Her Telden (15.Ocak.2016)

Her Telden (15.Ocak.2016)

Yayın: 15.01.2016 08:30
Paylaş:
A+ A-

BİRKAÇ HAFTA ÖNCE YAZDIĞIMIZ “KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS ALANI İÇİNDE TOPRAK KAYMASI MI VAR..” İŞİ
Okurlarımız hatırlarlar,birkaç hafta önce KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ İÇİNDE TOPRAK KAYMASI MI VAR..” şeklinde bir yazımız çıkmıştı.
Dün yazdık,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT ile makamında uzunca bir süre sohbet ettik,Rektör Hoca önemli bilgiler verdi,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN geleceği üzerinde görüşlerini anlattı.
“ÖĞRENCİ SAYIMIZ 50 BİN BANDINDA KALACAK..” dedi.
Bu sohbet sırasında “TOPRAK KAYMASI OLAYINI..” sormayı unuttuk,daha sonra aklımıza geldi ve çeşitli kaynaklardan öğrenmeye gayret ettik,daha önce yazdıklarımız ne yazık ki doğru.
CİDDİ BİR TOPRAK KAYMASI VAR..
Özellikle AYYILDIZLI STADYUMUN GÜNEYKALE ARKASI BÖLÜMÜNDE çok önemli toprak kayması olduğuna ilişkin bilgiler aldık ,bunun önleminin alınması gerektiği söylendi..
ÖNLEM DEDİĞİNİZ ; “ÇOK BÜYÜK PARA GEREKTİRİYORMUŞ..”
Bunun mümkün olduğunca UCUZ FİYATLA bitirilebilmesi için HEMEN HER KAPININ ÇALINDIĞI belirtiliyor ve bu nokta da JEOLOJİ Mühendisi Sayın AHMET ÖZTÜRK büyük bir gayretle yardımcı olmaya çalışıyormuş.
Söylenen rakam 40-45 milyon lira civarında..
“BUNU 3-5 MİLYON LİRAYA ÇÖZEBİLİR MİYİZ ARAYIŞI VAR..”
Olay,böylesine,ciddi boyutlara gelmiş anlayacağınız..

KARDEMİR,PÜRÜZLER GİDERİLDİĞİNDE,VATAN HASTANESİ’Nİ TIP FAKÜLTESİ’NE,150-200 YATAKLI EK BİNA İSE..
Sağlık Sektörünün içinde olan bir Doktor dostumuz “KARABÜK’E MUTLAKA BİR DEVLET HASTANESİ ŞART..” görüşünü dile getiriyor..
Dün yazmıştık..
AK Parti içinde aktif Siyaset yapmış bir kardeşimiz ise “ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE 150-200 YATAK İLAVESİ İÇİN EK BİNA YAPIMI GÜNDEM DE.BUNU KEŞKE KARABÜK DEVLET HASTANESİ OLARAK REVİZE ETSELER..” görüşünü dile getirmişti.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT ise “VATAN HASTANESİ’Nİ,KARDEMİR’DEN TALEP ETTİK VE EĞER VERİRLERSE,400 YATAKLI ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE 100 YENİ YATAK KAZANDIRMIŞ OLURUZ..” yolunda bilgiler veriyor..
VATAN HASTANESİ üzerinde çok önemli pürüzler var ve şu an itibarı ile O Hastane YED-İ EMİN DEPOSU gibi,çok önemli sorunları var ,bu sorunların çözümü hayli zaman alabilir.
BİZ SORUNLARIN GİDERİLDİĞİNİ ve anılan Hastanenin KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ emrine verildiğini düşünelim ve buradan yola çıkalım.
O zaman ŞİRİNEVLER HASTANESİ ek Binasına fazla ihtiyaç kalmaz,yapılacak 150-200 Yataklı EK BİNA DEVLET HASTANESİ olarak revize edilebilir..
Düz bir mantıkla BU DURUM OLABİLİR gibi geliyor insana..

KARABÜK VALİLİK BİNASININ TAŞINMASI VE O ALANA YAPILACAK CAMİ,CAMİ ALTINA İMARETHANE TESİSİ..
Karabük Valiliği,son dakika bir sıkıntı çıkmaz ise Mülkiyeti Karabük Belediyesi’nin olan YEŞİL MAHALLEDE Kİ Binaya taşınacak ve boşalan alan Karabük Belediyesi kullanımına terk edilecek.
KARABÜK BELEDİYESİ BURAYA CAMİ YAPTIRACAK.
Biliyorsunuz,O ALANIN 300 METRE ÖTESİNDE ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ VAR ve düşünün ki sabahın bir saatinde,bir AİLE OTOBÜS ile Karabük’e gelmiş,gidebilecekleri bir yer yok.
Veya bir kişi gelmiş,işini görüp dönecek..
YAPILACAK CAMİ,ALTINDA BİR İMARETHANE YAPARAK bu tür insanlara bir SICAK ÇORBA verecek ve bir süre oturup dinlenebilecekleri bir alan tesis edilemez mi..?
İMARETHANE GELENEĞİ OSMANLI DÖNEMİNDE VARDI..
Bu dönemde de BÖYLE BİR GELENEK canlandırılamaz mı..?
Atıyoruz,gece İstanbul’dan otobüse bindiniz,sabahın erken saatinde Karabük’e geldiniz,henüz hiçbir yer açılmamış ve bir SICAK ÇORBAYA ,BİR BARDAK SICAK ÇAYA şiddetle ihtiyacınız var.
BU İMARETHANE SİZE BU HİZMETİ VEREMEZ Mİ..?
Maliyeti KAÇ PARA TUTAR Kİ..?
BU İKRAMIN/İKRAMLARIN Maliyeti kaç para tutar ki..?

KREDİ YURTLAR KURUMU TARAFINDAN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİLERİNE SAĞLANAN YATAK İMKANI VE KARABÜK
Kısaca KYK olarak tanımlanan KREDİ YURTLAR KURUMU,Üniversite Öğrencilerine çok çeşitli imkanlar sunuyor ve bunların en başta geleni ise YATAK İMKANI..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ÇOK ŞANSLI.
Ülke genelinde KYK tarafından ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE sunulabilen YATAK İMKANI/YURT İMKANI yüzde 10-12 civarında seyrediyor..
KARABÜK’TE BU ORAN ÇOK DAHA YÜKSEK..
Şimdi yeni devreye girecek olan YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURTLARI var ve bunları da hesaba kattığınızda KYK KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN yüzde 30-35 kadarına YATAK İMKANI/YURT İMKANI temin etmiş olacak.
BU ÇOK BÜYÜK BİR RAKAMDIR ELBET.
Son olarak 6-7 bin civarında YATAK KAPASİTESİ olan KYK YURTLARI devreye alınacak ve biliyorsunuz ÖZEL ŞAHISLARIN yaptırdığı Öğrenci Yurtları KYK tarafından kiralanıyor,işletiliyor.
KARABÜK’TE 6-7 BİN YATAK DEVREYE GİRMEK ÜZERE.
Bunun etkileri KONUT FİYATLARINDA/KİRALARINDA görülecek.
Hatta EMLAKÇILAR görülmeye başladığını iddia ediyorlar.

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR “YATIRIMLARI BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE İZLİYORUZ,KARAYOLLARI…”
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Karabük’e gelecek yatırımları büyük bir titizlikle takip ettiklerini söyledi ve bu nokta da KARAYOLLARI BÖLGE Müdürlüğü çalışmalarından pek memnun olmadıkları mesajını verdi.
Özellikle Karabük VALİLİĞİ’NİN taşınması ve buraya yapılacak CAMİ KONUSUNDA,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile birlikte çalıştıklarını belirten Sayın TİMURÇİN SAYLAR özellikle DSİ ÇALIŞMALARINDAN duydukları memnuniyeti belirtti.
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR depreme dayanıksızlık raporu verilen KARABÜK ADLİYE Sarayı içinde yer arayışı içinde olduklarının da altını çizdi.
FİLYOS LİMANI hakkında da “AÇILAN İKİ DAVA VAR.BUNLARDAN BİR TANESİ KESİN OLARAK BİTTİ,İLGİLİ YAZILAR YAZILDI,KAMUOYUNA AÇIKLANDI.DİĞERİNİN BİTTİĞİNİ DE BİLİYORUZ,ANCAK,RESMİ YAZILAR HENÜZ ÇIKMADI..” yolunda bilgiler verdi.
İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ hakkında da “YAZIŞMALARI BİTİRDİK.10 MİLYON METREKARE ÜZERİNE BÖLGE KURULACAK VE İLGİLİ BAKANLIKLARLA TEK/TEK GÖRÜŞÜLDÜ.ÇALIŞMALAR OLUMLU AŞAMADA..” bilgilerini verdi.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR Karabük’ün geleceği hakkında çok iyimser..

 

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “BENİM SÖZÜM CHP’LİLERE DEĞİL ŞAHSINAYDI VE İHALE BİZDE KALDI…”
Önce ki gün CHP Karabük İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN yaptığı Basın Toplantısında dile getirdiği “BELEDİYE BAŞKANI CHP LİLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ..” yolunda ki çağrıya Sayın VERGİLİ’DEN cevap geldi.
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ sözünün tüm CHP’LİLERE olmadığını söyleyerek “BENİM SÖZÜM ŞAHSINA OLMUŞTUR O NEDENLE TÜM CHP’LİLERİ İLZAM EDEN BİR DURUM YOKTUR..” yolunda ifadeler kullandı.
İhaleler konusuna da değinen Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ “BENİM ŞİRKETİM KARDEMİR’DEN BİR İHALE ALMIŞTIR/KAZANMIŞTIR.BİRKAÇ FİRMA BU İHALEYE GİRMİŞTİR,İHALE BİZİM FİRMAMIZDA KALMIŞTIR..” yolunda açıklamalar yaptı..
Bunun herhangi bir sakıncasını görmediğinin de altını çizen Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,herkesin işini/mesleğini yaparken bazı gelişmeler içinde olabileceğinin altını çizerek “ÖRNEĞİN BİR AVUKAT YÜZ KIZARTICI BİR İŞ OLAN TECAVÜZCÜ BİRİSİNİN DAVASINI ALAMAZ MI..?” gibi bir olayı gündeme getirdi.
CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İ Milletvekili seçilemeyişinin hırsını kendisine saldırarak,eleştiriler getirerek almaya çalıştığını da iddia eden Sayın VERGİLİ “CAMİ KONUSUNU BİR DERNEK VASITASI İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ..” bilgilerini verdi.
Öte yandan AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’DA böyle bir Dernek kanalı ile ANILAN CAMİ’NİN yapılacağına ve burada temel esprinin ÇELİK CAMİ değil çok daha şık/çağdaş bir cami olduğuna dikkat çekti.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,öte yandan KENT MEYDANI’NDA yapılacak olan ATATÜRK ANITI noktasına da değinerek “CHP İL BAŞKANI GELSİN BU ANITIN YAPILMASINDA AKTİF ROL ÜSTLENSİN..” şeklinde de bir çağrı yaptı..
CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL ile Belediye Başkanı arasında baş gösteren bu tartışmanın,özellikle Siyaset Dünyasında önemli bir gündem maddesi olduğu gözlenirken,tartışmanın hangi aşamada sona ereceği de merakla bekleniyor..
Tartışma kısa süre içinde bitecek mi sorusu gündemde.

BAYIR MAHALLE AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ İHALESİ SONUÇLANDI VE KAMU İHALE KURUMU’DAN ÇIKTI..
Aylar önce yapılan BAYIR MAHALLE AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ ihalesi İTİRAZ nedeni ile bir türlü başlayamamıştı,yapılan itirazlar KAMU İHALE KURUMU tarafından sonuçlandı ve İHALE KESİNLİK KAZANDI.
ŞİMDİ GEREKLİ SÖZLEŞMELER YAPILACAK..
Ve yer tesliminden sonra işe başlanacak.
KARABÜK AĞIZ/DİŞ HASTANESİ İHALESİNİ BU YÖRENİN EN GÜVENİLEN BİR İNŞAAT Firmasının almış olması,işin süratle ve en temiz biçimde bitirileceği izlenimini veren,en ciddi güvence olarak görülüyor.
BAYIR MAHALLE ve Çevresinin çehresini değiştirecek bir yatırım olarak görülen AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ’NDEN sonra şimdi gözler DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ olayına çevrildi.
Bilindiği gibi DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi de oraya yapılacak şeklinde bilgiler veriliyordu ve AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ ile birlikte DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NİN DE yapılması ile O CİVARIN bir çekim merkezi olacağı üzerinde duruluyor..
UZUN SÜREDİR YAPILAN İTİRAZLARIN SONUCU BEKLENİYOR ve o nedenle en küçük bir çalışma görülmüyordu,KİK sonunda itirazları cevaplandırdı,Hastane İnşaatını YILDIRIM İNŞAATA verdi.
EN KISA SÜRE İÇİNDE YER TESLİMİ YAPILACAK.
İNŞAATLARA HIZLI BİR BİÇİMDE BAŞLANACAK..
Bu arada da DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ çalışmaları başlatılacak.
Karabük böylece büyük bir sorununu daha aşmış oldu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN “KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İÇİN YENİ YER..”
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı BAKAN YARDIMCISI Sayın MEHMET CEYLAN bir türlü yapılamayan KATI ATIK BERTARAF Tesisi için yeni bir yer aranması üzerinde duruyor.
2006 YILINDA KURULAN KARÇEV BU İŞİ BAŞARAMADI..
KARÇEV BU TESİSİ YAPTIRAMADI..
Aslında,BU TESİS için şimdiye kadar yapılan HARCAMALARIN Kamuoyu ile paylaşılması gerek,2006 Yılında kurulan KARÇEV şu ana kadar NE KADAR HARCAMA YAPMIŞ,bunu şeffafa biçimde Kamuoyu’na açıklamalı.
Ayrıca KARÇEV Yönetiminde veya Ercümeninde,kurulduğundan bu yana KİMLER GÖREV ALMIŞ,BU İŞİ KİMLER BAŞARAMAMIŞ bu konuların şeffaf bir biçimde Kamuoyu’na açıklanmasında yarar var.
2006 YILINDA KURULMUŞ KARÇEV..
BUGÜNE KADAR BİR İŞİ BAŞARAMAMIŞ..
Şimdi bu yatırımdan YA TAMAMEN VAZGEÇİLECEK veya YENİ BİR YER BULUNMASI için çalışmalara yapılarak,HERŞEYE SİLBAŞTAN başlanacak.
KARÇEV ŞİMDİYE KADAR NE HARCAMA YAPTI ACABA..?
BUNU MERAK ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL DOĞRUSU..!!

3 kişi görüş bildirdi

 1. BELEDİYE YAPMAYACAK

  AHMET BEY CAMİYİ BELEDİYE YAPMAYACAK,BELEDİYE YAPACAK YAZINIZA ŞİDDETLE İTİRAZ EDİYORUM.BELEDİYE SÖZ VERİR YAPMAZ O CAMİYİ KARABÜK İNSANI YAPACAK.ZATEN RAFET VERGİLİ BEYDE BUNU SÖYLEDİ.OLAYI BELEDİYEYE MALETMENİN HİÇ MANASI,MANTIĞI VE ANLAMI YOK.DÜZELTİRSENİZ SEVİNİRİM.

 2. Cumali Poyraz

  Ahmet abi, eski vatan hastanesinin olduğu yerde Fizik Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmet verilebilir. Yanında bir iki poliklinik de açılabilir. Şirinevler Devlet Hastanesini rahatlatma açısından bir de tam teşekküllü Acil servis kurulabilir. Ama bence 100.Yıl ve 5000 Evler Mahallesine hitap edebilecek bir Devlet Hastanesinin mutlaka kurulması lazım. Çünkü 5000 Evler Mahallesi çoğunlukla emeklilerimizin yaşadığı, 100.Yıl Mahallesi de öğrencilerimizin çoğunlukta olduğu mahalledir. Neden bizim de çevre illerde (Bolu, Bartın, Kastamonu) olduğu gibi sağlık yönünden ileride olmayalım. Evet Bolu ile ile ilgili ilişkilerim var. en son gidişte bir özel hastane daha gördüm. Yani gördüğüm kadarıyla 7-8 hastahane mevcut. Birde şunu gördüm özel hastaneler sanki devlet hastanesi gibi hizmet veriyor. Herkes cüzi miktarla muayene olabiliyor. MR’ı hemen çektirebiliyorsun ve 2 saat sonra alabiliyorsun. Burada mümkün mü? Bizim burda özel hastanelere orta sınıf vatandaşımız gidemiyor. Herşeyden ücret alınıyor.

 3. karabük spor

  ahmet bey karabük spor dan hiç bahsetmiyorsun
  bir devrede 3 tane hoca değiştirdi
  sezon başı aldığı futbolcuların yarısı oynamıyor
  bu paralar nereye gitti acaba?
  romanyadan alınan futbolcuların menejeri bayram mı?
  bayram a kaç bin euro menejerlik parası ödendi?
  gazetecilik biraz da bunları araştırıp gündeme getirmek değil mi?
  ha bi de kuka meselesi var….
  bu futbolcu nerde ve buna verilen paralar ne oldu?
  yalnız siz değil karabük deki hiç bir basın bundan bahsetmiyor….
  kulüp başkanının bindiği araba oturduğu ev karabük spor tarafından mı karşılanıyor?
  karabük basını bunları neden gündeme getirmiyor?
  bunları gündeme getirmediğiniz için inandırıcılığınız da maalesef yokkk

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.