,sanıyorum Yönetim Kurulu Üyeliği dahil olmak üzere Üst Kurul delegeliği gibi birçok görevlerde de bulundum.
ŞAHSİ HİÇBİR PROBLEMİM YOK.
Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri arasında,benimle bir problemi olan var mı/ yok mu bilmem,eğer böyle bir problemi olan varsa ya gelir konuşuruz veya birbirimizi yok farzederiz olur/biter..
ŞAHSIM ADINA HİÇBİR PROBLEMİM YOK.
Ancak,görüldüğü kadarı ile ODA MECLİSİNİN ve bu Meclisten çıkmış ODA YÖNETİMİ’NİN,çok geniş bir ODA ÜYESİ ile problemi var galiba,zira Üyelerden bize çok sayıda yakınma geliyor.
AYIRIM YAPILDIĞINA İLİŞKİN YAKINMA GELİYOR..
Özellikle son YEMEK OLAYI insanları rahatsız etmiş.
Bu yemeğe davet edilenler NASIL TESPİT EDİLDİ şeklinde bir yakınma var ve bu anlamda yakınmalar geliyor,örneğin Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ bu yakınmalara bir ara Kamuoyu önünde ciddi cevaplar verdi.
Şahsen hiçbir problemimiz yok/olmaz da..

SİYASİ DEĞİŞİMLERİ EN ÇABUK HİSSEDEN “BÜROKRAT KESİMİDİR..” DİYORUZ YA,ÖRNEKLERİ ŞİMDİDEN BAŞLADI..
Bir iki yazımız çıktı ve SİYASİ DEĞİŞİMLERİ EN ÇOK ve en çok,en çabuk BÜROKRAT KESİMİ hisseder diyoruz,geçtiğimiz gün birkaç arkadaş sohbet ederken BUNUN ÖRNEKLERİNİ anlattılar.
AK Partili olmayan bir kardeşimiz “BİR MÜDÜR ARKADAŞ,BİZİM İL YÖNETİMİNDEN TANIDIĞI BİR ARKADAŞI ARAYARAK UZUN SÜREDİR GÖRÜŞEMEDİKLERİNİ VE GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ..” dedi.
AK Partili bir kardeşimiz ise “ŞİMDİ HER İŞE MAYDANOZ OLMAYA ÇALIŞAN BİR SENDİKANIN YÖNETİCİLERİNİN NE YAPACAĞINI MERAK EDİYORUM.HER ATAMAYA KARIŞMAK İSTİYORLARDI..” gibi görüşler dile getirdi..
HELE KOALİSYON BİR BELLİ OLSUN..
Hangi Bakanlık ve o Bakanlığa bağlı Müdürlüklerin HANGİ BAKANLIKLARDA olduğu belirlensin,SİZ ESAS O ZAMAN GÖRÜN neler olacak,neler yaşanacak..
BUNLAR SİYASETİN BÜROKRATLARI..
DEVLETİN BÜROKRATLARI HİÇ Mİ HİÇ ETKİLENMEZLER..
Ama onların da sayıları hayli az galiba..!!

YİNE “FALAN MEMUR SENDİKASI’NA ÜYE OLMAZSAN MÜDÜR/MÜDÜR YARDIMCISI ATANAMAZSIN..” DENİLECEK Mİ..?
Uzunca bir süredir,belirli Müdürlüklerde “FALAN SENDİKAYA ÜYE OLMAZSAN,NE MÜDÜR OLABİLİRSİN,NE MÜDÜR YARDIMCISI OLABİLİRSİN..” gibi dayatmalardan söz ediliyordu.
Böyle bir gelişmeden,EN ÇOK ve EN CİDDİ biçimde yakınma AK PARTİ İL/İLÇE YÖNETİMLERİNDEN geliyordu,ama,bunu aşmaları da PEK MÜMKÜN olmuyordu..!!
AK Partili Yöneticiler SENDİKADAN YAKINIYORDU..
Ancak,SENDİKADAN KOPUK bir şey yapamıyorlardı sanki ve yapılacak her operasyonda SENDİKAYI dikkate almak zorunda kalıyorlardı ,bütün bunlara “HAYIR ÖYLE OLMUYORDU..” demek mümkün mü..?
KOALİSYON KURULSUN BAKALIM..
Sonra gelişmeleri hep birlikte izleriz.
Haaa..! Şimdi de KOALİSYON HÜKÜMETİNDE YER ALAN SİYASİ PARTİLERİN yanında olan SENDİKALAR her şeye karışmazlar mı bu görüşü de bir kalemde “HAYIR OLMAZ..” diyerek reddetmek mümkün değil elbet.
OLAYIN TAM BU NOKTASINDA bir şey söylemek mümkün..
“KÖTÜ EMSAL ALINMAMALI..”
6 Haziran gününe kadar Birçok Müdürlükte SENDİKAL BASKI yakınması duyuluyordu ve insanlar buna büyük tepki gösteriyorlardı,şimdi de “SIRA BİZDE ANLAYIŞI İLE..” aynısı yapılırsa yazık/çok yazık olur..
SİYASET KURUMU Siyasetini yapmalı,SENDİKAL YAPI Sendikacılığını yapmalı,eğer bunlar bir/birine karıştırılırsa,ortaya hoş olmayan tablolar çıkıyor ve insanlar kesinlikle hoş bakmıyorlar.
“Kötü katiyen emsal alınmamalı..”

19 HAZİRAN TARİHİNE KADAR YAĞMUR SÜRECEK,ÜLKE GENELİNDE KARABÜK ÖZELİNDE SU BASKINLARI OLAYI
Mevsimler mi değişiyor,bu yıla özel olarak mı böyle oldu bilmek hayli zor,ancak Karabük’te 19 Haziran Tarihine kadar YAĞMUR YAĞIŞI sürecek şeklinde bilgiler veriliyor.
SEL VE SU TAŞKINLARINA DİKKAT LÜTFEN.
Karabük özelinde BAZI BÖLGELERDE SU TAŞKINLARI OLUYOR,bu nokta da TELEVİZYONLAR gerek Ülkemizde,gerekse Avrupa Ülkelerinde SU TAŞKINLARINI sık/sık gösteriyorlar.
BUNUN SEBEBİNİ SORDUK/ARAŞTIRDIK.
Deniliyor ki “EĞER 10 DAKİKA İÇİNDE 40-50 METREKÜP YAĞIŞ DÜŞERSE,BUNU HİÇBİR ALT YAPI KALDIRAMAZ,TAŞKIN YAŞANIR..”
“ANCAK,YAĞIŞ 12 SAAT SÜRER,250/300 METREKÜP YAĞIŞ DÜŞERSE TAŞKIN OLMAZ.EĞER O ZAMAN TAŞKIN OLURSA ALT YAPI EKSİK GÖRÜLEBİLİR..” deniliyor..
Baktığınızda ANA CADDELER,ALT GEÇİTLER SU DOLUYOR ve bunun tek nedeni ÇOK ŞİDDETLİ ANİ YAĞIŞ DÜŞMESİ olarak gösteriliyor..
KARABÜK’TE DE BAZI YERLERDE SU TAŞKINI OLUYOR..
Tek nedeni olarak birkaç dakika içinde AŞIRI YAĞIŞIN DÜŞMESİ gösteriliyor ve yağış saatlerce sürsün SU TAŞKINI OLMAZ yolunda da bilgiler veriliyor..
Galiba mevsimlerde bir değişme var..

KARABÜK NE ZAMAN,YENİDEN 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTAN BİR SEÇİM BÖLGESİ OLABİLİR VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ
Sizce Karabük ne zaman 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTAN bir SEÇİM BÖLGESİ haline gelebilir,bu konuyu hiç düşündünüz mü,böyle bir konu hakkında bir fikriniz var mı..?
KARABÜK YENİDEN 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTSA NE OLURDU..?
7 HAZİRAN Genel Seçim sonuçlarına göre,Karabük 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTAN bir SEÇİM BÖLGESİ olsa SONUÇ NE OLURDU,bu konuda hayli enteresan.
KARABÜK 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTSA SONUÇ AK Parti 1,MHP 1,CHP 1 şeklinde çıkıyor ve daha önceleri olduğu gibi AK Parti 3-0 yapamıyor..
PEKİ KARABÜK NE ZAMAN 3 VEKİL ÇIKARTIR..?
Bunun için BOL YATIRIM ALMASI gerek,bunun için ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN tamamının KARABÜK NÜFUSUNA aktarımı gerek,bunun için KARABÜK NÜFUSUNUN artması gerek..
Karabük’ün halen 167.789 SEÇMENİ BULUNUYOR.
Eğer KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Öğrencilerinin tamamı KARABÜK NÜFUSUNA kayıt olsa,bu rakam 200 BİNLERİ zorlayacak gibi görünüyor ve o zaman 3 MİLLETVEKİLLİĞİ olabilir..
AMA ÖNEMLİ OLAN KARABÜK’Ü BÜYÜTMEK ELBET.

KARDEMİR,İŞ KAZASI SONUCU VEFAT EDEN İRFAN YILMAZ’IN İSMİNİ TRAFO MERKEZİNE VEREREK VEFA GÖSTERDİ
Biliyorsunuz KARDEMİR İŞ GÜVENLİĞİ/İŞÇİ SAĞLIĞI noktasında çok hassas davranıyor,bunun için sürekli Kurslar düzenliyor,işçilerini eğitmek için elinden gelen çabayı gösteriyor.
ANCAK,YİNE DE KAZALAR OLUYOR ELBET.
Dileriz bu kazalar son bulacak,İnşallah bu kazalar hiç yaşanmayacak KARDEMİR Profesyonel Yönetim Kadrosu,KARDEMİR Anonim Şirketi Yönetimi İŞÇİ SAĞLIĞI/İŞÇİ GÜVENLİĞİ noktasında çok duyarlı davranıyorlar.
GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE,NE YAZIK Kİ,BİR KAZA OLDU.
İRFAN YILMAZ isminde bir kardeşimiz bu kaza sonucu vefat etti ve gerçekten müthiş bir üzüntü yaşandı,olmayacak bir kaza oldu ve İRFAN YILMAZ kardeşimiz ne yazık ki vefat etti.
KARDEMİR YÖNETİMİ BÜYÜK BİR JEST YAPTI…
İRFAN YILMAZ ismi TRAFO MERKEZİNE VERİLDİ..
Bu jest KARDEMİR İŞÇİLERİNİ DE SEVİNDİRDİ,ailesi ile temas kurma imkanımız olmadı,ama,öyle sanıyoruz ki bu jest ailesini de acılı bir sevincin içine itmiştir.
KARDEMİR GÜZEL BİR JEST YAPTI..
Bizi KARDEMİR işçileri aradılar,haber verdiler..
Onlarda çok/çok seviniyorlardı.

8 kişi görüş bildirdi

 1. başarıya tahammülsüzlük

  Rektör hoca başarılı siyaseten adamı karaladılar çizdiler.İl emniyet müdürü başarılı komplo kurdular bunların kendileri başarısız başarılı insanlara tahammülleri yok anlaşılan bu

 2. Mehmet Özcan

  Daha öğretmenliğe adımını ilk attığı gün odasına öğretmenleri tek tek alıp Memur-Sen adlı yandaş sendikaya üye yapmaya çalışan Milli Eğitim Müdür yardımcıları,Ensar vakfı üyeleri, partizanlıklarıyla FUAT AVNİ’nin listesinde tavan yaptılar…..Bu malum idareciler AKP’nin yöneticileri olduğunu her fırsatta gösterdiler…..Kurdukları komisyonlarda önce kendilerine soru hazırlayan komisyon üyeleri gördük….5 kişi sınava giriyor hepsi 100 alıyor….Bir üst göreve getiriliyorlar,sonrasında da başka komisyonun üyesi yapılıyorlar…..Okul müdürlerini atayan hep bu yandaş,düzenbaz Milli Eğitim Müdür yardımcıları,Kadir Çelik ,Turgut Acarlı ve arkadaşlarıdır……Milli Eğitimin Karabük’teki başarısını gölgeleyen bu yöneticiler acilen temizlenmelidir…OKULA KIŞLAYA CAMİYE siyaseti sokmayın ……

 3. HALKIN ADAMI

  Sayın AHMET GÖLBEK emniyet müdürümüze kimin ve arkasında kimlerin komplo kurduğunu seçim akşamı kimin cep telefonundan bu çirkin saldırının yapıldığını biliyorsunuz niye kamuoyu ile paylaşmıyorsunuz .ikincisi bu konuyu sayın TİMUÇİN SAYLAR da biliyor sayın il başkanı bu konuyu niye Karabük kamuoyu ile paylaşmıyor merak ediyorum

 4. karabükspor

  Karabükspora kurumsal kimlik getireceklerdi,ne oldu.Rezaletin bini bir para.Kim borç yaptı,bu borçları Kardemir mi ödeyecek.Şu hale bakın bir yönetim kuruldu o yönetim biz işi Ferudun başkana teslim edinciye kadar burdayız yolunda mesaj veriyor.Ferudun bey ve Bayram denilen o zat transferleri yapacak,bu yönetim kararını alacak.Burası KARDEMİR KARABÜKSPOR,burayı kimse HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI gibi görmesin.Ayıptır ayıp.Nerde Murat Yolbulan denilen o adam kulübü bu hale düşür sonra ortalıktan vııınnn bu kadar basitmi bu işler

 5. toplu sözleşme

  2015-2016 yılı toplu sözleşmesinden ve genel başkanın karabüke geleceği hakkında bir bilgi yok geçen hafta gelecekdi diye yazmıştınız altı boş cıktı yazınızın hadi hayırlısı ufukda grev göründü gibi %23 gibi oranlar telavuz ediliyor bu asla kabul edilemez belediye iş %26.2 almışken 23 yakışmaz seçimlerden de ülkede tek başına iktidar çıkmadı bunun faturasınıda çelik işçisine ödetirler hep böyle olmuşdur ortam iyi olursa işverenin marifetidir pastadan aslan payını alır kötü ortam oluşmuşsa işçinin tabağındaki pastadan ortamı düzeltir sendikacılarda sendikal rekabete işveren bizi sokmasın diye sus pus olur vay haline işçinin iki ara da bir dere de kaldı demekdir huzur inşa edilecekse öncelikle eski işçinin önü ufku açılmalıdır kıdem zammı ve kadro yapılanması bir an önce hayata geçirilip sözleşmeli personel yapısına son verilmelidir ve sendikal demokratik seçim ile kendi iç yapısını oluşturma imkanı sağlanmalıdır haziran ayının sonuna geldik acaba ilk altı ay pas mı geçilecek hissiyatı oluşmaya başladı işçide artık bu psikolojiden kurtulacak adımlar bu toplu sözleşme ile atılmalı güçlü bir yapı oluşturulmalıdır tabanda ki delege bile illagal yollardan öğrendiği bir bilgiyi kendini seçtirdiği arkadaşıyla paylaşmadan imtina ediyor iş meydana çıkınca benim haberim vardı edasıyla bilgişlik taslayıp agır abi rolüne bürünüveriyor temsilciler ve şube zaten evlere şenlik bir hali var angaradan bir haber öğrenirse veya bir selfi yaparsa yaşadı ağzı kulaklarında demekdir en az iki ay ona o yeter sözleşme falan umrunda değil o bir daki dönemin peşine düşmüş neylesin demokratik seçimi falan bu yapı daha ne kadar gider bilinmez bizler artık mecburen seçen değil gönülden seçen hizmet eden i seçen üyeler olmak istiyoruz ve genel başkanımızdan bir miting tertip edip bilgilendirilmek ve ödüllenirilmek istiyoruz bunu hak ettigimize inanıyoruz artık facebook da bir paylaşım yayınlayıpda kaç kişi benim paylaşımımı beğenmiş diye taban oluşturmaya çalışan sanal temsilcilerden kurtulmak istiyoruz ve söz istiyoruz genel başkanın sözü bizim için gerçek senettir…

 6. İŞÇİ

  FERİDUN TANKUTU KARABÜKSPORA BAŞKAN YAPMAK İSTEYENLER KARABÜKTE ADAMMI KALMADI.GİTSİN ADIYAMANSPORA BAŞKAN OLSUN.FERİDUN TANKUT KARABÜKE GİRDİĞİ ANDA SOSYAL BARIŞ BOZULUR.BİRİLERİ TEKRAR 2010 YILINA ÇEVİRMEK İSTİYOR KARABÜK CADDE VE SOKAKLARINI.400 İŞÇİNİN HESABINI KESTİREN ADAM KARABÜKE GİREMEZ.KENDİ SENDİKASINDAN GÖREV SÜRESİ BİTMEDEN KOVULARAK GÖNDERİLEN ADAMI ISITIP ISITIP ÖNÜMÜZE KOYMAYIN.

 7. KARABÜKE HAKARET EDEN

  YAHU BU FERUDUN TANKUT KARABÜKE HAKARET EDEN BİR DAHA GEREDEN KARABÜK TARAFINA GELİRSEM ŞÖYLE OLAYIM BÖYLE OLAYIM DİYEN ADAM DEYİLMİ.ÇELİŞ-İŞ GENEL BAŞKAN CENGİZ GÜL ADAMSAN BU KONULARI AÇIKLA EN İYİ SEN BİLİYOSUN.KARABÜKTE SOSYAL BARIŞI MUTULLAH BEYE MEHMETALİ BEYE KURBAN ETME.KARABÜKE HAREKET EDEN BU ADAM ŞİMDİ KARABÜKSPORA BAŞKAN OLICAKMIŞ.HEMDE ÖYLE ÖZEL BİR ADAMKİ BORÇSUZ BİR KULÜP İSTERMİŞ.KARDEMİR YÖNETİMİ KULÜBÜN 20-30 MİLYON LİRALIK BORCUNU ÖDİCEKMİŞ.BU ADAMI KİM İSTİYOR YAHU.KARDEMİR İŞÇİSİ KARŞI MAVU ATEŞ KARŞI KARABÜKTE AKLINIZA GELEN HERKES KARŞI PEKİİİ DESTEKÇİLERİ KİM..? BİR RUHİSİ VAR İKİNCİ BİR ADAM YOK

 8. Kent Meydanı

  Ahmet abi kent meydanın yanında ki Kardemir in alanı ne durumda oraya yatırım yapılacaktı vaz mı geçildi

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu